Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2021 » Kovo » 26

Apie vitaminus ir mineralines medžiagas

Vitamino C negalima vartoti nevalgius, o magnis geriau veikia vakare

Dažnai teigiama, jog idealu, jei vartoti vitaminų paskiria gydytojas. Tai geriausiai daryti po atliktų tyrimų, kai nustatoma, kokių vitaminų ir mineralinių medžiagų trūksta organizme. Tačiau, toli gražu, ne visi dėl šios priežasties kreipiasi į gydytojus, o vitaminų ir mineralinių medžiagų pradeda vartoti „pasitarę“ tik... patys su savimi.

Jei vitaminų ir mineralinių medžiagų pradedate vartoti nepasitarę su gydytoju, turite bent žinoti, kaip jie veikia, nes tik tada jais nepakenksite savo organizmui.

Nevalgius vartoti vitaminų B ir C-neverta

Kompleksinių vitaminų sudėtyje yra tiek vandenyje, tiek ir riebaluose tirpstančių vitaminų. Jų patariama po 0,5 dozės vartoti ryte, pusryčiaujant, o likusį kiekį - pietaujant ar vakarieniaujant.

Kompleksinių vitaminų vartoti valgant - saugiau. Pavyzdžiui, jei nevalgę išgersite vitaminų B ir C, jie gali supykinti ar sukelti skrandžio skausmus.

Riebaluose tirpstantys vitaminai nebus naudingi, jei jų vartosite be nedidelio riebalų kiekio. Tokius vitaminus naudinga vartoti, pavyzdžiui, su aliejumi ar kiaušiniais. Vartodami šiuos vitaminus, nenaudokite pernelyg daug riebalų, nes riebalai neleis žarnynui ir skrandžiui pasisavinti vandenyje tirpių vitaminų.

Vitaminą K2 reikia vartoti tik su riebalais

Jei vartojate pavienius vitaminus ir mineralines medžiagas, tai būtina atkreipti dėmesį ne tik į jų vartojimo laiką, bet ir į tai, kaip jie dera su kitais biologiškai aktyviais papildais. Pavyzdžiui, riebaluose tirpų vitaminą K2 geriau vartoti su maistu, kuriame yra šiek tiek riebalų, dieną ar vakare.

Kalcio galima vartoti bet kuriuo dienos metu, o magnio - prieš miegą, bet jau po vakarienės, nes ši medžiaga nedera su maistu. Beje, jei reikia vartoti ir kalcio, ir magnio, tai geriausia juos vartoti vakare.

Jei sportuojate ar dirbate sunkų ir intensyvų fizinį darbą, Jums reikalingas ir magnis, ir kalcis (santykiu 1 : 2), šių medžiagų reikia vartoti
valgio metu prieš treniruotę ar prieš darbą. Idealu, jei žmogaus organizmas kalcį ir magnį gauna lygiomis dalimis, tačiau kalcio nemažai yra maisto produktuose.

Vidutiniškai sveikam žmogui per parą reikia 200 mg vitamino K2, tačiau, jei tuo pat metu vartosite ir vitamino D, tai vitamino K2 galite vartoti ir daugiau.

Jei žmogus vartoja vaistus, lėtinančius kraujo krešėjimą (apsaugančius nuo trombų), nepatariama vienu metu vartoti biologiškai aktyvių medžiagų ir vitamino K2, nes šios medžiagos yra antagonistai. Bet kuriuo atveju sergantiems įvairiomis ligomis prieš pradedant vartoti vitaminus ir mineralines medžiagas, naudinga pasitarti su gydytoju.

Apie geležį ir cinką

Cinko neverta vartoti kartu su kalciu ir (arba) su geležimi, nes kalcis ir geležis neleidžia žmogaus organizmui pasisavinti cinko. Taip pat nepatariama vartoti kalio ir vitamino E su geležimi, nes šios medžiagos organizmui neleidžia tinkamai įsisavinti geležies. Geležies preparatus geriausia vartoti ryte, prieš pusryčius, ar vakare, prieš vakarienę.

Vitaminą B12 organizmas sunkiai pasisavina iš virškinamojo trakto, todėl jo geriausiai vartoti ryte, prieš pusryčius. Vitaminas B12 gali prastai derėti su įvairiais vaistais, pavyzdžiui, apsaugančiais nuo osteoporozės (kaulų retėjimo ligos), padedančios gydyti onkologines ligas, podagrą ir hipertenziją bei mažinančiais padidėjusį skrandžio sulčių rūgštingumą, todėl šių vitaminų geriau be gydytojo nurodymų nevartoti.

Apie maistines skaidulas ir pusiau prisotintąsias riebiąsias rūgštis Omega-3

Maistinės skaidulos gali organizmui apsunkinti pusiau prisotintųjų riebiųjų rūgščių Omega-3 įsisavinimą, todėl šias medžiagas geriausiai vartoti atskirai.

Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
15.07.2019 laikas 10:02 Receptai Kiaulienos muštiniai
Kiaušinius išplakame dubenėlyje. Imame muštą kiaulieną, apvoliojame džiūvėsėliuose, merkiame į kiaušinį ir kepame įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių. Jeigu norite, kad kiaulienos muštiniai būtų storesni, paniruokite du kartus. ...

Skaityti daugiau

20.12.2017 laikas 15:51 Receptai Receptai lieknėjantiems (pupalaiškio, gencijono)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Organizmo valymas. Ingredientai: trapiojo pupalaiškio, melsvojo gencijono, jonažolės žiedų ir lapų, paprastosios kraujažolės žiedų ir lapų, gysločio lapų, apynio spurgų.

Skaityti daugiau

22.06.2019 laikas 09:25 Receptai Moliūgų blynai
Gardžių moliūgų blynų receptas. Moliūgų blynai patiekiami su grietine, arba apibarstyti cukraus pudra. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.01.2025 laikas 22:10 Astrofizikai mano, kad Žemė paėmė Mėnulį iš kitos planetos
Tradiciškai manoma, kad Mėnulis atsirado po didelio susidūrimo su Žeme, tačiau naujas tyrimas, atliktas Pensilvanijos universiteto mokslininkų, siūlo alternatyvų požiūrį. Jie teigia, kad Mėnulis galėjo kilti iš kitos Saulės sistemos vietos ir vėliau ...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 21:55 Gyvenamos planetos galėjo atsirasti anksčiau nei galaktikos, mano mokslininkai
Ilgą laiką astronomai buvo įsitikinę, kad galaktikos atsirado prieš formuojantis planetoms. Tačiau naujausi tyrimai, vadovaujami Danielio Valeno iš Portsmuto universiteto, atskleidžia, kad gyvybės galimybės galėjo egzistuoti ankstyvosios Visatos stad...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:14 Senovės kinų horoskopas: stichijų įtaka jūsų charakteriui
Senovės kinų horoskopas, pasiremiantis penkiomis stichijomis – ugnimi, vandeniu, žeme, medžiu ir metalas – siūlo unikalų požiūrį į asmenybės bruožus ir likimo iššūkius. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip gimimo metų paskutinis skaičius gali atskleist...

Skaityti daugiau