Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Technologijos, Mokslas » 2023 » Kovo » 27

Anglijoje įteisintas genetiškai modifikuoto maisto kūrimas ir pardavimas

Anglijoje įteisintas genetiškai modifikuoto maisto kūrimas

Pasikeitė įstatymas, leidžiantis Anglijoje kurti ir pardavinėti genetiškai modifikuotą maistą.

Kovo 23 d., gavęs karaliaus Čarlzo karališkąjį pritarimą, įsigaliojo Genetikos technologijų (tiksliosios veislininkystės) įstatymas, leidžiantis kurti ir pardavinėti genetiškai modifikuotus augalus.

Genų redagavimas, genomo redagavimas arba genomo inžinerija - tai genų inžinerijos rūšis, kai į gyvo organizmo genomą įterpiama, pašalinama, modifikuojama arba pakeičiama DNR

Pasak BBC: Technologijos šalininkai teigia, kad ji paspartins atsparesnių kultūrų, kurių prireiks dėl klimato kaitos, kūrimą.

Kritikai sako, kad šis pokytis gali sukelti "katastrofą" mūsų maisto gamybai ir aplinkai.

Genų redagavimas apima tikslius organizmo DNR pakeitimus, kuriais siekiama pagerinti tam tikras savybes.

Naujasis įstatymas taip pat atveria galimybes kurti genų redaguotus ūkinius gyvūnus, tačiau prieš tai, kol tai bus leista, reikės dar vieno parlamento narių balsavimo, ir vėl tik Anglijoje.

Škotijos, Velso ir Šiaurės Airijos vyriausybės neleido komerciniais tikslais naudoti genų redagavimo.

Didžiausia Jungtinės Karalystės gyvūnų labdaros organizacija Karališkoji žiauraus elgesio su gyvūnais prevencijos draugija (The Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals) įspėjo, kad pagal naująjį įstatymą dabar gali būti redaguojami naminiai gyvūnai.

Kaip rašo Guardian: RSPCA teigė, kad Genetinių technologijų (tikslaus veisimo) įstatymas taikomas visiems stuburiniams gyvūnams, ne tik ūkiniams gyvūnams, ir kad dėl jo katėms ir šunims gali būti redaguojami genai, suteikiant jiems ekstremalių savybių.

Įstatymas leidžia Anglijoje kurti ir pardavinėti "tikslaus veisimo" arba genomo redagavimo augalus ir stuburinius gyvūnus. Vyriausybė teigė, kad tai leis ūkininkams auginti sausrai ir ligoms atsparius augalus, sumažinti trąšų ir pesticidų naudojimą ir padės veisti gyvūnus, apsaugotus nuo kenksmingų ligų.

Jungtinės Karalystės aplinkos sekretorė Teresė Kofėja (Thérèse Coffey) šį teisės aktą, kuriam ketvirtadienį buvo gautas karališkasis pritarimas, apibūdino kaip "Brexito laisvę", tačiau RSPCA teigė, kad jis gali turėti skaudžių pasekmių gyvūnų gerovei.

RSPCA kampanijų ir viešųjų reikalų vadovas Davidas Bowlesas kritikavo tai, ką jis pavadino "neapgalvota politika". Jis teigė, kad labdaros organizacija bandė įtikinti vyriausybę įtraukti išimtį naminiams gyvūnams, tačiau "deja, buvo ignoruojama".

Jis pridūrė: "Genų redagavimas gali būti didžiulis žingsnis atgal gyvūnų atžvilgiu. Nemanome, kad šis įstatymas turėtų būti taikomas gyvūnams, nesvarbu, ar jie būtų ūkiniai, ar naminiai, ar laukiniai. Kiekvienai genų redagavimo žinduolių linijai sukurti reikia invazinių procedūrų, ši galinga technologija nėra naudojama istoriškai, be to, ji gali sukelti nenumatytus genomo pokyčius ir turėti nenuspėjamą poveikį. RSPCA yra rimtai susirūpinusi gyvūnų gerove ir etika."

Genomų redagavimas - tai grupė metodų, leidžiančių keisti organizmo DNR, todėl gyvūnų labdaros organizacija įspėjo, kad gyvūno genomo redagavimas susijęs su procedūromis, kurios gali sukelti "skausmą, kančią, nerimą ir ilgalaikę žalą". Anksčiau genų redagavimui buvo taikomos griežtos genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) kontrolės taisyklės ir reglamentai, tačiau pagal šį naująjį įstatymą Anglijoje genų redaguoti gyvūnai ir maistas nebus priskiriami GMO ir jų nereikės ženklinti.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
07.06.2023 laikas 22:18 Receptai | Patiekalai Paprastas varškėčių receptas
Kepiau, labai visa šeima išgyrė. Puikiai gavosi! Tobuliausi pasaulyje varškėčiai. Kitaip net gaminti nebenoriu!

Skaityti daugiau

05.06.2023 laikas 11:12 Receptai | Patiekalai Sveikas datulių pyragas su pilno grūdo miltais, be pridėtinio cukraus
Itin gardus ir sveikas datulių pyragas be pridėtinio cukraus, paruoštas su pilno grūdo miltais. Datulės suteiks ne tik saldumo, bet ir karamelinio skonio. Tikrai vertas viso Jūsų dėmesio receptas. Pamėginkite!

Skaityti daugiau

05.06.2023 laikas 11:06 Receptai | Patiekalai Bulviniai abriedukai (ežiukai) su kiaušiniu ir miltais

Toks bulvinių abriedukų su kiaušiniu ir miltais patiekalas lydi nuo pat mažos vaikystės. Mes juos vadindavome visada abriedukais, kitur jie dar yra vadinami ežiukais. Tikriausiai daugumai neblogai žinomas receptas, nors daug ku...

Skaityti daugiau

08.06.2023 laikas 22:15 Tiesos gynimas: Chloro dioksido tirpalas - svarbi priemonė kovojant su nauja "pandemija" ir vakcinų žala

Pasak Marien Barrientos (Marien Barrientos) ir Kerri Riveros (Kerri Rivera), chloro dioksido tirpalas (CDS) yra svarbi priemonė kovojant su naująja "pandemija" ir Wuhan koronaviruso (COVID-19) vakcinų padaryta žala.

...

Skaityti daugiau

08.06.2023 laikas 21:50 "Tėvai visada klysta, bet jūs turite pasirinkimą"
Mūsų tėvai turėjo per daug energijos, kad mes turėtume laiko... Taip, jie negyveno teisingai. Mūsų nuomone...

Skaityti daugiau

08.06.2023 laikas 21:21 Receptas nuo karpų (patarimas)
Karpą ant pirštų turėjau kelerius metus. Ji išaugo didelė, skaudėjo ir trukdė. Išbandžiau visokias žinomas priemones: kiaulpienių, ugniažolių sultis, preparatus iš vaistinės. Niekas neveikė. Karpa styrojo kaip styrojusi ir tik didėjo. Mano kantrybė b...

Skaityti daugiau