- 12.10.2020
- 0.0 Reitingas
- 839 Peržiūros
- Komentarai
Krapus galima vartoti ne tik kulinarijoje, bet ir gydant įvairias ligas bei jų profilaktikai. Tiesa, kaip ir bet kokios gydymosi priemonės krapai turi ir tam tikrą žalingąjį šalutinį poveikį.
Kraujospūdis
Krapuose esantys eteriniai aliejai minkština kraujagysles, todėl sergantiems hipertenzija padeda sumažinti kraujospūdį. Teigiama, jog kasdienis krapų žalumos vartojimas yra puiki profilaktinė hipertenzijos gydymo priemonės. Krapų nepatariama vartoti sergantiems hipotonija - sumažėjusio kraujospūdžio liga. Tačiau maži krapų žalumos kiekiai savijautos nepablogins.
Stiprina širdį
Krapuose yra širdžiai būtino mikroelemento - kalio. Kalis yra naudingas širdies ir kraujotakos sistemoms, nes: • iš organizmo pašalina druskų perteklių; • stiprina ir minkština kraujagysles; • sumažina pavojų susirgti širdies ligomis.
Džiovintuose krapuose mineralinių medžiagų 30-ą daugiau nei žaliuose, todėl krapų būtina prisidžiovinti žiemai.
Uždegiminiai procesai
Krapų žalumoje gausu antioksidantų, kurie padeda efektyviai mal-{įV-'šinti uždegiminius procesus. An-įfcT tioksidantai neutralizuoja žalingąjį laisvųjų radikalų poveikį, kurie kenkia organizmo ląstelėms bei sukelia uždegiminius procesus. Krapų žaluma - puiki onkologinių ligų profilaktinė priemonė. Krapų žalumos spalva gali nemažai „pasakyti" apie šių augalų naudą. Kuo sodresnė spalva tuo žalumoje daugiau augalinių pigmentų, o juk pigmentai pasižymi antioksidantiniu poveikiu. Atkreipkite dėmesį į tai, kad žiemą parduotuvėse gana dažnai parduodama pablyškusi ir apvytusi žaluma nes ji užauginta šiltnamiuose ir yra mažai naudinga. Todėl žymiai geriau krapų patiems pasiruošti žiemai, juos šaldyti, džiovinti.
Krapai ir vitaminai
Krapuose taip pat yra ir kitų naudingųjų mikroelementų bei vitaminų; vitaminų B. C, K P. karotinoidų, fosforo, geležies ir kalcio. Krapai padeda sustiprinti imuninę sistemą pagerina virškinamojo trakto darbą. Krapų galima vartoti tiek suaugusiems, tiek ir vaikams.
Dėmesio! Krapų kategoriškai draudžiama vartoti nėščioms moterims, nes jie gedi skatinti vaisiaus persileidimą.
Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne.
Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau