- 10.03.2021
- 3.3 Reitingas
- 1497 Peržiūros
- Komentarai
Akys ir plotai aplink akis - vieni svarbiausių veide. Kai kalbamės su žmogumi, žiūrime į akis, kai norime rasti teisingą atsakymą, jo ieškome taip pat akyse. Apžiūrėdami ligonius, gydytojai taip pat nemažai dėmesio skiria akims, nes pagal jas galima nustatyti kai kuriuos žmogaus organizme vykstančius patologinius procesus. Kokias ligas „išduoda“ akys? Į ką reiktų atkreipti dėmesį.
Dažnai iškylantys miežiai
Beveik visi žinome, kas yra ant akių vokų iškylantys miežiai ir kokie nemalonūs šios ligos simptomai. Miežis - pūlinis uždegimas, dažniausiai atsirandantis peršalus ar nusilpus imuninei sistemai. Tačiau kartais miežiai kyla reguliariai ir tokie nemalonūs pojūčiai kamuoja kelis mėnesius ar net ilgiau.
Jei miežiai reguliariai kyla toje pačioje vietoje, gydytojai gali įtarti prakaito liaukų vėžį - karcinomą. Piktybiniai miežiai laikosi nuolat ir iškyla reguliariai. Dar vienas simptomas, kuris turi suneraminti - iškrintančios uždegimo vietoje blakstienos.
Iš pradžių reikia nustatyti uždegiminių procesų pobūdį. Jei miežiai kyla reguliariai, būtina kreiptis į oftalmologus.
Gelsvos kalvelės
Jei ant akių vokų iškyla gelsvos kalvelės, tai požymis, jog prasidėjo vokų ksantelazma. Ksantelazma -tai gelsvas minkštas darinys, plokštelė akių vokų odoje, pagrindinė riebalų (cholesterolio) sankaupa. Tokie dariniai dažnai susidaro, kai kraujyje būna padidėjęs žalingojo cholesterolio lygis. Žalingojo cholesterolio lygis kraujyje padidėja ir sergant anemija, hepatitu, kepenų vėžiu ar ciroze. Be to, žalingojo cholesterolio lygis kraujyje nusistovi, kai žarnyne gausu parazitų ar, kai nusistovi tulžies sultys.
Tokie dariniai dažniausiai būna nedideli, jų gali būti ne tik po vieną, bet ir grupėmis - po kelis.
Apnašos akių vokų kraštuose
Specifinės apnašos akių vokų
kraštuose turi suneraminti, nes tai gali būti blefarito (akių vokų uždegimas) požymis. Be to. tokios apnašos gali susidaryti dėl pleiskanų ir įvairių dermatologinių ligų. Jei priežastis - dermatologija, tai moterų oda gali staiga parausti. Be to. gali sudirgti akys, tarsi į jas būtų patekęs svetimkūnis. Tokiais atvejais gausiai ašarojama ar, atvirkščiai, akys per-džiūva. Todėl akių vokų kraštuose pradeda kauptis odos žvyneliai - apnašos.
• Apnašos akių vokų kraštuose atsiranda dėl įvairių priežasčių; nešvariomis rankomis užneštų mikrobų, alergijos, prastos ekologijos, vitaminų trūkumo, nesubalansuotos mitybos.
• Neretai blefaritas atsiranda sergantiems anemija, skrandžio ir žarnyno ligomis bei tiems, kurių dantis pažeidė ėduonis.
• Gydyti apnašas akių vokų kraštuose galima kompresais ir vonelėmis.
Jau po kelių minučių gydomųjų procedūrų odos žvyneliai nuo akies vokų kraštų pradės kristi. Tačiau vis vien verta kreiptis j oftalmologą, nes būtina išvengti sunkesnių ligų. Beje. kartais sunkias ligos formas tenka gydyti ir antibiotikais.
Pageltusios akys
Kepenų ligos vystosi lėtai ir neretai beveik nepastebimai. Ir visgi kepenų ligas galima atpažinti žmogui pasižiūrėjus j akis. Sutrikus kepenų veiklai, akys pradeda gelsti.
Akys pradeda gelsti ir sutrikus tulžies pūslės veiklai bei susirgus hepatitu ar kepenų ciroze. Akys pradeda gelsti todėl, kad organizme kaupiasi bilirubinas.
Bilirubinas - tai gelsvas pigmentas. Šios medžiagos perteklius susidaro todėl, kad jų kepenys nesugeba perdirbti. Neretai (tiesa, kai ligos būna įsisenėjusios) gali pradėti gelsti ir kitos kūno vietos, pavyzdžiui, oda. Tokiais atvejais būtina kiek galima greičiau kreiptis į gydytojus, nes svarbu nustatyti, kaip stipriai pažeistos kepenys.
Antakių retėjimas
Kartais moterys antakius praretina pačios, tačiau kartais jie pradeda retėti patys, be jokių pastangų. Verta sunerimti, jei iš antakių iškrenta trečdalis plaukų. Dažniausiai plaukai iš antakių pradeda sparčiau kristi nuo ausų pusės. Pasak medikų, tai dažniausiai būna skydliaukės ligų požymis. Beje. plaukai iš antakių gali kristi ir tada. kai skydliaukės veikla būna sulėtėjusi ar, atvirkščiai, pagreitėjusi.
Susirgus skydliaukės ligomis, plaukai gali sparčiai slinkti iš įvairių kūno vietų. Be to, plaukai antakiuose gali pernelyg anksti pražilti ir t.t. Beje, moterims tokia patologija būna dažnesnė nei vyrams. Praretėjusiais antakiais gali skųstis net jaunos 20-30 metų amžiaus moterys.
Pastebėję sparčiai slenkančius antakius, skubiai kreipkitės į gydytojus endokrinologus.
Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.
Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!
* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau