Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Sveikatos Patarimai | Liaudies Medicina » 2021 » Sausio » 16

Kas naudinga žiemą?

Kai organizmui trūksta vitaminų

Žiemos viduryje žmogaus organizmui pritrūksta vitaminų, todėl gali nusilpti imuninė sistema bei pablogėti savijauta. Tokiu metu labai naudinga gerti šermukšnių arbatos, kuri ne tik organizmą gausiai aprūpina vitaminais, bet ir stiprina imuninę sistemą, pagerina virškinamojo trakto darbą ir apsaugo kepenis.

• Į termosą suberkite 2 valgomuosius šaukštus džiovintų šermukšnių uogų, užpilkite 0,5 litro verdančio vandens, leiskite nusistovėti 1-2 valandas, nukoškite. Šios arbatos patariama gerti 3 kartus per dieną po 1/3 stiklinės. Arbatoje vitaminų padaugės, jei šermukšnių uogas sumaišysite su juodaisiais serbentais (2 dalys šermukšnių uogų ir po 1 dalį susmulkintų džiovintų juodųjų serbentų lapų ir uogų). Ruošdami arbatą, šermukšnių uogas lygiomis dalimis galite sumaišyti ir su erškėtrožių uogomis.

Kaip bagerinti sutrikusį virškinamojo trakto darbą?

Po naujametinių švenčių neretai sutrinka virškinamojo trakto darbas, atsiranda sunkumo skrandyje pojūtis, graužia rėmuo ir t.t. Po gausių vaišių, prisivalgius riebaus maisto, pagerinti sutrikusį virškinamojo trakto darbą padeda kmynų ir mairūnų sėklų antpilas.

Sutrinkite 1 valgomąjį šaukštą lygių dalių kmynų ir mairūnų sėklų mišinio, užpilkite 1 stikline verdančio vandens, leiskite nusistovėti 15 minučių, nukoškite. Šio antpilo patariama vartoti po 1/2 stiklinės 2 kartus per dieną.

Apie eglių spyglių naudą

Naujametines šventes lydi eglių spyglių kvapas, kuris asocijuojasi su linksmybėmis ir džiaugsmu bei dovanomis. Verta atminti, kad eglių spygliai - vertinga gydomoji žaliava, padedanti gydyti ir profilaktiškai apsauganti nuo daugelio ligų. Eglių spyglius geriausiai rinkti žiemą, kai juose gausu naudingųjų medžiagų.

Su eglių spygliais galima paruošti daug vitaminų turintį gėrimą, kuris apsaugo nuo avitaminozės bei stiprina organizmą, pavyzdžiui, po persirgtų sunkių ligų.

4 šaukštus susmulkintų eglių spyglių užpilkite 0,5 litro šalto virinto vandens, supilkite 2 arbatinius šaukštelius vandeniu praskiestos citrinos rūgšties ar citrinos sulčių, tamsioje vietoje reguliariai maišydami leiskite nusistovėti 2-3 dienas, nukoškite. Šio praskiesto antpilo patariama vartoti po 1 stiklinę ryte ir vakare.

Imbieras - vienas naudingiausių žiemos prieskonių

Imbieras - vienas populiariausių žiemos prieskonių. Imbieriniai sausainiai, imbiero arbata - tai aromatingi ir skanūs skanėstai šaltais žiemos vakarais. Be to, imbieras pasižymi daugybe naudingųjų savybių. Jis organizme pagreitina medžiagų apykaitą, gerina apetitą, pašalina toksines medžiagas, pagerina galvos smegenų darbą tonizuoją naikina žalinguosius virusus ir padeda sustiprėti po persirgtų sunkių ligų.

