Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Religija » 2019 » Gruodžio » 2

7 Idėjos Advento Laikotarpiui

Lapkričio 30 d. prasidėjęs ir iki Kūčių vakaro truksiantis adventas yra ramybės ir susikaupimo laikotarpis. Tradiciškai kiekvieną advento savaitę įžiebiama po vieną žvakę. Šios žvakės skirtos pabrėžti tamsos ir šviesos kontrastą. Tris sekmadienius įžiebiamos trys violetinės žvakės, simbolizuojančios maldą, atgailą ir pasninką, o ketvirtąjį uždegama rožinė žvakė, simbolizuojančią džiaugsmą, kurį Dievo gimimas atnešė žmonijai. Štai keletas patarimų, kaip prasmingiau praleisti šį ypatingą religinį laikotarpį.

7 idėjos advento laikotarpiui:

Advento vainikas. Viena pagrindinių advento laikotarpių namų puošmenų yra advento vainikas. Jį galima kabinti ant įėjimo durų arba statyti matomoje namų vietoje, kur dažniausiai susirenka visa šeima. Advento žvakes galima uždegti kasdien arba kiekvieną sekmadienį iki Kalėdų. Prieš uždegant žvakutę reikėtų sukalbėti atitinkamą advento laikotarpio maldą arba paskaityti ištrauką iš Biblijos. Šiuo metu galima pasidomėti daugiau apie tai, kaip kilo tradicija pinti advento vainikus, kokios yra advento vainiko žvakių (skaičiaus ir spalvų) reikšmės, kodėl vainikas yra apskritimo formos, kodėl jis yra žalias, iš kur atsirado toks paprotys ir pan. Galima įsigyti specialių adventui skirtų brošiūrų, kuriose visa tai bus išsamiai paaiškinta.

Prakartėlė. Kitas paprotys, išlikęs nuo seniausių laikų – tai, artėjant šv. Kalėdoms, pastatyti namuose miniatiūrinę prakartėlę, vaizduojančią kūdikėlio Jėzaus Kristaus gimimą. Tam reikėtų pasigaminti arba įsigyti mažytes ėdžias ir Jėzaus Kristaus statulėlę. Statulėlę reikėtų paslėpti iki šv. Kalėdų, bet ėdžias laikyti visiems matomoje vietoje iki pat švenčių. Jeigu norite, kad kūdikėlis Jėzus atvyktų gruodžio 25 d., reikia daryti gerus darbus. Kiekvienas geras darbas reiškia šiek tiek daugiau šiaudų ėdžiose ir dovanų.

Rankų darbo dovanos. Tokių dovanų gaminimas gali sumažinti stresą. Be to, tie, kurie jas gaus, žinos, kad gamindami dovanas, įdėjote visą savo širdį ir meilę. Rankų darbo dovanas galima paaukoti labdarai, dovanoti šeimos nariams ir draugams. Jeigu rankdarbiais užsiimama kartu su kitais žmonėmis, tą laiką, kol kažką gaminate ar kepate, galite išnaudoti prasmingoms diskusijoms.

Legendos apie šv. Mikalojų. Adventas – puikus metas daugiau pasidomėti magiškomis legendomis apie Kalėdų senelį, Tėvelį Kalėdą ir šv. Mikalojų, šv. Kalėdų rytą atnešantį mums dovanas. Prisiminkite ir Snieguolę, Kalėdų senelio žmoną, kuri irgi daug prisideda prie to, kad gerus vaikučius per kiekvienas Kalėdas pasiektų maišai dovanų.

Šeimos tradicijos. Advento laikotarpiu taip pat galima pasidomėti kitų šalių ir kultūrų tradicijomis ir kaip svetur švenčiamas šis laukimo laikotarpis. Galbūt panorėsite kai ką iš tų kitų šalių tradicijų pritaikyti ir savo šeimai ir taip pradėti kurti naujas tradicijas. Prisiminkite ir senąsias lietuvių tradicijas ir pritaikykite jas šiandieniniam gyvenimui.

Apsilankyti bažnyčioje. Tikintieji advento laikotarpiu turėtų dalyvauti mišiose, atlikti išpažintį.

Laikytis pasninko. Per adventą krikščionys tradiciškai pasninkauja, o viso laikotarpio metu susilaiko nuo triukšmingų linksmybių.

Rašo priekavos.lt

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
19.11.2021 laikas 19:18 "Bayer" vadovas sako, kad "covid" mRNA injekcijos yra "genų terapija", klaidingai parduodama kaip "vakcinos"
Stefanas Oelrichas (Stefan Oelrich), Bayer farmacijos padalinio prezidentas, neseniai vykusioje globalistų sveikatos konferencijoje tarptautiniams "ekspertams" prisipažino, kad abi Pfizer-BioNTech ir Moderna mRNA (angl. messenger RNA) "vakcinos" yra visai ne vakcinos, o užmaskuotos "ląstelių ir genų...

Skaityti daugiau

19.11.2021 laikas 19:04 Vyro nekrologas įspėja "neskiepytus": "Nedarykite to, jei nesate pasirengę kentėti ir mirti"
vakcina, Moderna, pandemija, Didžioji farmacija, biologinis ginklas, pavojingi vaistai, farmacinis sukčiavimas, spygliuotasis baltymas, tiesa, neskiepyti, mirtis nuo vakcinos, blogi gydytojai, bloga sveikata, bloga medicina...

Skaityti daugiau

19.11.2021 laikas 18:29 Potvyniai ir nuošliaužos užfiksuoti 4 Kolumbijos departamentuose

Kolumbijoje tęsiantis lietingam sezonui, pastarosiomis dienomis pranešta apie kelis potvynių ir nuošliaužų atvejus Kindijo, Antiokijos, Risaraldos ir Kaukos departamentuose.

Skaityti daugiau

18.11.2021 laikas 23:26 Garstyčios nuo peršalimo
Daugelis skaitytojų turi prisiruošę vaistažolių, uogų ir t.t. atsargų. Kiekviena vietovė turtinga savais vaistiniais augalais. Bet tie, kurie neprisirenka vaistažolių, gali pasigydyti ir kitais būdais.

Skaityti daugiau

18.11.2021 laikas 23:18 Nuo nemigos ir nuospaudų

Siūlau receptus nuo nemigos, nuospaudų ir imuniteto stiprinimui. Kad sustiprėtų imunitetas, perku medų (3 litrų stiklainį), išpilstau į dvi talpas po 1,5 I (tinka stiklainiai nuo majonezo). Imu 1,5 I stiklainį medaus, sumaišau jį su 0,5 kg citrinų, kurias sumalu mėsmale.

...

Skaityti daugiau

Kepta lašiša grietinėlės ir sūrio padaže (video)
18.11.2021 laikas 22:59 Receptai | Patiekalai Kepta lašiša grietinėlės ir sūrio padaže (video)

Paranormal Virtuve šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Kepta lašiša grietinėlės ir sūrio padaže (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

Greita ir sotu: vištienos apkepas su bulvėmis (video)
18.11.2021 laikas 22:52 Receptai | Patiekalai Greita ir sotu: vištienos apkepas su bulvėmis (video)

Paranormal Virtuve šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Greita ir sotu: vištienos apkepas su bulvėmis (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

18.11.2021 laikas 22:46 Receptai | Patiekalai Avienos kepsnys-pjausnys su kaulu keptuvėje su Farfalle makaronais
Vieną kartą keliaujant Niujorke (New York) buvau pakviesta į vieną gimtadienį, kur susirinko nemažai žmonių. Buto šeimininkė tą kartą ruošė avienos kepsnius - pjausnius ir man teko stebėti visą gamybos procesą.

Skaityti daugiau