Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Ginklai » 2019 » Rugsėjo » 5

Ar žinote, kokį greitį gali išvystyti „Abrams“ tankas? 65 tonas sverianti mašina galėtų aplenkti ir automobilį

„Abrams“ tankai, gaminami nuo 1979 metų, ir šiandien yra labai pajėgios mašinos. 120 mm pabūklas, ypatingi kompoziciniai šarvai ir tas reaktyvinis variklis šį pagrindinį kovos tanką paverčia galinga jėga bet kuriame mūšio lauke. Bet ar žinojote, kad šis tankas, nepaisant savo didžiulio svorio, yra dar ir labai greitas?

„Abrams“ tanko svoris augo su kiekviena karta. Taigi, tikriausiai patys greičiausi buvo pirmieji tankai, gaminti devintojo dešimtmečio pradžioje. M1 svėrė maždaug 54 tonas, o M1A2C - apie 67. Tačiau labiausiai greitį riboja ne didžiulė mašinos masė.

M1A1 „Abrams“ tankas kelyje galėjo pasiekti 72 km/val. greitį. Tuo tarpu M1A2 gali pasiekti tik 67 km/val. Bekelėje šie tankai būtų dar lėtesni - atitinkamai 48 ir 40 km/val. Tačiau maksimalus „Abrams“ tanko greitis yra ribojamas dirbtinai - šie tankai turi mechaninius ribotuvus.

M1A2 Abrams, Technologijos, Tankas, JAV, ginklai, paranormal.lt

Reikalas tame, kad 1500 ag (1120 kW, matuojant nuo veleno) „Honeywell AGT1500C“ variklis yra pakankamai galingas, o „Allison DDA X-1100-3B“ transmisija yra pakankamai efektyvi žymiai didesniam greičiui pasiekti. Tačiau vikšrinės transporto priemonės, ypač sveriančios tiek daug, itin greitai įprastai nevažiuoja. Tai per stipriai apkrautų vikšrus, trumpintų varančiųjų mechanizmų tarnavimo laiką, keltų pavojų įgulos nariams. Būtent dėl to „Abrams“ tankas ir turi tą ribotuvą.

Mechaninis ribotuvas „Abrams“ tanke taip paprastai nepašalinamas. Iš tikrųjų, jis riboja ne patį greitį, kaip koks elektroninis ribotuvas, bet variklio galią ir sukimo momentą. Norint jį pašalinti reikėtų reguliuoti ir hidraulinį siurblį bei variklio valdymo sistemą. Tačiau tai yra įmanoma.

M1A2 Abrams, Technologijos, Tankas, JAV, ginklai, paranormal.lt

Pašalinus ribotuvą „Abrams“ gali pasiekti ir 100 km/val. greitį. Tiesa, tai įmanoma tik ant lygaus kelio. Vairuotojo matymo laukas yra pakankamai mažas, o susidūrimas su nepastebėta kliūtimi gali sukelti ir katastrofiškų padarinių. Tiesa, patys tankistai pasakoja, kad „Abrams“ išvysto ir 110-130 km/val. greitį, bet šių pasakojimų niekas negali patvirtinti.

Tiesą sakant, net patys tankų vairuotojai tuo negali būti užtikrinti. Nors bandymai be ribotuvų tikrai buvo atliekami, „Abrams“ tanko spidometras baigiasi tiek 60 mylių per valandą (97 km/val.) žyme.

Nuotraukos: ©commons.wikimedia.org  Technologijos.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
07.06.2023 laikas 22:18 Receptai | Patiekalai Paprastas varškėčių receptas
Kepiau, labai visa šeima išgyrė. Puikiai gavosi! Tobuliausi pasaulyje varškėčiai. Kitaip net gaminti nebenoriu!

Skaityti daugiau

05.06.2023 laikas 11:12 Receptai | Patiekalai Sveikas datulių pyragas su pilno grūdo miltais, be pridėtinio cukraus
Itin gardus ir sveikas datulių pyragas be pridėtinio cukraus, paruoštas su pilno grūdo miltais. Datulės suteiks ne tik saldumo, bet ir karamelinio skonio. Tikrai vertas viso Jūsų dėmesio receptas. Pamėginkite!

Skaityti daugiau

05.06.2023 laikas 11:06 Receptai | Patiekalai Bulviniai abriedukai (ežiukai) su kiaušiniu ir miltais

Toks bulvinių abriedukų su kiaušiniu ir miltais patiekalas lydi nuo pat mažos vaikystės. Mes juos vadindavome visada abriedukais, kitur jie dar yra vadinami ežiukais. Tikriausiai daugumai neblogai žinomas receptas, nors daug ku...

Skaityti daugiau

10.06.2023 laikas 10:27 „Argi jūs nežinojote, kad jūsų?“ sūnus ją vedė, kai ji jau buvo nėščia?“— pareiškė nepažįstamas svečias

Prieš daugelį metų jos sūnus Jegoras paliko tėvų namus ir išvyko toli toli. Tokio pabėgimo priežastis buvo tame, kad jis nenorėjo susitaikyti su tokia ateitimi, kokią jam buvo numatę tėvai. Iš pradžių jis net neskambindavo, pyko ant jų ir niekaip ...

Skaityti daugiau

10.06.2023 laikas 10:21 Pavydas gali sugriauti pačius tvirčiausius santykius. Išmintinga ir pamokanti pasakėčia apie pavydą
Pavydi – reiškia myli. Tuo , kad ši nuomonė klaidinga, įsitikino dauguma. Pavydas gali sugriauti pačius tvirčiausius santykius. Ypač skaudu, kai pavydas yra be pagrindo, ir jūs patys tai žinote.

Skaityti daugiau

08.06.2023 laikas 22:15 Tiesos gynimas: Chloro dioksido tirpalas - svarbi priemonė kovojant su nauja "pandemija" ir vakcinų žala

Pasak Marien Barrientos (Marien Barrientos) ir Kerri Riveros (Kerri Rivera), chloro dioksido tirpalas (CDS) yra svarbi priemonė kovojant su naująja "pandemija" ir Wuhan koronaviruso (COVID-19) vakcinų padaryta žala.

...

Skaityti daugiau