Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2021 » Balandžio » 2

Evoliucijos eigoje žmonės gali tapti nuodingi kaip gyvatės? Naujausias tyrimas rodo, kad turime reikiamų genų

Žmonės nėra nuodingi, kaip ir dauguma žinduolių. Tačiau, naujas tyrimas atskleidžia faktą, kad mūsų genetinis pagrindas turi tokį potencialą.

Okinavos mokslo ir technologijos instituto absolventų universiteto (OIST) ir Australijos nacionalinio universiteto mokslininkai išsiaiškino, kad tiek ropliai, tiek žinduoliai turi tą patį genetinį pagrindą, kurio reikia burnos ertmės vystymuisi.

Tai iš esmės reiškia, kad žmonės ir kiti žinduoliai iš tikrųjų gali tapti nuodingi. Kaip pažymi komanda, tokiam dalykui vystytis prireiks tūkstantmečių, todėl jaudintis dar nereikia.

Komanda atrado šį ryšį, tirdama nuodus gaminančius Rytų Azijoje paplitusios gyvatės kufijos (protobothrops flavoviridis) audinius. Stebėdama gyvačių genus, komanda įgijo aiškesnį supratimą, kaip jie lemia baltymų susidarymą, iš kurių susidaro gyvačių nuodai.

Tyrimo metu komanda nustatė maždaug 3000 „bendradarbiaujančių“ genų, kurie vaidina svarbų vaidmenį apsaugant ląsteles nuo streso ir reguliuojant baltymų modifikaciją.

Tuomet komanda palygino šiuos genomus su žinduolių genomais ir nustatė, kad jie turi savo šių genų versiją.

Žengdami dar vieną žingsnį, turėjai sutelkė dėmesį į šių gyvūnų seilių liaukų audinius, kurie parodė panašų veiklos modelį, kaip ir gyvačių nuodų liaukose. Tai verčia manyti, kad žinduolių ir gyvačių seilių liaukos turi tą patį protėvį.

Mokslininkai kurį laiką manė, kad tai tiesa, tačiau tai yra pirmas tvirtas įrodymas, patvirtinantis šią teoriją.

„Jei esant tam tikroms ekologinėms sąlygoms, pelėms, kurių seilės gamina daugiau toksiškų baltymų, pasiseka daugintis, tada po kelių tūkstančių metų galime susidurti su nuodingomis pelėmis“, - teigė tyrėjų komanda.

Sunku žinoti, ar pelės jau eina šiuo evoliucijos keliu, ir juo labiau manyti, kad žmonės taip pat gali būti panašios nuodingos evoliucinės kelionės link.

Įsivaizduokite pasaulį, kuriame gausu ne tik nuodingų gyvačių ir roplių, bet ir toksiškų pelių, šunų, šimpanzių ir žmonių. Tai nėra labai tikėtina, kad taip atsitiks, bet mes nenorėtume pernelyg aiškiai nupiešti to paveikslo.

Šaltinis: technologijos.lt

Parengta pagal:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
19.04.2021 laikas 19:43 Jei vargina plaukų ir galvos odos ligos, rekomenduoju
Nuo pleiskanų ir riebios galvos odos įtrinti mišinį iš 10 dalių spiritinės medetkų trauktinės ir 1 dalies ricinos aliejaus. Nuo sausos galvos odos medetkų trauktinės ir ricinos aliejaus imti vienodomis dalimis.

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 19:25 Lauro lapų paslaptis ir panaudojimo būdai
Lauriuko laukia vienas kelias: į sriubą arba į antrą patiekalą; taip galvoja daugelis iš mūsų. Tačiau taip manome dėl nežinojimo. Lauro lapai turi daug magiškų ir gydomųjų savybių, žinomų nuo seniausių laikų.

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 19:09 Drebulės žievė nuo vyriškų negalavimų
Dažnai prisimenu, kaip kartą pavasarį ėjome su tėčiu į drebulyną. Ką tik buvo nutirpęs sniegas, pradėjo tekėti medžių sula. O tėtis nuo jaunų drebulės šakelių lupo žievę. Prieina prie medžio, nusilenkia jam, atsiprašo ir lupa....

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 13:45 Nerimo ženklai: paaiškėjo, kad Grenlandijoje kadaise nebuvo ledo
Pasaulio trijų didžiųjų ledo dangų stabilumas yra vienas svarbiausių klimato mokslininkų klausimų. Bet kuriam iš jų ištirpus, šimtai milijonai žmonių, gyvenančių žemai esančiose vietovėse, turėtų palikti savo namus....

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 22:34 Didžiažiedė Tūbė Ir Lipikai Nuo Baisių Negalavimų

Kaip puiku, kad mes, žmonės, draugiškai sugyvename su didingais medžiais ir gydomosiomis kvapniosiomis žolelėmis. Juk ir pats žmogus - gamtos dalis. Tai reiškia, kad turime sumaniai ir protingai naudoti dosnias gamtos dovanas savo sveikatos labui.

...

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 17:34 Ėriuko kumpis orkaitėje

Ėriuko kumpis iškeptas orkaitėje tikrai gali būti ne tik eiliniai, bet ir prabangios šventės pietūs. Mėsa nerealiai skani. Turiu pripažinti, kad ėriuko kumpį su kaulu aš gaminau pirmą kartą, bet sakyčiau, kad pasiskaičius daug receptų internete išsirinkau tinkamą ir pavyko viskas labai gerai. Tad...

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 07:36 Naminis veganiškas baltasis šokoladas be glitimo
Veganiškas baltasis šokoladas vis dar ganėtinai sunkiai randamas įvairiuose prekybos centruose, o ir suradus - kaina ganėtinai didelė. Todėl sugalvojau gerą išeitį - iš įvairių internete rastų receptų susidėliojau savąjį ir pasigaminau baltąjį šokoladą savo virtuvėje. Niekada pati nebuvau gaminusi b...

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 05:59 Sočios virtų kiaušinių salotos su rūkyta šonine
Sočios, maistingos ir mūsų šeimai labai patinkančios salotos su virtais kiaušiniais. O jeigu yra kiaušinis, privalo būti ir avokadas. Dar pridėkime rūkytos šoninės ir turime nuostabų rezultatą.

Skaityti daugiau