Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Liepos » 25

Apsisaugokime nuo peršalimo ligų

Šaltasis metų laikas - pats tinkamiausias laikas kilti ūmiems respiratoriniams susirgimams, kitaip sakant - peršalimo ligoms. Jeigu visi aplinkui ima čiaudėti ir kosėti, jums irgi kyla pavojus susirgti. Pats laikas užsiimti profilaktika.

Mankšta nosiai

Pagrindinis barjeras, apsaugantis nuo peršalimo ligų, yra nosies ir viršutinių kvėpavimo takų gleivinė.

Sustiprinti jos apsauginę funkciją padeda specialūs pratimai.

♦ Pirštų pagalvėlėmis švelniai glostyti nosies šonus iš apačios į viršų, apibrėžti ratą aplink akis ir vėl grįžti prie nosies apačios. Pakartoti 10 kartų.

♦ Didžiųjų pirštų pagalvėlėmis 20 sekundžių pastuksenti per nosies šonus iš apačios į viršų ir atgal. Kvėpuoti laisvai.

♦ Suraukti nosį ir palaikyti 5 sekundes. Pakartoti 8 kartus.

♦ Įkvėpti per nosį, šnerves uždengti pirštais, paliekant nedidelį plyšelį, ir energingai iškvėpti. Pakartoti 8 kartus.

♦ 20 sekundžių didžiaisiais pirštais paplekšnoti šnerves, po
to visais pirštais gerklę. • 20 sekundžių smiliumi patrinti nosies pertvarėlę, truputį pakeliant nosies galiuką.

♦ Pirštu uždengti kairiąją šnervę, o per dešiniąją įkvėpti ir iškvėpti. Po to uždengti dešinę šnervę, per kairę įkvėpti ir iškvėpti.

Pakartoti 5 kartus.

♦ Užčiaupta burna 1-2 minutes niūniuoti bet kokią melodiją, tariant garsą "m".

Masažas nuo peršalimo

Apsisaugoti nuo peršalimo ligų padeda taškinis biologiškai aktyvių taškų masažas, kuris stiprina organizmo imuninę sistemą. Šį masažą galima atlikti ne tik profilaktiškai, tačiau ir pajutus pirmuosius ligos požymius. Tik pastaruoju atveju masažą atlikti su eukaliptų aliejumi.

Spausti tašką, esanti delne 

įdubime tarp didžiojo piršto ir smiliaus pagrindo. Spaudžiant tašką atlikti lengvus ritmingus paspaudimus didžiuoju pirštu, kol atsiras lengvas skausmo, sunkumo jausmas. Masažą atlikti vienai rankai, po to kitai.

Didžiuoju pirštu ir smiliumi spausti taškus, esančius į kairę ir dešinę nuo kaklo raumens, duobutėje po momenkauliu ir taškus, esančius akiduobių išorinės dalie duobutėse.

5 minutes didžiuoju pirštu spausti taškus, esančius viršutiniame nosies-lūpų raukšlės taške, šalia nosies.

Kvėpavimo pratimai

Jei pajutote nosies užgulimą ir gerklės peršėjimą, nereikia laukti, kol mikrobai pasklis po visą organizmą. Reikia pradėti daryti specialią kvėpavimo mankštą.

Įkvėpti giliai, kiek tik tai galima padaryti su užgulta nosimi, kiek galima ilgiau sulaikyti kvėpavimą, po to atlikti keletą paviršutiniškų įkvėpimų-iškvėpimų. Pratimą per 4-5 minutes pakartoti keletą kartų. Sergant sloga šis pratimas sumažina gleivių išsiskyrimą nosyje, ją išvalo.

Ramiai įkvėpti per nosį, o iškvėpti aktyviai su nedidele jėga. Iškvėpimą pradėti lėtai, palaipsniui greitinti oro išpūtimą. Galima įsivaizduoti traukinį, kuris pradeda judėti, o po to vis didina greitį. Atlikti 30-ies iškvėpimų ciklą, pailsėti minutę. Galima atlikti iki 5 kvėpavimo ciklų, ryte ir vakare. Šis pratimas padeda išgydyti peršalimą, iš kvėpavimo takų pašalinti gleives.

paranormal.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
14.08.2020 laikas 20:18 Miškuose pasirodė kažkas, kas žudo arklius
Per paskutines kelias visa Europos ir JAV žiniasklaidoje intensyviai buvo diskutuojama apie keistą, žiaurų arklio nužudymą Prancūzijoje.

Skaityti daugiau

14.08.2020 laikas 16:49 Skausmas krūtinės ląstoje: dusulys, pneumonija
Sergant pneumonija, skausmai krūtinės ląstos srityje gali būti paviršutiniai ir gilūs. Paviršutiniai skausmai atsiranda dėl tarpšonkaulinių raumenų uždegimo. Skausmai paprastai sustiprėja, giliai įkvėpus.

Skaityti daugiau

14.08.2020 laikas 16:11 Loch Neso pabaisa

Jau pusantro tūkstančio metų žmonės stengiasi sugauti Nesę, keistą gyvūną, neva gyvenantį Škotijos Loch Neso ežere. Anot metraščių, pirmą kartą šį povandeninį monstrą, labai panašų į priešistorinį pleziozaurą, pamatė net VI mūsų eros amžiuje. Nuo tų laikų juoda pabaisa su ilgu kaklu ir dviem kupr...

Skaityti daugiau

14.08.2020 laikas 14:30 Viešbučio su vaiduokliais 311 kambario istorija
Viešbutis „Read House“ Čatanugos mieste Tenesio valstijoje laikomas viena iš vietinių įžymybių. Viskas dėl keistų įvykių, nutikusių viename iš viešbutyje rengiamos ekskursijos, per kurias išsamiai pasakojama apie įvykius 311 kambaryje....

Skaityti daugiau

14.08.2020 laikas 14:18 Vaiduoklių namas Londono centre

Berklio aikštė yra Londono širdyje. Čia jau beveik du amžius kuriasi miesto ir šalies aukštuomenė. Kartu su Park Lane, Chelsea ir Mayfair rajonais ši aikštė yra savarankiškumo ir sėkmės prototipas.

Skaityti daugiau

13.08.2020 laikas 21:41 Saulėje pasirodė milžiniški skaičiai. NASA ruošiasi blogiausiam ir pradeda melstis

2020 m. rugpjūčio 11 d., stebėdamas Saulės vaizdus per SOHO NASA, aš radau milžinišką numerį 2. Iš pradžių beveik nekreipiau dėmesio į tai, nes negalėjau tuo patikėti, taip nebūna

Skaityti daugiau