- 15.01.2021
- 0.0 Reitingas
- 4862 Peržiūrų
- Komentarai
Gana dažnai ginčijamasi, ar sergant peršalimo ligomis galima maudytis vonioje. Vieni mėgsta vandens procedūras ir mano, jog jos padeda gydyti įvairias ligas, ypač, jei į jas pribersite vaistinių augalų, jūros druskos ar įlašinsite eterinio aliejaus. Kiti teigia, jog sergant virusinėmis ligomis negalima maudytis vonioje bei būtina atsisakyti visų vandens procedūrų. Pabandykime išsiaiškinti, kokia nuomonė yra teisinga.
Nemažai gydytojų stebisi, kodėl atsirado nuomonė, jog susirgus peršalimo ligomis negalima maudytis ar praustis duše, nes susirgus kai kuriomis ligomis tenka gydytis gana ilgai. Kol pasveiksite, praeis 2-3 savaitės ar net ilgiau. Ar galima tiek ilgai nesiprausti?
Būtina atminti, jog tie, kas nesiprausia, tik pakenkia savo organizmui. Sergantis žmogus dažniausiai gausiai prakaituoja, nes sergantiems žmonėms patariama gerti daug skysčių. Prakaitas užkemša odos poras, todėl, jei nesiprausite duše ar nesimaudysite vonioje, tai kūno oda negalės normaliai kvėpuoti, o tai - žalinga. Todėl, susirgus bet kuriomis ligomis, taip pat ir peršalimo - maudytis ir praustis naudinga. Tiesa, vonia neturi būti labai karšta, ypač, kai kūno temperatūra yra padidėjusi.
Vonios sergantiems peršalimo ligomis nauda
Mokslininkai daugybiniais tyrimais įrodė, jog karšto vandens vonios sergantiems peršalimo ligomis yra naudingos. Tiesa, sergantiems peršalimo ligomis būtina laikytis tam tikrų atsargumo taisyklių.
Jei pajutę pirmuosius peršalimo ligų požymius išsimaudysite karšto vandens vonioje, peršalimo ligų galite ir išvengti. Pajutę pirmuosius peršalimo ligų požymius, galite išsimaudyti karšto vandens vonioje ar duše, ar karšto vandens vonelėje pakaitinti kojas. Jei kūno temperatūra pakilusi nežymiai, taip pat galima išsimaudyti karšto vandens duše. Tačiau, jei kūno temperatūra yra pakilusi, karšto vandens vonioje maudytis nepatariama.
Kokios maudymosi karšto vandens vonioje taisyklės?
Peršalus galima maudytis karšto vandens voniose, tačiau būtina laikytis tam tikrų taisyklių:
• vandens temperatūra vonioje turi būti 31-38°C šilumos;
• karšto vandens vonioje galima pagulėti ne ilgiau nei 15-20 minučių;
• prieš lipdami į karšto vandens vonią nevartokite alkoholinių gėrimų;
• karšto vandens vonių gydomasis poveikis bus dar didesnis, jei į ją pribersite druskos, vaistinių augalų ar įlašinsite eterinio aliejaus.
Peršalimo ligų gydymas karsto vandens voniomis su druska
Karšto vandens vonios su druska padeda ne tik gydyti peršalimo ligas, bet ir nuo jų profilaktiškai apsaugo, nes stiprina imuninę sistemą.
Karšto vandens vonios su druska padeda gydyti ir kitas įvairias ligas: • odos ligas; • sąnarių ir kaulų ligas; • širdies ir kraujotakos sistemos ligas; • ramina sudirgusią centrinę nervų sistemą.
Ruošdami gydomąją vonią, joje ištirpinkite 1-1,5 kg rupios ar jūros druskos. Geriau panaudoti jūros druską, nes joje daugiau naudingųjų medžiagų. Nereikia baimintis druskos koncentracijos, nes jos jūros vandenyje yra dar daugiau. Druskos vonioje prieš miegą patariama pagulėti 15-20 minučių, vėliau reikia apsisaugoti vilnones kojines, atsigulti į lovą ir užsikloti šilta antklode. Pagulėjus vonioje, galima išgerti kokio nors karšto gėrimo, pavyzdžiui, arbatos su imbieru. Taip gydytis patariama iki 10 kartų, tačiau svarbu atsižvelgti ir į savo savijautą, nes kartais pakanka vos 3 vonių, kad pasijusti žymiai geriau.
Karšto vandens vonios su eukaliptais
Eukaliptais dažnai gydomos peršalimo ligos. Vienas tokių gydymo būdų: karšto vandens vonios su eukaliptų eteriniu aliejumi, kurio galima nusipirkti vaistinėse.
Eterinis eukaliptų aliejus - veiksmingas antiseptikas, kuris naikina žalingąsias bakterijas. Ruošdami peršalimo ligas padedančias gydyti vonias panaudokite: • 300 g jūros druskos; • 4-6 lašus eterinio eukaliptų aliejaus.
Karšto vandens vonioje ištirpinkite jūros druską, tada į ją įlašinkite eterinio eukaliptų aliejaus. Eukalipto aliejaus garai ne tik dezinfekuoja viršutinius kvėpavimo takus, tačiau išvalo ir visą odos paviršių bei stiprina imuninę sistemą. Karšto vandens vonioje su eukalipto eteriniu aliejumi patariama pagulėti ne ilgiau nei 20 minučių. Gydomąją vonią galima paruošti ir be jūros druskos, į ją įlašinus tik 8-10 lašų eterinio eukaliptų aliejaus. Tokioje vonioje patariama pagulėti 15-20 minučių. Gydantis tokiomis voniomis būtina būti atsargiems, nes kai kurie žmonės individualiai nepakenčia eukaliptų.
Peršalimo ligas gydančios karšto vandens vonios su garstyčiomis
Peršalus galima gydytis ne tik karšto vandens voniomis su garstyčiomis, bet ir kojų vonelėmis. Karšto vandens vonelės su garstyčiomis peršalimo ligas padeda išgydyti gana greitai, ypač šių ligų pradžioje. Į vonelę pripilkite karšto, maždaug 40°C šilumos vandens, joje išmaišykite kelis valgomuosius šaukštus garstyčių miltelių. Taip paruoštoje vonelėje kojas pamirkykite iki kauliukų, palaikykite 20 minučių.
Kai vanduo atvės, į vonelę dar galite įpilti karšto vandens. Pamirkytas kojas nušluostykite sausai, apsiaukite šiltas vilnones kojines. Taip peršalimo ligas patariama gydyti kelis kartus.
• Karšto vandens vonios su garstyčiomis naudingos ir visam kūnui.
Į karšto vandens vonią supilkite 300 g karštame vandenyje ištirpintų garstyčių miltelių. Tokioje vonioje patariama pagulėti trumpai - ne ilgiau nei 5 minutes. Vėliau reikia išsiprausti šilto vandens duše ir gultis į lovą.
Apie peršalimo ligas ir pirtį
Sergantiems peršalimo ligomis naudinga pasikaitinti pirtyje, o sergantiems gripu - ne? Pasak specialistų, viskam yra savo laikas. Ligos pradžioje kaitinimasis pirtyje yra naudingas, nes padeda greičiau pasveikti. Tačiau, jei aukšta kūno temperatūra, skauda galvą ir juntami kiti gripo požymiai, tai geriausiai iškviesti gydytoją, o ne pradėti gydytis patiems. Atminkite, kad pirtis sergantiems gripu ir ūmia peršalimo ligų forma - žalinga.
Kaitinimosi procedūros kosintiems žmonėms
Susirgus peršalimo ligomis numalšinti kosulį labai sunku. Neretai kosulio numalšinti nepavyksta jokiomis gydymosi priemonėmis. Visgi, neretai kosulį pavyksta numalšinti liaudies medicinos priemonėmis.
Kaitinimas druska
Kosint naudingos kaitinimosi procedūros su druska. Gydymui tinka rupi ir jūros druska, nes joje gausu naudingųjų medžiagų. Druską reikia pakaitinti ant sausos keptuvės, suberkite į medžiaginį maišelį ir apvynioti rankšluosčiu. Taip paruoštą kompresą reikia uždėti ant krūtinės ar nugara atsigulti ant jo. Ligonį reikia užkloti antklode, o kaitintis iki tol, kol druska atvės. Verta atminti, kad druska pakankamai ilgai išlaiko šilumą. Karšta druska taip pat patariama gydyti rinitą, įvairias peršalimo ligas bei malšinti gerklės skausmus. Karšta druska negalima gydytis, jei pakilusi aukšta kūno temperatūra ar padidėję limfmazgiai. Tokiais atvejais būtina pasitarti su gydytoju.
Kosulio malšinimas karštomis bulvėmis
Kosulį galima malšinti ir karštomis bulvėmis. Išvirkite neluptas bulves, nupilkite vandenį, bulvę perdekite į polietileno plėvelės maišelį. Tada bulves lengvai sutrinkite taip, kad jos įgautų plokščią formą. Polietileno plėvelės maišelį su karšta bulve suvyniokite į rankšluostį ir uždėkite ligoniui ant krūtinės. Bulvės ilgai išlaiko šilumą, todėl gydymas būna efektyvus. Taip besigydydamas ligonis gausiai prakaituoja, todėl, nuėmus bulvių kompresą, ligonį būtina perrengti sausais apatiniais baltiniais.
Šildymas parafinu
Parafino plastmasiniuose stiklinaitėse galima nusipirkti vaistinėse. Parafinas padeda efektyviai numalšinti vaikų kosulį bei gydo peršalimo ligas ir gripą. Paruošti parafiną gydymui nėra sudėtinga. Reikiamą kiekį parafino verdančio vandens vonelėje pakaitinkite 15 minučių.
Pakaitintą parafiną reikia sudėti ant keturgubai sulenktos medvilninės medžiagos. Kai parafinas šiek tiek atvės, kompresą susuktą į rankšluostį uždėkite ant ligonio krūtinės. Tokį kompresą galima dėti ant krūtinės ar nugaros, bet ne širdies plote.
Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.
Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!
* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau