Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Istorijos Paslaptys » 2021 » Liepos » 4

Kodėl Džordžo Bušo senelis pavogė indėnų vado kaukolę?

Ši istorija Jeilio universitete iš tikrųjų buvo žinoma jau seniai, iš absolventų perduodama naujai studentų kartai, tačiau pasauliui ji tapo žinoma tik 2009 m., kai Džeronimo palikuonys padavė Jeilio universitetą į teismą.

Džeronimas (Geronimo) (1829-1909) buvo legendinis apačių indėnų genties vadas, 25 metus kovojęs su JAV kariuomene ir gynęs savo žemes nuo invazijos.

Po to, kai 1886 m. buvo priverstas pasiduoti, Džeronimas likusius savo gyvenimo metus nugyveno Silo forte Oklahomoje. Ten jis mirė ir buvo palaidotas vietos indėnų kapinėse.

2009 m. Džeronimo vardas netikėtai iškilo Amerikos spaudoje dėl labai keisto incidento. Tiesa ta, kad 1918 m. jo kapą išniekino keli vadinamosios slaptosios draugijos "Kaukolės ir kaulų" / "Skull and Bones" nariai, tarp kurių buvo ir Preskotas Bušas (Prescott Bush), JAV prezidento Džordžo Bušo jaunesniojo senelis.

"Skull and Bones" yra seniausia slaptoji Jeilio universiteto draugija, apie kurios veiklą sklando daugybė legendų. Manoma, kad šios draugijos nariais tampa tik vyrai ir tik aukščiausio elito atstovai iš turtingiausių ir įtakingiausių JAV šeimų. Be Bušų, į ją, be kitų, įeina ir Rokfeleriai.

Ką tiksliai ši draugija veikia savo reguliariuose susirinkimuose, tiksliai nežinoma, nes viena iš narystės sąlygų - visiškai nekalbėti apie šią draugiją už jos ribų. Sklando gandai, kad ši draugija neabejotinai yra okultinė ir kad ji netgi susijusi su nacių okultine grupe Thule ir Iliuminatais.

Džeronimas (kairėje) ir Preskotas Bušas (dešinėje)

Džeronimas (kairėje) ir Preskotas Bušas (dešinėje)

Apiplėšę Džeronimo kapą, "Skull and Bones" nariai pasiėmė jo kaukolę ir kairę ranką. Sklinda gandai, kad kaukolė padėta slaptame draugijos kambaryje, vadinamame "Kapavietė" (Tomb), kur vyksta reguliarūs susitikimai. Taip pat teigiama, kad čia yra Che Guevaros kaukolė.

Iš tikrųjų ši istorija Jeilio universitete buvo žinoma jau seniai, iš absolventų perduodama naujai studentų kartai, tačiau tarptautiniu mastu ji tapo žinoma tik 2009 m., kai indėnai apačai, Džeronimo palikuonys, padavė Jeilio universitetą į teismą, reikalaudami grąžinti jų protėvio kaukolę.

Apačių vado anūkas Harlinas Džeronimas (Harlyn Geronimo) sakė, kad prireikus galėtų įrodyti šios kaukolės autentiškumą, atlikęs savo kraujo DNR tyrimus ir palyginęs jų rezultatus su kaukolės DNR iš universiteto. O jei bus įrodyta, kad tai susiję, kaukolė turėtų nedelsiant grįžti į Džeronimo kapą.

"Tikiu, kad tai mano senelio kaukolė. Norime grąžinti jį į Gilos dykumas, kur jis gimė, kad jo dvasia galėtų užbaigti kelionę ir keliauti į kitą pasaulį. Šiuo metu jis vis dar palaidotas, kaip karo belaisvis, ir šis statusas jam vis dar turi galios."

Džeronimo anūkas netgi nusiuntė žinutę į Baltuosius rūmus, tikėdamasis tuometinio prezidento pagalbos grąžinant jo senelio palaikus. Jis svarstė galimybę iškelti bylą visai "Kaukolės ir kaulų" draugijai.

Problema ta, kad istorija apie pavogtą indėnų vado kaukolę ir tai, kad ją saugo slapta draugija Jeilio universitete, dažniausiai laikoma tik istorija. 

Žurnalistams pavyko susisiekti su žmogumi, vardu Coitas Lylesas (Coit Liles), kuris yra Kaukolės ir kaulų draugijos narys, ir jis teigė, kad Džeronimo kaukolės kapavietėje nėra. 

"Jos ten nėra ir niekada nebuvo", - sakė Lylesas ir pridūrė, kad pasakojimas, jog Preskotas Bušas (Prescott Bush), ar bet kuris kitas "Kaukolės ir kaulų" narys išniekino Džeronimo kapą, taip pat yra prasimanymas.

Lylesas dirba "RTA Incorporated", kuri valdo "Skull and Bones" draugiją, sekretoriumi. Draugija gali slėpti savo ritualus, tačiau apie kitą savo veiklą jie kalba šiek tiek atviriau.

2005 m. mokesčių deklaracijoje šis New Haveno, Konektikuto valstijoje, įsikūręs fondas deklaravo 3,7 mln. dolerių grynąjį turtą ir 236 683 dolerius išleido Jeilio universiteto studentų "intelektinio tyrimo, jautrumo ugdymo ir asmeninio tobulėjimo" švietimo programoms.  Apskritai nieko okultinio ar įtartino. 

Kai kurių Kaukolės ir kaulų draugijos narių nuotrauka su kaukole, tačiau nežinia, kieno tai kaukolė.

Kai kurių Kaukolės ir kaulų draugijos narių nuotrauka su kaukole, tači

Tačiau, nepaisant tokių neigimų, daugelis kitų žmonių, remdamiesi keliais įrodymais, tiki, kad ši istorija yra visiškai teisinga.

Pavyzdžiui, prieš kurį laiką Jeilio universiteto istorikas aptiko laišką, kuris tarsi patvirtina šią istoriją. Laiške, kurį 1918 m. parašė vienas Kaukolės ir kaulų draugijos narys kitam, iš tikrųjų aprašoma, kaip Preskotas Bušas ir keli jo draugai iškasė Džeronimo kapą Fort Silo forte, kai tarnavo šioje karinėje bazėje.

"Jūsų klubo ekshumuota Geronimo Baisiojo kaukolė iš jo kapavietės Fort Sill forte dabar saugiai saugoma (kapavietėje) kartu su jo sumuštomis šlaunimis, antpečiais ir balno ragais", - rašoma laiške.

"Laiško autentiškumas neabejotinai suteikė istorijai tam tikro patikimumo", - sakė autorė Alexandra Robbins (Alexandra Robbins), parašiusi knygą apie Kaukolės ir kaulų draugijos istoriją "Kapavietės paslaptys".

"Iš visų pasakojimų apie tai, kaip draugijos nariai kasė žymių žmonių kaukoles, pasakojimas apie Martino Van Bureno kaukolę yra neteisingas, apie Pančo Vilos kaukolę taip pat neteisingas, tačiau pasakojimas apie Džeronimo kaukolę gali būti teisingas", - sako Robins. "Iš visų gandų šis yra labiausiai tikėtinas. Laiške buvo pateiktas labai išsamus kaukolės aprašymas."

Atlikdama tyrimą apie tai, ką ji vadina "įtakingiausiu elitiniu absolventų tinklu šalyje", Robbins apklausė daugiau nei 150 "Skull and Bones" narių. 

"Jie sako, kad prie pat įėjimo į kapavietę stiklinėje vitrinoje iš tiesų yra kaukolė, kurią pavadino Džeronimu."

Ta pati kapavietė Jeilio universiteto miestelyje

Ta pati kapavietė Jeilio universiteto miestelyje


Beveik prieš du dešimtmečius kitas Amerikos indėnas Nedas Andersonas taip pat bandė gauti Džeronimo kaukolę iš Jeilio universiteto. Jis teigė, kad tuometinis kongresmenas Johnas McCainas ir tuometinis kongresmenas Morrisas Udallas suorganizavo jam susitikimą su Džonatanu Bušu, pirmojo prezidento Bušo broliu.

"Nedo teigimu, jie iš tikrųjų atnešė jam kaukolę, bet tai buvo dešimties metų vaiko kaukolė, ir bandė įkalbėti jį pasirašyti dokumentus, kad jis daugiau niekada apie tai nekalbės, - sako Robbinsas. Andersonas teigė, kad pasiūlymą atmetė.

Beje, šio 1918 m. laiško autentiškumą patvirtino Jeilio Sterlingo memorialinės bibliotekos vyriausioji archyvarė Judith Schiff. 

"Manau, kad daugelis žmonių manė, jog tai tik legenda, tačiau laiške rašoma, kad mokiniai iškasė kaulus ir jie manė, kad tai Džeronimo kaulai", - sakė Šifas (Judith Schiff).

"Preskotas Bušas ir kiti iš tikrųjų buvo Fort Sill forte, kur ruošėsi Pirmajam pasauliniam karui, kaip Jeilio padalinio dalis, ir galbūt jie kartais vaikščiojo po šią vietovę ir turėjo galimybę nusiųsti ją Jeilio universitetui."

Kitas "Kaukolės ir kaulų" ekspertas, rašytojas Ronas Rosenbaumas (Ron Rosenbaum), abejoja:

"Nėra jokių įrodymų, kad kaukolė, kurią Preskotas Bušas ir kiti atvežė į Niu Heiveną, buvo Džeronimo kaukolė", - sako jis.

"Vietos antropologai teigia, kad ant Džeronimo kapo iš tikrųjų nėra jokių užrašų, kad čia palaidotas Džeronimo. Nors "Skull and Bones" mėgsta girtis šia istorija, labiau tikėtina, kad juos apgavo vietiniai gyventojai, kurie jiems pasakė maždaug taip: "Ei, norite nusipirkti Džeronimo kaukolę?"

Apie tai, dėl ko būtent Džeronimo kaukolė buvo atgabenta į kapavietę, taip pat žinoma labai nedaug. Sklando gandai, kad kaukolė naudojama naujų draugijos narių iniciacijos rituale, kurio metu jie turi pabučiuoti kaukolę, bet tai tik gandai.

paranormal.lt

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
20.09.2021 laikas 08:37 Gydytoja paaiškina, kas nutinka, kai mirštate ramiai

Paliatyviosios slaugos gydytoja pabandė išsklaidyti tabu, susijusius su mirtimi, ir paaiškino, kas su mumis vyksta vadinamosios "ramios" mirties metu.

Skaityti daugiau

20.09.2021 laikas 07:57 Per audrą Prancūzijoje vaizdo įrašu užfiksuotas NSO laivynas
2021 m. rugsėjo 16 d. virš Monpeljė, Prancūzijoje, liudininkas per audrą užfiksavo nuostabų reiškinį. Keli šviečiantys NSO tvarkingai judėjo debesyse.

Skaityti daugiau

19.09.2021 laikas 22:35 Sprogimas! Visuomenės sveikatos duomenys: 80 proc. mirusiųjų nuo COVID-19 rugpjūčio mėn. buvo paskiepyti žmonės
Paskelbti dar vieni įrodymai, patvirtinantys, kad Kovid-19 vakcinacijos programa yra didžiulė nesėkmė, kurie patvirtina, kad per visą rugpjūčio mėnesį 80 % žmonių, tariamai mirusių nuo Kovid-19, buvo paskiepyti nuo šios ligos....

Skaityti daugiau

19.09.2021 laikas 19:44 Liaudiški mastopatijos gydymo metodai

Yra žinoma daug patikrintų liaudiškų metodų krūtų ligoms gydyti. Pateikiame keletą iš jų.

Skaityti daugiau

19.09.2021 laikas 18:50 Gydymas bičių pikiu

Bičių pikis dar vadinamas bičių klijais. Apie gydomąsias bičių pikio savybes žinota dar senovės Graikijoje ir Romoje bei Rytų šalyse. Bičių pikiu įvairias ligas bando gydyti ne tik liaudies medicinos žinovai, bet ir gydytojai.

...

Skaityti daugiau

19.09.2021 laikas 12:52 Receptai | Patiekalai Sausainiai su kefyru recepto. Paprasta ir skanu su obuolių įdaru

Visi draugai prašo sausainiu pagamintu su kefyru recepto. Paprasta ir skanu su obuolių įdaru

Skaityti daugiau

16.09.2021 laikas 11:13 Receptai | Patiekalai Dietinis avižinių dribsnių pyragas be miltų ir cukraus

Mažo kaloringumo kepiniai pasirodo tokie pat skanūs kaip ir įprasti, originalaus ir neįprasto skonio.

Skaityti daugiau

16.09.2021 laikas 10:09 Receptai | Patiekalai Ypatingai gardūs blynai, kurie nelimpa prie keptuvės

Mano močiutė žino, kaip gaminami skaniausi blynai. Kiekvienas blynas yra tarsi meno kūrinys. Jie taip tinka prie arbatos, o jei dar pridėsite medaus…

Skaityti daugiau