Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sveikatos Patarimai | Liaudies Medicina » 2021 » Kovo » 10

Apie kokius sveikatos sutrikimus perspėja akys?

Akys ir plotai aplink akis - vieni svarbiausių veide. Kai kalbamės su žmogumi, žiūrime į akis, kai norime rasti teisingą atsakymą, jo ieškome taip pat akyse. Apžiūrėdami ligonius, gydytojai taip pat nemažai dėmesio skiria akims, nes pagal jas galima nustatyti kai kuriuos žmogaus organizme vykstančius patologinius procesus. Kokias ligas „išduoda“ akys? Į ką reiktų atkreipti dėmesį.

Dažnai iškylantys miežiai

Beveik visi žinome, kas yra ant akių vokų iškylantys miežiai ir kokie nemalonūs šios ligos simptomai. Miežis - pūlinis uždegimas, dažniausiai atsirandantis peršalus ar nusilpus imuninei sistemai. Tačiau kartais miežiai kyla reguliariai ir tokie nemalonūs pojūčiai kamuoja kelis mėnesius ar net ilgiau.

Jei miežiai reguliariai kyla toje pačioje vietoje, gydytojai gali įtarti prakaito liaukų vėžį - karcinomą. Piktybiniai miežiai laikosi nuolat ir iškyla reguliariai. Dar vienas simptomas, kuris turi suneraminti - iškrintančios uždegimo vietoje blakstienos.

Iš pradžių reikia nustatyti uždegiminių procesų pobūdį. Jei miežiai kyla reguliariai, būtina kreiptis į oftalmologus.

Gelsvos kalvelės

Jei ant akių vokų iškyla gelsvos kalvelės, tai požymis, jog prasidėjo vokų ksantelazma. Ksantelazma -tai gelsvas minkštas darinys, plokštelė akių vokų odoje, pagrindinė riebalų (cholesterolio) sankaupa. Tokie dariniai dažnai susidaro, kai kraujyje būna padidėjęs žalingojo cholesterolio lygis. Žalingojo cholesterolio lygis kraujyje padidėja ir sergant anemija, hepatitu, kepenų vėžiu ar ciroze. Be to, žalingojo cholesterolio lygis kraujyje nusistovi, kai žarnyne gausu parazitų ar, kai nusistovi tulžies sultys.

Tokie dariniai dažniausiai būna nedideli, jų gali būti ne tik po vieną, bet ir grupėmis - po kelis.

Apnašos akių vokų kraštuose

Specifinės apnašos akių vokų 

kraštuose turi suneraminti, nes tai gali būti blefarito (akių vokų uždegimas) požymis. Be to. tokios apnašos gali susidaryti dėl pleiskanų ir įvairių dermatologinių ligų. Jei priežastis - dermatologija, tai moterų oda gali staiga parausti. Be to. gali sudirgti akys, tarsi į jas būtų patekęs svetimkūnis. Tokiais atvejais gausiai ašarojama ar, atvirkščiai, akys per-džiūva. Todėl akių vokų kraštuose pradeda kauptis odos žvyneliai - apnašos.

• Apnašos akių vokų kraštuose atsiranda dėl įvairių priežasčių; nešvariomis rankomis užneštų mikrobų, alergijos, prastos ekologijos, vitaminų trūkumo, nesubalansuotos mitybos.

• Neretai blefaritas atsiranda sergantiems anemija, skrandžio ir žarnyno ligomis bei tiems, kurių dantis pažeidė ėduonis.

• Gydyti apnašas akių vokų kraštuose galima kompresais ir vonelėmis.

Jau po kelių minučių gydomųjų procedūrų odos žvyneliai nuo akies vokų kraštų pradės kristi. Tačiau vis vien verta kreiptis j oftalmologą, nes būtina išvengti sunkesnių ligų. Beje. kartais sunkias ligos formas tenka gydyti ir antibiotikais.

akys, sveikata, ligos, sveikatos patarimai, karcinomas, ksantelazma

Pageltusios akys

Kepenų ligos vystosi lėtai ir neretai beveik nepastebimai. Ir visgi kepenų ligas galima atpažinti žmogui pasižiūrėjus j akis. Sutrikus kepenų veiklai, akys pradeda gelsti.

Akys pradeda gelsti ir sutrikus tulžies pūslės veiklai bei susirgus hepatitu ar kepenų ciroze. Akys pradeda gelsti todėl, kad organizme kaupiasi bilirubinas.

Bilirubinas - tai gelsvas pigmentas. Šios medžiagos perteklius susidaro todėl, kad jų kepenys nesugeba perdirbti. Neretai (tiesa, kai ligos būna įsisenėjusios) gali pradėti gelsti ir kitos kūno vietos, pavyzdžiui, oda. Tokiais atvejais būtina kiek galima greičiau kreiptis į gydytojus, nes svarbu nustatyti, kaip stipriai pažeistos kepenys.

Antakių retėjimas

Kartais moterys antakius praretina pačios, tačiau kartais jie pradeda retėti patys, be jokių pastangų. Verta sunerimti, jei iš antakių iškrenta trečdalis plaukų. Dažniausiai plaukai iš antakių pradeda sparčiau kristi nuo ausų pusės. Pasak medikų, tai dažniausiai būna skydliaukės ligų požymis. Beje. plaukai iš antakių gali kristi ir tada. kai skydliaukės veikla būna sulėtėjusi ar, atvirkščiai, pagreitėjusi.

Susirgus skydliaukės ligomis, plaukai gali sparčiai slinkti iš įvairių kūno vietų. Be to, plaukai antakiuose gali pernelyg anksti pražilti ir t.t. Beje, moterims tokia patologija būna dažnesnė nei vyrams. Praretėjusiais antakiais gali skųstis net jaunos 20-30 metų amžiaus moterys.

Pastebėję sparčiai slenkančius antakius, skubiai kreipkitės į gydytojus endokrinologus.

Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.

paranormal.lt

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
25.07.2021 laikas 19:10 Džiovintos slyvos, kaip laisvinamieji, vidurių užkietėjimo, nuospaudų, hipertonijos
Džiovintos slyvos - patys populiariausi džiovinti vaisiai. Ir ne tik dėl puikaus skonio, bet ir dėl to, kad jos labai naudingos sveikatai.

Skaityti daugiau

25.07.2021 laikas 18:37 Fermentuota arbata nuo insulto

Seniai vartoju fermentuotas arbatas. Ruošiu jas sau, artimiesiems, draugams. Šios arbatos labai skanios ir naudingos sveikatai. Pasidalinsiu receptu ir su jumis.

Skaityti daugiau

25.07.2021 laikas 13:53 Pietų Afrikoje šalčiausios naktys per visą istoriją - šaltis siekia net -8 laipsnius Celsijaus

Šalti orai visoje Pietų Afrikoje. Sniegas iškrito Sutherlande, Kimberlyje, Willowmore ir daugelyje kitų vietų. Prognozuojamos visuotinės šalnos, o Gautengo provincijoje bus užfiksuota viena šalčiausių naktų šį dešimtmetį.

...

Skaityti daugiau

25.07.2021 laikas 12:35 Jau pirmadienį Rusijos didmiesčiuose gali dingti maisto produktai

Šiandien mūsų skaitytojas Misteryo rado labai svarbų vaizdo įrašą apie problemą maisto paskirstymo centre netoli Kalugos. Vaizdo įrašas buvo greitai pašalintas, tačiau jį taip pat paskelbė kanalas "Stop melui"

...

Skaityti daugiau

24.07.2021 laikas 23:31 Naujas eschatologinio laiko pagreitėjimo patvirtinimas

Vakar mūsų skaitytojai pastebėjo dar vieną keistenybę: Didžiulis kylantis mėnulis. Pirmą kartą matau jį kylantį tokiu dideliu kampiniu greičiu.

Skaityti daugiau

24.07.2021 laikas 11:30 Receptai | Patiekalai Varškės keksas su šokolado lašeliais
Varškės keksas su šokolado lašeliais - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Daug gerų, išbandytų receptų, kuriuos privalai išmėginti!

Skaityti daugiau

23.07.2021 laikas 22:34 Receptai | Patiekalai Patiekalas Vištiena "Egzotika"
Vištiena "Egzotika" - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Daug gerų, išbandytų receptų, kuriuos privalai išmėginti!

Skaityti daugiau

20.07.2021 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Nekeptas tortas su želė gabaliukais, grietine ir šokoladu
Tokį nekepto torto receptą su želė gabaliukais, grietine bei šokoladu gavau labai seniai ši savo mamos. Jis gaunasi itin gardus, gaivus bei vasariškas. Paranormal, Virtuvė, Šiandiena, Jums, Siūlo, Pasigaminti, Patiekalą, Pagal, Receptą, Nekeptas, Tortas, Želė, Gabaliukais, Grietine, Šokoladu, Skana...

Skaityti daugiau