Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Spalio » 21

Jonas Grigas ir 5G ryšys: politikai nesupranta, ką daro

Apie 5G ryšį kalbama daug ir nuolat. Deja, nepaisant specialistų perspėjimų, kad šio ryšio poveikis tiek žmonėms, tiek aplinkai nėra iki galo ištirtas, valdantieji pasiruošę jį visuomenei įpiršti bet kokia kaina. Ypač, pasak VU profesoriaus emerito, fizikos mokslų specialisto Jono Grigo, kelia nerimą tai, kad šiuo klausimu rūpinasi nieko bendro nei su fizikos, nei su medicinos mokslais neturintys politikai. Štai užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su Jungtinėmis Valstijomis pasirašė bendrą deklaraciją, kuria sutarta stiprinti bendradarbiavimą, kuriant penktosios kartos komunikacijos tinklus 5G.

- Kaip vertinate tai, kad sutartį dėl 5G diegimo Amerikoje pasirašė URM vadovas Linas Linkevičius? - „Respublika" paklausė Jono GRIGO.

- Nei L.Linkevičius, nei URM neturėjo teisės pasirašyti dokumentą, turintį tiesioginės įtakos visų Lietuvos žmonių sveikatai. Nesu prieš technologijų pažangą, pats jas kūriau, ieškojau tinkamų medžiagų. Turiu mikrobangų technologijų išradimų ir JAV patentą. Paskelbiau daug mokslinių straipsnių. Bet negalima technologijų naudoti prieš žmones. Kviečiu neklausyti telekomunikacinėms bendrovėms tarnaujančių „mokslininkų", kalbančių tik apie 5G ryšių technines galimybes ir neigiančių jų žalą žmonėms, nes save gerbiantis mokslininkas taip nekalbėtų. Jis visapusiškai apibūdintų šią technologiją - jos naudą ir potencialią grėsmę. 5G ryšių reklamai mestos didelės lėšos ir pajėgos.

Net Mokslų akademija (MA) paskelbė šališką pranešimą apie 5G ryšius, neįsigilinusi į mikrobangų biologinį poveikį. Šis klausimas visuotiniame MA susirinkime nesvarstytas, mano nuomonės niekas neklausė, todėl manyčiau, kad tai yra ne akademijos, o tik žmonių grupelės nuomonė. Būtų gaila, jeigu MA pradėtų tarnauti ne mokslui, o verslui.

Pasaulyje mokslininkams protestuojant prieš 5G ryšius, mūsų Vyriausybė, Seimas ir medikai tyli. Nejau visus apakino COVID-19 ar smegenis užpuolė dar koks kitas virusas? Nejau medikams jau nerūpi žmonių sveikata? Nejau vėl po laiko rėkausime kaip dėl Astravo AE? Palaikau žmones, reikalaujančius dėl 5G ryšio referendumu ar kitaip paklausti žmonių, ar jie sutinka, kad be jokio būtino reikalo į jų langus, vaikų ir suaugusiųjų akis ir smegenis dieną naktį būtų nukreiptas 5G ryšio mikrobangų spindulys?

- Teigiate, kad 5G spinduliuotė kenkia. Natūralus klausimas - iš kur tai žinote?

- Esu imagologas ir turiu daug žinių apie mikrobanginės EMS žalą žmonių sveikatai. Vilniaus universiteto Radiofizikos katedroje buvau sukūręs puikią mikrobangų laboratoriją, EMS nuo 1 kHz iki 120 GHz taikėme fazinių virsmų kristaluose ir EMS dielektrinės sugerties medžiagose tyrimams, laboratorijoje paruošta keliolika mokslo daktarų ir habilituotų daktarų, vykdėme daugybę projektų, daugelį metų skaičiau „Mikrobangų elektronikos" kursą studentams, o magistrantams kursą „Elektromagnetiniai laukai ir gyvybė", skaičiau mokslinę literatūrą šiais klausimais ir buvau geriau už bet ką įsigilinęs į šią problemą. Plėtodamas medžiagų mikrobanginius tyrimus, įgijau visus galimus mokslo laipsnius ir vardus. Žinau, kaip EMS veikia medžiagas, žmogų ir gyvąją gamtą.

- Galite patikslinti kuo konkrečiai pavojinga elektromagnetinė spinduliuotė?

- Pati 5G ryšio technologija nėra iš esmės nauja, tačiau bus naudojamos kitokios antenos - fazuotų antenų gardelės, leisiančios nukreipti mikrobangų spindulį norima kryptimi. Bus naudojami aukštesni mikrobangų dažniai. Bet jų poveikis žmogui yra toks pat kaip ir 2G, 3G ir 4G ryšių.

Dėl didelio vandens kiekio mūsų ląstelėse mikrobangų sugertis didžiausia tarp maždaug 1 GHz ir 30 GHz su maksimumu ties 10 GHz. Bėda ta, kad aukštesnių dažnių mikrobangas labiau sugeria medžiai ir išsklaido namų konstrukcijos, todėl antenas teks statyti vos ne prie kiekvieno namo. Jas ant stogų galimai turės kai kurie automobiliai. Labai padidės EMS tarša gyvenamoje aplinkoje.

Abu SAM ministrai, R.Šalaševičiūtė ir A.Veryga, suskubo padidinti po 10 kartų leistiną EMS normą - iš viso 100 kartų. Kam? Tai tragiška žmonių sveikatai. Tas pats, kaip 100 kartų padidintų leistiną normą fluoro junginių, kietųjų dalelių ir smalkių ore, arba gyvsidabrio ar arseno koncentraciją vandenyje. Kuo tai baigtųsi? Žmones lėtai nuodytų. Tas pat bus su EMS. Kam valyti nuotekų vandenis? Juk gudručiai ministrai galėtų 100 kartų padidinti leistiną taršos normą ir nuotekas pilti ne į upes ar Kuršių marias, bet vėl grąžinti į vandentiekio sistemą. Nacionalinės sveikatos centro pareigūnas Marius Urbonas, pasamdytas saugoti žmonių sveikatos nuo EMS, 20 metų matavo EMS ir įrodinėjo, kad Lietuvoje EMS niekur neviršija keleto mkW/cm2. Tai kam didinti leistiną normą? Verslininkai įrodinėjo R.Šalaševičiūtei, kad EMS viršija normą ir tai trukdo jų verslui. Kas melavo? M.Urbonas viešai melavo, kad EMS nekenkia žmonėms, nepaisant tūkstančių mokslinių straipsnių apie EMS žalą sveikatai, įvairias jos sukeliamas ligas, įskaitant vėžį.

- Planai yra, tačiau 5G ryšys dar nepradėtas diegti. Ar dar galime kažką pakeisti?

- Kaip minėjau, nesu prieš naujas technologijas. Juolab kad kai kurios iš jų jau „gyvena" tarp mūsų. Visgi kalbant apie tai, jog mobiliųjų ryšių tinklai leidžia iš bet kur su bet kuo pasaulyje bendrauti asmeniniais telefonais, reikia nepamiršti pridurti, kad jie labai didina kenksmingą žmonių sveikatai ir gyvūnijai aplinkos elektromagnetinę taršą. Deja, ši informacija nuo visuomenės slepiama, nes telekomunikacinių bendrovių pelnas nustelbia jų moralę.

O čia pateikiama kita nuomonė (paranormal.lt):

Tiksliau, visos naujosios technologijos kelia nemažai moralės klausimų ir jie taps dar radikalesni, kai technologijos ateis į organinį pasaulį, bei leis kurti biomedžiagas, kurios gamtoje atsirado ir vystėsi savaime. Leis kurti dirbtinius žmogaus organus ir vėžį naikinančius robotus. Šis biologijos „mygtukas" artėja. Išmanioji farmakologija leis nuolat tiekti antidepresantus arba neurostimuliatorius, bet teks įvertinti tokių technologijų etines pasekmes. Kai mūsų emocijas valdys išmaniosios mašinos, jos atvers kelią naujam žmogiškumo ir jausmų supratimui, kurie mus apibūdina. Tik kiek tai bus tikra? Tiksliau, kiek tai bus natūralu ir žmogiška?

Svarbu garsiai ir aiškiai pasakyti, perspėti naujovių ištroškusią visuomenę, kad daugelis naujų technologijų (pvz., 5G ryšys) turi ir tamsiąją pusę. Jos, jeigu naudosimės jomis neišmintingai, pridarys daugiau žalos, negu duos naudos. Gal todėl Vašingtono universiteto profesorius Martinas Polas (Martin Pall) pastebėjo: „5G yra pats kvailiausias išradimas šioje žemėje." Tačiau tamsioji technologijų pusė nemoraliai nutylima. O juk niekas negali būti politiškai teisinga, kas yra moralai klaidinga. Deja, esantieji valdžioje, tikėtina, turi savų interesų, todėl priimdami sprendimus vadovaujasi ne specialistų išvadomis, o būtent jais. Jie nesupranta arba nenori suprasti, kad dabar priimtų skubotų sprendimų pasekmės atsilieps ne tik jų vaikams, bet ir anūkams. Kol tai nebus suvokta, tikėtis pokyčių į gera neverta.

5G priešinamasi ne tik Lietuvoje

Nors valdantieji vis bando akcentuoti, kad prieš 5G pasisako tik progreso naudos nesuprantanti, neišsilavinusi visuomenės dalis, tokie jų teiginiai akivaizdžiai kertasi su realybe. Štai Harvardo universitetą baigęs Robertas
F.Kenedis jaunesnysis (Robert F.Kennedy Jr.), iš garsiosios Kenedžių giminės, savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook" perspėja:

„Pažadas padidinti interneto greitį, naudojant 5G, yra klaidingai sukeltas ažiotažas, skirtas nukreipti vartotojų dėmesį nuo mūsų orveliškos realybės. Mes įbedę akis į savo telefonus ir esame apsėsti noro pirkti dar daugiau belaidžių įrenginių, kurių era prasidėjo kaip sudėtinga rinkodaros strategija, specialiai vadinama „protinga", taip padarant mus kvailiais."

Jis taip pat paviešino straipsnio, išspausdinto tinklalapyje „Childrenshealthdefense.org" (Vaikų sveikatos apsauga) ištrauką. Jame atskleidžiama, kokiais metodais telekomunikacijų korporacija „T-Mobile" bando skintis kelią: „Mums ir toliau reikia pagalbos reguliavimo srityje, nes tai vis tiek užtrunka per ilgai, ir tai vis dar per didelis mūšis su daugeliu institucijų, kurios... kovoja su mumis dantimis ir nagais, kad sutrukdytų įrengti infrastruktūrą", - teigė „T-Mobile" vadovas Nevilis Rėjus.

***

Deja, nepaisant daugybės abejonių ir neatsakytų klausimų, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras patvirtino, kad antenų plėtra bei modernizacija tiek užmiestyje, tiek gyvenamosiose vietovėse vyksta nuolatos, o šiuo metu, ruošiantis 5G ryšio atėjimui, antenos ne tik modernizuojamos, bet ir įrenginėjamos naujos.

P.S. paranormal.lt nuomonė gali nesutapti su šiame straipsnyje išsakytomis nuomonėmis. Mes pateikiame tik informacija, jums paliekame spręsti, kuo tikėti.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį. Norite sužinoti daugiau, sutikite gauti naujienas arba pasidalinkite spausdami .
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
20.01.2021 laikas 21:16 Pendle kalva Lankašyre
Žinomiausi raganavimo atvejai Anglijos istorijoje – tai istorijos, susijusios su Pendle kalvomis. Daugybė žmonių aplanko šias kalvas per Helouvyną. Šou „Paslaptys“ vedėjas Ivetas Fildingas prisipažino, kad kai pakildavo ant kalvų ir filmuodavo atskirus epizodus, galvoje atsirasdavo baisių minčių, ir...

Skaityti daugiau

20.01.2021 laikas 13:43 Pranešimai apie po COVID-19 skiepų mirusiuosius žmones gąsdina, bet ką iš tikrųjų žinome?
Pranešimai apie maždaug 30 mirčių tarp pagyvenusių Norvegijos slaugos namų gyventojų, kurie gavo „Pfizer“ vakciną, apskriejo visą pasaulį – ir žinoma, sukėlė susirūpinimą dėl vakcinos saugumo.

Skaityti daugiau

20.01.2021 laikas 10:44 Stojame į kovą su strijomis!
Net 90 % moterų nėštumo metu susiduria su strijomis. Dažniausiai į tai numojama ranka, nes manoma, kad nieko pakeisti nebeįmanoma. Visgi imantis tinkamų priemonių, strijų atsiradimo tikimybę galima sumažinti.

Skaityti daugiau

21.01.2021 laikas 22:51 Situation Update, Jan 21, 2021 – The astonishing case for optimism and faith
After the staged, theatrical Biden inauguration yesterday that carries no legitimate legal standing whatsoever, people lost their minds as they fell for the spell of the fake news media that broadcast the Big Lie, in Hunger Games style....

Skaityti daugiau

21.01.2021 laikas 22:10 ‘Let the Hunger Games Begin’- Dystopian Fiction Comparisons As Joe Biden Calls For ‘Unity’
Joe Biden’s inauguration ceremony has been compared to ‘The Hunger Games,’ as many found strange parallels to the dystopian sci-fi movie, whose themes include anything BUT “unity” which the new president spoke of yesterday....

Skaityti daugiau

21.01.2021 laikas 21:24 Antifa and Black Lives Matter rioter present at Capitol Hill arrested and charged by feds
A prominent progressive activist and Antifa and Black Lives Matter rioter who was seen leading people into the U.S. Capitol on Jan. 6 during that day’s civil unrest has been charged by the Department of Justice.

Skaityti daugiau