Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2020 » Gruodžio » 25

Imbiero arbata ir kaip mes ruošiamės gripo epidemijai

(Paranormal)* Už šį receptą dėkoju savo lenkaitei draugei Edytai. Ji imbiero arbatą geria kasryt - tai yra pirmas dalykas, ką ji nuryja kiekvieną rytą tik išsivaliusi dantis. Ši arbata labai pagerina virškinimo sistemos veikimą, pašalina visokius nemalonius kvapus iš burnos ir skrandžio, tonizuoja, gaivina, padeda nuo migrenos, ilgainiui geriant šią arbatą - netgi oda gražiau atrodo.

Aš irgi pasekiau Edytos pavyzdžiu. Nuolat šaldytuve turiu stiklainiuką ar du paruoštos imbiero tarkių masės. Ryte tereikia vieną-du arbatinius šaukštelius tyrės užplikyti stikline verdančio vandens, ir voilà - gera savijauta ir puiki nuotaika garantuotos. Be to, ši arbata skaitosi geras "antivirusinas", tad ją pravartu turėti peršalimo ar gripo epidemijai artėjant.

Ingredientai tik trys: 

  • Šviežia imbiero šaknis - pirkdami pasirinkite kuo sultingesnę - ji bus sunkesnė, be pelėsio žymių.
  • Kelios citrinos - pirkdami pasirinkite gražios vientisos spalvos, be celiulitą primemnančių raukšlių, kuo apvalesnės formos - tokios bus sultingiausios,
  • Medus - pagal mano skonį tinka tik akacijų arba apelsinmedžių žiedų medus, kitas medus per stipraus skonio. Na, nebent dar liepžiedžių medus tiktų.

Paruošimui reikia turėti arbatinį šaukštelį, peilį, maisto procesorių.

Produktai:

  • 1-2 vnt. šviežio imbiero šaknys (100 g)
  • 2-4 vnt. citrinų (200 g)
  • 250-400 g akacijų ar apelsinmedžių ar liepžiedžių medaus

Paruošimas:

  1. Imbiero šaknį sulaužome į segmentus. Arbatinio šaukštelio kraštu nugrendžiame pilką žievelę: viens-du ir padaryta! Labai paprasta imbierą skusti šaukšteliu. Galite 5 metų vaikui duoti šį darbą.
  2. Citrinas gerai nuplauname ir nusausiname, supjaustome 1 cm griežinėliais, pašaliname sėklas.
  3. Į maisto procesorių sudedame imbierą, citrinos griežinėlius, pilame medų. Viską pulsaciniu režimu sumalame iki smulkių gabaliukų. Po to masę ištisiniu režimu sumalame iki tyrelės konsistencijos. 
  4. Pagamintą tyrę pilame atgal į tą patį medaus indelį (jo plauti nereikia). Jeigu netelpa, gali tekti likučiui paskirti antrą indelį.
  5. Saugome sandariai, šaldytuve. Galiojimo laikas, jeigu neįmerksite aplaižyto šaukšto - apie metus.
  6. Mėgaujamės kasdien ryte, dieną ir vakare: vieną ar du arbatinius šaukštelius imbiero tyrės užplikome 1 stikline verdančio vandens, paliekame arbatai prisitraukti apie 10 min. 

Nuskusta imbiero šaknis maisto procesoriuje.

Nuskusta imbiero šaknis maisto procesoriuje.

Antras ingredientas - stori citrinų griežinėliai.

Antras ingredientas - stori citrinų griežinėliai.

Sumalta imbiero, citrinų ir medaus tyrė.

Sumalta imbiero, citrinų ir medaus tyrė.

Tyrę pilame į indelius palikusius po medaus

Tyrę pilame į indelius palikusius po medaus.

Rezultatas iš 2 didelių imbiero šaknų, 4 citrinų ir 400 g medaus.

Rezultatas iš 2 didelių imbiero šaknų, 4 citrinų ir 400 g medaus.

Mano praeitų metų gamybos gėris. Tąkart nelabai gerai nuvaliau imbiero

Mano praeitų metų gamybos gėris. Tąkart nelabai gerai nuvaliau imbiero žievelę, bet rezultatas buvo geras.
 

Patarimai ruošiantis gripo epidemijai

Mes gyvename Niujorko priemiestyje, vyras kasdien traukiniu važiuoja ir grįžta iš darbo. Niujorke kartu su priemiesčiais gyventojų skaičius viršija 21 mln. Traukiniuose susigrūdimas primena Tarybų Sąjungos laikus, o švara ir oro kokybė - net Tarybuose buvo geresnė. Aš asmeniškai pasaulyje nesu regėjusi baisesnio viešojo transporto. Niujorko metro stotelėse esu mačiusi katės dydžio žiurkes, 5 cm ilgio tarakonus, ant lubų susidariusius rudus stalaktitus, nuo kurių žmonėms ant galvų laša rudas vanduo... Nerašysiu apie kitus siaubus, nes nenoriu teršti savo kulinarinio blogo. Daugiau pasiskaityti galima čia. Aš priėjau išvados: jeigu žmogus važinėja viešu transportu, jeigu apsiperka didelėse maisto parduotuvėse, jei būna žmonių susigrūdimo vietose, jeigu šeimos narys lanko mokyklą/darželį -  sirgimas epidemijos metu yra neišvengiamas. Tad belieka tik stiprinti imunitetą ir ruošti namų aplinką sirgimui.

Viruso dalelės yra labai smulkios, mažesnės negu bakterijos. Popierinės ar sintetinės veido kaukės menkai apsaugo nuo viruso prasiskverbimo į kvėpavimo takus. Padarykite eksperientą: jeigu per savo kvėpavimo kaukę galite jausti pradaryto acetono (arba nagų lako nuėmėjo) kvapą, tai greičiausiai viruso dalelės irgi prasiskverbts per tą kaukę. Medikai naudoja veido kaukes, kad apsaugoti jautrius pacientus nuo iškvėpiamų burnos garų, be to, tos kaukės yra vienkartinės, keičiamos kelis kartus per valandą - kitaip jos neveiksmingos. Su virusais dirbantys medikai dėvi rimtesnę apsaugą: visą kūną dengiančius kostiumus, visą veidą dengiančias kaukes su įrengtais specialiais oro filtrais.

Prieš virusus veikia saulė, grynas oras, švara ir geras organizmo imunitetas. Gripo virusas dažniausiai pavirsta komplikacijomis į tam tikrus organus, kuriuose prasideda uždegimai, lemiantys tragiškas baigtis. Kai išsivysto komplikacijos - būtina kreiptis pas daktarus. Deja, mūsų šeimos liūdna patirtimi "Kiaulių" gripo metu galiu teigti, jog būna atvejų, kai pats ligonis nepajėgia pas daktarą nuvykti ir nėra šalia sveikų, kas nuvežtų. Esam patyrę, kai epidemijos metu greitoji pagalba nevažiuodavo į kiekvieną kvietimą, privatūs daktarai ir ligoninės labai ribotai galėjo aptarnauti pacientus, viskas ką modernioji medicinos sistema galėjo pasiūlyti - tai patarimai telefonu. Tad tokiam atvejui pravartu turėti vaistų atsargos nuo esamų lėtinių ligų (širdies, diabeto, astmos ir kt.) ir antibiotikų - juos gerti tik kai išsivysto stipri komplikacija. Kol yra tik gripo simptomai - antibiotikai nepadės.

Tipiški gripo simptomai (nuo kurių nepadės antibiotikai):

  • kūno temperatūra virš 38°C (101°F); 
  • kosulys;
  • gerklės skausmas;
  • sloga ar užkimšta nosis;
  • raumenų ar kūno skausmai;
  • galvos skausmai, akių jautrumas šviesai;
  • ypatingas nuovargis ir silpnumas;
  • kai kurie žmonės gali vemti ir viduriuoti.

Kaip sušvelninti simptomus ir pagreitinti organizmo sveikimą natūraliomis priemonėmis skaitykite šį mano ankstesį įrašą.

Kreipkite dėmesį į komplikacijas ir dėl jų krepkitės pagalbos pas daktarus:

  • skausmas vidiniuose organuose;
  • nepraeinantis širdies skausmas;
  • skausimingas kvėpavimas;
  • judėjimo funkcijų praradimas;
  • stipri dehidracija (paspaudus odoje lieka duobutė);
  • sąmonės netekimas;
  • traukuliai;
  • klausos ar regėjimo praradimas;
  • rijimo funkcijos praradimas ir t.t.

Antibiotikai padės kai yra uždegimas organuose. Kai išsivysto plaučių uždegimas, sinusų infekcija, ausų infekcija, sepsis.

Gripas gali sukelti tokias komplikacijas kaip širdies uždegimas (miokarditas), smegenų uždegimas (encefalitas) ar raumenų audinių uždegimas (miozitas, rabdomiolizė), ir organų nepakankamumas (pavyzdžiui, kvėpavimo ir inkstų nepakankamumas). Kvėpavimo takų infekcija nuo gripo viruso gali sukelti uždegiminį pripuolį organizme ir sukelti sepsį, pavojingą gyvybei organizmo atsaką į infekciją. Gripas taip pat gali pagilinti lėtines medicinos problemas. Pvz., astma sergantys žmonės gali patirti astmos priepuolius sirgdami gripu, o žmonės, sergantys lėtine širdies liga, gali patirti šios gripo sukeltos būklės pablogėjimą.

Dėl gripo komplikacijų būtinai patys ar šalia esantys asmenys turi kreiptis pagalbos į medikus. Tad išmokinkite vaikus kaip paskambinti į greitąją pagalbą, kaip pasakyti namų adresą. Kreipkitės pagalbos į kaimynus, palikite atrakintas duris, jeigu gyvenate vieni ir sergate gripu.

Žemiau mano išvardinti patarimai paremti mano gyvenimo praktika ir mano močiučių / prosenelių, išgyvenusių karus, tremtis ir kitas negandas, patirtimi.

Maisto ir gėrimų paruošimas

Kuo daugiau gersite, tuo greičiau nuo viruso išsivalys organizmas. Kitaip teks statyti lašelinę ligoninėje. Nusipirkite visiems šeimos nariams pakankamo kiekio 2 savaitėms šių produktų:

  • Mineralinio vandens;
  • Elektrolitinio vandens arba pasigaminkite iš kaulo nuoviro buljono ir mažuose indeliuose arba ledo formelėse užšaldykite;
  • Skaidrių sulčių: tinka obuolių, spanguolių, vynuogių sultys. Jas geriame perpus praskiedus vandeniu;
  • Be druskos ir be cukraus krekerių, trapių duoninukų, javainių;
  • Ryžių. Labai tinka jau paruošti šaldyti ryžiai, kuriuos reikia tik atšildyti, nereikia virti;
  • Šviežių ar džiovintų mėlynių, šilauogių. Jas galima valgyti su ryžiais, tinka po vėmimo atstayti jegoms;
  • Kito švelnaus, paruošimo nereikalaujančio, ilgai negendančio maisto;
  • Šaldiklyje turėkite pakankamą kiekį ledo gabaliukų - juos naudokite čiulpimui, kai apsunkintas rijimas. Taip pat dėkite ledo maišą ant karščiuojančios galvos. Aš naudoju spec. ledui maišą, reusable ice bag -angl., bet tinka ir geliu pripildyti šaldymui skirti pakeliai ice packs -angl. Turėkite jų keletą. Svarbu mušti temperatūrą iki žemiau negu 39°C (102°F), nes aukštesnė už šią temperatūra labai rizikinga smegenims.

Kambarių paruošimas

  • Vienkartinių popierinių nosinių - po dėžę į kiekvieną miegamąjį, turėkite atsargos 2 savaitėms mažiausiai;
  • Tualetinio popieriaus;
  • Vienkartinių popierinių rankšluosčių (vėmimo ar viduriavimo atvejams);
  • Kiekvienam šeimos asmeniui turėkite bent po 4 komplektus švarių medvilninių pižamų;
  • Kiekvienai lovai bent po 3 švarius patalynės komplektus;
  • Prie lovos ant stalelio ar kėdės turėkite telefoną ir gerai veikiantį pakrovėją, gali tekti pasirūpinti prailginimo laidu, kad krauti telefoną prie pat lovos;
  • Į kiekvieną išvietės patalpą pastatykite valymo priemonių paviršiams nuvalyti: popierinių rankšluosčių ritinį, purškiantį spirito buteliuką (nuo cheminių valiklių plaučių ligos, astma, vėmimas gali tik paūmėti, naudokite maistinį spiritą valymui);
  • Prie kiekvienos kriauklės pastaykite po antibakterinio muilo buteliuką. Aš naudoju Hibiclens, ypač rekomenduoju juo plauti rankas asmeniui, kuris tvarko ligonį, su šiuo muilu galima apiplauti ligonio kūną.

Profilaktinės priemonės

Artėjant visrusų sezonui, kasdien gerkite vitamino C ir Zinko papildo, daug žolinių arbatų, vartokite mažiau kofeino. Kasdien išvėdinkite patalpas, ypač tinka praverti visus langus ir sukelti skersvėjį, jeigu tuo metu lauke šviečia saulė (saulės spinduliai žudo virusus).

Eikite kasdien nors 30 min. pasivaikščioti į parką ar mišką, venkite žmonių susigrūdimo vietų. Jeigu galite, eikite į darbą ar mokyklą pėsčiomis, arba vairuokite - geriau išsinuomoti automobilį negu gripo epidemijos metu rizikuoti viešo transporto grūstyje. Kai nėr išeities ir reik važiuoti viešu transportu, mūvėkite skalbiamas pirštines, jei mūvite odines - jas valykite kasdien 70% stiprumo alkoholyje suvilgyta servetėle. Dėvėkite skalbiamus arba spiritu valomus drabužius. Jei žinote, jog buvote sergančių žmonių aplinkoje - neikite tais rūbais vilkėdami į kambarius, nusirenkite prie durų ir iškart tądien visus paviršinius drabužius išskalbkite.

Keiskite patalynę į švarią kas savaitę. Serganičiam asmeniui keiskite patalynę kas 2-3 dienos, jeigu prakaituoja - dažniau. Jeigu patalynės keitimas apsunkintas, naudokite švarius rankšluosčius, jei ligonis vemia, kraujuoja - uždenkite patalynę vienkartinėmis palutėmis: disposable underpads -angl.

Gripo epidemijos metu ruoškite maistą namuose, rečiau lankykitės viešo maitinimo įstaigose. Būdami darbe / mokykloje nelieskite rankomis veido, burnos, akių, nosies. Jeigu reikia liesti - naudokite vienkartines popierines servetėlesplaukite rankas su muilu. Jeigu kosėjate ar čiaudote, tai darykite į alkūnę, ne į delną - būtinai uždenkite savo skleidžiamus purslus nuo aplinkinių. Jeigu jaučiate artėjančius viruso simptomus, perspėkite visus aplinkinius, ranka jiems rodykite, kad nesiartintų bendraudami su jumis - saugus atstumas 2 m. Jeigu jaučiate viruso simptomus, geriau pasilikite namie, bet būtinai kasdien vėdinkite savo sirgimo patalpą.

Keiskite virtuvinį rankšluostį į švarų kasdien, kūno ir veido rankšluosčius keiskite į švarų 2-kart savaitėje. Sirgimo metu virtuvėje naudokite popierinius vienkartinius rankšluosčius; prausimosi kūno ir veido rankšluosčius keiskite į švarius kasdien. Pasirūpinkite, kad artėjant gripo sezonui turėtute pakankamai skalbimo priemonių atsargų. Džiovinkite patalynę ir rankšluosčius karštu režimu džiovintuve, jeigu tokio nenaudojate - išdžiovinus lyginkite karštu lygintuvu.

Kas 2-6 savaitės keiskite virtuvės indų plovimo kempinėlę. Aš naudoju celiuliozines Twist Cleaning Loofah Sponge - esu nepaprastai jomis patenkinta. Jeigu namie yra sergančių, kasdien sterilizuokite drėgną kempinėlę 1 min. mikrobangų krosnelėje. Plaukite indus karštu vandeniu ir visada su muilu. Nešluostykite indų rankšluosčiais, palikite nuvarvėti ant rėmelio. Plaukite indų rėmelį bent kartą į savaitę naudodami antimikrobinę priemonę. Jeigu neturite indaplovės ir šeimoje kažkas serga infekcine liga - kiekvienam šeimos nariui paskirkite atskirus indus.

Praktiniai veiksmai

  • Užpildykite automobilio kuro baką;
  • Apmokėkite komunalines sąskaitas: vanduo, elektra, telefonas, internetas;
  • Turėkite grynų pinigų, pakankamo kiekio šeimai išsilaikyti 2 savaitės krizės laikotarpiu. Gali būti, kad veiksmingi bus tik vaikai, paaiškinkite vaikams, kad jie galėtų pasinaudoti pinigais. gali tekti kreiptis pagalbos į kaimynus, gryni pinigai lengviau perduodami privatiems asmenims;
  • Jeigu kas šeimoje serga chronine liga, pasirūpinkite, kad tas asmuo turėtų prirašytų medikamentų atsargą;
  • Susitarkite su arti gyvenančiais draugais ir kaimynais, kad prižiūrėti vieni kitus, pagelbėti vieni kitiems. 

Linkiu jums visiems geros sveikatos, stipraus imuniteto, kasdien gauti saulės, humoro, optimizmo ir vitamino C. Saugokite savo artimuosius ir save. Iki kito karto!

P.S. Šiuo metu siautėjantis "Korona" virusas yra analogiškas 2003 m. SARS ir 2013 m. MERS - šie virusai irgi buvo "Korona" tipo. Plačiau apie "Koroną" virusus ir priemones kaip nuo jų apsisaugoti labai gerai pasakoja Columbia universtito virusologas daktaras Ian Lipkin šiame video interviu.

Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

Šaltinis: Segebutės užrašai

* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
03.07.2019 laikas 21:08 Receptai Naminė „daktariška“ dešra. Kaip ją pasigaminti?
Virtą česnakinę dešrą pasigaminti labai paprasta ir tam nereikia specialių įrankių. Išsamesnę informacija apie dešros gamybą galite pamatyti toliau pateiktame vaizdo įraše. Skanaus!

Skaityti daugiau

04.11.2019 laikas 21:36 Receptai Super drėgnas šokolado pyragas be kiaušinių
Minimalus produktų kiekis, laiko ir ant stalo turite nuostabų drėgną šokoladinį pyragą be kiaušinių!

Skaityti daugiau

15.07.2019 laikas 10:02 Receptai Kiaulienos muštiniai
Kiaušinius išplakame dubenėlyje. Imame muštą kiaulieną, apvoliojame džiūvėsėliuose, merkiame į kiaušinį ir kepame įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių. Jeigu norite, kad kiaulienos muštiniai būtų storesni, paniruokite du kartus. ...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.01.2025 laikas 22:10 Astrofizikai mano, kad Žemė paėmė Mėnulį iš kitos planetos
Tradiciškai manoma, kad Mėnulis atsirado po didelio susidūrimo su Žeme, tačiau naujas tyrimas, atliktas Pensilvanijos universiteto mokslininkų, siūlo alternatyvų požiūrį. Jie teigia, kad Mėnulis galėjo kilti iš kitos Saulės sistemos vietos ir vėliau ...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 21:55 Gyvenamos planetos galėjo atsirasti anksčiau nei galaktikos, mano mokslininkai
Ilgą laiką astronomai buvo įsitikinę, kad galaktikos atsirado prieš formuojantis planetoms. Tačiau naujausi tyrimai, vadovaujami Danielio Valeno iš Portsmuto universiteto, atskleidžia, kad gyvybės galimybės galėjo egzistuoti ankstyvosios Visatos stad...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:14 Senovės kinų horoskopas: stichijų įtaka jūsų charakteriui
Senovės kinų horoskopas, pasiremiantis penkiomis stichijomis – ugnimi, vandeniu, žeme, medžiu ir metalas – siūlo unikalų požiūrį į asmenybės bruožus ir likimo iššūkius. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip gimimo metų paskutinis skaičius gali atskleist...

Skaityti daugiau