- 29.06.2021
- 0.0 Reitingas
- 1209 Peržiūros
- Komentarai
Tinkamas miegas gerina sveikatą ir didina gyvybingumą!
1. Prieš eidami miegoti nuplaukite kojas vėsiu vandeniu ir patepkite jas aliejumi - tai natūrali raminanti priemonė. Jei žmogus kasdien masažuoja pėdas sezamų aliejumi, jis niekada nesirgs, nes atstatys savo imuninę sistemą.
2. Prieš eidami miegoti kelias minutes atlikite kvėpavimo pratimus arba medituokite.
3. Miego metu reikia dėvėti kuo mažiau drabužių, ypač kenksminga miegoti su kojinėmis.
4. Rekomenduojama miegoti galva į rytus.
5. Niekada nemiegokite virtuvėje, taip pat nelaikykite maisto miegamajame kambaryje.
6. Miegodami neuždenkite veido antklode. Įprotis prisidengti veidą yra labai nesveikas, nes dėl to kvėpuojate išvargusiu oru.
7. Vasarą labai naudinga miegoti lauke, tačiau jei lauke rūkas, lietus ar per didelė drėgmė, geriau persikelti miegoti į patalpą.
8. Miegoti šlapioje ar drėgnoje lovoje yra labai kenksminga, lova turi būti patogi.
9. Ajurveda rekomenduoja miegoti ant šono. Miegas ant kairiojo šono padeda virškinti ir suteikia energijos, o miegojimas ant dešiniojo šono suteikia galimybę tinkamai pailsėti. Taip yra todėl, kad miegant ant kairiojo šono daugiausia veikia dešinioji šnervė, kuri suteikia organizmui teigiamos energijos, padeda virškinti ir sušilti. Jei kambaryje šalta, reikia gulėti ant kairiojo šono, tada kūnas natūraliai sušils.
10. Ajurveda nerekomenduoja miegoti ant nugaros, nes miegojimas ant nugaros kenkia smegenims. Tai ypač nepalanku vata-tipo žmonėms, nes dėl to dirba abi šnervės ir išsibalansuoja organizmas (vata-doša).
11. Miegoti ant pilvo yra blogiau, nes tai trukdo tinkamai kvėpuoti. Miegoti po atvira saule yra labai kenksminga, o po atviru mėnuliu - naudinga.
12. Jei blogai miegate arba visai neinate miegoti, kenkiate savo sveikatai. Jis sausina organizmą ir silpnina 'virškinimo" ugnį.
13. Stenkitės anksti keltis ir anksti eiti miegoti. Tinkamas miego režimas gerina sveikatą ir didina gyvybingumą.
14. Ypač kenksminga jūsų organizmui miegoti saulėlydžio metu. Maisto vartojimas šiuo paros metu taip pat sutrikdo virškinimą, todėl yra labai nepageidautinas.
15. Miegojimas dieną sukelia kvėpavimo sistemos ligas, sunkumą galvoje ir daugybę kitų sutrikimų. Dienos miegas leidžiamas sveikiems žmonėms, pavargusiems nuo sunkaus fizinio darbo, taip pat ligoniams, kenčiantiems stiprius skausmus arba sergantiems kvėpavimo takų ligomis ir pykinimu. Trumpas miegas dienos metu taip pat leidžiamas žmonėms, turintiems gastrologinių sutrikimų, ir tiems, kurie pasninkauja ir jaučia, kad jiems reikia miego. Žmonėms, gyvenantiems labai šiltame klimate, gali praversti trumpas snaudulys per didžiausius karščius, tačiau ilsėtis reikėtų tik pavėsyje, vėsioje vietoje. Nepaisant šių rekomendacijų, senovės jogos tekstuose apskritai neleidžiama miegoti dienos metu, išskyrus ligos atvejus.
16. Tie, kurie eina miegoti su perpildytu skrandžiu, miegodami nepakankamai ilsisi ir negali visiškai suvirškinti maisto, todėl organizme padaugėja toksinų.
17. Kambario, kuriame miegate, oras turi būti gaivus. Miegoti prirūkytame, blogai vėdinamame kambaryje yra labai nesveika.
18. Pagal Ajurvedą rekomenduojama: jei žmogus priverstas (ne dėl įpročio) nemiegoti naktį, kitą rytą jis turėtų miegoti pusę numatyto laiko, nevalgydamas.
19. Kenčiantiems nuo nemigos ar nepakankamo miego rekomenduojama gerti šiltą pieną su žiupsneliu muskato riešuto ir keliomis šafrano gijomis, atlikti aliejinį kūno masažą, išsimaudyti vonioje, rasti prieglobstį ramybės jausmui ir maloniems prisiminimams. Tai kompensuos gerą nakties miegą.
20. Nėščioms moterims nerekomenduojama per daug miegoti, nes kūdikis gali būti tingus.
(c) Remiantis knyga "Ajurveda kiekvienai dienai" C.M. Neapolitanas
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau