- 27.03.2023
- 0.0 Reitingas
- 374 Peržiūrų
- Komentarai
Pasikeitė įstatymas, leidžiantis Anglijoje kurti ir pardavinėti genetiškai modifikuotą maistą.
Kovo 23 d., gavęs karaliaus Čarlzo karališkąjį pritarimą, įsigaliojo Genetikos technologijų (tiksliosios veislininkystės) įstatymas, leidžiantis kurti ir pardavinėti genetiškai modifikuotus augalus.
Genų redagavimas, genomo redagavimas arba genomo inžinerija - tai genų inžinerijos rūšis, kai į gyvo organizmo genomą įterpiama, pašalinama, modifikuojama arba pakeičiama DNR
Black Friday in the UK. A Tory minister has signed away part of our Union to a foreign entity, and the regime have passed an act enabling our food supply to be genetically modified, including, adding mRNA poison to livestock and plants. pic.twitter.com/Wj3JKuBR5b
— wish you were here. (@joanybaby77) March 24, 2023
Pasak BBC: Technologijos šalininkai teigia, kad ji paspartins atsparesnių kultūrų, kurių prireiks dėl klimato kaitos, kūrimą.
Kritikai sako, kad šis pokytis gali sukelti "katastrofą" mūsų maisto gamybai ir aplinkai.
Genų redagavimas apima tikslius organizmo DNR pakeitimus, kuriais siekiama pagerinti tam tikras savybes.
Naujasis įstatymas taip pat atveria galimybes kurti genų redaguotus ūkinius gyvūnus, tačiau prieš tai, kol tai bus leista, reikės dar vieno parlamento narių balsavimo, ir vėl tik Anglijoje.
Škotijos, Velso ir Šiaurės Airijos vyriausybės neleido komerciniais tikslais naudoti genų redagavimo.
Didžiausia Jungtinės Karalystės gyvūnų labdaros organizacija Karališkoji žiauraus elgesio su gyvūnais prevencijos draugija (The Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals) įspėjo, kad pagal naująjį įstatymą dabar gali būti redaguojami naminiai gyvūnai.
Kaip rašo Guardian: RSPCA teigė, kad Genetinių technologijų (tikslaus veisimo) įstatymas taikomas visiems stuburiniams gyvūnams, ne tik ūkiniams gyvūnams, ir kad dėl jo katėms ir šunims gali būti redaguojami genai, suteikiant jiems ekstremalių savybių.
Įstatymas leidžia Anglijoje kurti ir pardavinėti "tikslaus veisimo" arba genomo redagavimo augalus ir stuburinius gyvūnus. Vyriausybė teigė, kad tai leis ūkininkams auginti sausrai ir ligoms atsparius augalus, sumažinti trąšų ir pesticidų naudojimą ir padės veisti gyvūnus, apsaugotus nuo kenksmingų ligų.
Jungtinės Karalystės aplinkos sekretorė Teresė Kofėja (Thérèse Coffey) šį teisės aktą, kuriam ketvirtadienį buvo gautas karališkasis pritarimas, apibūdino kaip "Brexito laisvę", tačiau RSPCA teigė, kad jis gali turėti skaudžių pasekmių gyvūnų gerovei.
RSPCA kampanijų ir viešųjų reikalų vadovas Davidas Bowlesas kritikavo tai, ką jis pavadino "neapgalvota politika". Jis teigė, kad labdaros organizacija bandė įtikinti vyriausybę įtraukti išimtį naminiams gyvūnams, tačiau "deja, buvo ignoruojama".
Jis pridūrė: "Genų redagavimas gali būti didžiulis žingsnis atgal gyvūnų atžvilgiu. Nemanome, kad šis įstatymas turėtų būti taikomas gyvūnams, nesvarbu, ar jie būtų ūkiniai, ar naminiai, ar laukiniai. Kiekvienai genų redagavimo žinduolių linijai sukurti reikia invazinių procedūrų, ši galinga technologija nėra naudojama istoriškai, be to, ji gali sukelti nenumatytus genomo pokyčius ir turėti nenuspėjamą poveikį. RSPCA yra rimtai susirūpinusi gyvūnų gerove ir etika."
Genomų redagavimas - tai grupė metodų, leidžiančių keisti organizmo DNR, todėl gyvūnų labdaros organizacija įspėjo, kad gyvūno genomo redagavimas susijęs su procedūromis, kurios gali sukelti "skausmą, kančią, nerimą ir ilgalaikę žalą". Anksčiau genų redagavimui buvo taikomos griežtos genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) kontrolės taisyklės ir reglamentai, tačiau pagal šį naująjį įstatymą Anglijoje genų redaguoti gyvūnai ir maistas nebus priskiriami GMO ir jų nereikės ženklinti.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau