Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2020 » Rugsėjo » 11

Kaip išsigydžiau migreną, nuospaudas ir kraujospūdį

Kaip išsigydžiau migreną

Visos moterys mano giminėje iš mamos pusės kentėjo nuo migrenos, aš-irgi ne išimtis. Man priepuoliai prasidėjo dar mokykloje, bet trukdavo ne ilgiau kaip dvi dienas. Laikui bėgant, liga užsitęsdavo vis ilgiau, o galvos skausmai darėsi tiesiog nepakenčiami.

Priepuolio metu kančias sukeldavo beveik viskas: šviesa, kvapai, garsai. Gydytojas rekomendavo man rašyti dienoraštį, užsirašyti viską, ką valgiau ar gėriau, kokių pojūčių ir nerimo atnešė diena, tai turėtų padėti nustatyti priepuolių priežastį.

Ėmiau viską smulkiai užsirašinėti, tačiau suprasti, dėl ko atsiranda priepuoliai, taip ir nepavyko.

Mano bėda buvo, kad į gydytoją kreipiausi vėlai. Malšinau skausmus nuskausminamųjų tabletėmis ir taip išprovokavau dažnesnius priepuolius. Kitaip tariant, galvą ėmė skaudėti dažniau ir stipriau.

Migrena atsiranda dėl laikino galvos kraujagyslių išsiplėtimo. Tai sukelia audinių patinimą ir gali sukelti pakitimus smegenyse. Tiksli migrenos priežastis nėra aiški, bet migrena būdinga kai kurioms šeimoms ir dažniausiai pasitaiko moterims. Gal dėl to ji vadinama moterišku negalavimu. Kartais galima išsiaiškinti faktorius, kurie išprovokuoja migreną, pavyzdžiui, tam tikri maisto produktai, stresas ar vaistai.

Migrenos priežastys

Dažniausiai migrenos priežastis būna emocinis faktorius - stresas, depresija. Negalima nekreipti dėmesio ir į maisto produktus. Priepuolio riziką didina šokoladas, riešutai, rūkyti ir aštrūs produktai bei patiekalai, sūriai, pomidorai, citrusiniai vaisiai, kiaušiniai. Paleidimo mygtuku gali tapti ir natrio glutamatas (E621), kurį gamintojai naudoja kaip skonio stipriklį. Per didelės pertraukos mityboje, maitinimosi nereguliarumas taip pat gali atlikti savo vaidmenį. O kur dar fizinis pervargimas, ilga, varginanti kelionė, ilgos eilės, ilgas televizoriaus žiūrėjimas, ryški šviesa, garsi muzika, neribotas sėdėjimas prie kompiuterio, nemalonūs kvapai, stiprios oro permainos, šaltis (ne tik vanduo, bet net ir ledai gali išprovokuoti priepuolį), miego režimo sutrikdymas (miego perteklius ar neišsimiegojimas), hormoniniai pakitimai dėl nėštumo...

Reikia pasisaugoti

Norint sumažinti priepuolių kiekį arba visai išvengti jų, reikia laikytis tam tikro gyvenimo būdo:

  • optimalus miego laikas - maždaug aštuonios valandos;
  • visomis prieinamomis priemonėmis stiprinti imunitetą;
  • vengti peršalimų; ledus valgyti mažais kąsneliais, sultis gerti mažais gurkšneliais, kad jie sušiltų pakeliui į gerklę;
  • dažniau vaikštinėti gryname ore;
  • pagal galimybes daryti atpalaiduojantį masažą;
  • subalansuoti mitybą, valgyti po truputį, bet dažnai;
  • daug gerti;
  • rečiau lankytis šalyse, kur karštas klimatas.

Gydymas

Gydytojas paskyrė man botulotoksino injekcijas. Man leido vaistą į kaklo, veido ir galvos raumenis. Procedūra ne iš maloniųjų, ir aš nusprendžiau daugiau niekada jos nekartoti. Bet gydymą įvertinau tinkamai, kai beveik keturis mėnesius gyvenau be nuskausminamųjų.

Migrena sugrįžo, kai laukiausi. Gydytojas pasakė, kad injekcijų daryti negalima dėl nėštumo, negalima vartoti ir nuskausminamųjų. Ar galite įsivaizduoti mano būseną?

Padėjo mama, kuri pati buvo patyrusi, kas ta migrena. Visada skeptiškai žiūrėdavau į mamos susidomėjimą liaudiškais metodais, bet tada tas mamos pomėgis labai pravertė. Teko jai paklusti, nors, tiesą sakant, kitos išeities ir neturėjau. Pradėjo smarkiai mažėti mano svoris, vietoje to, kad didėtų, gydytojai net pradėjo nerimauti dėl nėštumo išsaugojimo.

