- 19.10.2020
- 5.0 Reitingas
- 1951 Peržiūr
- Komentarai
Pučia pilvą dėl kažkokių tai priežasčių, todėl svarbu suprasti pilvo pūtimo priežastis ir imtis būtinų priemonių.
Kokie pilvo pūtimo simptomai?
- Objektyvus pilvo padidėjimas;
- skausmai ir spazmai pilve;
- netikėti atsiraugėjimai;
- pykinimas;
- nekontroliuojamas, nemalonaus kvapo dujų išsiskyrimas;
- sunkumas pilvo plote;
- dažni tuštinimosi sutrikimai.
Kokios ligos sukelia pilvo pūtimą?
► Disbakteriozė. Jei ne tik pučia pilvą, bet ir paleidžia vidurius, galima įtarti disbakteriozę, žarnyno parazitus, enterokolitą, alergines organizmo reakcijas ir infekciją. Beje, tokie simptomai juntami ir susirgus kepenų ciroze.
►Jei ne tik pučia pilvą, bet ir skauda. Jei ne tik pučia pilvą, bet ir atsiranda stiprūs pilvo skausmai, tai perspėjimas, jog sergate lėtiniu enterokolitu, tulžies pūslės latakų ligomis. Be to -tai perspėjimas apie žarnyno nepraeinamumą ir mirtinai pavojingą peritonitą (pilvaplėvės uždegimą).
► Gastritas, kepenų ir kasos ligos. Susirgus gastritu, kepenų ir kasos ligomis, taip pat gali pūsti pilvą, sutrikti tuštinimasis, dažnai raugėjama.
► Plonojo žarnyno ligos. Plonojo žarnyno ligų požymiai - pilvo pūtimas, pilvo skausmai bambos plote bei pilvo „urzgimas“ pavalgius.
► Plonosios žarnos uždegimas. Susirgus enteritu (plonosios žarnos uždegimu) paleidžia vidurius, krenta svoris, padidėja dirglumas, atsiraugėjama su nemaloniu prieskoniu.
► Tulžies pūslės kanalų diskinezija. Tulžies pūslės kanalų diskinezija susergama, kai sutrinka tulžies pūslės motorika. Tokiais atvejais ne tik pučia pilvą, bet ir pagelsta oda, tuštintis labai nemalonu, nes atrodo, kad šis procesas niekada nepasibaigs.
Probiotikai
Probiotikai - vitaminai, maisto papildai ir gerosios bakterijos žarnyno veiklos gerinimui, žarnyno mikroflorai atstatyti. Neretai pilvą pučia todėl, kad žarnyne yra naudingųjų ir žalingųjų bakterijų disbalansas, ypač, jei teko vartoti antibiotikus, pradėjus gydyti infekcines šlapimtakių ligas. Probiotikai padeda žarnyne atstatyti tinkamą bakterijų disbalansą.
Pieno produktai
Nustatyta, kad kas dešimtas žmogus nepakenčia pieno produktuose esančios laktozės, kuri sukelia pilvo pūtimą. Galima vartoti tik tokių pieno produktų, kuriuos organizmas lengvai perdirba: jogurto, fermentinio sūrio.
Maistinės skaidulos
Grūdinės kultūros, kuriose gausu maistinių skaidulų, ne visada naudingos virškinamajam traktui. Taip yra todėl, kad maistinėse skaidulose esantį aniliną mūsų organizmas ne visada lengvai perdirba. Žmonės, kurie vartoja daug inulino (10 g iš karto), dažnai skundžiasi pilvo pūtimu. Geriausia, kai maistines skaidulas organizmas gauna iš vaisių, daržovių, ryžių, makaronų, rupaus malimo grūdų duonos, o ne iš sausainių.
Ką daryti jei pavalgę kiekvieną kartą pasijuntate prastai?
Pokyčių reikia valgiaraštyje
Neretai pavalgius atsiranda nemalonūs pojūčiai, pavyzdžiui, pučia ar skauda pilvą, jaučiamas bendras kūno silpnumas, užkietėja viduriai ir t.t. Taip gali atsitikti dėl netinkamos mitybos. Kaip reikia pakeisti savo valgiaraštį, kad po valgio nekamuotų nemalonūs pojūčiai.
Pilvo pūtimas
Praėjus kelioms valandoms po valgio, pilvą pučia, jis pradeda „urgzti". Galbūt taip yra todėl, kad Jūsų organizmas nepakenčia laktozės. Tai - ne alergija. Tiesiog Jūsų organizme trūksta fermentų, turinčių skaidyti pieno cukrų.
Jei pučia pilvą net ir nevartojant pieno produktų, turite atminti, kad ir tokiais atvejais nemalonius pojūčius gali sukelti pieno cukrus, nes pieno produktų yra praktiškai visuose konditerijos gaminiuose.
Ką daryti?
Pabandykite pieno ir pieno produktų atsisakyti 2 savaites. Jei pilvo pūtimo priežastis - laktozė, pilvo dabar neturėtų pūsti.
Beje, vartoti rūgščių pieno produktų galima praktiškai visada, nes juose laktozė jau perdirbta.
Vidurių užkietėjimas
Vidurių užkietėjimo priežasčių nemažai. Tačiau dažniausiai viduriai užkietėja, kai vartojame produktų. kurių sudėtyje yra taip vadinamų lengvai prieinamų baltymų: makaronų, duonos, bandelių ir t.t. Iš šių produktų žmogaus organizmas įsisavina praktiškai visas medžiagas. todėl medžiagų, kurias turėtų pašalinti organizmas, praktiškai nėra, todėl viduriai ir užkietėja.
Ką daryti?
Patariama valgyti produktų, kuriuose gausu rupesnių maistinių skaidulų: žalumynų, salierų agurkų, pomidorų, sėlenų. Žmogaus organizmui per parą pakanka suvalgyti 30 g sėlenų (1 valgomojo šaukšto su kaupu). Kvietinių ir avižinių sėlenų reikia suvalgyti žymiai daugiau. Be to. šios sėlenos yra žymiai kaloringesnės nei kukurūzų sėlenos.
Bendras kūno silpnumas ir nuovargis po valgio
Jei po valgio jaučiatės silpnai ir pervargę, tai gali perspėti apie anemiją. Įtarę anemiją neretai žmonės pradeda gausiau valgyti granatų obuolių grikių. Deja tai beprasmiška nes žmogaus organizmas įsisavina tik tą geležį, kurios yra gyvuliniuose produktuose - mėsoje. Daugiausiai žmogaus organizmui reikalingos geležies yra jautienos kepenyse.
Ką daryti?
Jei kraujo tyrimais nustatyta, kad jame mažai geležies ar hemoglobino, reguliariai valgykite mėsos, ypač kepenų. Jei esate vegetaras, tai teks vartoti geležies preparatų tabletėse.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau