Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Gruodžio » 18

Pamestas artefaktas iš Didžiosios Gizos piramidės, rastas cigaro dėžutėje

Praėjusių metų pabaigoje Aberdyno muziejaus kuratoriaus padėjėja Abeer Eladany peržiūrinėjo muziejaus kolekcijose saugomus objektus – ir aptiko daiktą, kuris, atrodo, čia visai nepriklausė.

A.Eladany yra kilusi iš Egipto ir dešimtmetį praleido dirbdama Egipto muziejuje Kaire. Todėl nenuostabu, kad ji iškart pastebėjo buvusią savo šalies vėliavą ant, regis, nereikšmingos cigarų dėžutės. Moteris atvėrė dėžutę – ir viduje rado nedidelius medžio gabalėlius. Bet patikrinusi muziejaus įrašus, ji suprato, kad aptiko seniai pamestą artefaktą iš Didžiosios Gizos piramidės – vieną didžiausių archeologinių mįslių.

Aberdyno universiteto teigimu, iš Didžiosios piramidės vidaus iki šiol buvo paimti tik trys objektai, dabar vadinami „Diksono relikvijomis“.

Du iš jų – rutulys ir kablys – dabar saugomi Britų muziejuje. Tačiau trečiasis objektas – daug didesnio kedro medienos gabalo fragmentai – buvo pradingę daugiau nei 70 metų, teigia universitetas.

„Kai pažvelgiau į mūsų Egipto katalogų archyvus, iškart supratau, kas tai yra – ir kad artefaktas iš tikrųjų buvo padėtas akivaizdžiai į neteisingą kolekciją, – universiteto pranešime spaudai cituojama A.Eladeny. – Esu archeologė ir dirbau kasinėjimuose Egipte – bet niekada neįsivaizdavau, kad ką nors tokio svarbaus savo šalies paveldui rasiu čia, šiaurės rytų Škotijoje“.

Didžioji piramidė yra 139 metrų aukščio statinys, pastatytas maždaug prieš 4500 metų. Ji didžiausia iš visos Gizos piramidžių grupės ir seniausias iš septynių senovės pasaulio stebuklų – ir žinoma, viena svarbiausių turistų traukos vietų Egipte.

Piramidėje esama siaurų, ankštų tunelių, kuriais žmonėms judėti yra vargiai įmanoma. XVIII ir XIX amžiuose archeologai ir tyrinėtojai bandė išsprogdinti kelią į vidines piramidės kameras. Siekdami išvengti tolesnio senovinių statinių pažeidimų, šiuolaikiniai archeologai naudojasi tokiomis technologijomis, kaip robotai ir nuotolinės kameros. Didžiojoje piramidėje jie iki šiol yra pavykę patekti tik į tris žinomas kameras.

Minėtas tris relikvijas pirmą kartą 1872 m. piramidėje esančiame vadinamajame Karalienės kambaryje surado inžinierius Waynmanas Dixonas. Jam padėjo jo draugas Jamesas Grantas, baigęs Aberdyno universitetą. Apie relikvijų atradimą, anot universiteto pranešimo spaudai, tuo metu buvo plačiai kalbama.

W.Diksonas pasiėmė rutulį ir kablį, o J.Grantas – medžio gabalėlius, teigia universitetas. Po J.Granto mirties 1895 m. jo kolekcijos buvo paliktos universitetui, o jo dukra 1946 metais padovanojo ir „penkių colių kedro gabalėlius“.

Bet kadangi radinys niekada nebuvo tinkamai klasifikuotas, nepaisant „plačių paieškų“, jis taip ir nebuvo surastas – kol A.Eladany netyčia neatrado jo Azijos kolekcijoje.

„Universiteto kolekcijos yra didžiulės – siekia šimtus tūkstančių daiktų, todėl surasti trečiąjį Dixono reliktą buvo tarsi surasti adatą šieno kupetoje, – sako archeologė. – Negalėjau tuo patikėti – kai jau supratau, kas yra šios niekuo neypatingos cigarų dėžės viduje“.

Apie medžio gabalėlių paskirtį ir originalią jų datą esama įvairių teorijų – kai kurie tyrinėtojai mano, kad tai yra didesnio matavimo įrankio dalis – įrankio, kuris jų manymu galėtų suteikti užuominų, kaip buvo pastatytos piramidės.

Matavimas radioaktyviąja anglimi parodė, kad šie medienos fragmentai datuojami maždaug 3341-3094 m. pr.m.e – t.y. dar šimtmečiais iki Didžiosios piramidės pastatymo. Didesnis medienos gabalas, iš kurio kilo šie fragmentai, vis dar yra Didžiosios piramidės viduje – ir paskutinį kartą buvo pastebėtas robotizuota kamera 1993 m. Dabar jo pasiekti neįmanoma.

„Jie dar senesni, nei mes įsivaizdavome. Taip gali būti dėl to, kad data susijusi su medienos amžiumi, ir galbūt su ilgaamžio medžio šerdimi, – sako Aberdyno universiteto Muziejų ir specialiųjų kolekcijų vadovas Neilas Curtisas. – Kitą vertus, taip gali būti ir dėl to, kad senovės Egipte nebuvo daug medžių – kas reikštų, kad mediena būtų branginama, perdirbama bei pernaudojama“.

Muziejininkas mano, kad atradimas gali „atgaivinti susidomėjimą“ relikvijomis.

„Dabar mokslininkams teks aptarti originalią radinio paskirtį – ir ar jis buvo sąmoningai įdėtas į piramidę, kaip tai nutikdavo vėlesniais Naujosios Karalystės laikais, kai faraonai bandė pabrėžti savo tęstinumą su praeitimi, laidodamiesi kartu su tuometiniais senoviniais artefaktais.

Parengta pagal CNN. Šaltinis: lrytas.lt

Įvertink šį straipsnį. Parašykite komentarą! Įvertinkite skaitomą Paranormal.lt turinį. Paremkite pasidalindami su kitais: .
Sveiki, nesuspėju, o info tiek daug! Kas Jums svarbu?
Iš viso atsakymų: 204
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
04.03.2021 laikas 20:46 Veido kaukės receptas su nuostabiu poveikiu

Tailando SPA salonuose naudojamos veido kaukės receptas. Bet tuo pačiu metu jį galima lengvai paruošti iš tų ingredientų, kurie yra kiekvienuose namuose. Receptas yra toks paprastas, kad nesitiki tokio nuostabaus efekto. Kaukė tinka absoliučiai visų tipų odai ir amžiaus grupėms. Ji paruošia odą b...

Skaityti daugiau

04.03.2021 laikas 19:49 Gydomasis Sirupas Kepenims, Inkstams, Virškinamojo Trakto Ligoms
Taigi jai davė receptą, kuris visiškai padėjo pasveikti nuo kepenų cirozės. Bet juo, kaip paaiškėjo, galima gydyti beveik visas kepenų, inkstų ir virškinamojo trakto ligas.

Skaityti daugiau

03.03.2021 laikas 22:47 Nepakeičiamas magnis mūsų kūnui
Magnis dalyvauja daugybėje organizme vykstančių procesų - energijos gamyboje, gliukozės įsisavinime, nervų signalų perdavime, baltymų sintezėje, kaulinio audinio kūrime, kraujagyslių bei raumenų atsipalaidavimo ir įtempimo reguliavime. Jis daro raminamąjį poveikį, slopindamas nervų sistemos jaudrumą...

Skaityti daugiau

03.03.2021 laikas 22:26 Išgydykite padidėjusią prostatą, diabetą, gastritą ir ne tik! Gerkite šią gydomąją arbatą iš 1 komponento!
Neįtikėtina gydomoji priemonė! Moliūgas yra labai sveika daržovė, tačiau jo sėklos yra dar sveikesnės. Kaip vieno ingrediento arbata gydo padidėjusią prostatą, diabetą ir gastritą

Skaityti daugiau

03.03.2021 laikas 20:27 Krzysztofas Jackowskis apie ateitį, geopolitiką ir karą Viduriniuose Rytuose

Kaip pirmadienį, 2021 m. kovo 1 d. pranešė „DW, NY Times“ ir visa kita svarbi žiniasklaida, atrodo, kad Iranas atsitraukia iš branduolinių derybų su Jungtinėmis Valstijomis: Teheranas atsisakė susitikti su JAV ir keliomis Europos šalimis dėl atnaujinto 2015 m. dėl branduolinio susitar...

Skaityti daugiau

04.03.2021 laikas 17:56 Orkaitėje kepta lašiša su džiūvėsėlių plutele ir šparaginėmis pupelėmis
Tai labai paprastas būdas pagaminti lengvą bei skrandžio neapsunkinančią vakarienę iš lašišos orkaitėje. Prie šios lašišos kartu iškepsime šparagines pupelės, kurio čia tinka tiesiog idealiai.

Skaityti daugiau

04.03.2021 laikas 16:19 Keptuvėje kepti kiaulienos nugarinės kepsniukai su svogūnų ir gervuogių padažu
Šis svogūnų ir gervuogių padažas idealiai dera prie kiaulienos kepsniukų. Jis gaunasi šiek tiek ir saldokas, ir rūgštokas. O paruošti jį visai nesudėtinga. Tikrai rekomenduoju išmėginti tokį derinį. Jis Jus gali labai teigiamai nustebinti!...

Skaityti daugiau

04.03.2021 laikas 09:20 Dozens of Italian teachers fall ill after getting vaccinated for coronavirus

Several dozen teachers in Italy called in sick from work after Wuhan coronavirus (Covid-19) vaccines from AstraZeneca left them violently ill.

Skaityti daugiau