Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Rugpjūčio » 28

Kodėl Juodos Katės yra Laikomos Nelaimės Pranašais?

Tikriausiai ne kartą esate pagalvoję, jog užklups nelaimė, jei pamatėte per kelią perbėgusią juodą katę? Tokie ir galybė kitų įvairių mitų dar ir dabar gajūs visame pasaulyje. Tačiau kodėl? Dėl kai kuriose kultūrose egzistuojančių prietaringų įsitikinimų, juodos katės kartais siejamos su nesėkme.

Juodos katės yra turbūt labiausiai prietarais apipinti ir daugiausiai dėl to nukentėję gyvūnėliai. Daugybė žmonių jas sieja su bloga lemtimi, o juodai katei perbėgus kelią tiki, kad tai – nieko gero nežadantis ženklas. Maža to, juodos katės ilgiausiai užsibūna prieglaudose ir rečiausiai suranda jas mylinčius šeimininkus.

Pastebėta, kad net 70 proc. kačių, kurioms niekaip nepavyksta surasti šeimininkų, būna juodos. Siekiant ištaisyti šią neteisybę, rugpjūčio 17 dieną JAV imta minėti Juodų kačių pagerbimo diena.

katės, gyvūnai, gamta, istorija, mitai, mistika

Taip norėta parodyti žmonėms, kad juoda katė gali būti jiems puiki augintinė. Spėjama, kad skaitmeninio amžiaus gyventojai mieliau priglaudžia kitos spalvos kates, nes juodos laikomos mažiau fotogeniškomis, taigi prasčiau atrodo asmenukėse. Laimė, ne visi yra tokie prietaringi. Pasaulyje buvo ir yra nemažai žmonių, dievinančių juodas kates.

Tarp juodų kačių mylėtojų yra ir nemažai įžymybių. Jas mylėjo ir augino rašytojai Edgaras Allanas Poe ir Ernestas Hemingway, Didžiosios Britanijos karalienė Victoria ir premjeras Winstonas Churchillis. O buvusio JAV prezidento juodas katinas Socksas apskritai mėgavosi milžinišku spaudos ir visuomenės dėmesiu, kol jo šeimininkas vadovavo šaliai.

Juodų kačių baimė greičiausiai yra atėjusi dar iš viduramžių laikus siekiančio folkloro, kai šie gyvūnėliai buvo laikomi raganų bendrininkais. Juodas kates mylėjo ne vienas žinomas žmogus. Tais laikais buvo tiesiog fanatiškai siekiama susidoroti ne tik su raganomis, bet ir su jų bičiulėmis laikytomis juodomis katėmis, kaltinant tiek vienas, tiek kitas nebūtomis nuodėmėmis ir net deginant jas ant laužo.

Tačiau ne visur tikima, kad juoda katė neša nesėkmę. Didžiojoje Britanijoje ir Azijoje kaip tik tikima, kad juoda katė neša didelę laimę. Dar daugiau, manoma, kad juodą katę laikanti moteris turės daug gerbėjų! Kaip atsitiko, kad britai, skirtingai nei dauguma kitų europiečių, juodą katę ėmė laikyti sėkmės simboliu? Priežasčių reikėtų ieškoti keltų folklore. Čia galima rasti pasakojimų apie katę Sith.

Tai – mitologinis padaras, atrodęs, kaip juoda katė su balta dėmele ant krūtinės. Dauguma Sith laikė fėja, bet buvo ir manančių, kad tai – ragana. Taigi ir dabar Didžioje Britanijoje tikima, kad sutikti juodą katę geras ženklas. Jeigu toks gyvūnėlis bėga link žmogaus, jis jam neša laimę. Tačiau bėgdamas nuo žmogaus gyvūnas laimę nusineša.

Keltai tikėjo, kad Sith yra mitologinis padaras, atrodęs, kaip juoda katė su balta dėmele ant krūtinės. Senovės egiptiečiai irgi garbino juodas kates. Dėl to jos turėtų būti dėkingos džiaugsmo ir klestėjimo deivei Bastetei. Dažnai Bastetė vaizduota kaip moteris su katės galva, paprastai tamsia ar net juodos spalvos. Siekdami jos palankumo egiptiečiai namuose laikydavo ir juodas kates.

Anksčiau juodas kates į laivus mielai imdavo ir jūrininkai, tikėdavę kad tokios įgulos narės atneš sėkmę kelionėje. Tačiau jeigu toks žvėrelis užsukdavo į laivą, bet pasisvečiavęs jį apleisdavo, tikėta, kad tai – blogos lemties ženklas ir laivas kitoje kelionėje nuskęs.

Kad kelionės į jūrą būtų sėkmingos, kartais juodas kates namuose laikydavo ir jūrininkų žmonos. Beje, ar žinojote, kad dauguma juodų kačių nėra visiškai juodos? Apskritai kačių kailis būna trijų pagrindinių spalvų, kurias būtų galima pavadinti „grynomis“.

katės, gyvūnai, gamta, istorija, mitai, mistika

Tai juoda, balta ir oranžine. Visos kitos spalvos yra šių spalvų mišinys, nulemtas genetinių veiksnių. Tos katės, kurios turi dominuojantį juodą geną, dažniausiai būna juodos, bet ne visada. Jeigu bent vienas iš gyvūno tėvų turėjo recesyvinį oranžinį geną, jis gali persiduoti ir vaikui.

Taigi katė vizualiai atrodys juoda, bet saulėje jos kailiukas įgaus „rūdžių“ atspalvį. Dar vienas įdomus dalykas yra tai, kad pasaulyje yra oficialiai pripažinta tik viena juodų kačių veislė. Tai – Bombėjaus katės, dar vadinamos naminėmis mini panteromis.

Šios veislės katės gali būti tik juodos. Teigiama, kad žvilgančios, juodos Bombėjaus katės vario spalvos akimis yra puikūs naminiai gyvūnėliai, kurie mielai žaidžia, leidžiasi vedžiojami pavadėliu ir netgi saugo namus.

Be Bombėjaus kačių dar 21 veislės atstovės gali turėti anglies juodumo kailiuką nuo šaknų iki plaukų galiukų. Kai kurioms katėms juoda spalva yra vienas iš galimų veislės standartų, kurį pripažįsta Kačių mėgėjų asociacija. Tiesa Juodos katės diena Didžiojoje Britanijoje ji švenčiama spalio 27 dieną.

Tad jei ieškote augintinio, pasvarstykite apie juodą katę!

Šaltinis lrytas.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
29.09.2020 laikas 22:23 Organizmo valymas: pasiruošimas šaltajam sezonui
Ežiuolė ne veltui dar vadinama „kraujo valytoja“. O švarus kraujas - sveikas organizmas. Šis augalas aktyviai valo limfinę sistemą, kraują, inkstus ir kepenis.

Skaityti daugiau

29.09.2020 laikas 21:43 Kaip padidinti hemoglobino kiekį be vaistų

Sumalkite (praleiskite per) mėsmalę, tada sumaišykite 0,5 kg džiovintų abrikosų, razinų, nuluptų graikinių riešutų ir citrinų (su žievelė). Įdėkite 0,5 l medaus. Laikyti šaldytuve. Vartokite po vieną šaukštą 3 kartus per dieną. Galima užtepti ant batono ar duonos ir užsigerti arbata su citrina.

Skaityti daugiau

29.09.2020 laikas 19:44 Filipas Šnaideris ir požeminės NSO bazės
Ateiviai jau seniai turi požemines bazes Žemėje. Jie sudarė slaptą sutartį su JAV vyriausybe. Jų tikslas – įtvirtinti savo viešpatavimą planetoje, pakeisti žmonių prigimtį ir paversti juos būtybėmis su tam tikromis užprogramuotomis. Šią neįtikėtiną programą viešai demaskavo amerikiečių inžinierius F...

Skaityti daugiau

29.09.2020 laikas 08:23 Geriausi liaudies medicinos gydymo būdai nuo sąnarių skausmo

Sąnariai - labai svarbi mūsų organizmo dalis. Juk kaip sakoma, netepsi - nevažiuosi. Kaip sąnarius tausoti ir jais rūpintis, jeigu pradeda skaudėti, pataria liaudies medicina.

Skaityti daugiau

28.09.2020 laikas 21:38 Piratai ir lobiai „Lutine“
Ant krėslo kuriame sėdi anglų „Lloyd“ draudimo kompanijos prezidentas, išrėžtas užrašas: „Šis krėslas padarytas iš Jos Didenybės laivo „Lutine“ vairo, laivas sudužo 1799 metų spalio 9 dieną, žuvo visi laive buvę žmonės, išskyrus vieną“....

Skaityti daugiau

28.09.2020 laikas 21:02 Antpilas apsaugo nuo insulto
Šis augalas yra absoliučiai nepakeičiamas gydant ir atsigaunant po insulto, nes sumažina cholesterolio kiekį kraujyje, normalizuoja medžiagų apykaitą, tonizuoja nervų ir širdies bei kraujagyslių sistemas.

Skaityti daugiau