Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Katastrofos » 2023 » Sausio » 15

Mažiausiai 68 žmonės žuvo per Nepalo lėktuvo katastrofą, kai orlaivis rėžėsi į tarpeklį

Mažiausiai 68 keleiviai žuvo sekmadienį sudužus Nepalo oro linijų lėktuvui, kuris patyrė didžiausią aviacijos katastrofą per daugiau kaip 30 metų.

Netoli Pokharos miesto centriniame Nepale nukrito oro linijų bendrovės "Yeti Airlines" lėktuvas ATR 72, kuris yra dviejų variklių turbopropelerinis lėktuvas, skirtas trumpiems regioniniams skrydžiams, ir kuriuo skrido 72 žmonės, įskaitant keturis įgulos narius.

Nepalo civilinės aviacijos administracija nurodė, kad 37 buvo vyrai, 25 moterys, taip pat trys vaikai ir trys kūdikiai.

Šimtai gelbėtojų nusileido ant didelės kalvos šlaito, kur nukrito laineris. Vėliau išplatintoje filmuotoje medžiagoje matyti, kad iškart po katastrofos vietovę apėmė didžiulės liepsnos. Atrodo, kad lėktuvas atsidūrė upės vagos dugne.

Vienas vietos gyventojas, prisistatęs Bishnu Tiwari vardu, kuris padėjo gelbėjimo darbuose, apibūdino didžiules liepsnas

"Liepsnos buvo tokios karštos, kad negalėjome prieiti prie nuolaužų. Girdėjau, kaip žmogus šaukėsi pagalbos, bet dėl liepsnų ir dūmų negalėjome jam padėti".

Pranešama, kad lėktuvas ruošėsi leistis, kai įvyko katastrofa. Laikraštis "The New York Times" išsamiai aprašo sudėtingas gelbėjimo pastangas:

Nepalo kariuomenė pranešė, kad iki sekmadienio vakaro iš įvykio vietos ištraukė 66 kūnus. Pasak Nepalo kariuomenės atstovo spaudai brigados generolo Krišnos Prasado Bhandario, gelbėtojai 29 kūnus nuvežė į ligoninę atpažinti, o mažiausiai 33 kūnai vis dar yra įvykio vietoje.

Tek Bahadur KC, Kaski rajono, kuriame įvyko katastrofa, vyriausiasis administratorius, sakė, kad gelbėtojams teko sunkiai pasiekti nelaimės vietą, iš pradžių dėl dūmų ir dėl to, kad lėktuvas nukrito į tarpeklį.

Plačiai paplitusioje, bet nepatvirtintoje filmuotoje medžiagoje matyti, kad prieš pat nukritimą lėktuvas smarkiai svyra.

Pranešime taip pat nurodoma, kad lėktuvu skrido nemažai tarptautinių keleivių: "Nepalo civilinės aviacijos administracijos duomenimis, iš 68 sekmadienio skrydžio keleivių 53 buvo iš Nepalo, penki iš Indijos, keturi iš Rusijos, du iš Pietų Korėjos ir po vieną iš Australijos, Argentinos, Prancūzijos ir Airijos."

Iš viso lėktuve buvo 15 tarptautinių keleivių, o visi keturi įgulos nariai buvo Nepalo piliečiai.

Nepalo šalis labai priklauso nuo turizmo, o tokio tipo turbininiai lėktuvai dažnai naudojami keleiviams skraidinti į atokius šalies miestus ir miestelius, paprastai tai būna trumpi skrydžiai.

Aviacijos stebėtojai dabar teigia, kad sekmadienio incidentas yra trečia pagal žuvusiųjų skaičių katastrofa Himalajų šalies istorijoje, o 1992 m. įvykusios dvi katastrofos - 1992 m. liepos mėn. įvykusios "Thai Airways", per kurią žuvo 113 žmonių, ir vėliau, rugsėjo mėn. įvykusios Pakistano tarptautinių oro linijų katastrofos, per kurias žuvo 167 žmonės, - yra vienos iš daugiausiai aukų pareikalavusių katastrofų.

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
05.02.2023 laikas 23:23 Billas Gatesas sako, kad Elonas Muskas turėtų išleisti savo pinigus masiniam skiepijimui, o ne kelionei į Marsą
Billas Gatesas (Bill Gates) mano, kad Elono Musko (Elon Musk) siekis kolonizuoti Marsą ir taip išgelbėti žmoniją nuo išnykimo nėra geras pinigų panaudojimas.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 23:05 Po FTB reido Niujorke uždaryta slapta komunistinės Kinijos policijos nuovada
Po JAV Federalinio tyrimų biuro (FTB) reido Niujorke uždaryta komunistinės Kinijos režimo valdoma slapta Kinijos policijos nuovada.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 19:29 Klonai, kuriais jie nori mus pakeisti, jau užaugo?

Jau kelias savaites konspiracijos forumuose diskutuojama apie internete pasirodžiusių vakarėlių nuotraukų kilmę.

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

05.02.2023 laikas 23:48 Tauta Siūlo Bažnyčių sudeginimas

Kai sudega bažnyčia ar biblioteka, gaisras nevadinamas dideliu, nors visa civilizacija liepsnoja palyginti ilgą laiką. Kaip knygų žudynių Aleksandrijoje ar Paryžiaus Notre Dame katedros atveju. Notre Dame tapo garsiausia krikšč...

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 22:48 Receptai | Patiekalai "Daugelio pamirštas receptas, ir ne veltui - labai skanus": švelnūs bulvių riestainiai (juos dažnai gamindavo mano mama)
Minkšti, švelnūs ir labai, labai skanūs bulvių riestainiai! Mano mama dažnai juos gamindavo, o dabar ir aš juos gaminu. Lengva, greita ir ekonomiška! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 22:17 Receptai | Patiekalai "Aš imu stiklinę kefyro, kiaušinį ir 10 minučių": cukraus suktinukai (mama juos gamindavo prie arbatos, dabar ir aš juos gaminu)
Minkšti, kvapnūs ir labai skanūs cukraus suktinukai! Mano mama juos dažnai kepdavo arbatai, o dabar juos kepu ir savo šeimai. Juos galima greitai ir lengvai pagaminti.

Skaityti daugiau