- 10.03.2021
- 0.0 Reitingas
- 1014 Peržiūros
- Komentarai
Organizmas visada „siunčia" tam tikrus signalus, kai jam nėra gerai. Vienintelė blogybė yra ta, kad šiuos signalus organizmas ne visada skleidžia aktyviai. Kartais šie signalai tėra dilgčiojimas ar nedideli skausmai, kuriuos nesunku numalšinti tabletėmis ir t.t. Tačiau tai nereiškia, jog organizmui nėra reikalinga pagalba. Atvirkščiai, būtina tinkamai suprasti šiuos signalus, nes tik tada įmanoma išlikti sveikiems. Į kokius skausmus būtina atkreipti dėmesį ir imtis reikiamų priemonių.
Skausmai krūtinėje?
Dažniausiai manoma, kad krūtinės skausmai perspėja apie širdies ligas. Neretai taip ir būna. Gana dažnai ne tik skauda krūtinę, bet ir pakyla kraujospūdis, padažnėja kvėpavimas, pykina, todėl verta kiek galima greičiau kreiptis į kardiologus. Tačiau neretai krūtinės skausmai perspėja ir apie kitas ne mažiau pavojingas ligas. Pavyzdžiui, skausmai krūtinėje gali atsirasti susirgus pneumonija, pleuritu (plaučių apdangalų gleivinės uždegimu) ar plaučių onkologinėmis ligomis. Skausmai gali būti maudžiantys, spaudžiantys, buki ar aštrūs. Beje, neretai tokius skausmus galima nuslopinti vaistais ir... prarasti brangų laiką. Todėl, jei skauda krūtinę, reikia kiek galima greičiau kreiptis į specialistus ir nustatyti tikslią skausmų priežastį.
Netikėtas alpulys
Į netikėtus alpulius žmonės kartais nekreipia tinkamo dėmesio. Žmonės dažnai mano, kad tai nuovargio, karščio, tvankumo, depresijos ar streso pasekmė! Visgi reikia žinoti, kad netikėtas alpulys gali perspėti apie artėjantį ar gresiantį insulto priepuolį.
Kai galvos smegenims staiga pritrūksta kraujo ir jo nešiojamo deguonies, pradeda nunykti audiniai ir ląstelės. Kuriam laikui galvos smegenyse sutrikus kraujotakai, žmogus gali nualpti. Prieš nualpdamas žmogus gali pasijausti prasčiau, jį pykinti, prieš akis „skraidyti muselės“ atsirasti ausų ūžesiai. Alpulys dažniausiai trunka neilgai; kartais vos kelias sekundes. Tiesa, alpulys gali trukti ir žymiai ilgiau. Visgi bet kuriais atvejais reikalinga skubi medikų pagalba.
Staigus svorio kritimas
Sumažinti antsvorį svajoja daugelis. Tiesa, ne visi žino, kad antsvorį reikia mažinti palengva ir švelniai. Jei kūno svoris mažėja labai greitai, verta sunerimti.
Pasak specialistų, kritinis svorio mažėjimas - 5 proc. per trumpą laiką. Jei kūno svoris mažėja taip greitai, gydytojai sunerimsta, nes to priežastis gali būti ir onkologinės ligos. Be to, staigus svorio mažėjimas gali perspėti apie cukrini diabetą, žarnyno ir skydliaukės ligas, plaučių tuberkuliozę, Alzheimerio ligą, inkstų nepakankamumą ir kt. Todėl, jei be ypatingų pastangų kūno svoris mažėja pernelyg greitai, būtina išsiaiškinti tikrąsias priežastis ir imtis būtinų priemonių.
Pakilusi kūno temperatūra
Net ir dėl nežymiai pakilusios, bet ilgą laiką besilaikančios kūno temperatūros verta sunerimti. Tokia būsena dažniausiai nualina labiau nei aukštesnė, bet trumpalaikė kūno temperatūra. Nuolat pakilusi kūno temperatūra nualina ir perspėja, jog sutriko kai kurių vidaus organų veikla. Ilgalaikės padidėjusios kūno temperatūros priežasčių yra nemažai: meningitas, infekcinės ir onkologinės ligos. Beje, tai vienas limfomos požymių.
Nuolatinis nuovargis
Nuovargis žmogaus organizmui -normalu. Nes taip kūnas perspėja, jog jis yra ties savo galimybių riba. Tačiau, jei vos ne nuolat jaučiamės pervargę, verta sunerimti, nes tokios būsenos normalia pavadinti negalima. Nuolatinis nuovargis perspėja, kad žmogus serga anemija, depresija (klinikinė) ar net vėžiu. Norėdami nustatyti tikslią nuolatinio nuovargio priežastį turite kreiptis į gydytojus.
Apie mėšlungį
Mėšlungį, ko gero, žinome visi. Taip pat daugelis žino, ką daryti, kai raumenis sutraukia mėšlungis, pavyzdžiui, odą įdurti kažkuo aštriu, pamasažuoti, suvalgyti bananų, nes organizme reikia atstatyti sumažėjusį kalio lygį ir t.t. Iš tikrųjų dėl dažno mėšlungio būtina kreiptis į gydytojus, nes tai gali perspėti apie besivystančias širdies ir venų ligas bei sutrinkančią hormonų apykaitą. Kai kuriais atvejais mėšlungis gali perspėti apie susidariusį trombą.
Į kūno siunčiamus signalus būtina atkreipti tinkamą dėmesį ir imtis būtinų priemonių, nes tik tada apsisaugosite nuo sunkių ligų ir jų komplikacijų.
Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.
Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!
* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau