Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sveikatos Patarimai | Liaudies Medicina » 2021 » Birželio » 29

Blogiausia Miegoti Ant Pilvo: Ajurvedos Rekomendacijos

Tinkamas miegas gerina sveikatą ir didina gyvybingumą!

1. Prieš eidami miegoti nuplaukite kojas vėsiu vandeniu ir patepkite jas aliejumi - tai natūrali raminanti priemonė. Jei žmogus kasdien masažuoja pėdas sezamų aliejumi, jis niekada nesirgs, nes atstatys savo imuninę sistemą.

2. Prieš eidami miegoti kelias minutes atlikite kvėpavimo pratimus arba medituokite.

3. Miego metu reikia dėvėti kuo mažiau drabužių, ypač kenksminga miegoti su kojinėmis.

4. Rekomenduojama miegoti galva į rytus.

5. Niekada nemiegokite virtuvėje, taip pat nelaikykite maisto miegamajame kambaryje.

6. Miegodami neuždenkite veido antklode. Įprotis prisidengti veidą yra labai nesveikas, nes dėl to kvėpuojate išvargusiu oru.

7. Vasarą labai naudinga miegoti lauke, tačiau jei lauke rūkas, lietus ar per didelė drėgmė, geriau persikelti miegoti į patalpą.

8. Miegoti šlapioje ar drėgnoje lovoje yra labai kenksminga, lova turi būti patogi.

9. Ajurveda rekomenduoja miegoti ant šono. Miegas ant kairiojo šono padeda virškinti ir suteikia energijos, o miegojimas ant dešiniojo šono suteikia galimybę tinkamai pailsėti. Taip yra todėl, kad miegant ant kairiojo šono daugiausia veikia dešinioji šnervė, kuri suteikia organizmui teigiamos energijos, padeda virškinti ir sušilti. Jei kambaryje šalta, reikia gulėti ant kairiojo šono, tada kūnas natūraliai sušils.

10. Ajurveda nerekomenduoja miegoti ant nugaros, nes miegojimas ant nugaros kenkia smegenims. Tai ypač nepalanku vata-tipo žmonėms, nes dėl to dirba abi šnervės ir išsibalansuoja organizmas (vata-doša).

11. Miegoti ant pilvo yra blogiau, nes tai trukdo tinkamai kvėpuoti. Miegoti po atvira saule yra labai kenksminga, o po atviru mėnuliu - naudinga.

12. Jei blogai miegate arba visai neinate miegoti, kenkiate savo sveikatai. Jis sausina organizmą ir silpnina 'virškinimo" ugnį.

13. Stenkitės anksti keltis ir anksti eiti miegoti. Tinkamas miego režimas gerina sveikatą ir didina gyvybingumą.

14. Ypač kenksminga jūsų organizmui miegoti saulėlydžio metu. Maisto vartojimas šiuo paros metu taip pat sutrikdo virškinimą, todėl yra labai nepageidautinas.

15. Miegojimas dieną sukelia kvėpavimo sistemos ligas, sunkumą galvoje ir daugybę kitų sutrikimų. Dienos miegas leidžiamas sveikiems žmonėms, pavargusiems nuo sunkaus fizinio darbo, taip pat ligoniams, kenčiantiems stiprius skausmus arba sergantiems kvėpavimo takų ligomis ir pykinimu. Trumpas miegas dienos metu taip pat leidžiamas žmonėms, turintiems gastrologinių sutrikimų, ir tiems, kurie pasninkauja ir jaučia, kad jiems reikia miego. Žmonėms, gyvenantiems labai šiltame klimate, gali praversti trumpas snaudulys per didžiausius karščius, tačiau ilsėtis reikėtų tik pavėsyje, vėsioje vietoje. Nepaisant šių rekomendacijų, senovės jogos tekstuose apskritai neleidžiama miegoti dienos metu, išskyrus ligos atvejus.

16. Tie, kurie eina miegoti su perpildytu skrandžiu, miegodami nepakankamai ilsisi ir negali visiškai suvirškinti maisto, todėl organizme padaugėja toksinų.

17. Kambario, kuriame miegate, oras turi būti gaivus. Miegoti prirūkytame, blogai vėdinamame kambaryje yra labai nesveika.

18. Pagal Ajurvedą rekomenduojama: jei žmogus priverstas (ne dėl įpročio) nemiegoti naktį, kitą rytą jis turėtų miegoti pusę numatyto laiko, nevalgydamas.

19. Kenčiantiems nuo nemigos ar nepakankamo miego rekomenduojama gerti šiltą pieną su žiupsneliu muskato riešuto ir keliomis šafrano gijomis, atlikti aliejinį kūno masažą, išsimaudyti vonioje, rasti prieglobstį ramybės jausmui ir maloniems prisiminimams. Tai kompensuos gerą nakties miegą.

20. Nėščioms moterims nerekomenduojama per daug miegoti, nes kūdikis gali būti tingus.

(c) Remiantis knyga "Ajurveda kiekvienai dienai" C.M. Neapolitanas

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
19.09.2021 laikas 10:07 Naujas Misūrio COVID informatorius: ligoninės meluoja visuomenei apie COVID ir galiu tai įrodyti

Ir net uždarius tris ketvirtadalius mūsų intensyviosios terapijos skyrių pajėgumų, jie vis tiek niekada nebuvo užpildyti daugiau nei 50 proc. dėl drastiškai sumažėjusių bendrų pajėgumų. Šios medicinos sistemos, teigiančios, kad yra perpildytos COVID pacientų, greičiausiai meluoja visuomenei

...

Skaityti daugiau

19.09.2021 laikas 09:32 Arizona padavė Bideno administraciją į teismą dėl COVID-19 vakcinos įpareigojimo; tikimasi, kad kitos valstijos paseks jos pavyzdžiu
Arizona ką tik tapo pirmąja valstija šalyje, pateikusia ieškinį dėl Prezidento Džo Bideno (Joe Biden) ekstremalaus vakcinų mandato, nukreipto prieš Amerikos darbuotojus. Antradienį valstijos generalinis prokuroras Markas Brnovičius (Mark Brnovich) pateikė 15 puslapių ieškinį....

Skaityti daugiau

18.09.2021 laikas 22:47 2021 m. "Covid" vakcinos pakenkė ir nužudė daugiau paauglių nei visos kitos FDA patvirtintos vakcinos kartu sudėjus

Ar Vuchano koronaviruso (Covid-19) "vakcinos" tikrai gelbsti gyvybes? Ne visai taip. Remiantis naujausiais duomenimis, vaistų injekcijos iš tikrųjų beprecedenčiu greičiu naikina gyvybes.

Skaityti daugiau

18.09.2021 laikas 18:49 Slaptas holokaustas: ar milijonai vakcinų aukų dingsta masinėse kapavietėse?

Dabar mums kyla nauja nerimą kelianti teorija, kuri nusipelno tikro tyrimo. Už tai esu dėkingas Maiklui Snaideriui (Michael Snyder) iš tinklaraščio "Ekonominis žlugimas" (The Economic Collapse Blog), kuris neseniai paskelbtame straipsnyje klausė: "Kur dingo visi žmonės?".

...

Skaityti daugiau

18.09.2021 laikas 13:11 Kalifornijoje nuo gaisro bandoma išgelbėti didžiausius pasaulyje medžius, kuriems daugiau nei 2000 metų
Kalifornijoje nuo gaisro bandoma išgelbėti didžiausius pasaulyje medžius, kuriems daugiau nei 2000 metų Kalifornijoje (JAV) ugniagesiai bando išgelbėti sekvojas - didžiausius pasaulyje medžius, kuriems pavojų kelia Sekvojų nacionaliniame parke siautėjantys gaisrai....

Skaityti daugiau

19.09.2021 laikas 12:52 Receptai | Patiekalai Sausainiai su kefyru recepto. Paprasta ir skanu su obuolių įdaru

Visi draugai prašo sausainiu pagamintu su kefyru recepto. Paprasta ir skanu su obuolių įdaru

Skaityti daugiau

16.09.2021 laikas 11:13 Receptai | Patiekalai Dietinis avižinių dribsnių pyragas be miltų ir cukraus

Mažo kaloringumo kepiniai pasirodo tokie pat skanūs kaip ir įprasti, originalaus ir neįprasto skonio.

Skaityti daugiau

16.09.2021 laikas 10:09 Receptai | Patiekalai Ypatingai gardūs blynai, kurie nelimpa prie keptuvės

Mano močiutė žino, kaip gaminami skaniausi blynai. Kiekvienas blynas yra tarsi meno kūrinys. Jie taip tinka prie arbatos, o jei dar pridėsite medaus…

Skaityti daugiau