Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Gruodžio » 22

4 puodeliai kavos per dieną palankiai veikia širdį

4 puodeliai kavos per dieną teikia optimalų kiekį kofeino, koks reikalingas, kad ląstelių „jėgainės" veiktų pakankamai gerai ir apsaugotų širdį nuo pažeidimų.

Keturių puodelių kavos pakanka, kad priverstų veikti baltymą P27, kurio esama mitochondrijose, aprūpinančiose ląsteles energija. Baltymas P27 saugo širdį nuo infarkto sukeltų pažeidimų ir atkuria širdies raumenį po infarkto.

kava, širdis, sveikata, moksliniai tyrimai, infarktas, cinamonas

Dar iki padarant šį atradimą, buvo žinoma, kad kava daro teigiamą poveikį, taip pat mažina II tipo cukrinio diabeto, širdies ligų ir insulto riziką.

Per naują tyrimą, kurį atliko Vokietijos mokslininkai Heinricho Heinės universitete Diuseldorfe (Heinrich-Heine-Universitat Diisseldorf), išsiaiškinta, kaip konkrečiai veikia kavos apsauginis efektas.

Ankstesniuose tyrimuose trūko atradimo apie baltymą P27 mitochondrijose, kuris reaguoja į tam tikrą kofeino koncentraciją, ir ši koncentracija atitinka 4 puodelius per dieną.

Tyrėjai nustatė, kad baltymas P27 reikalingas endotelio ląstelėms, kurios dengia kraujagysles ir padeda apsaugoti širdį. Šios ląstelės taip pat leidžia atkurti pažeistas vietas po miokardo infarkto.

Vadovaujanti tyrėja Juditha Haendeler pasakojo, kad kavos turėtų vartoti vyresnio amžiaus žmonės, nes tai galėtų apsaugoti juos nuo cukrinio diabeto ir širdies ligų.

Galbūt stimuliuojant P27 aktyvumą galima ir pailginti žmogaus gyvenimą.

Gardinkite savo rytinę kavą cinamonu

Pirma, tai padarys kavos kartų skonį saldesnį be jokio saldiklio, be to, kaip konstatavo JAV Džordžijos universiteto (University of Ceorgia) tyrėjai, cinamonas apsaugos nuo staigaus cukraus koncentracijos didėjimo kraujyje, pagerins insulino naudojimo efektyvumą ir slopins uždegiminius procesus audiniuose bei sąnariuose, o to negalima sakyti apie cukrų.

Antra, papildys gėrimą antioksidantais, kurie reikalingi tam, kad sutramdytų laisvuosius radikalus, besiformuojančius kone per kiekvieną organizmo vyksmą.

Trečia, pagerins mąstymo procesus—mokslininkai iš JAV Vilingo jėzuitų universiteto (Wheeling Jesuit University) priėjo prie išvados, kad cinamonas yra vienas iš prieskonių, didinančių smegenų aktyvumą ir tada, kai jo suvalgoma, ir uostant cinamono kvapą.

Ir ketvirta, žiemą naudinga gardinti cinamonu šiltą gėrimą (įskaįtant kavą) taip pat todėl, kad tai skatina prienosinių ančių valymąsi ir mažina gleivių formavimąsi, t. y. padeda greičiau atsikratyti slogos.

PloS Biol, 2018;16:e2004408

 

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
27.09.2020 laikas 16:33 Vaistažolės: ramunėlės – nuo daugelio negalavimų

Ramunėlės – vienos populiariausių ir mėgstamiausių vaistažolių, jų yra kone kiekvienos šeimos namų vaistinėlėje. Jų arbatos griebiamės ir sutrikus virškinimui, ir peršalę, ir tiesiog todėl, kad skanu.

...

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 15:27 Kokį nežemišką reiškinį aprašė egiptiečiai papiruse?
Senovės egiptiečiai po savęs paliko daugybę įrašų ir piešinių šventyklose. Ypatingai vertingi yra papirusai, pasakojantys apie praeities įvykius. Tuli papirusą ufologai laiko tikra brangenybe, nes jis gali papasakoti apie stebėtus NSO....

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 14:51 Orakulas: Lovelocko Siaubo Istorijos

XXI amžiaus pabaigoje Žemė virs pragaru. Dabar klestintys miestai pasidarys panašūs į gaisravietes. Temperatūra tropikuose pakils keliais laipsniais, dirva bus nebetinkama žemės darbams, upės ir ežerai išdžius, išnyks daug salų ir pakrančių teritorijų. Žus daugybė gyvūnų. Ir tik Kanados, Rusijos ...

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 10:10 Kaip išsirinkti sau naudingą aromatą ir vaistą?
Natūralūs eteriniai augalų aliejai padeda išsaugoti sveikatą ir grožį, pailginti gyvenimą ir, o tai svarbiausia, atgauti dvasinę pusiausvyrą. Todėl taip naudinga išmokti surasti savo aromatą.

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 09:16 Fiziniai pratimai nuo vidurių užkietėjimo

Žinoma, mitybos pamiršti nereikėtų. Racione būtinai turėtų būti morkų, kopūstų, burokėlių su augaliniu aliejumi. Ryte tuščiu skrandžiu išgerkite stiklinę šalto vandens ir imkitės fizinių pratimų.

Skaityti daugiau

26.09.2020 laikas 21:45 Patarimai, kaip nugalėti vilko apetitą
Nutukimas - šiuolaikinės visuomenės rykštė ne tik mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje. Žmonių su sutrikusia riebalų apykaita skaičius toliau auga ir dabar apima beveik trečdalį mūsų šalies gyventojų.

Skaityti daugiau