Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Liepos » 16

Kaip liaudies receptais palengvinti tritaškio nervo simptomus

Nėra ką ir sakyti - trišakio nervo neuralgija yra labai nemaloni liga. Ji prasideda labai staigiai. Žmogui atrodo, kad veidu prisilietė prie laido, per kurį teka elektros srovė. Skausmas gali trukti keletą sekundžių ar net minučių.

Pagal medikų statistiką ši liga kankina 30 - 50 žmonių iš 100 tūkstančių.

Trišakio nervo neuralgija dažniausiai serga 50 - 70 metų moterys. Ligai atsirasti palankias sąlygas sudaro įvairūs kraujagyslių, endokrininės sistemos, medžiagų apykaitos sutrikimai, alergija, psichologiniai faktoriai.

Trišakis nervas (lot. nervus trigeminus) - galvinių nervų V poros mišrus nervas. Jis yra sudarytas iš juntamųjų ir judinamųjų skaidulų. Nervu perduodami impulsai nuo veido odos, burnos gleivinės, kramtymo raumenų į smegenis ir jis yra vienas iš 12-os galvos smegenų nervų porų.

Trišakio nervo neuralgijos priežastis nėra aiški. Egzistuoja keletas teorijų, aiškinančių, kas sukelia trišakio nervo pažeidimą ir neuralgiją. Šiuo metu populiariausia teorija teigia, jog trišakį nervą sudirgina jo spaudimas. Dažniausiai šį spaudimą sukelia normali arterija kaukolės pamate kontaktuodama su nervu. Spaudimas per tam tikrą laiką pažeidžia mieli-ninį dangalą, kuris dengia nervą. Sudirgintas nervas tampa jaudresnis ir klaidingai siunčia skausmo impulsus. Rečiau spaudimą gali nulemti augliai ar kaulinės anomalijos kaukolės pamate. Nervo pažeidimą gali sukelti ir traumos, infekcijos, išsėtinė sklerozė.

Besiartinančio priepuolio simptomai - tam tikros veido srities niežulys arba bėgiojančių skruzdėlių jausmas, neretai jaučiamas geležies skonis burnoje. Ligą gali sukelti ištrauktas dantis, kraujotakos sutrikimas smegenų kamiene, persirgtos infekcinės ligos - pūslelinė, gripas, maliarija.

Gydymui medikamentus turi skirti specialistas. Aš tik pateiksiu keletą liaudies medicinos patarimų.

Pasigaminkite tokį mišinį įtrynimams: 1 dalis degtinės, 2 dalys medaus ir 3 dalys šviežiai išspaustų juodojo ridiko sulčių. Visas sudėtines dalis gerai sumaišykite. Švelniai įtrinkite skaudančią vietą. Mišinį reikia laikyti tamsiame gerai užsuktame inde šaldytuve.

Padeda 10-ies % spiritinis mumijo tirpalas. Jį reikia vieną kartą per dieną įtrinti į skausmingą zoną. Taip daryti 20 dienų. Gydymo rezultatas bus dar geresnis, jeigu tuo pačiu metu rytais ir vakarais prieš miegą išgersite po 1 puodelį pieno su 1 arbat. šaukšteliu medaus ir 0,2 g mumijo.

Sušildyti labiausiai skaudančias vietas šiltu rankšluosčiu ir pirštų galiukais švelniai įtrinti truputį kėnių aliejaus.

Žmonės pasakojo, kad jiems padėjo kompresai su vaistinės svilarožės šaknų užpilu. Juos reikia dėti ant skruostų ir būtinai aprišti šiltu audiniu. Tuo pačiu metu į burną pasemti šiltos vaistinės ramunėlės arbatos (1 arbat. šaukštelis susmulkintų džiovintų žiedų užpilamas 1 puodeliu verdančio vandens, palaikoma 30 minučių, perkošiama) ir laikyti toje pusėje, kur skauda kiek galima ilgiau. Procedūrą atlikti keletą kartų per dieną. Po jos reikia saugotis šalčio ir vėjo, reikia likti šiltoje patalpoje ir dar pabūti apsirišus skarelę, jei yra tokia galimybė.

Svilarožės šaknų užpilas: 4 arbat. šaukštelius susmulkintos svilarožės šaknų užpilti puodeliu šalto virinto vandens, palaikyti 8 valandas. Paprastai palaikoma per naktį. Ant didžiausio skausmo zonos galima dėti kompresus su avižų šiaudais (0,5 kg šiaudų pavirinti 30 minučių 2 I vandens ant nekarštos viryklės) arba kompresus su liepžiedžiais ir juodavaisio šeivamedžio žiedais (10 g sumaišytų žiedų užpilti virintu vandeniu, pakaitinti 20 minučių vandens vonelėje, perkošti ir naudoti kompresui).

Esant trišakio nervo neuralgijos priepuoliui galima dėti šiltą (nekarštą!) kompresą iš neseniai nuskintų ir nuplautų begonijos ar pipirmėtės lapų.

O tai tarsi greitojo reagavimo priemonė: sutrinti 4 vidutinio dydžio česnako skilteles, sudėti į emaliuotą puodelį, pusiau pripiltą vandens. Ant viršaus uždėti dangtelį su snapeliu, einančiu aukšty, ir puodelį uždėti ant viryklės. Kai vanduo užvirs, per kiekvieną šnervę pakvėpuoti po 5 - 10 minučių. Jeigu skauda tik vienoje veido pusėje, tai per tos pusės šnervę ir reikia kvėpuoti.

Yra senoviškas močiučių patarimas: nuskinti keletą kambarinės kvapiosios pelargonijos lapų, uždėti juos ant lininio audinio, aprišti skaudančią vietą ir ant viršaus aprišti šiltu audiniu. Lapai turi būti būtinai dedami į lininį audinį, nes kitaip nebus gydomojo efekto. Lapus galima pakeisti 2-3 kartus.

Skaudančia vieta prisiglausti prie mylimo šuns ar katės šono. Tai padeda!

paranormal.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
11.08.2020 laikas 20:03 Augalinis vaistas nuo dantų ir dantenų ligų
Dantų skausmas yra pažįstamas visiems. Jis atsiranda staiga, apsunkindamas gyvenimą. Gerai, jei jūs galite iškart apsilankyti pas gydytoją. O jei dantį skauda naktį arba, dar blogiau, kai išvažiavote į sodą? Tokiu atveju gali padėti liaudies medicina. Esant danties skausmui, burną skalaukite vaistin...

Skaityti daugiau

11.08.2020 laikas 19:30 Paslaptingasis Irem Ubaras
Pirmame tūkstantmetyje prieš mūsų erą pati galingiausia valstybė Pietų Arabijoje buvo Sabos karalystė. Klestėjimo laikotarpiu ji užėmė teritoriją nuo Raudonosios jūros iki Hadhramauto ir nuo centrinės Arabijos iki Indijos vandenyno. Per karalystę ėjo didieji prekybiniai keliai iš Viduržemio regiono ...

Skaityti daugiau

11.08.2020 laikas 18:23 Skrandžiui padeda šaltalankiai
Su opa “susipažinau” seniai. Pirmas priepuolis nutiko, kai man buvo 21 metai. Nuo to laiko gyvenu su šia liga. Problemų buvo nemažai: ir dideli skausmai, ir ligoninėje teko pagulėti, ir begales visokių tyrimų iškęsti. Net prisiminti nesinori....

Skaityti daugiau

11.08.2020 laikas 17:52 Kopūstai ir aitrusis pipiras prieš sąnarių skausmus
Daugelis, ko gero, žino, ką reiškia skausmas, sergant reumatizmu ar artritu - maudžiantis, įkyrus, varginantis. Norėčiau pasidalinti su žurnalo skaitytojais keliais receptais, kuriuos išbandžiau pati.

Skaityti daugiau

11.08.2020 laikas 09:52 Kaip tinkamai laikyti česnakus, kad šie negestų
Laikykite česnakus druskoje. Dėkite sausas česnakų galvutes į druską ir nepamirškite indo su druska laikyti sausoje vietoje.

Skaityti daugiau

11.08.2020 laikas 08:16 Natūrali pagalba sveikatai ir kvėpavimo takams

Štai keletas natūralių profilaktinių priemonių imunitetui, bendrai žmogaus sveikatai pagerinti, kurias reikėtų vartoti nuolatos – vienas ar du kartai vargu ar bus veiksmingi.

Skaityti daugiau