Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Ginklai » 2019 » Gegužės » 2

Kas yra šis keistas triratis tankas? Kam jis buvo skirtas?

Antrasis pasaulinis karas buvo didžiausias ir žiauriausias žmonijos konfliktas. Neišvengiamai jis tapo ir itin sparčios technologinės pažangos laikotarpiu. Raketos, reaktyviniai varikliai, net superklijai - daugybė daiktų šuoliais žengė pirmyn. Tačiau kas per velnias buvo triratis tankas?

Pati triratė platforma buvo sukurta ir išbandyta dar 1943 metais. Amerikiečiai manė, kad į 244 cm skersmens metalinius ratus gali sumontuoti variklius, kurie išjudins tokią platformą pirmyn. Ji turėjo būti vairuojama kokios nors paskui sekančios šarvuotos mašinos. Prototipas veikė neblogai - 1943 metais Aberdyno poligone atlikti bandymai atskleidė ir trūkumų, ir privalumų.

tankas, triratis tankas, ginklai, istorija, technologijos

M4 tankas su keista trirate važiuokle.

Didžiausias trūkumas buvo kaina ir priežiūra. Apgadintus ratus su varikliais būtų sunku suremontuoti lauko sąlygomis, o jie neišvengiamai tikrai būtų apgadinti. Reikėjo būdų tą triratį varyti atskirai sumontuotu varikliu. Štai taip ir atsirado daiktas, kurį matote nuotraukose - „M4 Sherman“ tankas su dideliais metaliniais ratais.

M4 tankas buvo varomas priekiniais ratais - vikšrus suko priekyje sumontuotos žvaigždės. Todėl nebuvo labai sunku sukurti mechanizmą, kuris suktų tuos milžiniškus metalinius ratus su giliais grioveliais. Tikriausiai dabar jau supratote, kam buvo skirtas šis išradimas - T10 žymima mašina buvo sukurta neutralizuoti minų laukams. Gilūs grioveliai ratuose leido jiems prasiskverbti giliau į gruntą ir detonuoti minas.

T10 turėjo būti valdomas per atstumą

T10 turėjo būti valdomas per atstumą

T10 gavo sustiprintą šarvuotą dugną, o ir kiti šarvai buvo modifikuoti. Tankas išlaikė bokštelį su pabūklu, tačiau jie nebuvo naudojami, nes T10 buvo valdomas nuotoliniu būdu. Ši beveik 53 tonas sverianti mašina galėjo darbuotis važiuodama 3,2 km/val. greičiu, o kelyje galėjo pasieki ir 11 km/val. greitį. 

Su laiku buvo išbandyti keli skirtingi ratai ir priedai. Bandymai vyko kelis mėnesius, tačiau galiausiai buvo nuspręsta, kad T10 neturi ateities. Kodėl?

Tie grioveliai ratuose greitai prisipildė purvu ir T10 nebegalėjo prasiskverbti į gruntą. Tai gerokai apribojo šios mašinos efektyvumą. Nepadėjo ir tai, kad varantys ratai buvo beveik visiškai lygūs, todėl T10 šlapiame minų lauke stokojo sukibimo. Kapitonas Merrittas D. Elliottas savo išvadose taip pat minėjo, kad galinis T10 ratas buvo tik nereikalingas svoris, kuriantis pasipriešinimą ir klampinantis mašiną į purvą. Jo nuomone, galinis ratas taip pat turėjo būti varomas, kad T10 būtų efektyvus, tačiau pasiekti tai techniškai būtų buvę labai sunku.

Taigi, T10 projektas buvo nutrauktas ir minų naikinimui amerikiečiai naudojo kiek paprastesnes priemones - grandines, tankų stumiamus volus ir kitus panašius įrankius. Publikuoja technologijos.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
07.06.2023 laikas 22:18 Receptai | Patiekalai Paprastas varškėčių receptas
Kepiau, labai visa šeima išgyrė. Puikiai gavosi! Tobuliausi pasaulyje varškėčiai. Kitaip net gaminti nebenoriu!

Skaityti daugiau

05.06.2023 laikas 11:12 Receptai | Patiekalai Sveikas datulių pyragas su pilno grūdo miltais, be pridėtinio cukraus
Itin gardus ir sveikas datulių pyragas be pridėtinio cukraus, paruoštas su pilno grūdo miltais. Datulės suteiks ne tik saldumo, bet ir karamelinio skonio. Tikrai vertas viso Jūsų dėmesio receptas. Pamėginkite!

Skaityti daugiau

05.06.2023 laikas 11:06 Receptai | Patiekalai Bulviniai abriedukai (ežiukai) su kiaušiniu ir miltais

Toks bulvinių abriedukų su kiaušiniu ir miltais patiekalas lydi nuo pat mažos vaikystės. Mes juos vadindavome visada abriedukais, kitur jie dar yra vadinami ežiukais. Tikriausiai daugumai neblogai žinomas receptas, nors daug ku...

Skaityti daugiau

08.06.2023 laikas 22:15 Tiesos gynimas: Chloro dioksido tirpalas - svarbi priemonė kovojant su nauja "pandemija" ir vakcinų žala

Pasak Marien Barrientos (Marien Barrientos) ir Kerri Riveros (Kerri Rivera), chloro dioksido tirpalas (CDS) yra svarbi priemonė kovojant su naująja "pandemija" ir Wuhan koronaviruso (COVID-19) vakcinų padaryta žala.

...

Skaityti daugiau

08.06.2023 laikas 21:50 "Tėvai visada klysta, bet jūs turite pasirinkimą"
Mūsų tėvai turėjo per daug energijos, kad mes turėtume laiko... Taip, jie negyveno teisingai. Mūsų nuomone...

Skaityti daugiau

08.06.2023 laikas 21:21 Receptas nuo karpų (patarimas)
Karpą ant pirštų turėjau kelerius metus. Ji išaugo didelė, skaudėjo ir trukdė. Išbandžiau visokias žinomas priemones: kiaulpienių, ugniažolių sultis, preparatus iš vaistinės. Niekas neveikė. Karpa styrojo kaip styrojusi ir tik didėjo. Mano kantrybė b...

Skaityti daugiau