Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasąmonės Galios » 2023 » Sausio » 22

«Mano sesuo du kartus bandė nusižudyti. Matau, kad jai patinka būti dėmesio centre, ir dėl to pykstu»

Prieš kelerius metus mano sesuo pirmą kartą bandė nusižudyti - ji bandė persipjauti riešus buku peiliu. Antrasis bandymas prieš porą metų - ji išgėrė tablečių.

Jai apie 40 metų, antras vyras, trys vaikai (mokyklinio amžiaus), buitinės ir aplinkos sąlygos geros. Maždaug 10 metų (o gal ir daugiau) ją kamavo depresinės nuotaikos ir visą tą laiką mes visi (mama, tėtis, vyras, aš - sesuo) ją palaikėme, daug klausėmės, kalbėjomės ir bandėme išspręsti jos sunkumus. Nepalikome jos vienos su jos problemomis (dauguma jų buvo susijusios su darbu, savigrauža - ji nesugebėjo susitvarkyti su savo pareigomis. Keletą kartų pakeičiau darbą - tai nepadėjo).

Prieš kelerius metus persikėliau į kitą miestą. Pirmasis bandymas nusižudyti nuo manęs buvo nuslėptas (aš pats tai atspėjau, kai nuotraukoje pamačiau žymes ant jos riešų). Po antrojo bandymo mano sesuo kelias savaites buvo gydoma psichiatrijos ligoninėje. Išėjusi iš ligoninės ji atsiuntė man juokingą žinutę apie tai, kad yra psichiatrijos skyriuje. Ir aš buvau "priblokštas".

Negaliu įvardyti jausmo, kurį jaučiu, - tikriausiai vyrauja pyktis ir noras tiesiog nukirpti ją už plaukų (atsiprašau už tiesmukiškumą). Man jos negaila, nes tai jos pasirinkimas ir sprendimas, o ne nelaimingas atsitikimas. Neturiu jokio gailesčio - kad jai nepadėjome (nes žinau, kaip mes visi jai padėjome). Kažkuriuo metu kalbėdamas su ja supratau, kad jai patinka tokios būsenos (kai "visi sukasi aplink ją"). Ir man kelia pasibjaurėjimą net ne tai, ką ji sau padarė (aš jos nesmerkiu), o tai, kaip ji elgiasi po šių bandymų - ji gūžiasi. Ir vis dėlto mūsų mama ir tėtis, jos vyras, vaikai išprotėjo. Vaikai supranta, kad tai savižudybė, o vyresnysis vaikas manė, kad tai įvyko dėl jo kaltės. Kaip man dabar sugrąžinti jai savo psichologinį nusiteikimą?

Eglė, 37 metų.

Sveiki, Eglę. Sprendžiant iš jūsų laiško, jūs labai pykstate ant savo sesers ir jos veiksmų. Tai natūrali reakcija.

Turite išklausyti, palaikyti ir rasti būdų, kaip išspręsti sesers sunkumus, paguosti tėvus, akivaizdžiai išklausyti ir nuraminti sesers vaikus ir kaip nors susitvarkyti su savo jausmais. Atsižvelgiant į jūsų jautrumą, galite įsivaizduoti, kiek daug išteklių tai iš jūsų atima.

Pyktis mums sako, kad nesutinkame su tuo, kas vyksta. Pykčio jausmas yra antrinis jausmas, atsirandantis dėl visai kitokių išgyvenimų, pavyzdžiui, skausmo, baimės ir nuoskaudos.

Taigi pykčio priežastis tikriausiai yra baimė dėl sesers (tarp jūsų su seserimi yra nedidelis amžiaus skirtumas ir tikriausiai vaikystėje turėjote panašių pomėgių ir problemų), skausmas dėl to, kaip jūsų tėvai, vaikai ir vyras jaučiasi dėl to, kas įvyko, taip pat nusivylimas, kad visos jūsų bendros pastangos nedavė rezultatų.

Jei pažvelgsite dar giliau, po baime ir skausmu galite išgirsti savo nepatenkintus poreikius. Kokie jie gali būti? Pavyzdžiui, meilės, dėmesio, prieraišumo, sėkmės, supratimo, pagarbos, savigarbos, žinių, laisvės, nepriklausomybės, apsisprendimo, vystymosi, savęs tobulinimo, savigarbos, savojo potencialo realizavimo poreikiai.

Įsiklausykite į save, kuriems iš šių poreikių ši situacija daro ypatingą įtaką?

Galbūt jūsų sesers, o kartu ir visos šeimos problemos atima jūsų emocines ir fizines jėgas bei išteklius, todėl negalite skirti pakankamai laiko savo gyvenimui. Arba tėvų dėmesio reikia ir jums patiems. Galbūt nukenčia jūsų pagarbos poreikis arba nesijaučiate vertinamas savo sesers (ji guodžiasi, tarsi nematytų jūsų rūpesčių).

Dar giliau tokios situacijos veikia mūsų savivertės jausmą, įvaizdį ir savęs vertinimą. Savivertė - tai jausmas "Aš esu geras", "Aš esu!", "Aš galiu". Jie tarsi puola ar kenkia jai.

Nuosekliai atpažindami savo jausmus seseriai ir visai situacijai (pyktį, baimę, skausmą), juos lemiančius poreikius, pripažindami savo pažeidžiamumą, pripažindami ir įvertindami sesers veiksmais padarytą žalą jums ir jūsų šeimai, atversite savo "emocijų stiklainį" kitoms patirtims.

Kas dar gali padėti?

  • Pasikalbėkite apie šias slegiančias emocijas su žmogumi, kuris nori jus išklausyti ir kuriuo pasitikite (galbūt su tėvais ar sesers vyru, draugėmis).
  • Supraskite, kokie yra jūsų konkretūs poreikiai, dėl kurių ypač kenčiate.
  • Padarykite ką nors, kad patenkintumėte šiuos poreikius.
  • Galite sutelkti dėmesį į pagalbą ir paramą sesers vaikams, jei tai jums kelia daug skausmo. Teikite pagalbą tiems, kuriems jos reikia ir kuriems ji tikrai bus naudinga.
  • Rūpinkitės savo gyvenimu, palikite seserį gyventi savo gyvenimą ir padėkite jai tik jai konkrečiai paprašius.  

Nereikia savęs versti, kad atgautumėte širdį dėl savo sesers. Jis sugrįš savaime, kai atkreipsite dėmesį į savo kančias, poreikius, silpnybes, o tai padės jums pasijusti daug geriau.

Atsako: konsultavimo psichologas, analitinis psichologas.

P komentaras: tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Pasitarkite su vaistininku ar gydytoju.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
31.01.2023 laikas 20:16 Kodėl esu toks vargšas, jei esu toks protingas?

Kai užslėptas pripažinimo troškimas, visų pirma slepiamas nuo savęs, yra svarbesnis už naudingumo idėją - tai neuždirba pinigų.

Skaityti daugiau

30.01.2023 laikas 22:33 Billas Gatesas investavo į dirbtinius kiaušinius prieš paslaptingą kiaušinių trūkumą ir kainų kilimą

Globalistas milijardierius Billas Gatesas, kuriam būdinga neįtikėtinai įžvalgios investicijos prieš pat pasaulį ištikusią nelaimę, investavo į dirbtinius kiaušinius prieš kiaušinių kainų šuolį.

Skaityti daugiau

30.01.2023 laikas 20:51 Neatidėliotina pankreatito priežiūra namuose
Kasą galima gydyti liaudiškomis priemonėmis, pavyzdžiui, gerai žinomais krapais arba jų sėklomis. Vieną arbatinį šaukštelį susmulkintos žaliavos (krapų arba jų sėklų) užpilkite stikline verdančio vandens, palaikykite vieną valandą, perkoškite. Išgerk...

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

31.01.2023 laikas 22:46 Receptai | Patiekalai "Svečiai buvo nustebę, kad jį taip lengva pagaminti": švelnus varškės pyragas arbatai (skanesnis už bet kokį tortą)
Skanus, kvapnus ir toks švelnus, kad tirpsta burnoje! Varškės pyragas gaminamas paprastai, greitai ir iš dažniausiai naudojamų ingredientų. Jis toks pat skanus kaip ir pyragas!

Skaityti daugiau

31.01.2023 laikas 22:12 Receptai | Patiekalai "Iš stiklinės kefyro pagaminau kalną skanėstų": pusryčiai visai šeimai (be miltų ir paruošti per 5 minutes)
Paimkite paprasčiausius produktus ir tiesiogine prasme per 5 minutes pagaminkite skanius pusryčius! Šiuos skanius pusryčius su kefyru galite pasigaminti be jokių miltų ar vargo. Išbandykite - jums patiks. Dalinuosi šiuo receptu su...

Skaityti daugiau

30.01.2023 laikas 23:37 Receptai | Patiekalai «Toks švelnus, kad norisi jį gaminti vėl ir vėl»: kvapnus arbatos pyragas (lengva pagaminti, lengva įsiminti)

Ir vėl aromatas pasklido po visus namus! Šiandien "skubėdama" gaminu subtilų keksiuką arbatai. Tai visai nesudėtinga pagaminti, o skonis neįtikėtinas! Šis receptas yra vienas iš mano mėgstamiausių.

...

Skaityti daugiau