- 12.03.2021
- 0.0 Reitingas
- 937 Peržiūros
- Komentarai
Kojų kelius gali skaudėti dėl įvairių priežasčių: traumų, osteoartrito, reumatinio artrito, infekcinių ligų, podagros, bursito, auglių. Tikslių kojų kelių skausmų priežastį gali nustatyti tik gydytojas, atlikęs būtinus tyrimus. Jei skauda kelius, skausmus galite pabandyti sumažinti šaltais kompresais, kuriuos reikia palaikyti 20-25 minutes, šildomaisiais tepalais ir ramybe.
Sąnarių traškėjimas ir skausmas
Sąnariai traška ir juos skauda dėl Įvairių priežasčių. Kojų kelius | gali skaudėti dėl:
- traumų, pavyzdžiui, menisko ir raiščių;
- įvairių pėdų, blauzdų ar klubų lūžių;
- sisteminių ligų: osteochondrozės, podagros, reumatinio artrito.
Skausmų rūšys
- Aštrūs skausmai. Tokie skausmai atsiranda trūkus raiščiams, susirgus bursitu, susimušus ir t.t.;
- skausmai, kurie atsiranda einant. Tokius skausmus gali sukelti artritas ar periartritas;
- susirgus artritu, skausmai gali kamuoti ne tik einant, bet ir ramybės būsenoje;
- pulsuojantys skausmai gali atsirasti patyrus menisko traumas bei sergant Įsisenėjusiu artritu.
Ką daryti?
Tokiais atvejais, be abejo, pirmiausiai reikia kreiptis į gydytojus, nes tik jie gali nustatyti tikslią sąnarių traškesio ir skausmų priežastį. Tiesa, galima imtis ir profilaktinių priemonių, pavyzdžiui, daryti kai kuriuos pratimus. Efektyviausia priemonė - aerobiniai prisėdimai. Geriausiai - iš karto prisėsti net 500 (!) kartų. Be abejo, to padalyti iš karto nepavyks, todėl prisėskite tiek kartų, kiek tik galite. Beje, net ir stiprus, fiziškai treniruotas žmogus neretai negali prisėsti iš karto 500 kartų. Todėl iš pradžių pritūpkite 10-20 kartų; bet ne daugiau. Tiek kartų prisėskite 2 savaites, vėliau pradėkite prisėsti po 50, 100 kartų ir t.t.
Teigiama, jog per pusę metų bus įmanoma prisėsti ir 500 kartų. Jei tokiam pritūpimų skaičiui prireiks daugiau laiko, nieko baisaus, nes svarbiausia tikslo siekti lėtai, bet atkakliai ir nuolat didinant krūvius.
• Taip pat labai svarbu neperšaldyti kojų. Juk neveltui nuo seno sakoma, kad „kojas būtina laikyti šilumoje“.
• Labai svarbu ir avalynė, nes nekokybiška avalynė žaloja kojas.
Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.
Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!
* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau