Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sveikatos Patarimai | Liaudies Medicina » 2021 » Kovo » 12

Kodėl skauda kelius?

Kojų kelius gali skaudėti dėl įvairių priežasčių: traumų, osteoartrito, reumatinio artrito, infekcinių ligų, podagros, bursito, auglių. Tikslių kojų kelių skausmų priežastį gali nustatyti tik gydytojas, atlikęs būtinus tyrimus. Jei skauda kelius, skausmus galite pabandyti sumažinti šaltais kompresais, kuriuos reikia palaikyti 20-25 minutes, šildomaisiais tepalais ir ramybe.

Sąnarių traškėjimas ir skausmas

Sąnariai traška ir juos skauda dėl Įvairių priežasčių. Kojų kelius | gali skaudėti dėl:

  • traumų, pavyzdžiui, menisko ir raiščių;
  • įvairių pėdų, blauzdų ar klubų lūžių;
  • sisteminių ligų: osteochondrozės, podagros, reumatinio artrito.

Skausmų rūšys

  • Aštrūs skausmai. Tokie skausmai atsiranda trūkus raiščiams, susirgus bursitu, susimušus ir t.t.;
  • skausmai, kurie atsiranda einant. Tokius skausmus gali sukelti artritas ar periartritas;
  • susirgus artritu, skausmai gali kamuoti ne tik einant, bet ir ramybės būsenoje;
  • pulsuojantys skausmai gali atsirasti patyrus menisko traumas bei sergant Įsisenėjusiu artritu.

Ką daryti?

Tokiais atvejais, be abejo, pirmiausiai reikia kreiptis į gydytojus, nes tik jie gali nustatyti tikslią sąnarių traškesio ir skausmų priežastį. Tiesa, galima imtis ir profilaktinių priemonių, pavyzdžiui, daryti kai kuriuos pratimus. Efektyviausia priemonė - aerobiniai prisėdimai. Geriausiai - iš karto prisėsti net 500 (!) kartų. Be abejo, to padalyti iš karto nepavyks, todėl prisėskite tiek kartų, kiek tik galite. Beje, net ir stiprus, fiziškai treniruotas žmogus neretai negali prisėsti iš karto 500 kartų. Todėl iš pradžių pritūpkite 10-20 kartų; bet ne daugiau. Tiek kartų prisėskite 2 savaites, vėliau pradėkite prisėsti po 50, 100 kartų ir t.t.

Teigiama, jog per pusę metų bus įmanoma prisėsti ir 500 kartų. Jei tokiam pritūpimų skaičiui prireiks daugiau laiko, nieko baisaus, nes svarbiausia tikslo siekti lėtai, bet atkakliai ir nuolat didinant krūvius.

• Taip pat labai svarbu neperšaldyti kojų. Juk neveltui nuo seno sakoma, kad „kojas būtina laikyti šilumoje“.

•    Labai svarbu ir avalynė, nes nekokybiška avalynė žaloja kojas.

Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.

paranormal.lt

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
19.04.2021 laikas 19:43 Jei vargina plaukų ir galvos odos ligos, rekomenduoju
Nuo pleiskanų ir riebios galvos odos įtrinti mišinį iš 10 dalių spiritinės medetkų trauktinės ir 1 dalies ricinos aliejaus. Nuo sausos galvos odos medetkų trauktinės ir ricinos aliejaus imti vienodomis dalimis.

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 19:25 Lauro lapų paslaptis ir panaudojimo būdai
Lauriuko laukia vienas kelias: į sriubą arba į antrą patiekalą; taip galvoja daugelis iš mūsų. Tačiau taip manome dėl nežinojimo. Lauro lapai turi daug magiškų ir gydomųjų savybių, žinomų nuo seniausių laikų.

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 19:09 Drebulės žievė nuo vyriškų negalavimų
Dažnai prisimenu, kaip kartą pavasarį ėjome su tėčiu į drebulyną. Ką tik buvo nutirpęs sniegas, pradėjo tekėti medžių sula. O tėtis nuo jaunų drebulės šakelių lupo žievę. Prieina prie medžio, nusilenkia jam, atsiprašo ir lupa....

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 13:45 Nerimo ženklai: paaiškėjo, kad Grenlandijoje kadaise nebuvo ledo
Pasaulio trijų didžiųjų ledo dangų stabilumas yra vienas svarbiausių klimato mokslininkų klausimų. Bet kuriam iš jų ištirpus, šimtai milijonai žmonių, gyvenančių žemai esančiose vietovėse, turėtų palikti savo namus....

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 22:34 Didžiažiedė Tūbė Ir Lipikai Nuo Baisių Negalavimų

Kaip puiku, kad mes, žmonės, draugiškai sugyvename su didingais medžiais ir gydomosiomis kvapniosiomis žolelėmis. Juk ir pats žmogus - gamtos dalis. Tai reiškia, kad turime sumaniai ir protingai naudoti dosnias gamtos dovanas savo sveikatos labui.

...

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 17:34 Ėriuko kumpis orkaitėje

Ėriuko kumpis iškeptas orkaitėje tikrai gali būti ne tik eiliniai, bet ir prabangios šventės pietūs. Mėsa nerealiai skani. Turiu pripažinti, kad ėriuko kumpį su kaulu aš gaminau pirmą kartą, bet sakyčiau, kad pasiskaičius daug receptų internete išsirinkau tinkamą ir pavyko viskas labai gerai. Tad...

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 07:36 Naminis veganiškas baltasis šokoladas be glitimo
Veganiškas baltasis šokoladas vis dar ganėtinai sunkiai randamas įvairiuose prekybos centruose, o ir suradus - kaina ganėtinai didelė. Todėl sugalvojau gerą išeitį - iš įvairių internete rastų receptų susidėliojau savąjį ir pasigaminau baltąjį šokoladą savo virtuvėje. Niekada pati nebuvau gaminusi b...

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 05:59 Sočios virtų kiaušinių salotos su rūkyta šonine
Sočios, maistingos ir mūsų šeimai labai patinkančios salotos su virtais kiaušiniais. O jeigu yra kiaušinis, privalo būti ir avokadas. Dar pridėkime rūkytos šoninės ir turime nuostabų rezultatą.

Skaityti daugiau