Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Futuristika » 2018 » Spalio » 3

Fizikai ir futurologai skelbia kada žmonija pasieks sunkiai suvokiamą galią

Per pastaruosius 5000 metų žmogaus sukurtos technologijos gerokai patobulėjo ir Žemė turi randus, kad tai įrodytų. Mes pakeitėme kraštovaizdį, klimatą ir biologinę įvairovę. Pastatėme milžiniškus dangoraižius ir turbūt svarbiausia – išmokome panaudoti dalį planetos energijos. Tačiau mums to dar neužtenka – mes trokštame dar daugiau galios. Šis nemažėjantis energijos apetitas nulems ir tolesnę žmonijos eigą. Tad drauge su fizikais ir futurologais pažiūrėkime kaip Žemė ir žmonija galėtų atrodyti praėjus dar 5000 metų.

futuristika, ateitis, mokslas, civilizacija, žmonija, energija

©pixabay.com | CC0

1964 metais rusų astrofizikas Nikolajus Kardaševas teigė, kad technologinė civilizacijos pažanga yra tiesiogiai susijusi su energijos kiekiu, kurį geba valdyti žmonės. Jis taip pat apibrėžė ir tris pažangių galaktikos civilizacijų klases:

  • I tipo civilizacija yra planetinės energijos meistrai. Tai reiškia, kad jie gali pilnai išnaudoti visą planetos energiją.
  • II tipo civilizacija gali išnaudoti žvaigždžių sistemos galią.
  • III tipo civilizacija gali valdyti visos galaktikos energiją.

Kosmologai naudojasi šia Kardaševo klasifikacija ir remdamiesi ja prognozuoja būsimą žmonijos ir svetimų civilizacijų technologinę pažangą. Ir kaip bebūtų gaila, šiuolaikinė žmonija net nepatenka į pirmąją klasę. Iš esmės esame 0 tipo civilizacija, tačiau neverta liūdėti, galų gale ir mes pereisime į I-o tipo klasę. Pats Kardaševas buvo numatęs, kad šis žmonijos perėjimas įvyks. Tačiau kada?

Tarpžvaigždinės kelionės, išspręstos ekologinės problemos ir žvaigždžių sistemos galia žmonijos rankose: fizikai ir futurologai skelbia kada žmonija pasieks sunkiai suvokiamą galią

Teorinės fizikos specialistas ir futuristas Michio Kaku prognozavo, kad daugybė žmonijos pokyčių įvyks dar šiame šimtmetyje ir galbūt net perėjimas į I tipo klasę. Fizikas Freemanas Dysonas mano, kad reikės daugiau laiko, bet per 200 metų žmonijai turėtų tai pavykti padaryti. Tuo tarpu Kardaševas mano, kad žmonijai prireiks tik 3200 metų, kad sugebėtų pasiekti II-o tipo klasę, tai yra – išnaudoti žvaigždžių sistemos galią.

Tad kaip žmonija atrodys 71-ajame amžiuje?

Jei žmonija iki 7018 metų – lygiai po 5000 metų nuo šiandien – sugebės pasiekti tik I-ąją klasę, ji vis tiek sugebės kontroliuoti ir manipuliuoti atmosferos ir geoterminėmis jėgomis. Karo ir savęs susinaikinimo grėsmės vis dar egzistuos, tačiau ekologiniai rūpesčiai bus praeities dalykas.

Jei iki 7018 metų žmonija pasieks II-ą klasę, tada mes turėsime gerokai didesnę technologinę galią. Dysonas mano, kad 71-ojo amžiaus civilizacija sugebėtų su palydovais aptikti žvaigždę ir surinkti jos energiją. Taip pat mums būtų įprastos tarpžvaigždinės kelionės ir net gebėjimas pajudinti visą planetą. Jau nekalbant apie dabar dar sunkiai įsivaizduojamus visus galimus genetikos ir kompiuterių srities pasiekimus.

Tokie ateities žmonės greičiausiai labai skirsis tiek kultūriniu, tiek ir neurologiniu požiūriu. Futuristai ir filosofai tokius žmones vadina „transžmonėmis“.

Nepaisant to, per ateinančius 5000 metų gali daug kas nutikti. Mes galime save sunaikinti pradėję pasaulinį karą ar netyčia sunaikinti planetą nanotechnologijomis. Galbūt mes sugebėsime sušvelninti asteroidų ir kometų susidūrimų pasėkmes. Mes pagaliau galime netgi užmegzti kontaktą su II-os klasės civilizacija, nors patys dar nebusime taip toli pažengę. Ir visai neaišku kokios būtų tokios pažintiems pasekmės, juk mes tokiems pažangiems ateiviams atrodytume kaip iš kokio akmens amžiaus.

Tačiau žmonija daro milžinišką progresą ir ateinantys šimtmečiai bus tikrai labai įdomūs.

Technologijos

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
10.08.2022 laikas 23:56 Paskutinė santykių riba jau peržengta. Ribos ženklas

Meilės, draugystės, giminystės ir kantrybės riba – tai anaiptol ne abejingumas. Yra dar baisesnė ir galutinė riba, nors tasai žodis laikomas geru, teigiamu.

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 23:50 Jei moteris praranda savo moteriškąją energiją

Jeigu taip atsitinka, ji paprasčiausiai pavirsta, atleiskite už išsireiškimą – „boba“. Be to, pati moteris labai retai pastebi šią savo transformaciją. Priešingai, jai atrodo, kad ji tapo kieta ir stipri, taip pat sėkminga ir savarankiška. Tačiau aplinkiniai ją mato visai kitaip...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 20:43 Naujasis Kosta Rikos prezidentas nutraukia "neteisėtus" Covid vakcinos įpareigojimus

Naujai išrinktas prezidentas Rodrigo Čavesas (Rodrigo Chaves) pareiškė: "Kosta Rikos gyventojai nėra galvijai, kuriuos reikia mušti medžio gabalu, kad jie būtų paskiepyti".

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 20:28 "Pfizer" pradeda Laimo ligos vakcinos 3 fazės tyrimą
Šią savaitę bendrovė "Pfizer" pranešė pradėjusi paskutinį eksperimentinės vakcinos, skirtos Laimo ligos prevencijai 5 metų ir vyresniems žmonėms, bandymų etapą.

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 20:17 Kyla abejonių dėl JK Meteorologijos tarnybos teiginių apie kylančią JK ir pasaulio temperatūrą

Paskelbus kaltinamąją ataskaitą apie JAV meteorologijos stotis, kyla pagrįstų abejonių dėl JK meteorologijos tarnybos deklaruojamo visuotinio atšilimo masto.

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus apdovanotojo vardą.

...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:12 Tauta Siūlo Žmonės dėl civilinės sąjungos nori referendumo
Nors dabartinė Seimo dauguma vis bando prastumti įstatymų projektus, homoseksualias poras prilyginančias šeimoms, panašu, visuomenės perkalbėti nepavyksta. Naujausia apklausa rodo, kad gyventojai nepritaria tokiems siūlymams, o klausimus dėl homoseksualių šeimų įteisinimo norėtų spręsti patys refere...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 16:25 Receptai | Patiekalai Mes su vyru pamėgome šiuos skanėstus – dingsta kaip saulėgrąžos
Kiaušinius suplakame šluotele, pilame kambario temperatūros kefyrą, pabarstome kepimo milteliais ir permaišome. Dedame varškę, sūdome ir permaišome. Beriame smulkiai pjaustytus svogūnų laiškus, petražoles ir permaišome....

Skaityti daugiau

Naujienos iš interneto