Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Gruodžio » 12

„Angliukas“ – ne vien pagalba: kartais tik reklamos triukas ar žala organizmui

Angliukas vieniems – panacėja nuo visų ligų, kitiems – dar ir nepamainoma grožio priemonė, pašalinanti odos nešvarumus ar balinanti dantis, bet iš tiesų yra atvejų, kai aktyvinta anglis gali net ir pakenkti, pvz., sutrikdyti kitų vaistų pasisavinimą ar sukelti neurologinių sutrikimų, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ pasakoja Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas.

aktyvinta anglis, Sveikata, Savijauta, Grožis, Angliukas

Aktyvinta anglis yra specialiai sukonfigūruota gryna anglis, apdorojama garais labai aukštoje temperatūroje, kai tarp anglies atomų susidaro tarpai, labai padidėja paviršiaus plotas.

„Žmonės tai žino ir, galbūt, dėl to taip drąsiai visose situacijose jos griebiasi, nesusimąstydami apie pasekmes. Tai seniausias žmonijos žinomas ir naudojamas adsorbentas, galintis surišti tiek skysčių, tiek dujų molekules. Ir ne be reikalo.

Apsinuodijimo atveju, išgėrus visiems gerai žinomo angliuko, žarnyne jis sugeria visas kenksmingas bakterijas ir padeda jas lengvai pašalinti iš organizmo. Todėl apsinuodijęs žmogus iš karto pasijunta geriau. Ilgus amžius tai ir buvo aktyvintos anglies populiarumo priežastis. Beje, viduriuojant taip pat.“, – paaiškina profesorius.

Jis patikina, kad aktyvinta anglis turėtų būti kiekvieno namų vaistinėlėje, tačiau įspėja – tai nėra panacėja nuo visų ligų.

A. Unikauskas sako, kad aktyvinta anglis gali padėti, kai dėl suvalgyto maisto žarnyne atsiranda:

– infekcija;

– abstinencijos sindromas;

– alergija;

– pilvo pūtimas.

Nors dažnas angliuką vartoja tam tikroms grožio procedūroms, gydytojas paneigia kai kuriuos mitus, pvz., kad anglis balina dantis. „Gali susidaryti baltesnės šypsenos įspūdis, nes anglis veikia kaip šveitiklis ir nuvalo apnašas, tačiau ilgai eksperimentuodami galite pažaisti dantų emalį. Anglis yra stipresnė už dantų emalį ir jūs jį tiesiog nušlifuosite. Ir vėliau dėl to verksite“, – įspėja profesorius.

Kalbant apie veido procedūras, gydytojas pastebi, kad ir odą jis veikia nebent tik kaip šveitiklis, tačiau jokių blogų medžiagų ar nešvarumų iš odos neištraukia.

aktyvinta anglis, Sveikata, Savijauta, Grožis, Angliukas

„Beje, anglis nedegina ir riebalų ir sulieknėti nepadeda. O ir skrandyje sutraukia tik nedidelę dalį maistingųjų medžiagų, tad akivaizdaus svorio mažėjimo tikrai neverta tikėtis. Nebent Jūs tiek piktnaudžiausite aktyvinta anglimi, kad svoris pradės kristi dėl maistinių medžiagų trūkumo. To tikrai niekam nelinkiu“, – pastebi A. Unikauskas. Anglis nepašalins toksinų iš organizmo, nes jie yra riebalų ląstelėse, – anglis jų nepasiekia, priduria jis.

Netinkamo aktyvintos anglies vartojimo pasekmės

Neurologiniai sutrikimai

Aktyvinta anglis žarnyne suriša B1 ir B6 vitaminus, kurie būtini mūsų nervinei sistemai. Didelės aktyvintos anglies dozės gali sukelti net neuropatiją, sumažinti pvz., pirštų galiukų jautrumą. Galite pradėti jausti galūnių tirpimą.

Imuniteto susilpnėjimas

Anglis suriša vitaminus C ir B3, kurie atsakingi už imunitetą. Pvz., B3, atsakingas už antikūnų gamybą. Kasdienis angliuko gėrimas – pagrindinė silpno imuniteto priežastis.

Virškinimo trakto sutrikimai

Paaiškinsiu paprastai, valgydami maistą, mes ne tik patys gauname energijos, bet maitiname ir savo mikroflorą. Būtent ji yra atsakinga už daugybę procesų, kurie vyksta mūsų organizme. Nuolatinis angliuko vartojimas atima iš gerųjų bakterijų maistą. Jeigu turite tam tikrų skrandžio bėdų, pavyzdžiui, gastritą, angliukas, kaip kieta ir abrazyvinė medžiaga gali net paaštrinti skausmą. O nuolatinis jo vartojimas sukelia lėtinį vidurių užkietėjimą.

aktyvinta anglis, Sveikata, Savijauta, Grožis, Angliukas

Žarnyne anglis absorbuoja viską iš eilės: bakterijas,  maisto daleles, fermentus, baltymus, bakterijų ląsteles. Anglis sutrauks į savo poras viską, ką tik gali, nepriklausomai nuo organizmui daromos žalos ar naudos, todėl jos vartoti nuolat negalima. Beje, įprasta dozė yra 1 tabletė 10 kg kūno svorio.

Sutrikdytas paskirtų vaistų pasisavinimas

Dar viena neigiama aktyvintos anglies vartojimo pasekmė, kurią turėtų atsiminti visi, – angliukas slopina paskirtų vaistų pasisavinimą. Sutrikdomas paskirtų vaistų veiksmingumas. Taigi jei, daktaras jums yra skyręs vaistų nuo aukšto spaudimo, o jūs dažnai geriate aktyvintos anglies, nesitikėkite, kad jums paskirti vaistai atliks savo funkciją.

„Dažnas po vakarėlio ar šventės skuba išsilukštenti angliuko tabletę, tačiau be reikalo. Alkoholio anglis beveik neabsorbuoja. Kad ir kaip nekaltai atrodytų medikamentas, ar tai būtų aktyvinta anglis, ar kas kitas - neeksperimentuokite su savo sveikata. neužsiimkite savigyda. Geriau visada klauskite daktaro!“ – pataria A. Unikauskas. 

Parengė Eimantė Juršėnaitė. 

Išsamiau – vaizdo įraše

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
25.09.2020 laikas 22:22 Patarimas, kaip nudažyti „žilus“ plaukus
Prieš trejus metus į koloristo Džeko Martino saloną atvyko klientė. Ji papasakojo, kad daugelį metų dažė žilus plaukus kaštonine spalva namų sąlygomis kas 3-4 savaites, bet dabar išėjo į pensiją , daug laiko praleidžia gamtoje ir nenori praleisti daug laiko bedažydama plaukus. „Ar jūs galite man pad...

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 20:32 Biomedicinos mokslų daktaras Algirdas Amšiejus apie mityba
Biomedicinos mokslų daktaras, be galo charizmatiškas pašnekovas, ypatingos energijos žmogus Algirdas Amšiejus. Apie medų, mėsą, produktų dermes ir gyvenimo būdą, kurį kasdien sau susikuriame kiekvienas, pasikasdamas šaukštu. Algirdas sako, kad reikia valgyti viską ir yra kategoriškas prieš visas tas...

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 20:12 Dilgėlių ir džiovintų ežiuolių arbata stiprina vaikų organizmo imunitetą

Geležies trūkumas vaikų organizme gali sukelti apatiją, dėmesio pablogėjimą, anemiją, imuniteto pablogėjimą.

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 19:49 Abrikosų vaisiai stiprina sveikatą ir padeda įveikti daug sunkių negalavimų
Abrikosai gali padėti atsikratyti daugelio sunkių negalavimų, pailginti gyvenimą. Pavyzdžiui, dauguma Pakistano Hunzos slėnio gyventojų, kurie valgo daug abrikosų, yra ilgaamžiai. Vidutinė jų gyvenimo trukmė yra 90 metų, bet dauguma sulaukia ir 100-120 metų....

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 18:59 Gamta gydo: nervus, atipinius simptomus, pilvo pūtimą, sąnarių skausmą

Trišakio nervo peršalimo neuralgija. Kai tik prisimenu, net krūpteliu. Stiprių skausmų priepuolius, kai atrodo, kad visas pasaulis nebemielas, teko patirti ir man Priežastis - stiprus peršalimas: perpūtė maršrutiniame taksi per karštį.

...

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 17:55 Labai neįprastas NSO skrido virš Šiaurės Vokietijos ir Olandijos

Ankstų rugsėjo 22 dienos rytą Europos kosmoso agentūros kameros aptiko kažką stulbinančio ir neįprasto. Tačiau ESA greitai pateikė paaiškinimą, kas nutiko, ir tikina, kad tai tik meteoritas. Ar kada nors jūs matėte “akmenį iš kosmoso“, kuris skrieja virš horizonto, po to vėl įgyja auk...

Skaityti daugiau