Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sveikatos Patarimai | Liaudies Medicina » 2021 » Kovo » 10

Kokie nežymūs simptomai gali perspėti apie mirtinai pavojingas ligas

Organizmas visada „siunčia"  tam tikrus signalus, kai jam nėra gerai. Vienintelė blogybė yra ta, kad šiuos signalus organizmas ne visada skleidžia aktyviai. Kartais šie signalai tėra dilgčiojimas ar nedideli skausmai, kuriuos nesunku numalšinti tabletėmis ir t.t. Tačiau tai nereiškia, jog organizmui nėra reikalinga pagalba. Atvirkščiai, būtina tinkamai suprasti šiuos signalus, nes tik tada įmanoma išlikti sveikiems. Į kokius skausmus būtina atkreipti dėmesį ir imtis reikiamų priemonių.

Skausmai krūtinėje?

Dažniausiai manoma, kad krūtinės skausmai perspėja apie širdies ligas. Neretai taip ir būna. Gana dažnai ne tik skauda krūtinę, bet ir pakyla kraujospūdis, padažnėja kvėpavimas, pykina, todėl verta kiek galima greičiau kreiptis į kardiologus. Tačiau neretai krūtinės skausmai perspėja ir apie kitas ne mažiau pavojingas ligas. Pavyzdžiui, skausmai krūtinėje gali atsirasti susirgus pneumonija, pleuritu (plaučių apdangalų gleivinės uždegimu) ar plaučių onkologinėmis ligomis. Skausmai gali būti maudžiantys, spaudžiantys, buki ar aštrūs. Beje, neretai tokius skausmus galima nuslopinti vaistais ir... prarasti brangų laiką. Todėl, jei skauda krūtinę, reikia kiek galima greičiau kreiptis į specialistus ir nustatyti tikslią skausmų priežastį.

Netikėtas alpulys

Į netikėtus alpulius žmonės kartais nekreipia tinkamo dėmesio. Žmonės dažnai mano, kad tai nuovargio, karščio, tvankumo, depresijos ar streso pasekmė! Visgi reikia žinoti, kad netikėtas alpulys gali perspėti apie artėjantį ar gresiantį insulto priepuolį.

Kai galvos smegenims staiga pritrūksta kraujo ir jo nešiojamo deguonies, pradeda nunykti audiniai ir ląstelės. Kuriam laikui galvos smegenyse sutrikus kraujotakai, žmogus gali nualpti. Prieš nualpdamas žmogus gali pasijausti prasčiau, jį pykinti, prieš akis „skraidyti muselės“ atsirasti ausų ūžesiai. Alpulys dažniausiai trunka neilgai; kartais vos kelias sekundes. Tiesa, alpulys gali trukti ir žymiai ilgiau. Visgi bet kuriais atvejais reikalinga skubi medikų pagalba.

Staigus svorio kritimas

Sumažinti antsvorį svajoja daugelis. Tiesa, ne visi žino, kad antsvorį reikia mažinti palengva ir švelniai. Jei kūno svoris mažėja labai greitai, verta sunerimti.

Pasak specialistų, kritinis svorio mažėjimas - 5 proc. per trumpą laiką. Jei kūno svoris mažėja taip greitai, gydytojai sunerimsta, nes to priežastis gali būti ir onkologinės ligos. Be to, staigus svorio mažėjimas gali perspėti apie cukrini diabetą, žarnyno ir skydliaukės ligas, plaučių tuberkuliozę, Alzheimerio ligą, inkstų nepakankamumą ir kt. Todėl, jei be ypatingų pastangų kūno svoris mažėja pernelyg greitai, būtina išsiaiškinti tikrąsias priežastis ir imtis būtinų priemonių.

Pakilusi kūno temperatūra

Net ir dėl nežymiai pakilusios, bet ilgą laiką besilaikančios kūno temperatūros verta sunerimti. Tokia būsena dažniausiai nualina labiau nei aukštesnė, bet trumpalaikė kūno temperatūra. Nuolat pakilusi kūno temperatūra nualina ir perspėja, jog sutriko kai kurių vidaus organų veikla. Ilgalaikės padidėjusios kūno temperatūros priežasčių yra nemažai: meningitas, infekcinės ir onkologinės ligos. Beje, tai vienas limfomos požymių.

Nuolatinis nuovargis

Nuovargis žmogaus organizmui -normalu. Nes taip kūnas perspėja, jog jis yra ties savo galimybių riba. Tačiau, jei vos ne nuolat jaučiamės pervargę, verta sunerimti, nes tokios būsenos normalia pavadinti negalima. Nuolatinis nuovargis perspėja, kad žmogus serga anemija, depresija (klinikinė) ar net vėžiu. Norėdami nustatyti tikslią nuolatinio nuovargio priežastį turite kreiptis į gydytojus.

Apie mėšlungį

Mėšlungį, ko gero, žinome visi. Taip pat daugelis žino, ką daryti, kai raumenis sutraukia mėšlungis, pavyzdžiui, odą įdurti kažkuo aštriu, pamasažuoti, suvalgyti bananų, nes organizme reikia atstatyti sumažėjusį kalio lygį ir t.t. Iš tikrųjų dėl dažno mėšlungio būtina kreiptis į gydytojus, nes tai gali perspėti apie besivystančias širdies ir venų ligas bei sutrinkančią hormonų apykaitą. Kai kuriais atvejais mėšlungis gali perspėti apie susidariusį trombą.

Į kūno siunčiamus signalus būtina atkreipti tinkamą dėmesį ir imtis būtinų priemonių, nes tik tada apsisaugosite nuo sunkių ligų ir jų komplikacijų.

Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.

paranormal.lt

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
16.05.2021 laikas 22:42 Kaip kovoti su egzema?

Jau ne pirmą dešimtmetį padedu žmonėms. Pagal išsilavinimą esu gydytojas terapeutas, bet nedirbu jau seniai. Dabar rimtai užsiimu liaudies medicina.

Skaityti daugiau

16.05.2021 laikas 22:23 Avietės Nuo Moteriškų Ligų
Praėjus metams po antro gimdymo, man buvo diagnozuotas gimdos nusileidimas. Didelių rūpesčių tai kaip ir nekėlė, bet prieš menstruacijas labai traukė pilvą, ir pačios mėnesinės kėlė nemažai rūpesčių. Gana stipriai kraujuodavo, savijauta buvo nekokia - tempiantys skausmai pilvo apačioje, silpnumas, g...

Skaityti daugiau

16.05.2021 laikas 19:19 Apie ligas, kurios panašios į alergiją
Ašarojimas, dažnas čiaudulys, užsikimšusi nosis, kosulys, gausūs odos išbėrimai... Jei pasiskųsite tokiais simptomais, dažnas pasakys, jog tai - alergija. Ir neretai bus teisus.

Skaityti daugiau

16.05.2021 laikas 17:41 Apie pavasarinę alergiją

Jei pavasaris šiltas, medžiai pradeda žydėti net keliomis savaitėmis anksčiau ir pradeda alerginių ligų sezoną. Sergančiųjų sezoninėmis alerginėmis ligomis savijautą dar labiau pablogina sausas, saulėtas ir vėjuotas pavasaris.

...

Skaityti daugiau

16.05.2021 laikas 16:42 Svečiai Iš Siuanjuanio Žvaigždyno
Į versijas apie senųjų žemės gyventojų žinių kilmę galima žiūrėti įvairiai. Paprasčiausiai ironiškai ar skeptiškai. Tačiau ar dėl to pasaulis tampa labiau suprantamas? O gal verta dar kartą susimąstyti apie mitus, kurie pateikia informaciją iš amžių glūdumos?...

Skaityti daugiau

15.05.2021 laikas 19:17 Medical Health WATCH: Health Ranger talks with Jeffrey Prather about covid, pine needles, Native American medicine and more
If you are concerned about those who have been “vaccinated” with the Wuhan coronavirus (Covid-19) “shedding” spike proteins onto you through close contact, you will not want to miss the following episode of The Health Ranger Report....

Skaityti daugiau

15.05.2021 laikas 19:08 Medical Health Study finds that consuming more edible mushrooms lowers cancer risk
Many people, especially those following a vegan diet, usually consume edible mushrooms to fulfill their bodies’ protein needs. However, a study from March 2021 found another benefit of including mushrooms in the daily diet. A team of scientists discovered that consuming more mushrooms is associated ...

Skaityti daugiau

15.05.2021 laikas 19:00 Medical Health Philippine doctor defends use of ivermectin, says clinical studies show it is 89% effective against the coronavirus

A doctor from the Philippines is defending the use of ivermectin for preventing and treating Wuhan coronavirus (COVID-19) infection despite attempts by the country’s regulatory authorities to restrict its use.

...

Skaityti daugiau