Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Sausio » 17

Jei numirtumėte – ar katė ėstų jūsų kūną?

Dažnai sakoma, kad šuo mieliau badautų, nei ėstų mirusio šeimininko kūną, o štai katė tokių įsitikinimų neturi. Istorijų yra buvę įvairių, tačiau viena yra aišku - katės žmogienos neatsisako.

Ir šunys, ir katės yra paragavę savo mirusių šeimininkų - tokių istorijų yra daugybę. Kad ir kokie draugiški bei lojalūs būtų mūsų augintiniai, visų pirma jie yra gyvūnai su savais išgyvenimo instinktais ir mėsos dorojimui pritaikytais dantimis. Tačiau Kolorado Mesos Universiteto (CMU)  mokslininkai vis tiek nustebo savo kūnų fermoje pastebėję porą bešeimininkių kačių.

CMU turi vieną iš kelių kūnų fermų JAV. Taip negražiai vadinamos tyrimų įstaigos, kuriose įvairiose sąlygose pūva tikri žmonių ir gyvūnų kūnai. Tai padeda mokslininkams tirti žmogaus kūno irimo procesą - šios žinios vėliau padeda nustatyti nusikaltimo vietose surastų aukų mirties laiką bei kitas aplinkybes.

Viskas prasidėjo 2017 metais, kai vaizdo įrašus peržiūrintys mokslininkai pastebėjo, kad prie vieno iš 40 tuo metu tyrimų centre buvusių kūnų atėjo katė. Ne šiaip atėjo - ėmė jį ėsti. Po kelių dienų į CMU kūnų fermą atėjo ir dar viena katė, kuri pasirinko kitą kūną ir taip pat ėmė jį doroti. Šios katės sugrįždavo kone kasnakt (viena lankėsi 35 naktis iš eilės), bet kaskart sugrįždavo prie tų kūnų, kuriuos ėsti jau buvo pradėjusios. Galiausiai katės kūnus paliko - greičiausiai jie buvo palikti dėl spartaus irimo.

Katės pasirinko minkštesnius rankų ir pečių audinius ir be problemų pasiekė kaulus. Kodėl kiekviena katė vis grįždavo prie to paties kūno? Mokslininkai nežino, tačiau katės yra žinomos, kaip maistui išrankūs gyvūnai. Įsitikinusios, kad mėsa yra saugi, jos tolimesnių paieškų nevykdė.

Ar reikėtų tuo stebėtis? Ir taip, ir ne. Viena vertus, katės yra plėšrūnės, o šios dvi pastebėto CMU mokslininkų tikriausiai dar buvo ir benamės. Žmonių kūnai joms - lengvai pasiekiamas maisto šaltinis. Kita vertus, katės yra medžiotojos, ne maitėdės. Tačiau tokį jų elgesį galėjo paskatinti tiesiog kitų maisto šaltinių trūkumas.

Bet jūsų katė jūsų neėstų, tiesa? Netiesa - tikrai suėstų. Jūs esate vienintelis maisto davėjas savo katei. Jei jūs mirtumėte, gyvūnas liktų alkanas. Na, tiksliau neliktų, nes maisto davėjas greitai taptų jo šaltiniu.

Ir šunų šeimininkai neturėtų per daug pūstis - jūsų lojalusis augintinis su laiku greičiausiai taip pat imtų jus ėsti. Iš pradžių jis jus bandytų pažadinti baksnodamas šalta nosimi ar šokinėdamas ant jūsų krūtinės. Tada pabandytų švelniai įkąsti. O tada įkąstų ne taip švelniai ir jo emocinį prisirišimą pakeistų išgyvenimo instinktai. Reikia tik tikėtis, kad būsite miręs. 2015 metais buvo pranešta apie atvejį, kai šuo ėmė ėsti savo sąmonės netekusią šeimininkę - gyvūnas tiesiog supanikavo. Moteris vėliau nuo patirtų sužalojimų mirė.

Nuotrauka:  ©Journal of Forensic Sciences. Publikuoja technologijos.lt

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
21.02.2020 laikas 18:50 Ką daryti, jei partneris yra egoistiškas lovoje?
Greičiausiai daugelis yra pakliuvę į tokią situaciją, kai partneris mylėdamasis labiausiai galvoja apie save, pamiršdamas, kad šis procesas turėtų būti malonus abiem. Blogiausia, kai šis žmogus yra tikrai jums brangus, bet su tuo, kad jis tingi ir rūpinasi tik savimi lovoje, negalite susitaikyti....

Skaityti daugiau

21.02.2020 laikas 17:41 Mokslininkai galbūt aptiko Nefertitės kapą

Nefertitės palaidojimo teorija pirmą kartą buvo išplėtota 2015 m. – britų egiptologas Nicholas Reevesas teigė, kad už faraono Tutanchamono kapo gali egzistuoti slaptos kameros. Tais pačiais metais teorija buvo paremta preliminariais tyrimais.

...

Skaityti daugiau

20.02.2020 laikas 21:24 51-a zona. Pati paslaptingiausia bazė pasaulyje

“Tokios zonos nėra!“ – bus pasakyta JAV valstybės departamente, Pentagone, CŽV. Tačiau ji egzistuoja, ir manoma, kad būtent joje yra bazė, kurioje leidžiasi NSO, išbandomi naujausių modelių ypač slapti žvalgybiniai lėktuvai... Ar tai tiesa? Rasti atsakymą į šį klausymą pabandė r...

Skaityti daugiau

20.02.2020 laikas 20:14 Kaukolės trepanacija naudinga sveikatai?

1975-ais m. Paryžiuje įvyko Tarptautinis plastinės chirurgijos kongresas. Jame pirmą kartą pranešta apie kaukolių operacijas, kurias atlikdavo didžiosios inkų imperijos gydytojai. Peru mokslininkas Z. Apiani ištyrė 150 preparuotų kaukolių iš Kusko ir Limos antropologijos muziejų ir nustatė, kad s...

Skaityti daugiau

20.02.2020 laikas 18:16 Valgymas vakare yra prasta mintis: aiškėja, kas nutinka organizmui
Naujas tyrimas rodo, kad moterys užkirsti kelią širdies ligoms gali atsisakiusios dalies vakarienės. Mokslininkai nustatė, kad moterų, kurios didelę dalį dienos kalorijų suvartoja vakare, širdies sveikata yra blogesnė. Tyrimas atliktas su moterimis, tačiau gali būti, kad jo rezultatai pritaikomi ir...

Skaityti daugiau

20.02.2020 laikas 08:44 Mokslininkai žiogus pavertė biorobotais, kurie galėtų ieškoti sprogmenis

Vašingtono universiteto mokslininkų komanda, pasinaudodama unikalia vabzdžių uoslės sistema, biologiškai patobulino žiogus, kad jie galėtų aptikti sprogmenis, skelbia universitetas.

Skaityti daugiau