Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Karo Paslaptys » 2021 » Balandžio » 7

Aptikta itin slapta Šaltojo karo branduolinių raketų bazė

Klimato pokyčius galima kaltinti ne tik dėl „zombių“ juodligės protrūkio Vakarų Sibire, bet ir dėl to, kad apleistas ir palaidotas Šaltojo karo branduolinių raketų įrenginys, po ledu slėpęsis 50 metų, atsidengė ir teršia regioninę aplinką.

Bazę, kurioje buvo biologinės, branduolinės ir cheminės medžiagos, galima rasti šiaurės vakarų Grenlandijoje. Tačiau ne taip jau ir lengvai – komanda turėjo pasinaudoti galingu, į žemę besiskverbiančiu radaru iš NASA operacijos „IceBridge“, kad ją surastų.

„Bazė ir jos atliekos buvo paliktos nutraukiant misiją 1967 m., darant prielaidą, kad jos bus išsaugotos kaupiant sniegą“, – rašė komanda savo geofizinių tyrimų raštuose. Tačiau dėl nenumaldomų ir greitėjančių žmogaus sukeltų klimato pokyčių pasaulis šyla, o Arktis šyla greičiau nei bet kas kitas.

Dėl šios priežasties bazė dabar yra pažeidžiama. Daugybė radioaktyvių aušinimo skysčių, 200 000 litrų dyzelino, 240 000 litrų nuotekų ir visa krūva nuodingų konstrukcijų chemikalų yra išplaunami ir kaupiasi ledo dangoje. Remiantis komandos klimato kaitos modeliais, pažeidžiamas ledo sluoksnis su visomis nuodingomis medžiagomis ištirps dar iki 2090 m.

„Kai vieta išsilaisvins iš sniego žabangų, tik laiko klausimas, kada atliekos ištirps. Negalėsime grįžti atgal“, – sakė pagrindinis autorius, docentas Williamas Colganas iš Jorko universiteto Toronte. Jei tai nutekės į vandenynus, jūrų ekosistemos gali būti rimtai sutrikdytos.

Ši bazė vadinosi „Project Iceworm“. Tai slaptos JAV armijos programos, prasidėjusios Šaltojo karo pradžioje, kodinis pavadinimas. Idėja buvo pastatyti mobilių branduolinių raketų paleidimo vietų tinklą po didžiuliu Grenlandijos ledo sluoksniu, antru pagal dydį pasaulyje. Čia, pastačiusi maždaug 600 vidutinio nuotolio balistinių raketų, JAV palyginti greitai galėjo smogti Sovietų Sąjungai.

Siekdamas įsitikinti, ar šis projektas iš tikrųjų yra perspektyvus, JAV armijos inžinierių korpusas pradėjo slapta kasti storą ledo dangą ir statyti patalpas, kuriose būtų galima laikyti masinio naikinimo ginklus.

Danijos vyriausybei (kuriai Grenlandija priklauso kaip užjūrio teritorija) buvo pasakojama, kad jie ant paviršiaus statė karinę bazę, pavadintą „Camp Century“. Šis postas, esantis šalia kitos Amerikos oro bazės „Tulė“, neva buvo sukurtas siekiant ištirti galimybę atlikti mokslinius eksperimentus ant ledo dangos.

Nuo 1959 iki 1963 m., per penkerius metus buvo pastatytos patalpos ir slapta požeminė branduolinių raketų bazė, taip pat įkurtos parduotuvės, ligoninės, teatrai ir bažnyčios, kad aprūpintų vietoje gyvenančius ir dirbančius. Deja, „Camp Century“ geologų paimtos ledo šerdys atskleidė, kad ledynas slenka į priekį tokiu greičiu, kad „Iceworm“ tuneliai sugrius iki 1965 metų pabaigos.

Iki to laiko kompleksas buvo evakuotas, o „Camp Century“ netrukus uždarytas. Branduolinis generatorius buvo pašalintas, tačiau didelė dalis tuneliuose likusių branduolinių medžiagų buvo palaidota lede, darant prielaidą, kad jos niekada neišvys dienos šviesos. Dėl klimato kaitos ši paslaptis ir visas jos siaubingas turinys atskleisti.

Verta paminėti, kad „Iceworm“ geologai išgręžė vienas pirmųjų ledo šerdžių. Ironiška, kad klimatologai jomis naudojasi ir šiandien, norėdami parodyti, koks greitas yra žmogaus sukeltų klimato pokyčių tempas.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
23.04.2021 laikas 08:54 Tatuiruotės ir jų magiška galia
Iki šių laikų kai kurie žmonės tiki, kad piešiniai ant kūno gali kaip nors paveikti santykius ar įvykius žmogaus gyvenime. Yra begalė tatuiruočių, kurios turi stebuklingų ženklų arba magišką prasmę, nors ne visada tikrąją jų reikšmę suprantame....

Skaityti daugiau

22.04.2021 laikas 22:23 Svarbus Tarptautinis Mokslinis Perspėjimo Pranešimas | 4 Dalis

4 dalis - Prie pasaulio mokslininkų, demaskuojančių didžiausią XXI amžiaus aferą, prisijungė ir lietuvių mokslininkė AUŠRA BLAŽĖNIENĖ. Mokslininkės komentaras laidoje. SUSTABDYKITE: terorą, beprotybę. manipuliavimą, diktatūrą, melą ir didžiausią 21 amžiaus sveikatos apsaugos apgaulę.

...

Skaityti daugiau

22.04.2021 laikas 18:18 Viena žiauriausių avarijų istorijoje: kaip įvyko „Byford Dolphin“ katastrofa
Norint vykdyti naftos ir dujų operacijas jūroje, reikia įrengti ir prižiūrėti dideliame, maždaug 50 metrų gylyje esančią įrangą. Tam, kad nardytojai pasiektų tokį gylį, jie turi nusileisti ir pakilti ypač atsargiai. Taip pat reikia skirti laiko slėgio sumažinimui, kad išvengtų siaubingos dekompresin...

Skaityti daugiau

22.04.2021 laikas 17:51 Jei įvyktų tokia nelaimė - skristi į kosmosą taptų nebeįmanoma

Kosminės šiukšlės – neveikiantys palydovai, raketos ir jų dalys – tampa vis didesne problema. Vienas iš didžiausių pavojų yra jų susidūrimai: du objektai, lekiantys kilometrų per sekundę greičiu vienas kito atžvilgiu, susidūrę pažyra į šipulius, kurie gali sunaikinti gretimus objektus...

Skaityti daugiau

21.04.2021 laikas 21:13 Dinozauras kieme: padaras, kuris atrodo kaip „Velociraptorius“, užfiksuotas kameroje
Krokodilas ar didelis pitonas gali tikrai ateiti į Floridos gyventojo kiemą, tačiau vietoj to, kad pamatytume būtybę, labai panašią į dviejų kojų dinozaurą iš filmo „Jūros periodo parkas“, yra dar vienas nervų sistemos išbandymas....

Skaityti daugiau

23.04.2021 laikas 08:18 Genetic vaccines: Are they the new thalidomide?
Many Americans have heard the news account of Dr. Gregory Michael, a 56-year-old Florida physician who, after receiving his first dose of a Pfizer COVID vaccine on December 18 of last year, was hospitalized three days later....

Skaityti daugiau

23.04.2021 laikas 06:54 At least 60 percent of all new Covid-19 “cases” are occurring in people who were already vaccinated
Dr. Harvey Risch, a professor of epidemiology at Yale University, has calculated that upwards of 60 percent of all new “cases” of the Wuhan coronavirus (Covid-19) are occurring in people who were already “vaccinated” for the disease....

Skaityti daugiau

23.04.2021 laikas 06:54 Trump email announcement says refusing Covid-19 vaccination is “deranged pseudoscience”
In an email blast sent out to his supporters on Monday, former President Donald Trump bashed those who are just saying no to the experimental Wuhan coronavirus (Covid-19) gene therapy injections being administered under his “Operation Warp Speed” mass vaccination scheme....

Skaityti daugiau