Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Liepos » 10

Castellfollit unikalus miestelis Ispanijoje. Sužinok kodėl!

Katalonijoje yra miestelis, kuriame dar nė vienas turistas nepasiklydo begaliniuose gatvių, aikščių ir alėjų labirintuose. Ir taip yra ne dėl to, kad jis neklaidus, bet todėl, kad jame yra tik viena gatvė su dviem namų, kurie tiesiogine prasme kabo ant uolos krašto, eilėmis, rašo novate.ru.

Masyvių, suspaustų namų vaizdas primena pasaką, nes tokio dalyko realiame gyvenime neįmanoma įsivaizduoti. Bet tai nėra butaforija ar fotomontažas, tai pats tikriausias miestelis, kuriame vis dar gyvena apie 1 tūkst. žmonių.

Neįprastos vietos, esančios Pirėnų papėdėje, Katalonijos šiaurės rytuose (Ispanija), istorija prasidėjo daugiau nei prieš 200 tūkstančių metų.

Ši šiuolaikinės Ispanijos dalis – gamtinė teritorija, priklausanti vulkaniniam La Garrocha regionui. Vulkano išsiveržimas šioje srityje buvo gana dažnas reiškinys.

Anot novate.ru autorių, pirmąjį šio miestelio paminėjimą istorikai rado rankraščiuose, datuojamuose 1193 m.

Jau tuomet Castellfollit de la Roca buvo apibūdinta kaip neįveikiama tvirtovė, vadinta Castellfollit, kurioje žmonės gyveno, nepaisydami gana ribotos erdvės, maža to, arti namų jie negalėjo turėti laukų ir ganyklų.

Laikui bėgant, daugelis ten pastatytų namų ėmė atrodyti tarsi sulydyti su uola, padidindami jos aukštį bent dviem aukštais. Taip yra dėl to, kad visi namai pastatyti iš tos pačios bazalto uolienos.

Kadangi plokščiakalnio plotis vidutiniškai siekia tik 45 m, miestelyje buvo galima pastatyti 2 eiles namų, o jų viduryje – siaura gatvė, pakartojant uolos vingius.

Keliautojai, nepaisydami sunkumų, veržiasi į šį unikalų miestą, tačiau tam jie turi naudotis taksi paslaugomis arba išsinuomoti automobilį.

Rašo lrytas.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
12.08.2020 laikas 20:18 Paslaptingiausias miestas Amerikoje Kahokija

Prieš aštuonis šimtus metų prerijose Misisipės pakrantėje stovėjo miestas – aukštos kultūros centras, kuriame gyveno daugybė žmonių. Miesto gyventojai pylė dirbtines kalvas, gerai išmanė astronomiją ir galimai aukojo savo dievams jaunas merginas. Svarbiausią šios kultūros miestą archeologai...

Skaityti daugiau

12.08.2020 laikas 19:30 Kaip galvos skausmus malšinti liaudies medicinos priemonėmis?

Gana dažnai suaugę žmonės galvos skausmais skundžiasi jau ryte, vos tik prabudę. Kartais galvos skausmai pranyksta jau po kelių valandų, o kartais būna tiek stiprūs, kad tenka vartoti galvos skausmus malšinančius vaistus.

...

Skaityti daugiau

12.08.2020 laikas 18:51 Vaistažolės - Širdies žolelės
Esant įvairioms širdies patologijoms, lygiagrečiai su pagrindiniu gydymu, reikia vartoti nuovirų, užpilų ir arbatų iš vaistažolių. Gydomieji augalai taip pat naudingi prevencijai.

Skaityti daugiau

12.08.2020 laikas 18:26 Senieji vaistažolių receptai dantims gydyti
Noriu pasiūlyti keletą receptų, kuriuos naudojo ir perdavė man mano močiutė ir teta. Vaikystėje, kai skaudėdavo dantį, močiutė išspausdavo svogūnų sultis, sudrėkindavo jomis dantų šepetėlį ir švelniai įtrindavo dantenas pažeisto danties srityje. Po kelių tokių procedūrų danties skausmas dingdavo....

Skaityti daugiau

11.08.2020 laikas 20:03 Augalinis vaistas nuo dantų ir dantenų ligų
Dantų skausmas yra pažįstamas visiems. Jis atsiranda staiga, apsunkindamas gyvenimą. Gerai, jei jūs galite iškart apsilankyti pas gydytoją. O jei dantį skauda naktį arba, dar blogiau, kai išvažiavote į sodą? Tokiu atveju gali padėti liaudies medicina. Esant danties skausmui, burną skalaukite vaistin...

Skaityti daugiau

11.08.2020 laikas 19:30 Paslaptingasis Irem Ubaras
Pirmame tūkstantmetyje prieš mūsų erą pati galingiausia valstybė Pietų Arabijoje buvo Sabos karalystė. Klestėjimo laikotarpiu ji užėmė teritoriją nuo Raudonosios jūros iki Hadhramauto ir nuo centrinės Arabijos iki Indijos vandenyno. Per karalystę ėjo didieji prekybiniai keliai iš Viduržemio regiono ...

Skaityti daugiau