Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Gruodžio » 2

5 būdai nugalėti nerimą

Norint išsivaduoti nuo lėtinio nerimo, ne visada reikia griebtis medikamentų. Pabandykite kurią nors iš šių penkių natūralių priemonių.

Kiekvienas iš mūsų kartkartėmis susiduria su nerimu -tai visiškai normali organizmo reakcija į stresą. Vis dėlto, jei nerimas pasidaro per intensyvus, neturi racionalaus paaiškinimo ir pradeda trukdyti kasdienei veiklai, reikia imtis priemonių.

nerimas, gydymas, psichologija, dvasingumas

Nerimo išraiškos gali būti įvairios, tarp jų, pvz., panikos priepuoliai, obsesiniai kompulsiniai sutrikimai, fobijos ir bendri nerimo sutrikimai. Kiekvienas iš jų turi savo simptomų komplektą ir gydymo galimybes.

Gydytojai paprastai tenkinasi vadinamaisiais anksiolitikais, pvz., selektyviaisiais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais ir benzodiazepinais, kurių vartojimas glaudžiai susijęs su keliais nepageidautinais šalutiniais reiškiniais, tarp jų priklausomybe, mieguistumu, seksualine disfunkcija ir net polinkiu į savižudybę.

Laimė, įmanomos taip pat daug saugesnės ir efektyvesnės alternatyvos. Tarkim, kognityvinė elgesio terapija - psichologinės pagalbos būdas, kuris yra vienas veiksmingiausių nerimo sukeltų sutrikimų gydymo metodų, be to, jo palankus poveikis išlieka ilgam.

Vis dėlto šį kartą vardijame penkias visiškai natūralias priemones ir metodus, apie kurių potencialą galbūt visai nieko nežinojote.

Pasifloros

Raudonosios pasifloros (Passiflora incarnata) - augalas, kuris jau ištisus šimtmečius taikomas kaip priemonė protui nuraminti ir nuotaikai pakelti. Yra įtikinamai įrodyta, kad pasifloros - tai efektyvi priemonė šiuolaikinio nerimo simptomams ir kitiems panašiems sutrikimams gydyti.1 Per vieną tyrimą prieita prie išvados, kad bendriems nerimo sutrikimams gydyti pasifloros buvusios tokios pat veiksmingos kaip medikamentas oksazepamas.2

Siūloma paros dozė: 45 lašai skysto ekstrakto.

Joga

Joga gali padėti ir nugalėti slegiančias mintis, kurios užvaldo mus kartkartėmis, ir pagelbėti tiems, kuriuos kankina nerimo sindromas. Per vieną tyrimą, kuriame dalyvavo nerimo sindromą patiriančios moterys, buvo padaryta išvada, kad, užsiimant joga 2 mėnesius, po 2 kartus per savaitę, nerimo intensyvumo lygis iš esmės sumažėjo.3 Kitas tyrimas parodė, kad reguliarios jogos treniruotės sveikiems žmonėms labiau pagerino nuotaiką ir sumažino nerimą efektyviau už pasivaikščiojimus.

Gali būti, kad atliekant jogos pratimus smegenyse padidėja neuromediatoriaus gama amino sviesto rūgšties (angl. GABA) koncentracija.4

Vaistinės ramunės

Dar vienas augalas, kuris jau nuo senų laikų taikomas kaip raminanti priemonė, yra vaistinės ramunės (Matricaria recutita). Per vieną tyrimą prieita prie išvados, kad asmenims, kurie patyrė lėtinį nerimą, vaistinės ramunės sumažino simptomus efektyviau nei placebo preparatas.7 Po kito ilgalaikio tyrimo pranešta apie panašius rezultatus. Be to, šis gydymo metodas yra saugus - nedidelis šalutinis poveikis konstatuotas tik atskirais atvejais.8

Siūloma paros dozė: 220-1500 mg vaistinių ramunių ekstrakto (priklausomai nuo simptomų sunkumo).

