Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Ginklai » 2018 » Gruodžio » 17

JAV karinės pajėgos nori sukurti genetiškai modifikuotą povandeninę gyvybę

Kaip aptikti priešo povandeninį laivą, kuris tūno pasislėpęs kažkur neišmatuojamose vandenyno platybėse? JAV karinės pajėgos tikisi, kad tą padės padaryti jūrų organizmai, genetiškai modifikuoti taip, kad taptų povandenine civilizacija, išduodančią, kad praplaukė povandeninis laivas ar netgi naras, rašo defenseone.com.

technologijos, ginklai, JAV, science

Tai – viena galimų vadinamųjų „inžineriškai sukurtų organizmų“ karinio pritaikymo sričių – kuriami ir tokie organizmai, kurie taptų į aplinkos sąlygas reaguojančio maskuojančios medžiagos pagrindu, ir gamintų naujus preparatus, kurie leistų kariams išgyventi pačiomis atšiauriausiomis gamtos sąlygomis, ir panašiai. Tiesa, visi moksliniai tyrimai kol kas yra itin ankstyvoje stadijoje, tvirtina JAV kariuomenės atstovai.

Tyrimą vykdo JAV Karinio laivyno tyrimų laboratorija (NRL). Štai koks turėtų būti jo rezultatus: mokslininkai paimtų jūroje plačiai paplitusius mikroorganizmus – pavyzdžiui, Marinobacter, – ir pakeistų jų genetinį kodą taip, kad jos reaguotų į priešo povandeninius laivus, įrangą ar narus. Galbūt jos aptiktų metalą, galbūt – degimo produktus, galbūt žmogaus DNR ar kitas molekules, kurių vandenynuose natūraliai nebūna daug, tačiau pagausėja, tarkime, praplaukus dyzelinu varomiems povandeniniams laivams. Reakcija galėtų pasireikšti elektronų atidavimo pavidalu, o valdymo centrui apie tokį procesą praneštų draugiškų pajėgų nepilotuojami povandeniniai aparatai.

Inžineriniame kontekste galime pasinaudoti mikroorganizmų gebėjimu atiduoti elektronus, o paskui tuos elektronus panaudoti susisiekti su kuo nors, pavyzdžiui, su autonominiu aparatu. Tuomet galima įsivaizduoti, kad galima būtų sukurti elektrinį signalą, kai bakterija savo aplinkoje sutinka kokį nors signalą, sakė NRL mokslininkė Sarah Glaven.

S. Glaven įsitikinusi, kad reikia dar maždaug metų mokslinių tyrimų, kol bus išvystytos gausiai jūrose paplitusių organizmų cheminės reakcijos, galinčios būti naudingos kariuomenei. Šiuo metu labiausiai dominanti galimybė – povandeninių laivų medžioklė.

„Manome, kad galime tą padaryti, nes turime didžiules bazes informacijos, sukauptos auginant natūralias mikroorganizmų sistemas. Taigi, po eksperimentų, kuriuose tikriname genų potencialo, genų ekspresijos, reguliacinių tinklų modifikavimus, galėtume pradėti tokių jutiklių kūrimą“, – sakė S. Glaven.

Genetikai jau dabar yra įrodę, kad įmanoma manipuliuoti bakterijų E.coli genais taip, kad jos pasižymėtų įvairiausiomis savybėmis, galimai naudingomis povandeninių laivų aptikimui. Tačiau sintetinėje biologijojė E.coli yra tarsi laboratorinės pelės: jų yra daug, jos pigios, su jomis lengva dirbti, tačiau jų tiesioginis pritaikomumas realiame pasaulyje yra ribotas. Tai, kas veikia laboratorinėms pelėms (ir E.coli), nebūtinai veiks kitiems organizmams. O tose vietose, kur norima vykdyti povandeninių laivų paiešką, E.coli tiesiog nėra.

Šiuo metu JAV kariuomenė NRL vykdomam projektui – kariniam pritaikymui tinkamų mikroorganizmų biologinių savybių vystymui – skyrė 45 mln. JAV dolerių.

Amerikiečių kariuomenės finansuojami mokslininkai dabar visą dėmesį sutelkę į sintetinių organizmų perkėlimą iš laboratorijos į „gyvą“ aplinką – dalis šio darbo yra naujų reakcijų sukėlimas mikroorganizmuose, kurių laukinėje aplinkoje yra gausu.

„Norime sintetinę biologiją perkelti iš laboratorijos į gyvą aplinką. Tai yra didžiulis siekis, todėl tam reikia sukurti daug naujų instrumentų. Jeigu norite biologiniais pagrindais sukurtą jutiklį perkelti į mūšio lauką, reikia padidinti to jutiklio atsparumą aplinkos poveikiui. Norima jį apsaugoti. Bandoma jį inkapsuliuoti. Iš esmės bandoma padidinti jo ilgaamžiškumą nepalankioje aplinkoje. Pavyzdžiui, jeigu kario uniformoje būtų jutiklis, aptinkantis kokius nors gyvybei pavojingus veiksnius, tai jis būtų biologinio pagrindo. Galbūt tas pats jutiklis galėtų keisti spalvą į kelis variantus, priklausomai nuo konkrečių veiksnių. Arba tai būtų jutiklis, kuris ne tik įspėtų karį, bet ir šalintų pavojingas medžiagas iš aplinkos. Šiuo metu atlikti tokias užduotis su organizmais, kuriuose yra tam tikrų biologinių komponentų, labai sudėtinga“, – sakė JAV Sausumos kariuomenės tyrimų laboratorijos biomedžiagų komandos vadovė Dimitra Stratis-Cullum.

Šios mokslininkės artimiausias ateities tikslas yra „vykdyti ir pagreitinti dabar naudojamų tradicinių dangų nano-paviršių biologinį modifikavimą“. Tikimasi, kad kada nors kariai gebės pasigaminti ar atsispausdinti tokias dangas, kurios leistų paslėpti jų įrangą net atviroje vietovėje. „Norime sukurti naujos kartos dangas, kurios leistų kontroliuoti ir minimizuoti mūsų medžiagų ar mūsų įrangos aptikimą“, – sakė mokslininkų grupės vadovė.

Šaltinis: 15min.lt

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
19.11.2021 laikas 19:18 "Bayer" vadovas sako, kad "covid" mRNA injekcijos yra "genų terapija", klaidingai parduodama kaip "vakcinos"
Stefanas Oelrichas (Stefan Oelrich), Bayer farmacijos padalinio prezidentas, neseniai vykusioje globalistų sveikatos konferencijoje tarptautiniams "ekspertams" prisipažino, kad abi Pfizer-BioNTech ir Moderna mRNA (angl. messenger RNA) "vakcinos" yra visai ne vakcinos, o užmaskuotos "ląstelių ir genų...

Skaityti daugiau

19.11.2021 laikas 19:04 Vyro nekrologas įspėja "neskiepytus": "Nedarykite to, jei nesate pasirengę kentėti ir mirti"
vakcina, Moderna, pandemija, Didžioji farmacija, biologinis ginklas, pavojingi vaistai, farmacinis sukčiavimas, spygliuotasis baltymas, tiesa, neskiepyti, mirtis nuo vakcinos, blogi gydytojai, bloga sveikata, bloga medicina...

Skaityti daugiau

19.11.2021 laikas 18:29 Potvyniai ir nuošliaužos užfiksuoti 4 Kolumbijos departamentuose

Kolumbijoje tęsiantis lietingam sezonui, pastarosiomis dienomis pranešta apie kelis potvynių ir nuošliaužų atvejus Kindijo, Antiokijos, Risaraldos ir Kaukos departamentuose.

Skaityti daugiau

18.11.2021 laikas 23:26 Garstyčios nuo peršalimo
Daugelis skaitytojų turi prisiruošę vaistažolių, uogų ir t.t. atsargų. Kiekviena vietovė turtinga savais vaistiniais augalais. Bet tie, kurie neprisirenka vaistažolių, gali pasigydyti ir kitais būdais.

Skaityti daugiau

18.11.2021 laikas 23:18 Nuo nemigos ir nuospaudų

Siūlau receptus nuo nemigos, nuospaudų ir imuniteto stiprinimui. Kad sustiprėtų imunitetas, perku medų (3 litrų stiklainį), išpilstau į dvi talpas po 1,5 I (tinka stiklainiai nuo majonezo). Imu 1,5 I stiklainį medaus, sumaišau jį su 0,5 kg citrinų, kurias sumalu mėsmale.

...

Skaityti daugiau

Kepta lašiša grietinėlės ir sūrio padaže (video)
18.11.2021 laikas 22:59 Receptai | Patiekalai Kepta lašiša grietinėlės ir sūrio padaže (video)

Paranormal Virtuve šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Kepta lašiša grietinėlės ir sūrio padaže (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

Greita ir sotu: vištienos apkepas su bulvėmis (video)
18.11.2021 laikas 22:52 Receptai | Patiekalai Greita ir sotu: vištienos apkepas su bulvėmis (video)

Paranormal Virtuve šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Greita ir sotu: vištienos apkepas su bulvėmis (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

18.11.2021 laikas 22:46 Receptai | Patiekalai Avienos kepsnys-pjausnys su kaulu keptuvėje su Farfalle makaronais
Vieną kartą keliaujant Niujorke (New York) buvau pakviesta į vieną gimtadienį, kur susirinko nemažai žmonių. Buto šeimininkė tą kartą ruošė avienos kepsnius - pjausnius ir man teko stebėti visą gamybos procesą.

Skaityti daugiau