- 12.12.2019
- 0.0 Reitingas
- 1139 Peržiūros
- Komentarai
Šermanas Skolnikas mano, kad Amerikos CŽV apie rugsėjo 11 d. įvykius sužinojo anksčiau negu prieš savaitę. Apie tai kalbėjo Prancūzijos ir Izraelio žvalgybos, gavusios žinių apie sąmokslą.
Ar iš tikrųjų Amerikos valdžia žinojo apie ruošiamą teroristinį aktą ir nieko nedarė? Ar ne todėl Pasaulio prekybos centro pastatai buvo nufilmuoti įvairiais rakursais?
2002 metų gegužės 17 dieną buvo kalbama, kad Bušui gresia Kongreso tyrimas, nes jis pripažino, kad prieš rugsėjo 11 d. jis buvo įspėtas, kad Al-Quaeda ruošiasi užgrobti Amerikos lėktuvus. Duomenys buvo pateikti rugpjūčio 6 dienos CŽV ataskaitoje. Iki tol CŽV sakė, kad Al-Quaeda gali pulti birželio 28 dieną. Ši informacija rėmėsi nuo gegužės mėnesio renkamais duomenimis ir Kovos su terorizmu komiteto vadovo Ričardo Klarko įspėjimais. Liepos 5 dieną Klarkas paskelbė, kad greitai įvyks kažkas tikrai baisaus. 2004 metų kovo mėnesį per kongreso klausymus Klarkas smerkė administracijos, kuri nesugebėjo užkirsti kelio teroristiniam aktui, veiksmus.
1988 metų rugpjūčio 6 dieną FTB buvo informuotas apie tai, kad nežinomų arabų grupė ketina atskristi lėktuvu, pilnu sprogmenų, iš kitos šalies ir užpulti Pasaulio prekybos centrą. 2001 metų liepos mėnesį CŽV informavo žvalgybos vadovybę: “Remiantis informacija, surinkta iš įvairių šaltinių per praėjusius 5 mėnesius, manome, kad bin Ladenas įvykdys rimtą teroristinį aktą prie Ameriką ir/arba Izraelį artimiausiu metu. Teroristinis aktas bus itin plataus masto ir labai pakenks Amerikos interesams bei nuosavybei. Teroristiniam aktui jau pasiruošta. Ataka bus įvykdyta be atskiro įspėjimo”. Rugpjūčio 6 dieną Anglijos žvalgyba M16 perdavė Amerikos pasiuntinybės Grosvenor Square gatvėje personalui žinias, kurios vėliau buvo perduotos Bušui per susitikimą jo rančoje Teksaso valstijoje Krouforde.
Pateikti dokumentai nekėlė abejonių, kad užgrobti lėktuvai bus panaudoti baisiems tikslams JAV teritorijoje. Baltųjų Rūmų spaudos sekretorius Aris Fleišeris sakė, kad dokumentai buvo įvardinti taip: “Bin Ladenas planuoja užpulti JAV”. FTB ataskaitose buvo kalbama, kad Osama bin Ladenas gali pasiųsti Artimųjų Rytų teroristus j pilotų kursus Amerikos vasaros stovyklose ir kad Zakarijas Musavis, įtariamas lėktuvo užgrobimu, gali planuoti oro ataką prieš Pasaulio prekybos centrą. Viceprezidentas Dikas Čeinis ir patarėja nacionalinio saugumo klausimais Kondoliza Rais taip pat turėjo bendro pobūdžio informacijos. FTB ataskaitoje buvo kalbama apie tai, kad Al-Quaeda gali užgrobti lėktuvą ir pareikalauti išlaisvinti kalinius, tarp jų Omarą Abdelį-Rachmaną, kuris jau anksčiau bandė susprogdinti Pasaulio prekybos centrą (1993 metais).
Taip pat nustatyta, kad Amerikos planą persekioti Osamą bin Ladeną Bušas patvirtino, likus dienai iki rugsėjo 11 d. įvykių. Osamos bin Ladeno sunaikinimo projektas buvo parengtas rugsėjo 10 dieną. Jis buvo perduotas Kondolizai Rais, kuri turėjo pateikti Bušui pasirašyti. Dokumentuose buvo rekomendacija, kaip sužlugdyti Osamos bin Ladeno planus, padedant Siaurės aljansui, diskredituojant Al-Quaeda ir Talibano judėjimą. Rugsėjo 10 dienos akte buvo rekomenduojama skirti 140 milijonų dolerių CŽV programai aprūpinti ginkluote Siaurės aljanso kariuomenes ir Talibano nedraugus. Pagal išankstinę ataskaitą, kurią parengė Kongreso žvalgybos komitetas, JAV valdžia turėjo tiek daug informacijos apie planuojamą ataką, kad CŽV direktorius paskelbė karą bin Ladenui.
2002 metų birželio mėnesį Kongreso klausymuose Bušas paskelbė, kad nėra bendradarbiavimo tarp CŽV ir FTB ir pareiškė: “Neturėjau jokių įrodymų, kad galima išvengti atakos”. Kapitolijus padarė išvadą, kad Amerikos žvalgyba neturėjo informacijos, kurios būtų pakakę išvengti rugsėjo 11 d. nelaimės. Bet respublikonų senatorius, Senato žvalgybos komiteto narys Ričardas Šelbis sakė: “Jei jie būtų veikę pagal turėtas žinias, kurias nuolat gaudavo,
tikriausiai, rezultatas būtų buvęs kitoks. Žvalgybos veikloje buvo padaryta per daug klaidų”.
2002 metų rugpjūčio 12 dieną “American Free Press” išspausdino žinią, kad Pakistano saugumo tarnybos vadovas generolas leitenantas Machmudas Achmadas, kuris ilgą laiką turėjo ryšių su CŽV, paneigė Amerikos vyriausybės pareiškimus, kad jis dalyvavo, pervedant 100 tūkstančių dolerių iš Pakistano bankų į lėktuvo užgrobėjo Mochamedo Atos sąskaitas Floridos bankuose per kažkokį Achmadą Šeichą. Indijos laikraštis “Times” informavo, kad pinigai plaukė iš Indijos šaltinių. ABC kompanijos reporteris Brajanas Rosas pranešė apie pinigų pervedimą 2001 metų rugsėjo 30 dieną. “New York Times” rašė, kad 2001 metų rugsėjo 11 dieną Žvalgybos komiteto pirmininkai Porteris Gosas ir Bobas Gremas pusryčiavo Vašingtone su Mochamedu Achmadu kaip tik tuo metu, kai įvyko teroristinis aktas. Praėjus trims dienoms po nelaimės, su Machmudu Achmadu susitikimo valstybės sekretorius Kolinas Pauelas, valstybės sekretoriaus pavaduotojas Ričardas Ermitedžas, valstybės sekretoriaus padėjėjas Markas Grosmenas, Senato užsienio reikalų komiteto pirmininkas senatorius Džefas Baidenas, CŽV direktorius Džordžas Tenetas ir kiti Žvalgybos komiteto nariai. Kondoliza Rais 2002 metų gegužės 16 dieną paneigė informaciją žinojusi, kad Machmudas Achmadas rugsėjo 11 dieną buvo Vašingtone ir kad buvo pervesta 100 tūkstančių dolerių rugsėjo 10 dieną iš Pakistano į JAV. Apie tai buvo pranešta laikraštyje “New York Times”. Ar toks žinomas laikraštis rizikuotų savo reputacija? Galbūt, oficialūs atstovai susitiko su Pakistano generolu gauti žinių apie Al-Quaeda? Kažin, ar tada jie būtų žinoję apie piniginius ryšius tarp lėktuvų užgrobėjų ir Pakistano bankų.
Savo labai įdomiame darbe “Rugsėjo 11 d. ir CŽV” buvęs Vokietijos vyriausybės ministras Andreas fon Briulovas rašė, kad rugsėjo 11 d. įvykiai galėjo įvykti tik su CŽV žinia, o jų pagrindinis tikslas buvo pateisinti karinius veiksmus Irake ir Afganistane.
Praėjus 14 mėnesių po tų baisių įvykių, 2002 metų lapkričio 11 dieną “American Free Press” rašė, kad JAV žvalgybos agentūra, Nacionalinė oro ir kosminės žvalgybos valdyba, valdanti visos Amerikos žvalgybinius palydovus, planavo organizuoti saugumo mokymus rugsėjo 11 dieną. Per šiuos mokymus buvo planuojama imituoti vieno iš keturių valdybos centrinės būstinės dangoraižių oro ataką. CŽV ir Pentagonas žinojo apie planuojamus mokymus “apie reagavimus į nenumatytas aplinkybes”. Tikriausiai todėl 3 lėktuvų nelydėjo naikintuvai. Bet oro ir kosminės žvalgybos valdyba yra labai toli nuo Pasaulio prekybos centro, tam kad lėktuvus, kurie atakuoja dangoraižius rugsėjo 11 dieną, filmuotų įvairiais rakursais. Amerikos valdžia pareiškė, jog tai, kad saugumo mokymai buvo numatyti rugsėjo 11 dieną, buvo “keistas sutapimas”. Bet, galbūt, tai buvo “žaidimas”, kurio tikslas buvo garantuota mirtino scenarijaus sėkmė.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau