Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2020 » Sausio » 17

Jei numirtumėte – ar katė ėstų jūsų kūną?

Dažnai sakoma, kad šuo mieliau badautų, nei ėstų mirusio šeimininko kūną, o štai katė tokių įsitikinimų neturi. Istorijų yra buvę įvairių, tačiau viena yra aišku - katės žmogienos neatsisako.

Ir šunys, ir katės yra paragavę savo mirusių šeimininkų - tokių istorijų yra daugybę. Kad ir kokie draugiški bei lojalūs būtų mūsų augintiniai, visų pirma jie yra gyvūnai su savais išgyvenimo instinktais ir mėsos dorojimui pritaikytais dantimis. Tačiau Kolorado Mesos Universiteto (CMU)  mokslininkai vis tiek nustebo savo kūnų fermoje pastebėję porą bešeimininkių kačių.

CMU turi vieną iš kelių kūnų fermų JAV. Taip negražiai vadinamos tyrimų įstaigos, kuriose įvairiose sąlygose pūva tikri žmonių ir gyvūnų kūnai. Tai padeda mokslininkams tirti žmogaus kūno irimo procesą - šios žinios vėliau padeda nustatyti nusikaltimo vietose surastų aukų mirties laiką bei kitas aplinkybes.

Viskas prasidėjo 2017 metais, kai vaizdo įrašus peržiūrintys mokslininkai pastebėjo, kad prie vieno iš 40 tuo metu tyrimų centre buvusių kūnų atėjo katė. Ne šiaip atėjo - ėmė jį ėsti. Po kelių dienų į CMU kūnų fermą atėjo ir dar viena katė, kuri pasirinko kitą kūną ir taip pat ėmė jį doroti. Šios katės sugrįždavo kone kasnakt (viena lankėsi 35 naktis iš eilės), bet kaskart sugrįždavo prie tų kūnų, kuriuos ėsti jau buvo pradėjusios. Galiausiai katės kūnus paliko - greičiausiai jie buvo palikti dėl spartaus irimo.

Katės pasirinko minkštesnius rankų ir pečių audinius ir be problemų pasiekė kaulus. Kodėl kiekviena katė vis grįždavo prie to paties kūno? Mokslininkai nežino, tačiau katės yra žinomos, kaip maistui išrankūs gyvūnai. Įsitikinusios, kad mėsa yra saugi, jos tolimesnių paieškų nevykdė.

Ar reikėtų tuo stebėtis? Ir taip, ir ne. Viena vertus, katės yra plėšrūnės, o šios dvi pastebėto CMU mokslininkų tikriausiai dar buvo ir benamės. Žmonių kūnai joms - lengvai pasiekiamas maisto šaltinis. Kita vertus, katės yra medžiotojos, ne maitėdės. Tačiau tokį jų elgesį galėjo paskatinti tiesiog kitų maisto šaltinių trūkumas.

Bet jūsų katė jūsų neėstų, tiesa? Netiesa - tikrai suėstų. Jūs esate vienintelis maisto davėjas savo katei. Jei jūs mirtumėte, gyvūnas liktų alkanas. Na, tiksliau neliktų, nes maisto davėjas greitai taptų jo šaltiniu.

Ir šunų šeimininkai neturėtų per daug pūstis - jūsų lojalusis augintinis su laiku greičiausiai taip pat imtų jus ėsti. Iš pradžių jis jus bandytų pažadinti baksnodamas šalta nosimi ar šokinėdamas ant jūsų krūtinės. Tada pabandytų švelniai įkąsti. O tada įkąstų ne taip švelniai ir jo emocinį prisirišimą pakeistų išgyvenimo instinktai. Reikia tik tikėtis, kad būsite miręs. 2015 metais buvo pranešta apie atvejį, kai šuo ėmė ėsti savo sąmonės netekusią šeimininkę - gyvūnas tiesiog supanikavo. Moteris vėliau nuo patirtų sužalojimų mirė.

Nuotrauka:  ©Journal of Forensic Sciences. Publikuoja technologijos.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
28.05.2022 laikas 15:54 Klausas Švabas grasina Brazilijos prezidentui už atsisakymą pasirašyti PSO pandemijos sutartį
Pasaulio ekonomikos forumo (WEF) įkūrėjas ir vykdomasis direktorius Klausas Schwabas (Klaus Schwab) paskelbė menkai pridengtą grasinimą Brazilijos prezidentui Jairui Bolsonaro po to, kai šis stipruolis atsisakė pasirašyti Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) pandeminę sutartį....

Skaityti daugiau

28.05.2022 laikas 15:29 Vyriausybės duomenys įrodo, "visiškai paskiepyti" nuo kovidų, serga AIDS, todėl iš dalies jus blaško Rusijos ir Ukrainos propaganda

Ar Vuchano koronaviruso (Covid-19) "vakcinos" sukelia AIDS? Vis daugiau vyriausybinių duomenų iš viso pasaulio rodo, kad taip, ir kad Rusijos ir Ukrainos konfliktas iš esmės nukreipia dėmesį nuo to.

...

Skaityti daugiau

27.05.2022 laikas 22:00 Kineziterapeutė apie nugaros skausmą: „Gulėjimas gali tik dar labiau pakenkti“

Nugaros skausmas – viena dažniausiai daugelį žmonių užklumpančių sveikatos problemų, prie kurios paplitimo šiandien prisideda ir nepakankamas fizinis aktyvumas, ir sėdimas darbas. Kineziterapeutė Simona Povelauskienė pastebi, kad, nepaisant sparčios mokslo ir medicinos pažangos, nugaros ska...

Skaityti daugiau

26.05.2022 laikas 20:14 Aiškėja daugiau neigiamo Covid vakcinos poveikio ir slėpimo atvejų
Nors didžioji žiniasklaida ir Didžioji farmacija deda visas pastangas, kad medikai ir nukentėję pacientai nekalbėtų apie neigiamą "Covid" vakcinų poveikį, apie šiuos atvejus pradedame girdėti vis dažniau, nes jų skaičius tampa per didelis, kad būtų galima į jį nekreipti dėmesio....

Skaityti daugiau

26.05.2022 laikas 19:41 Nereikia panikuoti dėl beždžionių raupų

Žinomas epidemiologas ir kardiologas daktaras Peteris McCulloughas (Peter McCullough) sakė visuomenei išlikti ramiai pasirodžius pranešimams apie dar vieną virusų protrūkį, šį kartą dėl beždžionių raupų viruso

...

Skaityti daugiau

28.05.2022 laikas 20:19 Receptai | Patiekalai Kaip paruošti plėšytą kiaulieną: 6 paprasti žingsniai?
Jeigu kiaulienos šašlykai ar tradiciniai kepsniai pabodo – pasigaminkite plėšytos kiaulienos. Plėšytą mėsą ne tik nesunku paruošti, ją panaudosite labai įvairiai – ji puikiai tinka ir mėsainiams, ir takams, ir buritams, kitiems populiariems patiekalams gaminti. Tačiau net ir ruošiant tokį paprastą p...

Skaityti daugiau

27.05.2022 laikas 22:10 Receptai | Patiekalai Džiovintų vaisių ir riešutų duona (video)
Į dubenį su miltais suberkite džiovintus vaisius. Išmaišykite. Paruoštą mišinį ir smulkintus riešutus berkite į kiaušinių plakinį ir gerai išmaišykite iki vientisos masės.

Skaityti daugiau

26.05.2022 laikas 08:25 Receptai | Patiekalai Labai skanus sveikas bananų ir rabarbarų pyragas su aliejumi be pieno

Šis rabarbarų ir bananų pyragas su aliejumi yra labai skanus ir sveikas. Jis yra gamintas be pieno, su kokybiškais riebalais, su labai nedideliu kiekiu cukraus. Ciberžolė taipogi pasižymi priešuždegiminėmis bei antioksidacinėmis savybėmis. Tikrai fantastiškas vasariškas desertas!

...

Skaityti daugiau