Mama atvežė man medaus, kurį dideliais kiekiais pirkdavo pas pažįstamą bitininką. Pradėjau jį valgyti po vieną arbatinį šaukštelį kiekvieno valgymo metu, ir migrenos priepuolių dažnumas iškart sumažėjo.

Per priepuolius mama įpildavo į vieną litrą kambario temperatūros vandens vieną arbatinį šaukštą druskos ir vieną arbatinį šaukštą 70 procentų acto, gerai išmaišydavo ir aptrindavo mane su kempine nuo kojų iki galvos. Po procedūros nenusisausindavau su rankšluosčiu, leisdavau odai nudžiūti, tada apsivilkdavau drabužius. Kambaryje turi būti šilta. Jei sušalsite po tokios procedūros, tai ji bus tiesiog nenaudinga. Paskui išgerdavau mažais gurkšneliais karštos, labai saldžios arbatos ir eidavau į gerai išvėdintą kambarį. Mama perpjaudavo pusiau svogūno galvutę, dėdavo puseles prie smilkinių, o galvą apvyniodavo šaliku. Dėdavau galvą ant aukštos pagalvės, o mama šiltai apklodavo mane. Po pusvalandžio skausmas praeidavo.

Taip gydžiausi, kol maitinau vaikelį krūtine. Vėliau nuo priepuolių vartojau kraujažolių nuovirą. Vieną valgomąjį šaukštą džiovintos smulkintos žolės užpildavau stikline verdančio vandens, užvirindavau ir ant mažos ugnies kaitinau 5 minutes. Tada atvėsindavau, nukošdavau ir gerdavau po 1/2 stiklinės tris kartus per dieną. Pradėdavau gerti, prasidėjus priepuoliui, ir gerdavau tris dienas, net kai skausmai praeidavo.

Dabar priepuolių beveik nebebūna. O jei ir pasitaiko, tai būna pakenčiami ir nebevargina taip, kaip anksčiau.

Lašiniai ant nuospaudų

Nemėgstu avalynės be aukšto kulniuko. Iš pradžių tokia avalynė buvo man tikra kankynė, bet paskui tapo kasdieniu atributu. Esu mažo ūgio ir visada dėl to pergyvenau. Su aukštakulniais jaučiuosi moteriškesnė. Aukštakulniai padėjo man atsikratyti kompleksų ir išmokė gražiai vaikščioti. Bet prieš pusę metų atsirado nuospaudų, kurios ėmė kelti diskomfortą. Supratau, kad pagrindiniai nuospaudų susidarymo kaltininkai yra nepatogi, siaura avalynė ir aukšti kulnai. Teko laikinai jų atsisakyti, bet vos tik vėl ėmiau avėti aukštakulnius, vėl atsirado ir nuospaudų.

Paverkiau, įsikniaubusi į pagalvę, ir nusprendžiau ieškoti išeities, nes be aukštakulnių jaučiausi kaip raitelis be žirgo. Buvo apsisprendusi aukštakulnius avėti ir toliau, svarbiausia buvo rasti gerą priemonę nuo nuospaudų. Ieškojau ilgai. Kartą vieną tokį receptą pasiūlė draugė, išbandžiau, ir jis man padėjo.

Radau senų kiaulinių lašinių, nuvaliau nuo jų druską, susmulkinau su smulkintuvu kartu su česnakais (1:1).

Šią košelę porą kartų uždėjau ant pėdų ir nuospaudų neliko nė kvapo.

Dabar, kai tik atsiranda problemų, iškart patepu nuospaudas šia priemone, ir nuospaudos pranyksta. Paprastai man pakanka vienos procedūros, darau ją prieš naktį. Ant probleminių vietų storu sluoksniu užtepu lašinių su česnakais, leidžiu truputį įsigerti, apsimaunu plonas kojines ir einu miegoti. Ryte kojas nuplaunu šiltu vandeniu, nenusausinu, leidžiu nudžiūti.

Ir kraujospūdį aš pamiršau...

Aukštas kraujospūdis pradėjo varginti mane dar mokyklos suole. Mama sakė, kad viskas praeis, kai užaugsiu. Bet laikas ėjo, o liga nesitraukė. Atvirkščiai, kraujospūdžio šokinėjimai atnešdavo didelių kančių. Galva ir kojos pasidarydavo kaip švininės, visą laiką pykindavo. Kai kraujospūdis mažėdavo, jausdavau didelį silpnumą, kartą net nugriuvau gatvėje. Tiesiog neturėjau jėgų nei stovėti, nei eiti. Ką ten eiti, net verkti iš bejėgiškumo negalėjau, tiesiog dejuodavau, įsikniaubusi į pagalvę, kad negirdėtų tėvai.

Kartą draugė pakvietė į svečius pas jos močiutę kaime. Moteris, sužinojusi apie mano problemą, davė receptą nuoviro, kurį vartojo ir pati, kai reikėjo normalizuoti kraujospūdį.

Nuoviras ruošiamas taip: sumaišyti penkis valgomuosius šaukštus pušų spyglių, du valgomuosius šaukštus erškėčių vaisių ir du valgomuosius šaukštus svogūnų lukštų, užpilti vienu litru šilto vandens, laikyti per naktį. Ryte nukošti, užvirinti ir ant mažos ugnies kaitinti 10 minučių.

Vartoti po pusę stiklinės keturis kartus per dieną, likus pusvalandžiui iki valgio. Gydymo kursas - trys-keturi mėnesiai.

Vartojau nuovirą du mėnesius be pertraukos ir visiškai išsigydžiau.

Turite, savo liaudies receptų, girdėjote? Pasidalinkite su kitais, rašykite, dėkite nuotraukas, prisijunkite ir rašykite bloge.

paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
07.02.2018 laikas 11:13 Receptai Kaip ruošiamos arbatos
Vaistažolių arbatas geriausia ruošti tik tam skirtuose emaliuotuose neįskilusiuose induose. Nerūdijančio plieno visiškai netinka, nes turi kenksmingų priedų. Nenaudokite aliumininių indų, nes iš jų į arbatą patenka metalo jonų....

Skaityti daugiau

01.08.2018 laikas 19:45 Receptai Ką daryti esant dirgliosios žarnos sindromui, ką galima naudoti, ko ne?
Probiotikai su prebiotikais ir žymiai didesniais kiekiais nei rekomenduoja medicina oficianallis... bet ar yra šis sindromas iš tikro? Pasidarykite burokėlių testą... suvalgius 150-200 gr burokėlių salotų šlapimas neturi raudonuot...

Skaityti daugiau

25.08.2018 laikas 13:28 Receptai Liaudiški patarimai Suskilusių kulnų gydymui
Suskilę (įtrūkę) kulnai liaudies medicinoje, Suskilę (įtrūkę) kulnai, receptai nuo suskilusių kulnų, liaudiškomis priemonėmis, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis....

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.11.2024 laikas 08:16 Varnalėšų lapai: nauda, vartojimas ir atsargumo priemonės
Varnalėšos yra gerai žinomos dėl savo šaknų gydomųjų savybių, tačiau daugelis žmonių nežino, kad ir varnalėšų lapai gali pasiūlyti daugybę naudos sveikatai. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kaip šie lapai gali prisidėti prie jūsų gerovės, jų teikiama...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 08:00 Žemas kraujospūdis (hipotenzija): priežastys, simptomai ir gydymas
Žemas kraujospūdis, arba hipotenzija, dažnai yra ignoruojama sveikatos problema, tačiau ji gali turėti rimtų pasekmių. Nors dauguma žmonių žino apie aukšto kraujospūdžio pavojus, apie žemą kraujospūdį žinoma gerokai mažiau. Šiame straipsnyje išnagrin...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 07:44 Kaip greitai užmigti po naktinio prabudimo: patarimai
Naktinis prabudimas gali būti nemalonus ir varginantis, ypač jei po to sunkiai užmigsite. Daugelis žmonių patiria šią problemą, tačiau yra efektyvių būdų, kaip greitai ir neskausmingai grįžti į miegą. Gydytojas Michfelis Bruce'as pristato paprastus, ...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 21:36 Neįsižeiskite ant vaikų: tylos reikšmė ir tėvų palaikymas
Šiuolaikiniame pasaulyje, kai vaikai dažnai užimti savo reikalais, tėvams gali kilti klausimų, kodėl jų vaikai nebekontaktuoja taip dažnai, kaip anksčiau. Tačiau tylos užkulisiuose gali slypėti ne abejingumas, o gili emocinė dinamika. Šiame straipsny...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 13:57 Česnako nauda ir žala širdies sveikatai: kokias savybes žinoti?
Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka viena iš pagrindinių suaugusiųjų mirties priežasčių, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose. Rūpindamiesi savo širdies sveikata, galime pasiekti puikių rezultatų, pasitelkdami ne tik subalansuotą mitybą ir fizinį ak...

Skaityti daugiau