Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Ginklai » 2019 » Rugsėjo » 6

Japonų pagrindinis kovos tankas „Type 10“

Japonų pagrindinis kovos tankas „Type 10“ tarnauja jau nuo 2012 metų. Jis buvo kuriamas turint omenyje karybą pačioje Japonijoje, todėl yra santykinai lengvas, siauras ir, žinoma, aprūpintas moderniomis technologijomis. „Abrams“ tankas yra senesnis ir sunkesnis, bet turi žymiai galingesnį variklį. Tiesa, traukos lenktynių trasoje „Type 10“ amerikiečių galiūną galėtų ir aplenkti, bet reikėtų pasitelkti vieną gudrybę.

„Type 10“ turi didelį keturių taktų V8 dyzelinį variklį, išvystantį 1200 arklio galias. Pilnai ginkluotas ir paruoštas mūšiui šis tankas sveria 48 tonas - žymiai mažiau nei „Abrams“, kuris svarstyklių rodyklę nustumia iki pat 65 tonų padalos. Kita vertus, „Abrams“ turi 1500 ag variklį. Kaip manote, kuris tankas yra greitesnis?

Abiejų šių karinių mašinų greitis yra ribojamas dirbtinai, taip saugant mechaninius komponentus nuo susidėvėjimo ir įgulas nuo jų pačių kvailumo. „Abrams“ gali pasiekti 67 km/val. greitį (be ribotuvo jis važiuotų žymiai greičiau), o štai „Type 10“ gali įsibėgėti iki 70 km/val. Tiesa, nereikėtų įdėti daug darbo, kad „Abrams“ greitis pakiltų iki 80 km/val. Tačiau „Type 10“ turi vieną būdą ne šiaip aplenkti „Abrams“ tanką, bet jį tiesiog palikti dulkėse už savęs.

Technologijos, tankai, ginklai, tankas, Type 10, Abrams, paranormal.lt

Jei į traukos lenktynių trasą stotų „Type 10“ ir „Abrams“, japonams reikėtų paprašyti, kad lenktynės vyktų važiuojant atbulomis. Taip „Abrams“ tankas gali pasiekti maždaug 40 km/val. greitį (kartais kariai mini 30 ar 50 km/val. greitį), o štai „Type 10“ ir toliau sėkmingai įsibėgėja iki 70 km/val. Kaip tai įmanoma?

Paslaptis slypi ne variklio galioje, o jos perdavime. „Type 10“ turi bepakopio variatoriaus transmisiją. Tiksliau - hidromechaninę automatinę transmisiją. Kadangi ji neturi pakopų, įmanoma sukurti tokį transmisijos mechanizmą, kad pirmyn ir atgal važiuojanti mašina galėtų pasiekti tokį patį greitį. Tuo tarpu „Abrams“ naudoja kiek paprastesnę „Allison DDA X-1100-3B“ automatinę transmisiją. Ji turi keturias pavaras važiavimui pirmyn ir tik dvi važiavimui atgal.

Iš tikrųjų, greičiausiai „Abrams“ ir nereikia tokio aukšto greičio važiuojant atbulomis. Šis tankas yra pakankamai galingas ir pravažus, o naudojama taktika įprastai nereikalauja aukšto greičio važiuojant atbulomis. Tuo tarpu „Type 10“ tokia galimybė numatyta ne be reikalo. Japonai nuo pat pradžių šį tanką kūrė taip, kad jis galėtų idealiai veikti ant senų Japonijos kelių ir tiltų. Tankiai užstatytuose miestuose, tankiuose miškuose ir kitose ankštose zonose gali tekti trauktis pakankamai greitai, nes vietos ar laiko apsisukti gali tiesiog nebūti.

Nuotraukos: commons.wikimedia.org. Rašo: technologijos.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
07.06.2023 laikas 22:18 Receptai | Patiekalai Paprastas varškėčių receptas
Kepiau, labai visa šeima išgyrė. Puikiai gavosi! Tobuliausi pasaulyje varškėčiai. Kitaip net gaminti nebenoriu!

Skaityti daugiau

05.06.2023 laikas 11:12 Receptai | Patiekalai Sveikas datulių pyragas su pilno grūdo miltais, be pridėtinio cukraus
Itin gardus ir sveikas datulių pyragas be pridėtinio cukraus, paruoštas su pilno grūdo miltais. Datulės suteiks ne tik saldumo, bet ir karamelinio skonio. Tikrai vertas viso Jūsų dėmesio receptas. Pamėginkite!

Skaityti daugiau

05.06.2023 laikas 11:06 Receptai | Patiekalai Bulviniai abriedukai (ežiukai) su kiaušiniu ir miltais

Toks bulvinių abriedukų su kiaušiniu ir miltais patiekalas lydi nuo pat mažos vaikystės. Mes juos vadindavome visada abriedukais, kitur jie dar yra vadinami ežiukais. Tikriausiai daugumai neblogai žinomas receptas, nors daug ku...

Skaityti daugiau

10.06.2023 laikas 10:27 „Argi jūs nežinojote, kad jūsų?“ sūnus ją vedė, kai ji jau buvo nėščia?“— pareiškė nepažįstamas svečias

Prieš daugelį metų jos sūnus Jegoras paliko tėvų namus ir išvyko toli toli. Tokio pabėgimo priežastis buvo tame, kad jis nenorėjo susitaikyti su tokia ateitimi, kokią jam buvo numatę tėvai. Iš pradžių jis net neskambindavo, pyko ant jų ir niekaip ...

Skaityti daugiau

10.06.2023 laikas 10:21 Pavydas gali sugriauti pačius tvirčiausius santykius. Išmintinga ir pamokanti pasakėčia apie pavydą
Pavydi – reiškia myli. Tuo , kad ši nuomonė klaidinga, įsitikino dauguma. Pavydas gali sugriauti pačius tvirčiausius santykius. Ypač skaudu, kai pavydas yra be pagrindo, ir jūs patys tai žinote.

Skaityti daugiau

08.06.2023 laikas 22:15 Tiesos gynimas: Chloro dioksido tirpalas - svarbi priemonė kovojant su nauja "pandemija" ir vakcinų žala

Pasak Marien Barrientos (Marien Barrientos) ir Kerri Riveros (Kerri Rivera), chloro dioksido tirpalas (CDS) yra svarbi priemonė kovojant su naująja "pandemija" ir Wuhan koronaviruso (COVID-19) vakcinų padaryta žala.

...

Skaityti daugiau