Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Rugsėjo » 11

Kaip išsigydžiau migreną, nuospaudas ir kraujospūdį

Kaip išsigydžiau migreną

Visos moterys mano giminėje iš mamos pusės kentėjo nuo migrenos, aš-irgi ne išimtis. Man priepuoliai prasidėjo dar mokykloje, bet trukdavo ne ilgiau kaip dvi dienas. Laikui bėgant, liga užsitęsdavo vis ilgiau, o galvos skausmai darėsi tiesiog nepakenčiami.

Priepuolio metu kančias sukeldavo beveik viskas: šviesa, kvapai, garsai. Gydytojas rekomendavo man rašyti dienoraštį, užsirašyti viską, ką valgiau ar gėriau, kokių pojūčių ir nerimo atnešė diena, tai turėtų padėti nustatyti priepuolių priežastį.

Ėmiau viską smulkiai užsirašinėti, tačiau suprasti, dėl ko atsiranda priepuoliai, taip ir nepavyko.

Mano bėda buvo, kad į gydytoją kreipiausi vėlai. Malšinau skausmus nuskausminamųjų tabletėmis ir taip išprovokavau dažnesnius priepuolius. Kitaip tariant, galvą ėmė skaudėti dažniau ir stipriau.

Migrena atsiranda dėl laikino galvos kraujagyslių išsiplėtimo. Tai sukelia audinių patinimą ir gali sukelti pakitimus smegenyse. Tiksli migrenos priežastis nėra aiški, bet migrena būdinga kai kurioms šeimoms ir dažniausiai pasitaiko moterims. Gal dėl to ji vadinama moterišku negalavimu. Kartais galima išsiaiškinti faktorius, kurie išprovokuoja migreną, pavyzdžiui, tam tikri maisto produktai, stresas ar vaistai.

Migrenos priežastys

Dažniausiai migrenos priežastis būna emocinis faktorius - stresas, depresija. Negalima nekreipti dėmesio ir į maisto produktus. Priepuolio riziką didina šokoladas, riešutai, rūkyti ir aštrūs produktai bei patiekalai, sūriai, pomidorai, citrusiniai vaisiai, kiaušiniai. Paleidimo mygtuku gali tapti ir natrio glutamatas (E621), kurį gamintojai naudoja kaip skonio stipriklį. Per didelės pertraukos mityboje, maitinimosi nereguliarumas taip pat gali atlikti savo vaidmenį. O kur dar fizinis pervargimas, ilga, varginanti kelionė, ilgos eilės, ilgas televizoriaus žiūrėjimas, ryški šviesa, garsi muzika, neribotas sėdėjimas prie kompiuterio, nemalonūs kvapai, stiprios oro permainos, šaltis (ne tik vanduo, bet net ir ledai gali išprovokuoti priepuolį), miego režimo sutrikdymas (miego perteklius ar neišsimiegojimas), hormoniniai pakitimai dėl nėštumo...

Reikia pasisaugoti

Norint sumažinti priepuolių kiekį arba visai išvengti jų, reikia laikytis tam tikro gyvenimo būdo:

  • optimalus miego laikas - maždaug aštuonios valandos;
  • visomis prieinamomis priemonėmis stiprinti imunitetą;
  • vengti peršalimų; ledus valgyti mažais kąsneliais, sultis gerti mažais gurkšneliais, kad jie sušiltų pakeliui į gerklę;
  • dažniau vaikštinėti gryname ore;
  • pagal galimybes daryti atpalaiduojantį masažą;
  • subalansuoti mitybą, valgyti po truputį, bet dažnai;
  • daug gerti;
  • rečiau lankytis šalyse, kur karštas klimatas.

Gydymas

Gydytojas paskyrė man botulotoksino injekcijas. Man leido vaistą į kaklo, veido ir galvos raumenis. Procedūra ne iš maloniųjų, ir aš nusprendžiau daugiau niekada jos nekartoti. Bet gydymą įvertinau tinkamai, kai beveik keturis mėnesius gyvenau be nuskausminamųjų.

Migrena sugrįžo, kai laukiausi. Gydytojas pasakė, kad injekcijų daryti negalima dėl nėštumo, negalima vartoti ir nuskausminamųjų. Ar galite įsivaizduoti mano būseną?

Padėjo mama, kuri pati buvo patyrusi, kas ta migrena. Visada skeptiškai žiūrėdavau į mamos susidomėjimą liaudiškais metodais, bet tada tas mamos pomėgis labai pravertė. Teko jai paklusti, nors, tiesą sakant, kitos išeities ir neturėjau. Pradėjo smarkiai mažėti mano svoris, vietoje to, kad didėtų, gydytojai net pradėjo nerimauti dėl nėštumo išsaugojimo.

Mama atvežė man medaus, kurį dideliais kiekiais pirkdavo pas pažįstamą bitininką. Pradėjau jį valgyti po vieną arbatinį šaukštelį kiekvieno valgymo metu, ir migrenos priepuolių dažnumas iškart sumažėjo.

Per priepuolius mama įpildavo į vieną litrą kambario temperatūros vandens vieną arbatinį šaukštą druskos ir vieną arbatinį šaukštą 70 procentų acto, gerai išmaišydavo ir aptrindavo mane su kempine nuo kojų iki galvos. Po procedūros nenusisausindavau su rankšluosčiu, leisdavau odai nudžiūti, tada apsivilkdavau drabužius. Kambaryje turi būti šilta. Jei sušalsite po tokios procedūros, tai ji bus tiesiog nenaudinga. Paskui išgerdavau mažais gurkšneliais karštos, labai saldžios arbatos ir eidavau į gerai išvėdintą kambarį. Mama perpjaudavo pusiau svogūno galvutę, dėdavo puseles prie smilkinių, o galvą apvyniodavo šaliku. Dėdavau galvą ant aukštos pagalvės, o mama šiltai apklodavo mane. Po pusvalandžio skausmas praeidavo.

Taip gydžiausi, kol maitinau vaikelį krūtine. Vėliau nuo priepuolių vartojau kraujažolių nuovirą. Vieną valgomąjį šaukštą džiovintos smulkintos žolės užpildavau stikline verdančio vandens, užvirindavau ir ant mažos ugnies kaitinau 5 minutes. Tada atvėsindavau, nukošdavau ir gerdavau po 1/2 stiklinės tris kartus per dieną. Pradėdavau gerti, prasidėjus priepuoliui, ir gerdavau tris dienas, net kai skausmai praeidavo.

Dabar priepuolių beveik nebebūna. O jei ir pasitaiko, tai būna pakenčiami ir nebevargina taip, kaip anksčiau.

Lašiniai ant nuospaudų

Nemėgstu avalynės be aukšto kulniuko. Iš pradžių tokia avalynė buvo man tikra kankynė, bet paskui tapo kasdieniu atributu. Esu mažo ūgio ir visada dėl to pergyvenau. Su aukštakulniais jaučiuosi moteriškesnė. Aukštakulniai padėjo man atsikratyti kompleksų ir išmokė gražiai vaikščioti. Bet prieš pusę metų atsirado nuospaudų, kurios ėmė kelti diskomfortą. Supratau, kad pagrindiniai nuospaudų susidarymo kaltininkai yra nepatogi, siaura avalynė ir aukšti kulnai. Teko laikinai jų atsisakyti, bet vos tik vėl ėmiau avėti aukštakulnius, vėl atsirado ir nuospaudų.

Paverkiau, įsikniaubusi į pagalvę, ir nusprendžiau ieškoti išeities, nes be aukštakulnių jaučiausi kaip raitelis be žirgo. Buvo apsisprendusi aukštakulnius avėti ir toliau, svarbiausia buvo rasti gerą priemonę nuo nuospaudų. Ieškojau ilgai. Kartą vieną tokį receptą pasiūlė draugė, išbandžiau, ir jis man padėjo.

Radau senų kiaulinių lašinių, nuvaliau nuo jų druską, susmulkinau su smulkintuvu kartu su česnakais (1:1).

Šią košelę porą kartų uždėjau ant pėdų ir nuospaudų neliko nė kvapo.

Dabar, kai tik atsiranda problemų, iškart patepu nuospaudas šia priemone, ir nuospaudos pranyksta. Paprastai man pakanka vienos procedūros, darau ją prieš naktį. Ant probleminių vietų storu sluoksniu užtepu lašinių su česnakais, leidžiu truputį įsigerti, apsimaunu plonas kojines ir einu miegoti. Ryte kojas nuplaunu šiltu vandeniu, nenusausinu, leidžiu nudžiūti.

Ir kraujospūdį aš pamiršau...

Aukštas kraujospūdis pradėjo varginti mane dar mokyklos suole. Mama sakė, kad viskas praeis, kai užaugsiu. Bet laikas ėjo, o liga nesitraukė. Atvirkščiai, kraujospūdžio šokinėjimai atnešdavo didelių kančių. Galva ir kojos pasidarydavo kaip švininės, visą laiką pykindavo. Kai kraujospūdis mažėdavo, jausdavau didelį silpnumą, kartą net nugriuvau gatvėje. Tiesiog neturėjau jėgų nei stovėti, nei eiti. Ką ten eiti, net verkti iš bejėgiškumo negalėjau, tiesiog dejuodavau, įsikniaubusi į pagalvę, kad negirdėtų tėvai.

Kartą draugė pakvietė į svečius pas jos močiutę kaime. Moteris, sužinojusi apie mano problemą, davė receptą nuoviro, kurį vartojo ir pati, kai reikėjo normalizuoti kraujospūdį.

Nuoviras ruošiamas taip: sumaišyti penkis valgomuosius šaukštus pušų spyglių, du valgomuosius šaukštus erškėčių vaisių ir du valgomuosius šaukštus svogūnų lukštų, užpilti vienu litru šilto vandens, laikyti per naktį. Ryte nukošti, užvirinti ir ant mažos ugnies kaitinti 10 minučių.

Vartoti po pusę stiklinės keturis kartus per dieną, likus pusvalandžiui iki valgio. Gydymo kursas - trys-keturi mėnesiai.

Vartojau nuovirą du mėnesius be pertraukos ir visiškai išsigydžiau.

Turite, savo liaudies receptų, girdėjote? Pasidalinkite su kitais, rašykite, dėkite nuotraukas, prisijunkite ir rašykite bloge.

paranormal.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
27.09.2020 laikas 16:33 Vaistažolės: ramunėlės – nuo daugelio negalavimų

Ramunėlės – vienos populiariausių ir mėgstamiausių vaistažolių, jų yra kone kiekvienos šeimos namų vaistinėlėje. Jų arbatos griebiamės ir sutrikus virškinimui, ir peršalę, ir tiesiog todėl, kad skanu.

...

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 15:27 Kokį nežemišką reiškinį aprašė egiptiečiai papiruse?
Senovės egiptiečiai po savęs paliko daugybę įrašų ir piešinių šventyklose. Ypatingai vertingi yra papirusai, pasakojantys apie praeities įvykius. Tuli papirusą ufologai laiko tikra brangenybe, nes jis gali papasakoti apie stebėtus NSO....

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 14:51 Orakulas: Lovelocko Siaubo Istorijos

XXI amžiaus pabaigoje Žemė virs pragaru. Dabar klestintys miestai pasidarys panašūs į gaisravietes. Temperatūra tropikuose pakils keliais laipsniais, dirva bus nebetinkama žemės darbams, upės ir ežerai išdžius, išnyks daug salų ir pakrančių teritorijų. Žus daugybė gyvūnų. Ir tik Kanados, Rusijos ...

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 10:10 Kaip išsirinkti sau naudingą aromatą ir vaistą?
Natūralūs eteriniai augalų aliejai padeda išsaugoti sveikatą ir grožį, pailginti gyvenimą ir, o tai svarbiausia, atgauti dvasinę pusiausvyrą. Todėl taip naudinga išmokti surasti savo aromatą.

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 09:16 Fiziniai pratimai nuo vidurių užkietėjimo

Žinoma, mitybos pamiršti nereikėtų. Racione būtinai turėtų būti morkų, kopūstų, burokėlių su augaliniu aliejumi. Ryte tuščiu skrandžiu išgerkite stiklinę šalto vandens ir imkitės fizinių pratimų.

Skaityti daugiau

26.09.2020 laikas 21:45 Patarimai, kaip nugalėti vilko apetitą
Nutukimas - šiuolaikinės visuomenės rykštė ne tik mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje. Žmonių su sutrikusia riebalų apykaita skaičius toliau auga ir dabar apima beveik trečdalį mūsų šalies gyventojų.

Skaityti daugiau