Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2021 » Sausio » 15

JAV pastebėtos dar dvi naujos koronaviruso mutacijos

(Paranormal) Ohajo mieste atrastos dvi naujos koronaviruso variacijos, kurios, atrodo, atsirado pačiose JAV, trečiadienį (sausio 13 d.) paskelbė mokslininkai.

Vienas iš šių variantų, pavadintas „Kolumbo štamu“ (angl. Columbus strain), turi tris genų mutacijas, kurios anksčiau nebuvo pastebėtos SARS-CoV-2 – viruse, sukeliančiame ligą COVID-19, sakoma Ohajo valstijos universiteto Wexnerio medicinos centro pranešime. Šios mutacijos pasireiškė vadinamajame smaigalyje esančiame viruso baltyme, kurį jis panaudoja patekimui į ląstelių vidų.

Pasak mokslininkų, kurie tikisi netrukus paskelbti savo išvadas išankstinėje mokslinių darbų duomenų bazėje „bioRxiv“, šis štamas per tris savaites nuo 2020 m. gruodžio pabaigos iki sausio pradžios tapo dominuojančiu variantu Kolumbo mieste, Ohajo valstijoje.

„Šis naujasis Kolumbo štamas turi tą patį genetinį stuburą, kaip ir ankstesni mūsų tirti atvejai, tačiau šios trys mutacijos reiškia reikšmingą evoliuciją, – pranešime teigia tyrimo vadovas ir Wexnerio medicinos centro molekulinės patologijos skyriaus vadovo pavaduotojas dr. Danas Jonesas. – Žinome, kad šis pokytis atsirado ne iš Jungtinės Karalystės ar Pietų Afrikos viruso atmainų“.

Ohajo mokslininkai nuo 2020 m. kovo reguliariai stebi SARS-CoV-2 genomą, kurį išskiria iš pacientų mėginių.

Kaip ir kiti visame pasaulyje rasti koronaviruso variantai, įskaitant JK variantą, Kolumbo mutacija atsirado viruso smaigalio baltyme, kuris leidžia virusui patekti į ląsteles. Tyrėjai teigia, kad dėl šių mutacijų virusas gali būti lengviau perduodamas.

Tačiau iki šiol nėra įrodymų, kad šios mutacijos turėtų įtakos COVID-19 vakcinų veiksmingumui, teigia mokslininkai.

„Svarbu, per daug nesibaiminti šio naujo varianto, kol negausime papildomų duomenų“, – sako tyrimo bendraautorius ir vyriausiasis Wexnerio medicinos centro mokslo darbuotojas Peteris Mohleris.

Antrasis Ohajo tyrėjų rastas variantas turi mutaciją, pavadintą 501Y – kuri yra identiška esančiai neseniai atrastojoje britiškojoje koronaviruso atšakoje. Ši mutacija paveikia receptorius surišančią sritį arba dalį viruso smaigalio baltymo, kuris žmogaus ląstelėse prilimpa prie ACE2 receptoriaus.

Tačiau mokslininkai mano, kad Ohajo variantas nepriklausomai mutavo iš JAV paplitusio koronaviruso štamo. Ši mutacija buvo rasta vienam pacientui iš Ohajo, todėl mokslininkai dar nežino, kiek ji paplitusi populiacijoje.

JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrų atstovas CNBC sakė, kad agentūra peržiūri naujuosius tyrimus.

Parengta pagal „Live Science“, 123rf iliustr., šaltinis: lrytas.lt

Įvertink šį straipsnį. Parašykite komentarą! Įvertinkite skaitomą Paranormal.lt turinį. Paremkite pasidalindami su kitais: .
Sveiki, nesuspėju, o info tiek daug! Kas Jums svarbu?
Iš viso atsakymų: 206
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
06.03.2021 laikas 21:35 Ar Nibiru jau atvyko?

2020 m. gruodžio mėn. mes savo skaitytojams pasakojome apie keistą reiškinį, nufilmuotą Kinijoje - objektą, panašų į apvalų debesį su neryškiais kraštais

Skaityti daugiau

06.03.2021 laikas 20:41 „Pfizer“ direktorius neleidžiamas į Izraelį dėl ... skiepo neturėjimo

„Pfizer“ generalinis direktorius Albert Bourla atšaukė numatomą vizitą į Izraelį po to, kai paaiškėjo, kad jis nėra paskiepytas nuo koronaviruso, penktadienį pranešė N12

Skaityti daugiau

06.03.2021 laikas 17:25 Liaudiški metodai, kaip gydyti išnirimus, hepatitą, dermatitą

Siūlome keletą liaudiškų metodų, kaip gydyti išnirimus, hepatitą, dermatitą. Jei pajutote stiprų, staigų skausmą sąnariuose, kuris sustiprėja judant, jei judesiai riboti arba visai negalite judėti, vadinasi, jus vargina išnirimas. Esant šiai problemai, ligonis dažnai neleidžia net prisiliesti pri...

Skaityti daugiau

06.03.2021 laikas 17:13 Pagelbės Medetkos Nuo Bursito, Žirnelių (Kremzlyčių)
Aš labai dažnai naudoju medetkų žiedus. Pirmą kartą tai dariau prieš kelerius metus. Susižeidžiau pėdą. Ligoninėje gydė Višnevskio tepalu - daugeliui pažįstamas jo kvapas.

Skaityti daugiau

06.03.2021 laikas 16:57 Gysločiai prieš vėžį
Visi žino šiuos augalus. Jie auga ir mieste, ir kaime, kaimo pakelėse, palei miško takelius ir kt. Visos rūšys, ypač siauralapiai gysločiai, dosniai atiduoda žmogui savo gydomąsias savybes.

Skaityti daugiau

06.03.2021 laikas 16:36 Keptuvėje kepti ešeriai su lenkišku padažu iš kiaušinių

Ešerių gavau iš savo labai gerai pažįstamo žvejo ir ačiū jam už tai. Tada pradėjau galvoti, kad noriu pagaminti kažką visiškai naujo. Ir suradau vieną nuostabų padažą viename lenkiškame portale. Rezultatas gavosi puikus, tad dalinuosi ir su Jumis.

...

Skaityti daugiau

05.03.2021 laikas 20:29 Fertility warning: 34 cases of spontaneous miscarriage and stillbirth reported after experimental mRNA vaccines
In the rush to vaccinate every man, woman and child against a year-old coronavirus strain, sacrifices are being made. The Vaccine Adverse Event Reporting System (VAERS) is now reporting thirty-four cases of miscarriage and stillbirth associated with the experimental COVID-19 vaccinations....

Skaityti daugiau

05.03.2021 laikas 16:23 Veganiškos / vegetariškos makaronų salotos su brokoliais ir raudonąja paprika
Namuose turėjau labai mielai atrodančiai makaronu ir nusprendžiau pasigaminti nuostabių salotų su brokoliais bei raudonosiomis paprikomis. Jas pagaminti labai paprasta, o salotos gaunasi sočios. Jas galite valgyti tiek šiltas, tiek jau atvėsusias....

Skaityti daugiau