Aminorūgštys

Per bandymus, kurie atlikti su gyvūnais, padarytos išvados, kad aminorūgštys L-lizinas ir L-argininas veikia per neuromediatorius, kurie dalyvauja streso ir nerimo mechanizme.5 Atrodo, kad ir tarp sveikų vyrų ir moterų, kurie patiria stresines situacijas, tačiau vartoja abi minėtas aminorūgštis, sumažėja ir akimirkos susijaudinimas (trumpalaikis susijaudinimas, užvaldantis žmones tam tikrose situacijose), ir nuolatinis nerimas (bendras polinkis nerimauti). Tyrimai parodė, kad, vartojant tik L-lizino, tarp asmenų, kurie su maistu gauna mažai aminorūgščių, sumažėjo lėtinis nerimas.6

Siūloma paros dozė: po 2,6 g L-lizino ir tiek pat L-arginino.

Mažiau kofeino

Atrodo, kad žmonės, kuriuos kamuoja nerimas, būna ypač jautrūs kofeinui,9 - net nedidelis kiekis šios medžiagos gali paaštrinti simptomus, todėl rekomenduojamą jį visiškai išbraukti iš maisto raciono. Kofeino esama ne tik kavoje, arbatoje, gazuotuose ir energiniuose gėrimuose, jo taip pat gali būti ir produktuose, kurių sudėtyje esama kakavos, maistiniuose leduose ir medikamentuose. Net arbatoje ir kavoje be kofeino vis dėlto esama šiek tiek šios stimuliuojančios medžiagos.

Nuorodos:

  1. Nutr J, 2010; 9:42
  2. J Clin Pharm Ther, 2001; 26:363-7
  3. Complement Ther Clin Pract, 2009; 15:102-4
  4. J Ahern Complement Med, 2010; 16:1145-52
  5. Proc Natl Acad Sci USA, 2003; 100:15370-5; Nutr Neurosci, 2003; 6:283-9
  6. Biomed Res, 2007; 28:85-90
  7. J Clin Psychopharmacol, 2009; 29:378-82
  8. Phytomedicine, 2016; 23:1735-42
  9. Arch Cen Psychiatry, 1992; 49:867-9
Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
27.09.2020 laikas 16:33 Vaistažolės: ramunėlės – nuo daugelio negalavimų

Ramunėlės – vienos populiariausių ir mėgstamiausių vaistažolių, jų yra kone kiekvienos šeimos namų vaistinėlėje. Jų arbatos griebiamės ir sutrikus virškinimui, ir peršalę, ir tiesiog todėl, kad skanu.

...

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 15:27 Kokį nežemišką reiškinį aprašė egiptiečiai papiruse?
Senovės egiptiečiai po savęs paliko daugybę įrašų ir piešinių šventyklose. Ypatingai vertingi yra papirusai, pasakojantys apie praeities įvykius. Tuli papirusą ufologai laiko tikra brangenybe, nes jis gali papasakoti apie stebėtus NSO....

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 14:51 Orakulas: Lovelocko Siaubo Istorijos

XXI amžiaus pabaigoje Žemė virs pragaru. Dabar klestintys miestai pasidarys panašūs į gaisravietes. Temperatūra tropikuose pakils keliais laipsniais, dirva bus nebetinkama žemės darbams, upės ir ežerai išdžius, išnyks daug salų ir pakrančių teritorijų. Žus daugybė gyvūnų. Ir tik Kanados, Rusijos ...

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 10:10 Kaip išsirinkti sau naudingą aromatą ir vaistą?
Natūralūs eteriniai augalų aliejai padeda išsaugoti sveikatą ir grožį, pailginti gyvenimą ir, o tai svarbiausia, atgauti dvasinę pusiausvyrą. Todėl taip naudinga išmokti surasti savo aromatą.

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 09:16 Fiziniai pratimai nuo vidurių užkietėjimo

Žinoma, mitybos pamiršti nereikėtų. Racione būtinai turėtų būti morkų, kopūstų, burokėlių su augaliniu aliejumi. Ryte tuščiu skrandžiu išgerkite stiklinę šalto vandens ir imkitės fizinių pratimų.

Skaityti daugiau

26.09.2020 laikas 21:45 Patarimai, kaip nugalėti vilko apetitą
Nutukimas - šiuolaikinės visuomenės rykštė ne tik mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje. Žmonių su sutrikusia riebalų apykaita skaičius toliau auga ir dabar apima beveik trečdalį mūsų šalies gyventojų.

Skaityti daugiau