Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2021 » Gegužės » 9

Opaligė – nervinės įtampos palydovė

Gastritas, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligė dažniausiai paūmėja pavasarį ir rudenį. Teigiama, jog šių ligų pavasarinė paūmėjimo priežastis gali būti sezoninė orų kaita, nusilpusi imuninė sistema ir vitaminų trūkumas.

Sveiko skrandžio sieneles saugo storas gleivių sluoksnis. Jeigu šis sluoksnis suplonėja, pradeda vystytis opaligė. Opa dažniausiai atsiranda toje vietoje, kur skrandis atsiveria į dvylikapirštę žarną. Svarbiausia opaligės atsiradimo priežastis yra bakterija Helicobacter pylori. Opaligė dažnai vystosi esant padidėjusiam skrandžio sulčių rūgštingumui. Jis ypač padidėja pervargus, patyrus nervinę įtampą ir stresą. Šia liga gana dažnai serga žmonės, kurie darbe patiria didelius emocinius krūvius, taip pat ja linkę sirgti karjeros siekiantys žmonės. Opaligės atsiradimą taip pat provokuoja alkoholis ir rūkymas, netinkama mityba, labai karštas, labai šaltas ar gerai nesukramtytas maistas.

Pagrindinis opaligės simptomas yra maudžiantis skausmas po šonkaulių lanku, dažnai plintantis į dešinę pusę ir į nugarą. Gali atsirasti pilnumo pojūtis pavalgius, raugėjimas rūgščiu turiniu.

Sergantiesiems opalige liaudies medicina siūlo daugybę receptų. Jais galite pasinaudoti pasitarę su gydytoju.

Vaistai iš virtuvės

* Opaligei gydyti, kai padidėjęs skrandžio sulčių rūgštingumas ir vargina užkietėję viduriai, labai tinka šviežios neluptų bulvių sultys (geriausiai raudonųjų). Gerkite bulvių sulčių po pusę stiklinės kartą per dieną, geriausia prieš pusryčius. Išgėrus sultis patariama pagulėti. Po valandos galite valgyti. Gerkite bulvių sulčių 10 dienų, darykite 10 dienų pertrauką ir gydymą, jei reikės, pakartokite.

* Gydant opaligę sveika gerti šaltalankių aliejaus po šaukštelį 2–3 kartus per dieną pusvalandį prieš valgį. Gydymo kursas – mėnuo.

* Vakarais trumpai pakepinkite 3–4 šaukštus grikių kruopų, suberkite į termosą, užpilkite puse stiklinės verdančio vandens ir palikite per naktį. Grikių košę suvalgykite rytais. Taip gydykitės 1–2 savaites, kol sveikata pagerės.

* Kalcis, esantis kiaušinių lukštuose, mažina skrandžio sulčių rūgštingumą, todėl patariama kiaušinių lukštus išdžiovinti, sumalti kavamale ir gautus miltelius vartoti kartu su maistu.

Opų valymas gysločiais

Opas išvalyti padeda kenksmingus mikrobus naikinantys vaistiniai augalai: baliniai ajerai, čiobreliai, raugerškiai, beržų lapai, paprastosios jonažolės, plačialapiai gysločiai.

* Stiklinę sausų susmulkintų plačialapių gysločių lapų užpilkite 2 stiklinėmis verdančio vandens, palikite 2 valandas pritraukti, paskui nukoškite. Antpilo gerkite po ¼ stiklinės 2–3 kartus per dieną pusvalandį prieš valgį.

* Suberkite į termosą šaukštą plačialapių gysločių sėklų, užpilkite stikline verdančio vandens ir palikite per naktį. Antpilą išgerkite kitą dieną per 3 kartus. Taip gydykitės mėnesį, paskui darykite mėnesio pertrauką ir gydymą, jei reikės, pakartokite. Manoma, kad per 3–4 mėnesius galima pasiekti labai gerų rezultatų.

Opaligė ir nervų sistema

Skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligė dažnai atsiranda patyrus emocinį stresą, todėl sergantiesiems opalige patariama vartoti sudirgusią centrinę nervų sistemą raminančių augalų: vaistinių valerijonų, apynių spurgų, raudonėlių, kraujažolių, vaistinių melisų, mėtų, karčiųjų kiečių. Gydantis vaistiniais augalais reikia kantrybės ir valios, tačiau toks gydymas yra naudingas. Paūmėjusią opaligę vaistiniais augalais patariama gydyti ne trumpiau nei 2–2,5 mėnesio, keičiantis metų laikams profilaktiškai šią ligą reikėtų gydyti mėnesį.

* Gerkite nervus raminančios arbatos: susmulkinkite ir sumaišykite (lygiomis dalimis) apynių spurgų, kraujažolių, karčiųjų kiečių ir pipirmėčių. Šaukštą vaistažolių mišinio užpilkite stikline verdančio vandens, uždenkite ir palikite 10–15 minučių pritraukti. Gerkite šiltos arbatos mažais gurkšneliais po stiklinę 3 kartus per dieną pusvalandį prieš valgį.

* Opaligę padeda gydyti jūros kopūstai – juose esantis bromas gerina skrandžio ir dvylikapirštės žarnos nervinę reguliaciją. Jūros kopūstų patariama dėti į ruošiamus patiekalus.

Vaistinių augalų pagalba

* Sudirgusią skrandžio gleivinę gydo piliarožių šaknys: 4 šaukštelius susmulkintos žaliavos užpilkite puse litro šilto virinto vandens ir palikite 8 valandas, paskui nukoškite. Gerkite antpilo po pusę stiklinės 3–4 kartus per dieną pusvalandį prieš valgį.

* Jei skrandžio sulčių yra per daug arba per mažai, gerkite balinių ajerų šakniastiebių arbatos, ji veiksmingai palaiko tinkamą skrandžio sulčių rūgštingumą. Arbatą ruoškite šaltuoju būdu: nubrauktą šaukštelį smulkintų balinių ajerų šakniastiebių užpilkite stikline šalto virinto vandens, palikite per naktį, ryte nukoškite ir truputį pašildykite. Gerkite po gurkšnį prieš ir po kiekvieno valgio. Per dieną išgerkite šešis gurkšnius. Be to, ši arbata gydo skrandį ir žarnyną, padeda sergant kepenų, tulžies, blužnies ir kasos ligomis.

* Beržų pumpurų antpilas: 50 g beržų pumpurų užpilkite puse litro degtinės ir palikite 10 dienų. Gerkite antpilo po šaukštelį (su vandeniu) 3 kartus per dieną 15 minučių prieš valgį.

* Du šaukštus smulkintų gervuogių lapų suberkite į termosą, užpilkite 2 stiklinėmis verdančio vandens ir palikite 3 valandas, paskui nukoškite. Gerkite antpilo po pusę stiklinės 3–4 kartus per dieną 20 minučių prieš valgį.

* Puiki priemonė, gydanti opaligę, yra linų sėmenys. Vartojant linų sėmenų nuoviro, stemplės ir skrandžio gleivinė pasidengia plonu gleivių sluoksniu, kuris ją apsaugo nuo sudirgimo ir veikia raminamai. Pusę šaukšto žaliavos užpilkite stikline verdančio vandens, pavirkite 15 minučių ant mažos ugnies (susidarys kisieliaus tirštumo nuoviras). Nuoviro gerkite po pusę stiklinės pusvalandį prieš valgį. Veiksmingas yra šviežiai paruoštas nuoviras. Patariama į nuovirą įlašinti keletą lašų spiritinio bičių pikio (propolio) antpilo (iš vaistinės). Šis nuoviras padės atgauti jėgas ir nusilpus po ligos.

Regina ZINKEVIČIENĖ

Tekstas perpublikuojamas iš savaite.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
12.07.2019 laikas 19:15 Receptai Ilgai ieškojau tokio recepto! Grikių ir pievagrybių kotletai

Gaminame namuose. Grikių ir pievagrybių kotletai. Lietuviški patiekalai tavo namuose. Į keptuvę dedame gabalėlį sviesto, pilame šlakelį aliejaus, dedame smulkintą svogūną, pievagrybius, tarkuotą morką ir pakepiname 8-10 minučių...

Skaityti daugiau

15.07.2019 laikas 15:07 Receptai Skanios varškės spurgos
Gaminame namuose. Varškės spurgos Į dubenį mušame kiaušinius, truputį paplakame, dedame varškę, grietinę, beriame cukrų, vanilinį cukrų, manų kruopas, žiupsnelį druskos. Miltus sumaišome su kepimo milteliais ir dedame į dube, užma...

Skaityti daugiau

14.07.2019 laikas 07:20 Receptai Virti varškėtukai “tinginukai”

Gaminame namuose skanius varškėčius. Virti varškėtukai. Varškėtukai, tinginukai patiekiami su mėgstama uogiene arba sviesto - grietinės padažu. Jeigu nesugalvojate, ką valgyti, tai puiki įdėja pasigaminti patiekalą iš varškės. ...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 17:50 Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai
Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai. Pabūkite ir prisiminkite šių metų šilta rudenį prie upės. Nuostabus oras, net uodai, mašalai skraido

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 14:06 Senos sielos: ar tikrai gyvename daugybę gyvenimų?
Klausimas apie tai, ar žmogus gali turėti ne vieną, o daugybę gyvenimų, peržengia laikų ir kultūrų ribas. Senovės išminčiai ir šiuolaikiniai ezoterikai tvirtina, kad mūsų siela keliauja per nesuskaičiuojamas inkarnacijas. Tačiau kaip mokslo požiūris ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 12:53 Dirbtinis intelektas bepiločių orlaivių koordinavimui: nauja era
Plačiai diskutuojama apie dirbtinio intelekto (AI) panaudojimą kare, tačiau naujausi Kinijos mokslininkų pasiekimai kelia klausimų dėl ateities karo strategijų. Naudodami pažangias technologijas, kuriamos AI sistemos, galinčios koordinuoti bepiločių ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau

01.11.2024 laikas 20:51 COVID-19 vakcinų ir širdies ligų rizika: nauji tyrimo duomenys
Paskutiniu metu vykstantys tyrimai apie COVID-19 vakcinas atskleidžia nerimą keliančius rezultatus dėl širdies ligų rizikos. Neseniai Pietų Korėjos tyrėjų komanda, analizavusi didelį duomenų kiekį, nustatė, kad asmenims, gavusiems mRNA vakcinas, rizi...

Skaityti daugiau