Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2021 » Liepos » 9

Ar dažnai naudojate rankų dezinfekcines priemones? Gydytojai teigia, kad tai gali sukelti aklumą ir net mirtį

(Paranormal) Medicinos ekspertai ragina būti atsargiems ir sako amerikiečiams nepiktnaudžiauti rankų dezinfekavimo priemonėmis, ypač jei jos pagamintos ne Jungtinėse Amerikos Valstijose. Taip yra todėl, kad rankų dezinfekavimo priemonėse gali būti vienos toksiškos cheminės medžiagos - metanolio.

JAV rankų dezinfekavimo priemonėse draudžiama naudoti metanolį. Maisto ir vaistų administracija (FDA) pažymėjo, kad jis nėra "priimtina bet kokio vaisto sudedamoji dalis" ir gali būti toksiškas tiek, kad gali sukelti mirtį. Vietoj to rankų dezinfekavimo priemonių gamintojai naudoja saugesnes alternatyvas, pavyzdžiui, izopropanolį ir etanolį.

Tačiau daugelyje užsienyje pagamintų dezinfekavimo priemonių vis dar gali būti šios potencialiai mirtinos cheminės medžiagos. Be to, FDA įspėjo, kad ne kiekviename Amerikos rinkoje esančiame rankų dezinfekavimo produkte, kurio sudėtyje yra metanolio, jis gali būti nenurodytas kaip sudedamoji dalis.

Gydytojai įspėja, kad metanolis gali būti absorbuojamas per odą. Tai gali sukelti metanolio toksiškumą. Kai kurie iš jo simptomų yra vėmimas, pykinimas, galvos svaigimas, širdies plakimas ir galvos skausmas, teigia daktarė Jennifer Love, Oregono sveikatos ir mokslo universiteto dėstytoja. Ilgalaikis metanolio įsisavinimas gali sukelti regėjimo pažeidimus, traukulius, komą, negrįžtamus nervų sistemos pažeidimus ir net mirtį.

Medicinos ekspertai teigė, kad metanolio naudojimas labai nedideliais kiekiais ant nepažeistos odos neturėtų sukelti didelių problemų, nes žmogaus organizmas gali metabolizuoti šį toksiną. Tačiau daktaras Asimas Tarabaras (Asim Tarabar), medicinos toksikologas ir Konektikuto veteranų reikalų sveikatos priežiūros sistemos skubios medicinos skyriaus vedėjas, perspėjo, kad jei žmonės ir toliau kelis kartus per dieną ilgą laiką naudos rankų dezinfekcines priemones su metanoliu, tai gali sukelti pavojingą poveikį sveikatai.

"Viskas priklauso nuo to, kada jų sistema bus įveikta arba perkrauta, - sakė Tarabaras. "Viskas priklauso nuo koncentracijos ir nuo to, kiek jo patenka į organizmą".

Ypač jautrūs gali būti žmonės, sergantys pagrindiniais odos sutrikimais, pavyzdžiui, egzema, nes jų oda neturi barjero, galinčio užkirsti kelią didelio kiekio metanolio absorbcijai.

"Oda yra tarsi plytų siena", - sakė Bostono Brighamo ir moterų (Brigham and Women’s Hospital) ligoninės dermatologė daktarė Abigail Waldman. "Jūs turite šias plytas, kurios saugo, o rankų dezinfekavimo priemonė atlieka tokį gerą darbą, kad dažnai toje plytų sienoje atsiranda skylių."

Ji įspėjo, kad reguliariai naudojant rankų dezinfekcines priemones, bakterijos gali įgyti atsparumą joms.

"Flora, tipiškos bakterijos ar virusai, su kuriais susiduriate, išsiugdys atsparumą tam, ką naudojate", - sakė Waldman.

Nors apsinuodijimo metanoliu grėsmė vis dar išlieka, Lenkija įspėja žmones vengti naudoti rankų dezinfekcines priemones namuose ar viešuosiuose tualetuose. Vietoj to jie turėtų naudoti muilą ir vandenį, nes šis derinys gali veiksmingiau apsaugoti žmones.

Lenkija rekomenduoja naudoti rankų dezinfekcines priemones tik keliaujant, kai naudoti vandenį ir muilą nepatogu arba neįmanoma.

Vaikai jautresni neigiamam metanolio poveikiui, ypač jei jo nuryjama

Kiti medicinos ekspertai įspėja tėvus saugoti rankų dezinfekcines priemones nuo vaikų, ypač jei jie yra jaunesni nei 12 metų.

"Vaikai per odą iš tikrųjų gali absorbuoti tiek metanolio, kad jis gali būti toksiškas", - sakė Mayo klinikos (Mayo Clinic) infekcinių ligų specialistas daktaras Gregory Polandas (Gregory Poland). Tolesnis metanolio įsisavinimas per vaikų odą gali sukelti daug ilgalaikių sveikatos problemų.

Metanolio absorbcija per odą yra pakankamai pavojinga. Prarijus metanolio, galima apsinuodyti metanoliu, o tai laikoma dar pavojingesniu reiškiniu. Tai ypač aktualu vaikams, kurie yra jautresni neigiamam metanolio poveikiui.

Labai maži vaikai reguliariai deda į burną daiktus, kurių ten neturėtų būti. Gydytojai įspėja tėvus, kad spalvingos ir blizgančios rankų dezinfekavimo priemonės talpyklos būtų vaikams nepasiekiamos, nes pakuotės gali patraukti jų dėmesį ir sukelti ligą ar net mirtį.

Amerikos apsinuodijimų kontrolės centrų asociacijos duomenimis, nuo birželio 30 d. 55 šalies apsinuodijimų kontrolės centrai reagavo į 11 363 atvejus, kai jaunesni nei 12 metų vaikai buvo paveikti rankų dezinfekavimo priemone. Taip atsitiko dėl to, kad vaikai dažnai deda daiktus į burną.

Ligų kontrolės ir prevencijos centras pernai pripažino 15 apsinuodijimo metanoliu atvejų, susijusių su rankų dezinfekavimo priemonių naudojimu. Visi šie 15 atvejų buvo Naujojoje Meksikoje arba Arizonoje. Keturi iš šių atvejų baigėsi mirtimi, o dar trys - nuolatiniu regėjimo sutrikimu.

Maisto ir vaistų administracija (FDA) įspėjo žmones vengti daugiau kaip 90 skirtingų prekės ženklų rankų dezinfekcijos priemonių, nes atlikus tyrimus paaiškėjo, kad jose yra metanolio.

Agentūra teigė, kad stengiasi atšaukti produktus su metanoliu iš Amerikos rinkos. Tarabaras (Tarabar) įspėjo, kad "didelė problema" gali būti metanolio turinčių rankų dezinfekavimo priemonių ir kitų dezinfekavimo priemonių paplitimas interneto rinkose.

Galiausiai Tarabaras teigė, kad jei žmonės pradeda jausti apsinuodijimo metanoliu simptomus, jie turėtų nustoti naudoti bet kokią rankų dezinfekavimo priemonę, kurią naudojo prieš tai, ir nedelsdami kreiptis į patikimą gydytoją.

Sužinokite daugiau apie daugybę populiarių produktų, kurie gali būti pavojingi žmonėms, skaitydami naujausius Poison.news straipsnius.

Šaltiniai:

DailyMail.co.uk

Newsweek.com

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
19.09.2021 laikas 10:07 Naujas Misūrio COVID informatorius: ligoninės meluoja visuomenei apie COVID ir galiu tai įrodyti

Ir net uždarius tris ketvirtadalius mūsų intensyviosios terapijos skyrių pajėgumų, jie vis tiek niekada nebuvo užpildyti daugiau nei 50 proc. dėl drastiškai sumažėjusių bendrų pajėgumų. Šios medicinos sistemos, teigiančios, kad yra perpildytos COVID pacientų, greičiausiai meluoja visuomenei

...

Skaityti daugiau

19.09.2021 laikas 09:32 Arizona padavė Bideno administraciją į teismą dėl COVID-19 vakcinos įpareigojimo; tikimasi, kad kitos valstijos paseks jos pavyzdžiu
Arizona ką tik tapo pirmąja valstija šalyje, pateikusia ieškinį dėl Prezidento Džo Bideno (Joe Biden) ekstremalaus vakcinų mandato, nukreipto prieš Amerikos darbuotojus. Antradienį valstijos generalinis prokuroras Markas Brnovičius (Mark Brnovich) pateikė 15 puslapių ieškinį....

Skaityti daugiau

18.09.2021 laikas 22:47 2021 m. "Covid" vakcinos pakenkė ir nužudė daugiau paauglių nei visos kitos FDA patvirtintos vakcinos kartu sudėjus

Ar Vuchano koronaviruso (Covid-19) "vakcinos" tikrai gelbsti gyvybes? Ne visai taip. Remiantis naujausiais duomenimis, vaistų injekcijos iš tikrųjų beprecedenčiu greičiu naikina gyvybes.

Skaityti daugiau

18.09.2021 laikas 18:49 Slaptas holokaustas: ar milijonai vakcinų aukų dingsta masinėse kapavietėse?

Dabar mums kyla nauja nerimą kelianti teorija, kuri nusipelno tikro tyrimo. Už tai esu dėkingas Maiklui Snaideriui (Michael Snyder) iš tinklaraščio "Ekonominis žlugimas" (The Economic Collapse Blog), kuris neseniai paskelbtame straipsnyje klausė: "Kur dingo visi žmonės?".

...

Skaityti daugiau

18.09.2021 laikas 13:11 Kalifornijoje nuo gaisro bandoma išgelbėti didžiausius pasaulyje medžius, kuriems daugiau nei 2000 metų
Kalifornijoje nuo gaisro bandoma išgelbėti didžiausius pasaulyje medžius, kuriems daugiau nei 2000 metų Kalifornijoje (JAV) ugniagesiai bando išgelbėti sekvojas - didžiausius pasaulyje medžius, kuriems pavojų kelia Sekvojų nacionaliniame parke siautėjantys gaisrai....

Skaityti daugiau

19.09.2021 laikas 12:52 Receptai | Patiekalai Sausainiai su kefyru recepto. Paprasta ir skanu su obuolių įdaru

Visi draugai prašo sausainiu pagamintu su kefyru recepto. Paprasta ir skanu su obuolių įdaru

Skaityti daugiau

16.09.2021 laikas 11:13 Receptai | Patiekalai Dietinis avižinių dribsnių pyragas be miltų ir cukraus

Mažo kaloringumo kepiniai pasirodo tokie pat skanūs kaip ir įprasti, originalaus ir neįprasto skonio.

Skaityti daugiau

16.09.2021 laikas 10:09 Receptai | Patiekalai Ypatingai gardūs blynai, kurie nelimpa prie keptuvės

Mano močiutė žino, kaip gaminami skaniausi blynai. Kiekvienas blynas yra tarsi meno kūrinys. Jie taip tinka prie arbatos, o jei dar pridėsite medaus…

Skaityti daugiau