- 02.12.2018
- 0.0 Reitingas
- 1724 Peržiūrų
- Komentarai
Norint išsivaduoti nuo lėtinio nerimo, ne visada reikia griebtis medikamentų. Pabandykite kurią nors iš šių penkių natūralių priemonių.
Kiekvienas iš mūsų kartkartėmis susiduria su nerimu -tai visiškai normali organizmo reakcija į stresą. Vis dėlto, jei nerimas pasidaro per intensyvus, neturi racionalaus paaiškinimo ir pradeda trukdyti kasdienei veiklai, reikia imtis priemonių.
Nerimo išraiškos gali būti įvairios, tarp jų, pvz., panikos priepuoliai, obsesiniai kompulsiniai sutrikimai, fobijos ir bendri nerimo sutrikimai. Kiekvienas iš jų turi savo simptomų komplektą ir gydymo galimybes.
Gydytojai paprastai tenkinasi vadinamaisiais anksiolitikais, pvz., selektyviaisiais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais ir benzodiazepinais, kurių vartojimas glaudžiai susijęs su keliais nepageidautinais šalutiniais reiškiniais, tarp jų priklausomybe, mieguistumu, seksualine disfunkcija ir net polinkiu į savižudybę.
Laimė, įmanomos taip pat daug saugesnės ir efektyvesnės alternatyvos. Tarkim, kognityvinė elgesio terapija - psichologinės pagalbos būdas, kuris yra vienas veiksmingiausių nerimo sukeltų sutrikimų gydymo metodų, be to, jo palankus poveikis išlieka ilgam.
Vis dėlto šį kartą vardijame penkias visiškai natūralias priemones ir metodus, apie kurių potencialą galbūt visai nieko nežinojote.
Pasifloros
Raudonosios pasifloros (Passiflora incarnata) - augalas, kuris jau ištisus šimtmečius taikomas kaip priemonė protui nuraminti ir nuotaikai pakelti. Yra įtikinamai įrodyta, kad pasifloros - tai efektyvi priemonė šiuolaikinio nerimo simptomams ir kitiems panašiems sutrikimams gydyti.1 Per vieną tyrimą prieita prie išvados, kad bendriems nerimo sutrikimams gydyti pasifloros buvusios tokios pat veiksmingos kaip medikamentas oksazepamas.2
Siūloma paros dozė: 45 lašai skysto ekstrakto.
Joga
Joga gali padėti ir nugalėti slegiančias mintis, kurios užvaldo mus kartkartėmis, ir pagelbėti tiems, kuriuos kankina nerimo sindromas. Per vieną tyrimą, kuriame dalyvavo nerimo sindromą patiriančios moterys, buvo padaryta išvada, kad, užsiimant joga 2 mėnesius, po 2 kartus per savaitę, nerimo intensyvumo lygis iš esmės sumažėjo.3 Kitas tyrimas parodė, kad reguliarios jogos treniruotės sveikiems žmonėms labiau pagerino nuotaiką ir sumažino nerimą efektyviau už pasivaikščiojimus.
Gali būti, kad atliekant jogos pratimus smegenyse padidėja neuromediatoriaus gama amino sviesto rūgšties (angl. GABA) koncentracija.4
Vaistinės ramunės
Dar vienas augalas, kuris jau nuo senų laikų taikomas kaip raminanti priemonė, yra vaistinės ramunės (Matricaria recutita). Per vieną tyrimą prieita prie išvados, kad asmenims, kurie patyrė lėtinį nerimą, vaistinės ramunės sumažino simptomus efektyviau nei placebo preparatas.7 Po kito ilgalaikio tyrimo pranešta apie panašius rezultatus. Be to, šis gydymo metodas yra saugus - nedidelis šalutinis poveikis konstatuotas tik atskirais atvejais.8
Siūloma paros dozė: 220-1500 mg vaistinių ramunių ekstrakto (priklausomai nuo simptomų sunkumo).
Aminorūgštys
Per bandymus, kurie atlikti su gyvūnais, padarytos išvados, kad aminorūgštys L-lizinas ir L-argininas veikia per neuromediatorius, kurie dalyvauja streso ir nerimo mechanizme.5 Atrodo, kad ir tarp sveikų vyrų ir moterų, kurie patiria stresines situacijas, tačiau vartoja abi minėtas aminorūgštis, sumažėja ir akimirkos susijaudinimas (trumpalaikis susijaudinimas, užvaldantis žmones tam tikrose situacijose), ir nuolatinis nerimas (bendras polinkis nerimauti). Tyrimai parodė, kad, vartojant tik L-lizino, tarp asmenų, kurie su maistu gauna mažai aminorūgščių, sumažėjo lėtinis nerimas.6
Siūloma paros dozė: po 2,6 g L-lizino ir tiek pat L-arginino.
Mažiau kofeino
Atrodo, kad žmonės, kuriuos kamuoja nerimas, būna ypač jautrūs kofeinui,9 - net nedidelis kiekis šios medžiagos gali paaštrinti simptomus, todėl rekomenduojamą jį visiškai išbraukti iš maisto raciono. Kofeino esama ne tik kavoje, arbatoje, gazuotuose ir energiniuose gėrimuose, jo taip pat gali būti ir produktuose, kurių sudėtyje esama kakavos, maistiniuose leduose ir medikamentuose. Net arbatoje ir kavoje be kofeino vis dėlto esama šiek tiek šios stimuliuojančios medžiagos.
Nuorodos:
- Nutr J, 2010; 9:42
- J Clin Pharm Ther, 2001; 26:363-7
- Complement Ther Clin Pract, 2009; 15:102-4
- J Ahern Complement Med, 2010; 16:1145-52
- Proc Natl Acad Sci USA, 2003; 100:15370-5; Nutr Neurosci, 2003; 6:283-9
- Biomed Res, 2007; 28:85-90
- J Clin Psychopharmacol, 2009; 29:378-82
- Phytomedicine, 2016; 23:1735-42
- Arch Cen Psychiatry, 1992; 49:867-9
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau