Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sveikatos Patarimai | Liaudies Medicina » 2021 » Balandžio » 2

Alerginio Rinito Gydymas Vaistiniais Augalais

Alerginėmis ligomis gana dažnai sergama, kai šlakais būna užterštos kepenys, todėl jas pirmiausiai reikia išvalyti, nes tuomet alerginių ligų gydymo poveikis bus žymiai efektyvesnis.

Žarnyno valymas ir antiseptinių vaistinių augalų vartojimas

Gydydami alerginį rinitą, iš pradžių pabandykite išvalyti žarnyną ir tuo pat metu vartokite vaistinius augalus, kurie pasižymi antiseptinėmis savybėmis, naikina žalinguosius mikrobus ir mažina aukštą kūno temperatūrą. Sumaišykite po 0,5 g sausų paprastųjų bitkrėslių ir gvazdikėlių miltelių bei 0,2 pelynų miltelių. Šiuos miltelius, juos užgerdami vandeniu, vartokite prieš valgį. Pirmąją dieną šių miltelių vartokite 1 kartą per dieną, antrąją - 2 kartus per dieną, trečiąją - 3 kartus per dieną.

Gydymas šiek tiek silpnesnio poveikio vaistiniais augalais

Profilaktikai galima panaudoti ir šiek tiek silpnesnio poveikio vaistinius augalus: sumaišykite po 0,5 g į miltelius susmulkintus kmynų miltelius ir balinio ajero miltelius bei 1 g džiovintų vaistinių medetkų žiedų.

Šio miltelių mišinio su vandeniu patariama vartoti pirmąją dieną - 1 kartą, antrąją dieną - 2 kartus, trečiąją dieną - 3 kartus.

Gydymas plikojo saldymedžio šaknimis

Efektyviomis antialerginėmis savybėmis pasižymi plikojo saldymedžio šaknys. Patariama vartoti plikojo saldymedžio šaknų nuoviro ar sirupo, kurio galima įpilti į arbatą.

Gydymas didžiojo debesylo šaknimis

Efektyviomis antialerginėmis savybėmis pasižymi ir didžiojo debesylo šaknys. Patariama vartoti didžiojo debesylo šaknų nuoviro arba 3 kartus per dieną po 0,5 g sausų didžiojo debesylo šaknų miltelių.

Gydomasis erškėtrožių ir kiaulpienių mišinys

Norėdami išvalyti kepenis, lygiomis dalimis sumaišykite erškėtrožių šaknis, erškėtrožių uogas ir kiaulpienių šaknis. 

1 valgomąjį šaukštą šių sumaltų vaistinių augalų mišinio vakare suberkite į termosą, užpilkite 1 stikline verdančio vandens, leiskite nusistovėti per naktį, ryte nukoškite.  Šio antpilo per dieną mažais gurkšneliais patariama išgerti 1 stiklinę.

Gydymas mistinių medetkų žiedais

Ypač efektyviai alergines organizmo reakcijas malšina ir alerginį rinitą gydo vaistinių medetkų žiedai, su kuriais galima paruošti gydomuosius antpilus.

• 1 valgomąjį šaukštą vaistinių medetkų žiedų užpilkite 1 stikline verdančio vandens, leiskite nusistovėti 15-20 minučių, nukoškite.

Šio antpilo patariama vartoti po 1/3 stiklinės 2-3 kartus per dieną.

• Tuo pat metu galima paruošti ir spiritinį vaistinių medetkų žiedų antpilą: vaistinių medetkų žiedus santykiu 1 : 3 užpilkite 70 laipsnių spiritu, tamsioje vietoje leiskite nusistovėti 10 dienų, nukoškite, vaistinius augalus nuspauskite. Į šį antpilą santykiu 1 : 7 įpilkite aliejaus, verdančio vandens vonelėje pakaitinkite 3-4 valandas. Sergantiems alerginiu rinitu šio tirpalo į abi nosies šnerves patariama lašinti po 2-3 lašus.

Gydymas dilgėlių antpilu

1 valgomąjį šaukštą šviežių ar džiovintų dilgėlių žiedynų ir lapų užpilkite 1 stikline verdančio vandens, šiltai aprištame inde leiskite nusistovėti pusę valandos, nukoškite, vaistinius augalus nuspauskite. Sergantiems alerginiu rinitu šio antpilo patariama vartoti po 1/2 stiklinės 3-4 kartus per dieną.

Gydymas salierų šaknų antpilu

2 valgomuosius šaukštus susmulkintų salierų šaknų užpilkite 1 stikline verdančio vandens, leiskite nusistovėti valandą laiko, nukoškite. Sergantiems alerginiu rinitu taip paruoštą antpilą patariama išgerti per dieną mažais gurkšneliais.

Gydymas apynių spurgų antpilu

1 valgomąjį šaukštą susmulkintų apynių spurgų užpilkite 1 stikline verdančio vandens, 15-30 minučių kaitinkite verdančio vandens vonelėje ir sergant alerginiu rinitu šio antpilo patariama gerti po 2 valgomuosius šaukštus 4-7 kartus per dieną.

Gydymas triskiaučiu lakišiumi

Efektyviai organizmą ir kepenis valyti padeda triskiaučiai lakišiai.

3 valgomuosius šaukštus susmulkinto triskiaučio lakišiaus žolės užpilkite 1 stikline verdančio vandens, 15 minučių pakaitinkite verdančio vandens vonelėje, nukoškite. Sergantiems alerginiu rinitu šio antpilo po 1/2 stiklinės patariama gerti 2 kartus per dieną.

Gydymas miško žemuogių antpilu

1 valgomąjį šaukštą susmulkintų miško žemuogių lapų užpilkite 1 stikline verdančio vandens, leiskite nusistovėti pusę valandos, nukoškite.

Sergantiems alerginiu rinitu šį antpilą patariama per dieną išgerti mažais gurkšneliais.

Gydymas aviečių žiedų antpilu

2 valgomuosius šaukštus sausų aviečių žiedų užpilkite 1 stikline verdančio vandens, leiskite nusistovėti valandą laiko, nukoškite.

Sergantiems alerginiu rinitu šį antpilą per dieną patariama išgerti mažais gurkšneliais.

Gydymas dirvinio asiūklio antpilu

Toksines medžiagas iš organizmo pašalina dirviniai asiūkliai.

1 valgomąjį šaukštą susimulkintos dirvinio asiūklio žolės užpilkite stikline verdančio vandens, leiskite nusistovėti 20 minučių, nukoškite.

Sergantiems alerginiu rinitu šio antpilo po valgio patariama vartoti po 1/2 stiklinės 3 kartus per dieną.

Gydymas didžiosios ugniažolės antpilu

1 valgomąjį šaukštą susmulkintos didžiosios ugniažolės žolės užpilkite 1 stikline verdančio vandens, leiskite nusistovėti pusę valandos, nukoškite.

Sergantiems alerginiu rinitu šio antpilo patariama vartoti po 1 valgomąjį šaukštą 3 kartus per dieną.

Būtina atminti, kad didžiosios ugniažolės - nuodingi augalai, todėl jais reikia gydytis ypač atsargiai.

• Lygiai taip pat patariama paruošti ir vartoti pipirmėčių antpilo.

Gydymas medaus koriais

Sergantiems bet kuriomis alerginėmis ligomis naudinga 2-3 kartus (galima ir dažniau) po 10-15 minučių kramtyti medaus korius.

Iš išvardintų gydymo priemonių pasirinkite kelias Jums labiausiai prieinamas ir jomis gydykitės paeiliui. Ta pačia gydymo priemone patariama gydytis ne ilgiau nei 2-3 savaites. Po to, kai sveikata pagerės, o alerginė sloga nebekamuos, šių priemonių vartokite dar 2-3 mėnesius, nes tik per šį laiką efektyviai išvalysite kepenis, o vėliau išvengsite ir alerginio rinito.

Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.

paranormal.lt

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
19.04.2021 laikas 19:43 Jei vargina plaukų ir galvos odos ligos, rekomenduoju
Nuo pleiskanų ir riebios galvos odos įtrinti mišinį iš 10 dalių spiritinės medetkų trauktinės ir 1 dalies ricinos aliejaus. Nuo sausos galvos odos medetkų trauktinės ir ricinos aliejaus imti vienodomis dalimis.

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 19:25 Lauro lapų paslaptis ir panaudojimo būdai
Lauriuko laukia vienas kelias: į sriubą arba į antrą patiekalą; taip galvoja daugelis iš mūsų. Tačiau taip manome dėl nežinojimo. Lauro lapai turi daug magiškų ir gydomųjų savybių, žinomų nuo seniausių laikų.

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 19:09 Drebulės žievė nuo vyriškų negalavimų
Dažnai prisimenu, kaip kartą pavasarį ėjome su tėčiu į drebulyną. Ką tik buvo nutirpęs sniegas, pradėjo tekėti medžių sula. O tėtis nuo jaunų drebulės šakelių lupo žievę. Prieina prie medžio, nusilenkia jam, atsiprašo ir lupa....

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 13:45 Nerimo ženklai: paaiškėjo, kad Grenlandijoje kadaise nebuvo ledo
Pasaulio trijų didžiųjų ledo dangų stabilumas yra vienas svarbiausių klimato mokslininkų klausimų. Bet kuriam iš jų ištirpus, šimtai milijonai žmonių, gyvenančių žemai esančiose vietovėse, turėtų palikti savo namus....

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 22:34 Didžiažiedė Tūbė Ir Lipikai Nuo Baisių Negalavimų

Kaip puiku, kad mes, žmonės, draugiškai sugyvename su didingais medžiais ir gydomosiomis kvapniosiomis žolelėmis. Juk ir pats žmogus - gamtos dalis. Tai reiškia, kad turime sumaniai ir protingai naudoti dosnias gamtos dovanas savo sveikatos labui.

...

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 17:34 Ėriuko kumpis orkaitėje

Ėriuko kumpis iškeptas orkaitėje tikrai gali būti ne tik eiliniai, bet ir prabangios šventės pietūs. Mėsa nerealiai skani. Turiu pripažinti, kad ėriuko kumpį su kaulu aš gaminau pirmą kartą, bet sakyčiau, kad pasiskaičius daug receptų internete išsirinkau tinkamą ir pavyko viskas labai gerai. Tad...

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 07:36 Naminis veganiškas baltasis šokoladas be glitimo
Veganiškas baltasis šokoladas vis dar ganėtinai sunkiai randamas įvairiuose prekybos centruose, o ir suradus - kaina ganėtinai didelė. Todėl sugalvojau gerą išeitį - iš įvairių internete rastų receptų susidėliojau savąjį ir pasigaminau baltąjį šokoladą savo virtuvėje. Niekada pati nebuvau gaminusi b...

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 05:59 Sočios virtų kiaušinių salotos su rūkyta šonine
Sočios, maistingos ir mūsų šeimai labai patinkančios salotos su virtais kiaušiniais. O jeigu yra kiaušinis, privalo būti ir avokadas. Dar pridėkime rūkytos šoninės ir turime nuostabų rezultatą.

Skaityti daugiau