Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2021 » Kovo » 26

Apie vitaminus ir mineralines medžiagas

Vitamino C negalima vartoti nevalgius, o magnis geriau veikia vakare

Dažnai teigiama, jog idealu, jei vartoti vitaminų paskiria gydytojas. Tai geriausiai daryti po atliktų tyrimų, kai nustatoma, kokių vitaminų ir mineralinių medžiagų trūksta organizme. Tačiau, toli gražu, ne visi dėl šios priežasties kreipiasi į gydytojus, o vitaminų ir mineralinių medžiagų pradeda vartoti „pasitarę“ tik... patys su savimi.

Jei vitaminų ir mineralinių medžiagų pradedate vartoti nepasitarę su gydytoju, turite bent žinoti, kaip jie veikia, nes tik tada jais nepakenksite savo organizmui.

Nevalgius vartoti vitaminų B ir C-neverta

Kompleksinių vitaminų sudėtyje yra tiek vandenyje, tiek ir riebaluose tirpstančių vitaminų. Jų patariama po 0,5 dozės vartoti ryte, pusryčiaujant, o likusį kiekį - pietaujant ar vakarieniaujant.

Kompleksinių vitaminų vartoti valgant - saugiau. Pavyzdžiui, jei nevalgę išgersite vitaminų B ir C, jie gali supykinti ar sukelti skrandžio skausmus.

Riebaluose tirpstantys vitaminai nebus naudingi, jei jų vartosite be nedidelio riebalų kiekio. Tokius vitaminus naudinga vartoti, pavyzdžiui, su aliejumi ar kiaušiniais. Vartodami šiuos vitaminus, nenaudokite pernelyg daug riebalų, nes riebalai neleis žarnynui ir skrandžiui pasisavinti vandenyje tirpių vitaminų.

Vitaminą K2 reikia vartoti tik su riebalais

Jei vartojate pavienius vitaminus ir mineralines medžiagas, tai būtina atkreipti dėmesį ne tik į jų vartojimo laiką, bet ir į tai, kaip jie dera su kitais biologiškai aktyviais papildais. Pavyzdžiui, riebaluose tirpų vitaminą K2 geriau vartoti su maistu, kuriame yra šiek tiek riebalų, dieną ar vakare.

Kalcio galima vartoti bet kuriuo dienos metu, o magnio - prieš miegą, bet jau po vakarienės, nes ši medžiaga nedera su maistu. Beje, jei reikia vartoti ir kalcio, ir magnio, tai geriausia juos vartoti vakare.

Jei sportuojate ar dirbate sunkų ir intensyvų fizinį darbą, Jums reikalingas ir magnis, ir kalcis (santykiu 1 : 2), šių medžiagų reikia vartoti
valgio metu prieš treniruotę ar prieš darbą. Idealu, jei žmogaus organizmas kalcį ir magnį gauna lygiomis dalimis, tačiau kalcio nemažai yra maisto produktuose.

Vidutiniškai sveikam žmogui per parą reikia 200 mg vitamino K2, tačiau, jei tuo pat metu vartosite ir vitamino D, tai vitamino K2 galite vartoti ir daugiau.

Jei žmogus vartoja vaistus, lėtinančius kraujo krešėjimą (apsaugančius nuo trombų), nepatariama vienu metu vartoti biologiškai aktyvių medžiagų ir vitamino K2, nes šios medžiagos yra antagonistai. Bet kuriuo atveju sergantiems įvairiomis ligomis prieš pradedant vartoti vitaminus ir mineralines medžiagas, naudinga pasitarti su gydytoju.

Apie geležį ir cinką

Cinko neverta vartoti kartu su kalciu ir (arba) su geležimi, nes kalcis ir geležis neleidžia žmogaus organizmui pasisavinti cinko. Taip pat nepatariama vartoti kalio ir vitamino E su geležimi, nes šios medžiagos organizmui neleidžia tinkamai įsisavinti geležies. Geležies preparatus geriausia vartoti ryte, prieš pusryčius, ar vakare, prieš vakarienę.

Vitaminą B12 organizmas sunkiai pasisavina iš virškinamojo trakto, todėl jo geriausiai vartoti ryte, prieš pusryčius. Vitaminas B12 gali prastai derėti su įvairiais vaistais, pavyzdžiui, apsaugančiais nuo osteoporozės (kaulų retėjimo ligos), padedančios gydyti onkologines ligas, podagrą ir hipertenziją bei mažinančiais padidėjusį skrandžio sulčių rūgštingumą, todėl šių vitaminų geriau be gydytojo nurodymų nevartoti.

Apie maistines skaidulas ir pusiau prisotintąsias riebiąsias rūgštis Omega-3

Maistinės skaidulos gali organizmui apsunkinti pusiau prisotintųjų riebiųjų rūgščių Omega-3 įsisavinimą, todėl šias medžiagas geriausiai vartoti atskirai.

Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
26.08.2018 laikas 17:15 Receptai Vaistažolių mišiniai esant sąnarių skausmams
Sanarių skausmai liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai esant sąnarių skausmams, receptai nuo sąnarių skausmo, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomi...

Skaityti daugiau

21.08.2018 laikas 10:49 Receptai Liaudiški patarimai virškinimo gydymui
Virškinimas liaudies medicinoje, Virškinimas, liaudiškomis priemonėmis, receptas nuo virškinimo, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis

Skaityti daugiau

08.11.2017 laikas 14:02 Receptai Arbata skatinanti prakaitavimą
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: karščiavimas. Ingredientai: liepos žiedai, avietės vaisiai

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.11.2024 laikas 08:16 Varnalėšų lapai: nauda, vartojimas ir atsargumo priemonės
Varnalėšos yra gerai žinomos dėl savo šaknų gydomųjų savybių, tačiau daugelis žmonių nežino, kad ir varnalėšų lapai gali pasiūlyti daugybę naudos sveikatai. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kaip šie lapai gali prisidėti prie jūsų gerovės, jų teikiama...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 08:00 Žemas kraujospūdis (hipotenzija): priežastys, simptomai ir gydymas
Žemas kraujospūdis, arba hipotenzija, dažnai yra ignoruojama sveikatos problema, tačiau ji gali turėti rimtų pasekmių. Nors dauguma žmonių žino apie aukšto kraujospūdžio pavojus, apie žemą kraujospūdį žinoma gerokai mažiau. Šiame straipsnyje išnagrin...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 07:44 Kaip greitai užmigti po naktinio prabudimo: patarimai
Naktinis prabudimas gali būti nemalonus ir varginantis, ypač jei po to sunkiai užmigsite. Daugelis žmonių patiria šią problemą, tačiau yra efektyvių būdų, kaip greitai ir neskausmingai grįžti į miegą. Gydytojas Michfelis Bruce'as pristato paprastus, ...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 21:36 Neįsižeiskite ant vaikų: tylos reikšmė ir tėvų palaikymas
Šiuolaikiniame pasaulyje, kai vaikai dažnai užimti savo reikalais, tėvams gali kilti klausimų, kodėl jų vaikai nebekontaktuoja taip dažnai, kaip anksčiau. Tačiau tylos užkulisiuose gali slypėti ne abejingumas, o gili emocinė dinamika. Šiame straipsny...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 13:57 Česnako nauda ir žala širdies sveikatai: kokias savybes žinoti?
Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka viena iš pagrindinių suaugusiųjų mirties priežasčių, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose. Rūpindamiesi savo širdies sveikata, galime pasiekti puikių rezultatų, pasitelkdami ne tik subalansuotą mitybą ir fizinį ak...

Skaityti daugiau