Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Rugsėjo » 7

Kodėl atsiranda celiulitas ir kaip su juo kovoti?

Teigiama, jog celiulitu skundžiasi 90 proc. moterų ir 10 proc. vyrų. Celiulitas atsiranda nepriklausomai nuo amžiaus. Celiulitas pablogina kūno išvaizdą, todėl su juo būtina kovoti.

3 faktai apie celiulitą

  • Dauguma kosmetinių priemonių, turėsiančių padėti kovoti su celiulitu - mažai efektyvios, o procedūras būtina daryti reguliariai.
  • Celiulitas - ne liga. o fiziologinė moterų ir vyrų yda. Celiulitas gali būti įvairių formų, todėl į jį reikia atsižvelgti.
  • Terminą „celiulitas“ medikai iš pradžių vartojo norėdami apibūdinti uždegiminius procesus odoje. Kitas celiulito pavadinimas - lipoidinė atrofija: t.y. riebalinio audinio pokytis.

Kodėl atsiranda celiulitas?

Celiulitu dabar vadinami riebalinių audinių pokyčiai, kurie išoriškai yra panašūs į apelsinų žievę. Celiulitas atsiranda todėl, kad jungiamasis odos rėmas yra pernelyg silpnas, o riebalinio audinio apimtis - pernelyg didelė. Vyrų jungiamasis audinys yra panašus į tinklelį, o moterų - į juosteles. Tinklelis geriau atlaiko riebalinio audinio spaudimą. Bėgant metams, odoje susidaro mažiau kolageno molekulių, turinčių įtakos odos minkštumui ir elastingumui, todėl odos juostelės dar prasčiau atlaiko riebalinių audinių spaudimą.

• Žmogaus kūne riebaliniai audiniai nevienodai kaupia ir išskiria riebalus. Klubuose ir kojose gausu receptorių. Kai juos veikia adrenalinas, jie kaupia riebalus. Veide ir krūtyse daugiausiai yra beta receptorių, todėl šiose vietose moterys riebalus praranda pirmiausiai.

• Dar viena celiulito priežastis - lokali riebalinio audinio išemija; tai yra jo trūkumas kraujyje ir limfoje. Didėjant antsvoriui, riebaliniuose audiniuose trūksta deguonies. Progresuojant celiulitui, kinta jungiamųjų audinių sudėtis apie riebalines ląsteles, tada skiltelės tampa geriau matomos į jas žiūrint bei jas čiupinėjant.

Tam tikra prasme, celiulitas - fiziologinis reiškinys. Tačiau, jei celiulitą lydi ir antsvoris bei nejudrus gyvenimo būdas, netinkama mityba ir netinkamai parinkti rūbai, tai reikia imtis atitinkamų priemonių ne vien dėl grožio, bet ir dėl sveikatos.

Jei valgote daug angliavandenių, ypač saldumynų bei vartojate alkoholio, pasireiškia būsena, kai kraujyje padidėja insulino lygis. Tai padidina pavojų susirgti 2-ojo tipo cukriniu diabetu bei atsirasti celiulitui.

• Dėl kalorijų gausos žmogaus organizme pagausėja hormono leptino, o sumažėja hormono adiponektino. Šiuos hormonus išskiria riebaliniai audiniai. Dėl pernelyg gausaus hormono leptino lygio padidėja išemijos pavojus. Kraujagyslėse prasčiau išsiskiria jas praplečiančios azotinės medžiagos. todėl tenka dažniau vartoti vaistus, pavyzdžiui, nitrogliceriną.

• Celiulito atsiradimui įtakos turi ir moterų nėštumas.

Ką daryti, kad nebūtų celiulito?

Nenešiokite kūną veržiančių rūbų. Kuo rūbai labiau spaudžia kūną. tuo labiau pablogėja kraujotaka ir limfos judėjimas, tuo mažiau deguonies patenka į riebalinius audinius bei odą, tuo mažiau susidaro kolageno.

Būtini pratimai. Naudingi saikingi fiziniai krūviai, pavyzdžiui, pritūpimai. nes jie padeda stiprinti riebalinius audinius.

Daugiau judėkite. Dėl sėdimo gyvenimo būdo padidėja nutukimo ir poodinių kojų venų uždegimo tikimybė. Naudinga vietoje lifto į viršų keltis laiptais bei ilgiau pasivaikščioti lauke. Net ir lėtas bėgimas efektyviai masažuoja kojas ir sėdmenis.

Meskite rūkyti. Rūkymas padidina išemijos pavojų, kai galūnėse ir riebaliniuose audiniuose pablogėja kraujotaka.

Pasirinkite kremus su retinoidais. Kremai su retinoidais naudingi ir klubams, ir veidui. Retinoidai skatina hormono kolageno gamybą ir padeda išlaikyti poodinius jungiamuosius audinius. Be to, šių kremų dėka į organizmą iš išorės patenka vitaminas C. Vitaminas C žmogaus organizmą apsaugo nuo žalingojo laisvųjų radikalų poveikio. Šios žalingosios medžiagos aktyviai veikia, kai audiniuose trūksta deguonies (ar kai šios medžiagos yra pernelyg daug).

Odos priežiūra panaudotos kavos tirščiais. Panaudotos kavos tirščiuose yra kofeino, medžiagos, kurios gausu nuo celiulito apsaugančiuose kremuose. Kavos tirščiai stimuliuoja kraujotaką odoje ir padeda kovoti su celiulitu.

paranormal.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
28.09.2020 laikas 07:35 Vangos pasekėjai įsitikinę: „Ji pranašavo, kad korona bus tarp mūsų“
Teigiama, kad akloji mistikė Baba Vanga išprognozavo koronaviruso protrūkį 1996 m. Manoma, kag Bulgarijoje gimusi Baba numatė rugsėjo 11-osios katastrofą ir „Brexit“, o dabartinė pandemija yra viena iš jos pranašysčių....

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 16:33 Vaistažolės: ramunėlės – nuo daugelio negalavimų

Ramunėlės – vienos populiariausių ir mėgstamiausių vaistažolių, jų yra kone kiekvienos šeimos namų vaistinėlėje. Jų arbatos griebiamės ir sutrikus virškinimui, ir peršalę, ir tiesiog todėl, kad skanu.

...

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 15:27 Kokį nežemišką reiškinį aprašė egiptiečiai papiruse?
Senovės egiptiečiai po savęs paliko daugybę įrašų ir piešinių šventyklose. Ypatingai vertingi yra papirusai, pasakojantys apie praeities įvykius. Tuli papirusą ufologai laiko tikra brangenybe, nes jis gali papasakoti apie stebėtus NSO....

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 14:51 Orakulas: Lovelocko Siaubo Istorijos

XXI amžiaus pabaigoje Žemė virs pragaru. Dabar klestintys miestai pasidarys panašūs į gaisravietes. Temperatūra tropikuose pakils keliais laipsniais, dirva bus nebetinkama žemės darbams, upės ir ežerai išdžius, išnyks daug salų ir pakrančių teritorijų. Žus daugybė gyvūnų. Ir tik Kanados, Rusijos ...

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 10:10 Kaip išsirinkti sau naudingą aromatą ir vaistą?
Natūralūs eteriniai augalų aliejai padeda išsaugoti sveikatą ir grožį, pailginti gyvenimą ir, o tai svarbiausia, atgauti dvasinę pusiausvyrą. Todėl taip naudinga išmokti surasti savo aromatą.

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 09:16 Fiziniai pratimai nuo vidurių užkietėjimo

Žinoma, mitybos pamiršti nereikėtų. Racione būtinai turėtų būti morkų, kopūstų, burokėlių su augaliniu aliejumi. Ryte tuščiu skrandžiu išgerkite stiklinę šalto vandens ir imkitės fizinių pratimų.

Skaityti daugiau