• Ketvirtadalį arbatinio šaukštelio tarkuotos imbiero šaknies užpilkite 1 stikline verdančio vandens, dangčiu uždengtame inde leiskite nusistovėti 7-10 minučių, nukoškite. Imbiero arbatą paskaninkite 0,5 arbatinio šaukštelio medaus ir citrinos skiltele. Sergantiems peršalimo ligomis ir ko-sintiems imbiero arbatos patariama gerti 2 kartus per dieną.

Medus

Žiemą peršalimo ligų ir gripo epidemijų metu medus padeda sustiprinti imuninę sistemą. Tiesą medaus galima vartoti ne visiems; reikia tiksliai žinoti, kad nesate alergiški šiam produktui.

• Sumaišykite po 1 arbatinį šaukštelį skysto medaus ir susmulkintų česnakų. Šį mišinį, užgeriant šiltu vandeniu, reikia suvalgyti prieš miegą. Peršalimo ligų ir gripo profilaktikai bei stiprinant imuninę sistemą šio mišinio patariama vartoti 2 savaites, o jau sergantiems peršalimo ligomis ir gripu - iki pasveiks.

Žralinanti arbata

Žiemą neretai būname mieguisti, nes trūksta energijos. Ypač sunku po išeiginių dienų pradėti naują darbo savaitę. Žiemą žvalina karštos arbatos su prieskoniais: cinamonu, kardamonu, imbieru, gvazdikėliais. Jei mėgstate eksperimentuoti, tai turite atminti, kad priklausomai nuo panaudotų prieskonių derinio ir paruošimo būdo arbatų savybės gali būti skirtingos. Kavamale sumalkite 3 gvazdikėlius, 4 juodųjų pipirų žirnelius ir 1 arbatinį šaukštelį kardamono sėklų, suberkite 1/4 arbatinio šaukštelio juodųjų arbatžolių, užpilkite 250 ml vandens, ant silpnos ugnies pavirkite 15 minučių, suberkite 1/2 arbatinio šaukštelio malto cinamono bei žiupsnelį (ant peilio galo) tarkuotos imbiero šaknies. Taip paruoštą karštą arbatą išgerkite tuoj pat.

Imuninę sistemą stiprinanti vaistinių augalų mišinio arbata

Šaltomis sausio mėnesio dienomis naudinga gerti karštos vaistinių augalų arbatos, kuri ne tik sušildo, bet ir tonizuoja, nuramina, organizmą aprūpina vitaminais, profilaktiškai apsaugo nuo peršalimo ligų bei mažina ankštą kūno temperatūrą.

Ruošdami naudingąją arbatą lygiomis dalimis sumaišykite: • raudonėlius; • paprastąsias jonažoles; • vaistines melisas; • pipirmėtes; • čiobrelius; • miško žemuogių lapus; • juodųjų serbentų lapus ir uogas; • aviečių uogas; • erškėtrožių uogas.

1 valgomąjį šaukštą šio susmulkinto mišinio užpilkite 1 stikline verdančio vandens, leiskite nusistovėti valandą laiko, nukoškite - galite paskaninti medumi. Šios arbatos patariama gerti po 3-4 stiklines per dieną, tačiau ne ilgiau nei 2-3 savaites be pertraukos.

Naudingasis česnakų aliejus

Naudinga paruošti česnakų aliejų, kuris stiprina imuninę sistemą, jaunina organizmą, padeda gydyti aterosklerozę, profilaktiškai apsaugo nuo kraujagyslių spazmų. 2 nuvalytas ir susmulkintas stambias česnakų galvutes užpilkite 0,5 litro nerafinuoto aliejaus, sandariai uždarytame inde leiskite nusistovėti šiltoje vietoje, nukoškite. Stiprindami imuninę sistemą, po 1 arbatinį šaukštelį česnakų aliejaus ir citrinos sulčių vartokite 3 kartus per dieną, pusė valandos prieš valgį. Šio mišinio patariama vartoti ne trumpiau nei savaitę laiko, bet ne ilgiau nei 3 mėnesius (priklausomai nuo sveikatos būklės), tada padarykite 10-30 dienų pertrauką. Sergantiems ateroskleroze šio mišinio patariama vartoti po mėnesį laiko, tada padaryti 10 dienų pertrauką.

Imuninę sistemą stiprinantis medaus ir citrinos gėrimas

Teigiama, jog geros sveikatos ir ilgaamžiškumo pagrindas - stipri imuninė sistema, nes ji organizmą apsaugo nuo įvairių ligų. Be to, kai stipri imuninė sistema, pavyksta žymiai lengviau išgydyti daugelį ligų. Pasak mokslininkų, organizmo senėjimas tiesiogiai susijęs su sutrikimais imuninėje sistemoje. Stiprinti imuninę sistemą galima įvairiais kompleksiniais būdais.

• Gana efektyviai imuninę sistemą stiprina citrinos ir medaus gėrimas. 1 arbatinį šaukštelį skysto medaus ir tokį pat kiekį citrinos sulčių užpilkite 1 stikline šilto virinto vandens, kruopščiai išmaišykite. Šio gėrimo patariama gerti rytais, prieš pusryčius, savaitę laiko. Taip imuninę sistemą patariama stiprinti mėnesį laiko. Dėmesio! Jei esate alergiški medui ar citrusiniams vaisiams, šio gėrimo nevartokite.

Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.

paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
18.09.2019 laikas 06:56 Receptai – Patiekalai Klasikinis tiramisu receptas

Kiaušinių baltymus atskirkite nuo trynių. Trynius su 3 v.š. cukraus, kaitindami garų vonelėje, gerai išsukite el. maišytuvu. Įpilkite vanilės ekstraktą, sudėkite maskarponės sūrį ir gerai išmaišykite.

Skaityti daugiau

21.09.2019 laikas 14:39 Receptai – Patiekalai Pieniškos dešrelės bulvių tešloje

Tai nuostabi vakarienė, svečiams atradimas, jei jie netikėtai užsuks pas jus. Galimas dalykas, jums šis patiekalas bus antras iš mėgstamiausių patiekalų, po kiaušinienės. Žinoma, čia tik idėja, galite į bulves įdėti įvairius pr...

Skaityti daugiau

03.01.2018 laikas 14:29 Receptai – Patiekalai Maitinamoji, tonizuojamoji kaukė
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Sausos veido odos. Ingredientai: Kiaušinio trinys, Grietinė, Citrinos žievelė, Alyvuogių aliejaus

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
23.04.2024 laikas 10:01 Žolininkė ragina prisirinkti pavasarį šių augalų
Visų pirma, Jolanta akcentavo, kad svarbu žoleles rinkti ir dėti į tokią talpą, kurioje galėtų cirkuliuoti oras. Taip pat ji pridėjo, kiek laiko galima tokias žoleles vartoti, „Dabar labai palankus metas prisirinkti šviežių valgymui žolelių....

Skaityti daugiau

23.04.2024 laikas 06:51 Ar išrinktojo apkabinimas gali pakuždėti apie jo ketinimus?
Paprastai vyrai parodo savo meilę poelgiais. Tačiau išsireiškimo, kad moterys myli ausimis nereikia nedavertinti. Dažniausiai stiprioji žmonijos pusė reiškia savo jausmus apsikabinimu ir bučiniais. Sekantį kartą, kai mylimasis tave apkabins, atkreipk...

Skaityti daugiau

22.04.2024 laikas 08:26 Chuliganas ar geraširdis: paveikslėlio testas parodys, kas esate iš tikrųjų
Norite daugiau sužinoti apie savo tikrąjį "aš"? Atlikite šį testą - nedvejodami pasirinkite vieną iš trijų rožių. Jūsų pasirinkimas parodys, ar esate taisyklių laužytojas, ar konformistas. Ar pasirinksite erškėčiais ir žvaigždėmis nusėtą kelią, ar la...

Skaityti daugiau