- 11.03.2021
- 0.0 Reitingas
- 1370 Peržiūros
- Komentarai
Verta atminti, kad sergant kai kuriomis ligomis, pavyzdžiui, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige bei alergija, prieskonių reikia vartoti ypač atsargiai.
Įvairių rūšių prieskoniai: imbieras, ciberžolės, kardamonas, cinamonas, blakinės kalendros, mėtos, pankoliai, muskato riešutai ne tik skanina patiekalus, bet ir organizmui padeda kovoti su peršalimo ligomis ir gripu. Prieskoniai ne tik padeda profilaktiškai apsisaugoti nuo ligų, bet ir susirgusiems greičiau pasveikti.
Kaip vartoti įvairių rūšių prieskonius peršalimo bei virusinių ligų epidemijos metu?
Bene populiariausia su prieskoniais paruošti įvairių rūšių gėrimus bei arbatas. Patariama pasiruošti naudingą gydomąjį gėrimą.
Šiam gėrimui paruošti reikia: • 3 stiklinių vandens; • 1 stiklinės pieno; • 1 arbatinio šaukštelio maltų juodųjų pipirų; • 0,5 valgomojo šaukšto tarkuotos imbiero šaknies; • 4 gvazdikėlių; • po 2 žiupsnelius maltų kardamonų, cinamono ir muskato riešuto; • 1 arbatinio šaukštelio juodųjų arbatžolių.
Kelias minutes virinkite vandenį su prieskoniais, tada suberkite juodąsias arbatžoles, leiskite nusistovėti 2-3 minutes, supilkite šiltą pieną, dar kartą pakaitinkite (bet neužvirkite). Gėrimą pagal skonį paskaninkite medumi ar cukrumi - gėrimas paruoštas. Šį gėrimą mažais gurkšneliais išgerkite per 3 kartus per dieną.
Išgėrę šios arbatos, atsigulkite į lovą, šiltai užsiklokite. Tiesa, išgėrus šio gėrimo, kažin ar pavyks užmigti, nes imbieras tonizuoja ir žvalina, todėl šio gėrimo prieš miegą gerti nepatariama.
Apie imbierą
Dar senovės Indijoje imbiero šaknys buvo vadinamos universaliais vaistais. Imbieras stiprina imuninę sistemą, padeda gydyti uždegimines ligas, atpalaiduoja spazmus, malšina skausmus, skatina gausesnį prakaitavimą ir kt.
• Jei žiemą norite sušildyti sušalusias kojas, į kojines priberkite saują džiovinto imbiero miltelių.
• Jei kosite, išgerkite karšto pieno su imbieru (į 1 stiklinę karšto pieno priberkite 1/3 arbatinio šaukštelio tarkuoto imbiero šaknies).
• Jei sergate bronchitu ar sausai kosite, gerkite šviežiai išspaustų imbiero šaknų ir citrinos sulčių mišinio su medumi.
• 5-7 minučių trukmės inhaliacijoms panaudokite karštą vandenį, į kurį įlašinkite 1-2 lašus eterinio imbiero aliejaus.
Apie gvazdikėlius
• Gvazdikėliai - tai išdžiovinti gvazdikų medžio žiedpumpuriai. Gvazdikėlių aliejus pasižymi vertingomis gydomosiomis savybėmis, malšina skausmus, naikina mikrobus ir virusus, skatina gausesnį prakaito ir šlapimo išsiskyrimą.
• Gvazdikėlių aliejaus gana dažnai yra spazmus atpalaiduojančių tepalų sudėtyje.
• Peršalus, kosint, užsikimšus nosiai naudinga pakvėpuoti karšto vandens, į kurį reikia lašinti kelis lašus gvazdikėlių aliejaus, garais.
• Jei kamuoja sausas kosulys, pakramtykite kelis sausus gvazdikėlius.
• Sergantiems angina 5 trintus gvazdikėlius patariama užpilti 1 stikline karšto pieno ir jį išgerti kiekvieną pieno gurkšnį gana ilgai palaikant burnoje.
• Jei sergantys peršalimo ligomis ar gripu skundžiasi sloga ar galvos skausmais, patariama paruošti „gvazdikėlių tabletę“ ir ją uždėti ant kaktos, smilkinių ir šalia nosies sparnelių. Ruošdami „tabletę“, 1 arbatinį šaukštelį medaus sumaišykite su 1 arbatiniu šaukšteliu maltų gvazdikėlių taip, kad susidaiytų vienalytė masė.
Apie cinamoną
Mėgstamas prieskonis cinamonas efektyviai naikina žalingąsias bakterijas bei mažina aukštą kūno temperatūrą. Cinamoną galima panaudoti ruošiant gydomąsias vonias. Teigiama, jog šilto vandens vonia su keliais valgomaišiais šaukštais malto cinamono - puiki gripo profilaktikos priemonė.
• Kosulį pavyks labai greitai nuslopinti, jei 3 kartus per dieną vartosite po 1 valgomąjį šaukštą medaus su 1/4 arbatinio šaukštelio malto cinamono.
Apie kardamoną
Kardamonai slopina slogą, palengvina kosulį, iš nosies, bronchų ir plaučių pašalina gleives. Neveltui jogai peršalimo ligas gydo arbata su kardamonu, o peršąla jie labai retai, nes visus patiekalus ruošia gausiai panaudodami prieskonius.
Apie muskato riešutus
Dar nuo seno muskato riešutų yra aistrą keliančių gėrimų sudėtyje. Be to, muskato riešutai efektyviai stiprina imuninę sistemą.
• Peršalusiems kūną patariama įtrinti muskato riešutų, eukaliptų ir kamparo aliejaus mišiniu.
Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.
Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!
* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau