Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Liaudies medicina, Sveikata » 2020 » Rugsėjo » 9

Kokie produktai naudingi širdžiai?

Pasak mokslininkų, nėra specialiai širdžiai naudingų produktų. Jei kai kas bando įvardinti produktus, kurie efektyviai pagerina širdies darbą - klysta.

Specialistų teigimu, širdžiai naudingiausia subalansuota, panaši į Viduržemio jūros dietą, mityba: daugiau vaisių, daržovių ir jūros žuvies. Klysta tie, kas teigia, kad stiprinant širdį, pavyzdžiui, reikia valgyti daug džiovintų abrikosų, nes juose gausu kalio. Iš pradžių reikia išsiaiškinti, ar Jūsų organizmui reikia daug kalio, ar ne. Neteisinga tikėtis, kad valgant daug džiovintų abrikosų ir bananų širdis visada bus sveika.

Daržovės ir vaisiai

Persistengti nereikia net ir vartojant antioksidantų. Šių medžiagų gausu vaisiuose ir daržovėse, todėl nereikia vartoti įvairių papildų, kuriuose yra antioksidantų. Kai organizme susikaupia pernelyg daug antioksidantų, jie pakenkia.

Sakoma, jog nėra nekenksmingų vaistų, nes visi jie turi ir šalutinį poveikį. Pavyzdžiui, vitaminai (dalis jų yra antioksidantai) - gerai ar blogai? Be abejo, labai blogai kai organizme trūksta vitaminų ir jų atsargas reikia papildyti. Tačiau kai vitaminų be priežasties vartojame saujomis, tai taip pat labai blogai, nes dėl vitaminų pertekliaus galima susirgti įvairiomis ligomis.

Mėsa

Specialistų teigimu, reikia vartoti mažiau raudonos mėsos, nes jos gausa gali pakenkti. Nepatariama gausiai vartoti ir perdirbtos raudonos mėsos: įvairių dešrelių dešrų ir kt.

Raudonojoje mėsoje gausu prisotintųjų riebiųjų rūgščių ir labai daug kalorijų. Tačiau, nėra būtina ir visiškai atsisakyti raudonosios mėsos, tik jos pakaks per savaitę valgyti 1 kartą.

Raudonojoje mėsoje gausu geležies, kurios yra hemoglobino ir eritrocitų sudėtyje. Verta atminti, kad eritrocitai visus organizmo audinius aprūpina deguonimi.

Liesa vištiena ir kalakutiena - nekenksmingas maistas, kuris gali būti puiki alternatyva raudonai mėsai. Liesos vištienos ir kalakutienos galima valgyti kiek tik panorėjus.

Keptas maistas

Jei kepto maisto nedraudžia valgyti gastroenterologai, jo galima ir nesibaiminti. Patiekalus galima kepti ir ant žarijų, ir keptuvėje. Tiesa, daug kartų panaudoti riebalus draudžiama. Taip pat negalima kepti gausiame aliejaus kiekyje, pavyzdžiui, skrudintuve, nes tai kenkia ne tik širdžiai, bet ir sveikatai.

Riebalai

Patariama vengti gyvulinių riebalų. Ir ne vien tik tų kurių yra raudonojoje mėsoje, bet ir esančių paukštienoje, nes šių riebalų gausa padidina pavojų susirgti ankstyvąja ateroskleroze.

Visai kas kita - žuvų taukai, kurie yra labai naudingi. Šia prasme jūros žuvis yra žymiai naudingesnė už upių žuvį. Jūros žuvyse žymiai daugiau naudingųjų pusiau prisotintųjų riebiųjų rūgščių Omega - 3, kurios turi teigiamos įtakos lipidų apykaitai ir normalizuoja kraujo krešėjimą. Tačiau tai nereiškia, kad žuvies reikia gausiai valgyti kasdien. Žuvies pakaks per savaitę suvalgyti 2-3 kartus, nes dėl gausaus žuvies vartojimo kraujas gali pradėti krešėti pernelyg lėtai. Tai pastebima pas šiaurės kraštuose gyvenančius žmones, kurie valgo labai daug žuvies, todėl dažniau patiria insulto, tačiau rečiau miokardo infarkto priepuolius.

Druska

Sveikam žmogui per parą reikia 5-6 g druskos. Jei vartojate daug druskos, prie tokio kiekio pripranta kraujagyslės.

JAV buvo atlikti tyrimai, kuriais stebėta, kaip žmonės valgo maitinimo įstaigose ir kiek jie suvartoja druskos. Viena grupė žmonių maisto niekada papildomai neskanindavo druska, o kita - skanindavo, tačiau prieš tai paragavę maisto. Trečioji grupė žmonių net ir neparagavę maisto, jį pabarstydavo druska. Tie žmonės, kurie maistą skanindavo druska, po kelių metų pradėjo skųstis padidėjusiu kraujospūdžiu žymiai dažniau nei kitų grupių žmonės.

Viena širdies ir kraujotakos sistemos ligų profilaktikos sąlygų - saikingas druskos vartojimas. Druskos praktiškai yra visuose produktuose, todėl patiekalų nereikėtų papildomai skaninti druska. Druskos gausu ilgalaikio laikymo produktuose: sūriuose, dešrose, konservuose ir t.t.

Šviežiose jūros gėrybėse: jūros žuvyse ir vandens dumbliuose taip pat yra druskos, tačiau jos vis vien yra perdaug gamyboje termiškai apdirbtuose produktuose.

Druskos atsisakymas - tai įpročio klausimas. Dažniausiai prireiks savaitės laiko, kad priprasti prie nesūdyto maisto. Kai žmonės gydosi ligoninėje, jie pripranta prie nesūdyto maisto.

Specialistai pataria ruošiamų patiekalų vaikams nesūdyti ir nesaldinti, nes tada vaikai įpras prie nesūraus ir nesaldaus maisto.

Duona

Rupaus malimo grūdų duonoje gausu lėto poveikio angliavandenių, todėl duonos patariama valgyti kasdien. Visgi valgydami duonos neturite pamiršti, kad joje yra druskos. Deja, pirktinėje duonoje druskos dažniausiai yra pernelyg daug.
Angliavandeniai

Jei norite apsisaugoti nuo cukrinio diabeto ir nepriaugti svorio, turite vartoti mažiau greito poveikio angliavandenių ir cukraus.

Nutukimas - viena dažniausių širdies ir kraujotakos sistemos ligų todėl, apsisaugodami nuo širdies ligų, nepriaukite svorio.

paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2019-11-06 laikas 16:12 Receptai Cukinijų Blynai Su Morkomis
Cukinijas ir morką sutarkuojame burokine tarka. Česnaką pjaustome labai smulkiai. Viską dedame į dubenį, mušame kiaušinius, išmaišome. Beriame miltus, druską, smulkintus žalumynus ir išmaišome. Cukinijų blynus kepame keptuvėje įka...

Skaityti daugiau

2018-09-17 laikas 10:17 Receptai Liaudiški patarimai inkstų akmenligės gydymui

Inkstų akmenligė liaudies medicinoje, inkstų akmenligė, inkstų akmenligės gydymas, Inkstų akmenligės receptai, Inkstų akmenligės vaistažolės, liaudiškomis priemonėmis, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė ...

Skaityti daugiau

2019-06-08 laikas 21:49 Receptai Gardus šokoladinis pyragas

Paprastai pagaminamas, drėgnas ir gardus šokoladinis pyragas. Šokoladinio pyrago receptas. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-11 laikas 19:08 Psichologiniai Teigiamų Santykių Požymiai: Kaip Atpažinti Tikrąją Meilę
Atraskite psichologinius požymius, rodančius stiprius santykius, ir sužinokite, kaip kurti harmoningą ryšį su mylimu žmogumi. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius teigiamų santykių požymius, remdamiesi psichologijos principais, ir pateiksime prak...

Skaityti daugiau

2025-07-11 laikas 13:03 Agrastų Nauda Žmogaus Organizmui: Vitaminai, Poveikis ir Vartojimo Patarimai
Šiame straipsnyje išsamiai aptarsime, kokią naudą agrastai teikia organizmui, kaip jie veikia biologiškai, kokius kiekius reikėtų vartoti ir kokios galimos kontraindikacijos. Pasiruoškite atrasti, kodėl šios uogos turėtų tapti jūsų mitybos dalimi!...

Skaityti daugiau

2025-07-10 laikas 18:52 Dėmesys ir Rūpestis Santykiuose: Kaip Vyrai ir Moterys Juos Suvokia
Kaip vyrai ir moterys suvokia dėmesį ir rūpestį? Atraskite psichologines įžvalgas ir patarimus, kaip kurti harmoningus santykius. Šiame straipsnyje nagrinėjame, kaip vyrai ir moterys suvokia dėmesį ir rūpestį, remdamiesi moksliniais ir psichologiniai...

Skaityti daugiau

2025-07-10 laikas 18:31 10 Požymių, Kad Jūsų Santykiai Gali Būti Nesuderinami: Psichologinės Įžvalgos
Šiame straipsnyje aptarsime 10 požymių, rodančių, kad jūsų santykiai gali būti nesuderinami, remdamiesi psichologinėmis įžvalgomis ir ekspertų komentarais. Taip pat pateiksime praktinius patarimus, kaip spręsti šias problemas, ir naujausius pavyzdžiu...

Skaityti daugiau

2025-07-09 laikas 20:00 Padidėjęs kraujospūdis: požymiai, kad jums trūksta magnio
Magnis padeda reguliuoti kraujospūdį ir gerina širdies veiklą. Sužinokite, kaip jo trūkumas veikia sveikatą ir kaip natūraliai sumažinti hipertenziją! Šiame straipsnyje išsamiai aptarsime, kaip magnis veikia mūsų organizmą, kodėl jo trūkumas yra toks...

Skaityti daugiau