- 16.07.2020
- 4.6 Reitingas
- 2402 Peržiūrų
- Komentarai
Nėra ką ir sakyti - trišakio nervo neuralgija yra labai nemaloni liga. Ji prasideda labai staigiai. Žmogui atrodo, kad veidu prisilietė prie laido, per kurį teka elektros srovė. Skausmas gali trukti keletą sekundžių ar net minučių.
Pagal medikų statistiką ši liga kankina 30 - 50 žmonių iš 100 tūkstančių.
Trišakio nervo neuralgija dažniausiai serga 50 - 70 metų moterys. Ligai atsirasti palankias sąlygas sudaro įvairūs kraujagyslių, endokrininės sistemos, medžiagų apykaitos sutrikimai, alergija, psichologiniai faktoriai.
Trišakis nervas (lot. nervus trigeminus) - galvinių nervų V poros mišrus nervas. Jis yra sudarytas iš juntamųjų ir judinamųjų skaidulų. Nervu perduodami impulsai nuo veido odos, burnos gleivinės, kramtymo raumenų į smegenis ir jis yra vienas iš 12-os galvos smegenų nervų porų.
Trišakio nervo neuralgijos priežastis nėra aiški. Egzistuoja keletas teorijų, aiškinančių, kas sukelia trišakio nervo pažeidimą ir neuralgiją. Šiuo metu populiariausia teorija teigia, jog trišakį nervą sudirgina jo spaudimas. Dažniausiai šį spaudimą sukelia normali arterija kaukolės pamate kontaktuodama su nervu. Spaudimas per tam tikrą laiką pažeidžia mieli-ninį dangalą, kuris dengia nervą. Sudirgintas nervas tampa jaudresnis ir klaidingai siunčia skausmo impulsus. Rečiau spaudimą gali nulemti augliai ar kaulinės anomalijos kaukolės pamate. Nervo pažeidimą gali sukelti ir traumos, infekcijos, išsėtinė sklerozė.
Besiartinančio priepuolio simptomai - tam tikros veido srities niežulys arba bėgiojančių skruzdėlių jausmas, neretai jaučiamas geležies skonis burnoje. Ligą gali sukelti ištrauktas dantis, kraujotakos sutrikimas smegenų kamiene, persirgtos infekcinės ligos - pūslelinė, gripas, maliarija.
Gydymui medikamentus turi skirti specialistas. Aš tik pateiksiu keletą liaudies medicinos patarimų.
Pasigaminkite tokį mišinį įtrynimams: 1 dalis degtinės, 2 dalys medaus ir 3 dalys šviežiai išspaustų juodojo ridiko sulčių. Visas sudėtines dalis gerai sumaišykite. Švelniai įtrinkite skaudančią vietą. Mišinį reikia laikyti tamsiame gerai užsuktame inde šaldytuve.
Padeda 10-ies % spiritinis mumijo tirpalas. Jį reikia vieną kartą per dieną įtrinti į skausmingą zoną. Taip daryti 20 dienų. Gydymo rezultatas bus dar geresnis, jeigu tuo pačiu metu rytais ir vakarais prieš miegą išgersite po 1 puodelį pieno su 1 arbat. šaukšteliu medaus ir 0,2 g mumijo.
Sušildyti labiausiai skaudančias vietas šiltu rankšluosčiu ir pirštų galiukais švelniai įtrinti truputį kėnių aliejaus.
Žmonės pasakojo, kad jiems padėjo kompresai su vaistinės svilarožės šaknų užpilu. Juos reikia dėti ant skruostų ir būtinai aprišti šiltu audiniu. Tuo pačiu metu į burną pasemti šiltos vaistinės ramunėlės arbatos (1 arbat. šaukštelis susmulkintų džiovintų žiedų užpilamas 1 puodeliu verdančio vandens, palaikoma 30 minučių, perkošiama) ir laikyti toje pusėje, kur skauda kiek galima ilgiau. Procedūrą atlikti keletą kartų per dieną. Po jos reikia saugotis šalčio ir vėjo, reikia likti šiltoje patalpoje ir dar pabūti apsirišus skarelę, jei yra tokia galimybė.
Svilarožės šaknų užpilas: 4 arbat. šaukštelius susmulkintos svilarožės šaknų užpilti puodeliu šalto virinto vandens, palaikyti 8 valandas. Paprastai palaikoma per naktį. Ant didžiausio skausmo zonos galima dėti kompresus su avižų šiaudais (0,5 kg šiaudų pavirinti 30 minučių 2 I vandens ant nekarštos viryklės) arba kompresus su liepžiedžiais ir juodavaisio šeivamedžio žiedais (10 g sumaišytų žiedų užpilti virintu vandeniu, pakaitinti 20 minučių vandens vonelėje, perkošti ir naudoti kompresui).
Esant trišakio nervo neuralgijos priepuoliui galima dėti šiltą (nekarštą!) kompresą iš neseniai nuskintų ir nuplautų begonijos ar pipirmėtės lapų.
O tai tarsi greitojo reagavimo priemonė: sutrinti 4 vidutinio dydžio česnako skilteles, sudėti į emaliuotą puodelį, pusiau pripiltą vandens. Ant viršaus uždėti dangtelį su snapeliu, einančiu aukšty, ir puodelį uždėti ant viryklės. Kai vanduo užvirs, per kiekvieną šnervę pakvėpuoti po 5 - 10 minučių. Jeigu skauda tik vienoje veido pusėje, tai per tos pusės šnervę ir reikia kvėpuoti.
Yra senoviškas močiučių patarimas: nuskinti keletą kambarinės kvapiosios pelargonijos lapų, uždėti juos ant lininio audinio, aprišti skaudančią vietą ir ant viršaus aprišti šiltu audiniu. Lapai turi būti būtinai dedami į lininį audinį, nes kitaip nebus gydomojo efekto. Lapus galima pakeisti 2-3 kartus.
Skaudančia vieta prisiglausti prie mylimo šuns ar katės šono. Tai padeda!
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau