Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Archeologija » 2020 » Gruodžio » 18

Pamestas artefaktas iš Didžiosios Gizos piramidės, rastas cigaro dėžutėje

Praėjusių metų pabaigoje Aberdyno muziejaus kuratoriaus padėjėja Abeer Eladany peržiūrinėjo muziejaus kolekcijose saugomus objektus – ir aptiko daiktą, kuris, atrodo, čia visai nepriklausė.

A.Eladany yra kilusi iš Egipto ir dešimtmetį praleido dirbdama Egipto muziejuje Kaire. Todėl nenuostabu, kad ji iškart pastebėjo buvusią savo šalies vėliavą ant, regis, nereikšmingos cigarų dėžutės. Moteris atvėrė dėžutę – ir viduje rado nedidelius medžio gabalėlius. Bet patikrinusi muziejaus įrašus, ji suprato, kad aptiko seniai pamestą artefaktą iš Didžiosios Gizos piramidės – vieną didžiausių archeologinių mįslių.

Aberdyno universiteto teigimu, iš Didžiosios piramidės vidaus iki šiol buvo paimti tik trys objektai, dabar vadinami „Diksono relikvijomis“.

Du iš jų – rutulys ir kablys – dabar saugomi Britų muziejuje. Tačiau trečiasis objektas – daug didesnio kedro medienos gabalo fragmentai – buvo pradingę daugiau nei 70 metų, teigia universitetas.

„Kai pažvelgiau į mūsų Egipto katalogų archyvus, iškart supratau, kas tai yra – ir kad artefaktas iš tikrųjų buvo padėtas akivaizdžiai į neteisingą kolekciją, – universiteto pranešime spaudai cituojama A.Eladeny. – Esu archeologė ir dirbau kasinėjimuose Egipte – bet niekada neįsivaizdavau, kad ką nors tokio svarbaus savo šalies paveldui rasiu čia, šiaurės rytų Škotijoje“.

Didžioji piramidė yra 139 metrų aukščio statinys, pastatytas maždaug prieš 4500 metų. Ji didžiausia iš visos Gizos piramidžių grupės ir seniausias iš septynių senovės pasaulio stebuklų – ir žinoma, viena svarbiausių turistų traukos vietų Egipte.

Piramidėje esama siaurų, ankštų tunelių, kuriais žmonėms judėti yra vargiai įmanoma. XVIII ir XIX amžiuose archeologai ir tyrinėtojai bandė išsprogdinti kelią į vidines piramidės kameras. Siekdami išvengti tolesnio senovinių statinių pažeidimų, šiuolaikiniai archeologai naudojasi tokiomis technologijomis, kaip robotai ir nuotolinės kameros. Didžiojoje piramidėje jie iki šiol yra pavykę patekti tik į tris žinomas kameras.

Minėtas tris relikvijas pirmą kartą 1872 m. piramidėje esančiame vadinamajame Karalienės kambaryje surado inžinierius Waynmanas Dixonas. Jam padėjo jo draugas Jamesas Grantas, baigęs Aberdyno universitetą. Apie relikvijų atradimą, anot universiteto pranešimo spaudai, tuo metu buvo plačiai kalbama.

W.Diksonas pasiėmė rutulį ir kablį, o J.Grantas – medžio gabalėlius, teigia universitetas. Po J.Granto mirties 1895 m. jo kolekcijos buvo paliktos universitetui, o jo dukra 1946 metais padovanojo ir „penkių colių kedro gabalėlius“.

Bet kadangi radinys niekada nebuvo tinkamai klasifikuotas, nepaisant „plačių paieškų“, jis taip ir nebuvo surastas – kol A.Eladany netyčia neatrado jo Azijos kolekcijoje.

„Universiteto kolekcijos yra didžiulės – siekia šimtus tūkstančių daiktų, todėl surasti trečiąjį Dixono reliktą buvo tarsi surasti adatą šieno kupetoje, – sako archeologė. – Negalėjau tuo patikėti – kai jau supratau, kas yra šios niekuo neypatingos cigarų dėžės viduje“.

Apie medžio gabalėlių paskirtį ir originalią jų datą esama įvairių teorijų – kai kurie tyrinėtojai mano, kad tai yra didesnio matavimo įrankio dalis – įrankio, kuris jų manymu galėtų suteikti užuominų, kaip buvo pastatytos piramidės.

Matavimas radioaktyviąja anglimi parodė, kad šie medienos fragmentai datuojami maždaug 3341-3094 m. pr.m.e – t.y. dar šimtmečiais iki Didžiosios piramidės pastatymo. Didesnis medienos gabalas, iš kurio kilo šie fragmentai, vis dar yra Didžiosios piramidės viduje – ir paskutinį kartą buvo pastebėtas robotizuota kamera 1993 m. Dabar jo pasiekti neįmanoma.

„Jie dar senesni, nei mes įsivaizdavome. Taip gali būti dėl to, kad data susijusi su medienos amžiumi, ir galbūt su ilgaamžio medžio šerdimi, – sako Aberdyno universiteto Muziejų ir specialiųjų kolekcijų vadovas Neilas Curtisas. – Kitą vertus, taip gali būti ir dėl to, kad senovės Egipte nebuvo daug medžių – kas reikštų, kad mediena būtų branginama, perdirbama bei pernaudojama“.

Muziejininkas mano, kad atradimas gali „atgaivinti susidomėjimą“ relikvijomis.

„Dabar mokslininkams teks aptarti originalią radinio paskirtį – ir ar jis buvo sąmoningai įdėtas į piramidę, kaip tai nutikdavo vėlesniais Naujosios Karalystės laikais, kai faraonai bandė pabrėžti savo tęstinumą su praeitimi, laidodamiesi kartu su tuometiniais senoviniais artefaktais.

Parengta pagal CNN. Šaltinis: lrytas.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
26.08.2018 laikas 21:32 Receptai Liaudiški patarimai skrandžio negalavimams gydyti
Skrandžio negalavimai liaudies medicinoje, Liaudiški patarimai Skrandžio negalavimams gydyti, receptai nuo skrandžio, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uo...

Skaityti daugiau

31.10.2017 laikas 09:43 Receptai Smalkinis tvertikas gydo širdies ligas

Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Širdies ligos. Ingredientai: Smulkintas džiovintas smalkinio tvertikas, Verdantis vanduo

Skaityti daugiau

12.07.2019 laikas 18:36 Receptai Skanus ir purus omletas “su paslaptim”
Bandžiau gaminti pagal įvairiausius receptus – kartais rezultatas džiugindavo, kartais nelabai. Ir štai pagaliau aš sugalvojau savo puikaus, puraus omleto receptą! Išeina tiesiog burnoj tirpstantis, nessmenga aušdamas, nebėga, sk...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
04.11.2024 laikas 09:16 Kodėl nevertiname artimųjų, kai jie yra šalia?
Šiandieniniame pasaulyje, kai technologijos leidžia bendrauti akimirksniu, vis daugiau žmonių jaučiasi vieniši net būdami šalia mylimų žmonių. Kodėl mes nepasinaudojame proga vertinti ir būti kartu? Ar tai patogumo, užimtumo ar nepasitikėjimo rezulta...

Skaityti daugiau

03.11.2024 laikas 19:47 FTB konfiskuoja Diddy ‘šantažo juostas’ su Kamala Harris ir J.Lo

Šiandienos pramogų ir politikos susikirtimas atskleidžia tamsias paslaptis, kurios gali pakeisti ne tik elitą, bet ir visą politinį kraštovaizdį. Neseniai Diddy skandalai palietė ne tik jo asmeninį gyvenimą, bet ir įžymybių, tokių kaip Jennifer Lo...

Skaityti daugiau

03.11.2024 laikas 16:11 Kodėl kelnės buvo uždraustos senovės Romoje ir kaip jos tapo privalomu garderobo elementu?
Romos imperija, turinti didelę įtaką pasaulio kultūrai, išsiskiria ir savo drabužių tradicijomis. Kelnės, kurios anksčiau buvo laikomos barbarų simboliu, pamažu tapo neatsiejama vyriško garderobo dalimi. Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip ir kodėl š...

Skaityti daugiau

03.11.2024 laikas 13:35 Senovės garsai: ar Egipto piramidės galėjo paveikti sąmonę?

Egipto piramidės, šimtmečius stebinančios savo didybe ir tikslumu, slepia daugiau nei tik faraonų kapavietes. Naujausi moksliniai tyrimai atskleidžia intriguojančią galimybę, kad šie didingi statiniai buvo sukurti ne tik architektūros šedevrams, b...

Skaityti daugiau

03.11.2024 laikas 10:26 Trumpų šeimos imperija: nuo Frederiko iki Donaldo Trumpų

Trumpų šeima – tai garsi ir įtakinga dinastija, kurios šaknys siekia XIX a. pab. ir kurios istorija kupina neįtikėtinos verslo sėkmės, rizikų ir drąsių sprendimų. Frederiko Trumpo, Donaldo Trumpo senelio, gyvenimo kelias rodo ne tik verslumo...

Skaityti daugiau