Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Rugsėjo » 9

Kokie produktai naudingi širdžiai?

Pasak mokslininkų, nėra specialiai širdžiai naudingų produktų. Jei kai kas bando įvardinti produktus, kurie efektyviai pagerina širdies darbą - klysta.

Specialistų teigimu, širdžiai naudingiausia subalansuota, panaši į Viduržemio jūros dietą, mityba: daugiau vaisių, daržovių ir jūros žuvies. Klysta tie, kas teigia, kad stiprinant širdį, pavyzdžiui, reikia valgyti daug džiovintų abrikosų, nes juose gausu kalio. Iš pradžių reikia išsiaiškinti, ar Jūsų organizmui reikia daug kalio, ar ne. Neteisinga tikėtis, kad valgant daug džiovintų abrikosų ir bananų širdis visada bus sveika.

Daržovės ir vaisiai

Persistengti nereikia net ir vartojant antioksidantų. Šių medžiagų gausu vaisiuose ir daržovėse, todėl nereikia vartoti įvairių papildų, kuriuose yra antioksidantų. Kai organizme susikaupia pernelyg daug antioksidantų, jie pakenkia.

Sakoma, jog nėra nekenksmingų vaistų, nes visi jie turi ir šalutinį poveikį. Pavyzdžiui, vitaminai (dalis jų yra antioksidantai) - gerai ar blogai? Be abejo, labai blogai kai organizme trūksta vitaminų ir jų atsargas reikia papildyti. Tačiau kai vitaminų be priežasties vartojame saujomis, tai taip pat labai blogai, nes dėl vitaminų pertekliaus galima susirgti įvairiomis ligomis.

Mėsa

Specialistų teigimu, reikia vartoti mažiau raudonos mėsos, nes jos gausa gali pakenkti. Nepatariama gausiai vartoti ir perdirbtos raudonos mėsos: įvairių dešrelių dešrų ir kt.

Raudonojoje mėsoje gausu prisotintųjų riebiųjų rūgščių ir labai daug kalorijų. Tačiau, nėra būtina ir visiškai atsisakyti raudonosios mėsos, tik jos pakaks per savaitę valgyti 1 kartą.

Raudonojoje mėsoje gausu geležies, kurios yra hemoglobino ir eritrocitų sudėtyje. Verta atminti, kad eritrocitai visus organizmo audinius aprūpina deguonimi.

Liesa vištiena ir kalakutiena - nekenksmingas maistas, kuris gali būti puiki alternatyva raudonai mėsai. Liesos vištienos ir kalakutienos galima valgyti kiek tik panorėjus.

Keptas maistas

Jei kepto maisto nedraudžia valgyti gastroenterologai, jo galima ir nesibaiminti. Patiekalus galima kepti ir ant žarijų, ir keptuvėje. Tiesa, daug kartų panaudoti riebalus draudžiama. Taip pat negalima kepti gausiame aliejaus kiekyje, pavyzdžiui, skrudintuve, nes tai kenkia ne tik širdžiai, bet ir sveikatai.

Riebalai

Patariama vengti gyvulinių riebalų. Ir ne vien tik tų kurių yra raudonojoje mėsoje, bet ir esančių paukštienoje, nes šių riebalų gausa padidina pavojų susirgti ankstyvąja ateroskleroze.

Visai kas kita - žuvų taukai, kurie yra labai naudingi. Šia prasme jūros žuvis yra žymiai naudingesnė už upių žuvį. Jūros žuvyse žymiai daugiau naudingųjų pusiau prisotintųjų riebiųjų rūgščių Omega - 3, kurios turi teigiamos įtakos lipidų apykaitai ir normalizuoja kraujo krešėjimą. Tačiau tai nereiškia, kad žuvies reikia gausiai valgyti kasdien. Žuvies pakaks per savaitę suvalgyti 2-3 kartus, nes dėl gausaus žuvies vartojimo kraujas gali pradėti krešėti pernelyg lėtai. Tai pastebima pas šiaurės kraštuose gyvenančius žmones, kurie valgo labai daug žuvies, todėl dažniau patiria insulto, tačiau rečiau miokardo infarkto priepuolius.

Druska

Sveikam žmogui per parą reikia 5-6 g druskos. Jei vartojate daug druskos, prie tokio kiekio pripranta kraujagyslės.

JAV buvo atlikti tyrimai, kuriais stebėta, kaip žmonės valgo maitinimo įstaigose ir kiek jie suvartoja druskos. Viena grupė žmonių maisto niekada papildomai neskanindavo druska, o kita - skanindavo, tačiau prieš tai paragavę maisto. Trečioji grupė žmonių net ir neparagavę maisto, jį pabarstydavo druska. Tie žmonės, kurie maistą skanindavo druska, po kelių metų pradėjo skųstis padidėjusiu kraujospūdžiu žymiai dažniau nei kitų grupių žmonės.

Viena širdies ir kraujotakos sistemos ligų profilaktikos sąlygų - saikingas druskos vartojimas. Druskos praktiškai yra visuose produktuose, todėl patiekalų nereikėtų papildomai skaninti druska. Druskos gausu ilgalaikio laikymo produktuose: sūriuose, dešrose, konservuose ir t.t.

Šviežiose jūros gėrybėse: jūros žuvyse ir vandens dumbliuose taip pat yra druskos, tačiau jos vis vien yra perdaug gamyboje termiškai apdirbtuose produktuose.

Druskos atsisakymas - tai įpročio klausimas. Dažniausiai prireiks savaitės laiko, kad priprasti prie nesūdyto maisto. Kai žmonės gydosi ligoninėje, jie pripranta prie nesūdyto maisto.

Specialistai pataria ruošiamų patiekalų vaikams nesūdyti ir nesaldinti, nes tada vaikai įpras prie nesūraus ir nesaldaus maisto.

Duona

Rupaus malimo grūdų duonoje gausu lėto poveikio angliavandenių, todėl duonos patariama valgyti kasdien. Visgi valgydami duonos neturite pamiršti, kad joje yra druskos. Deja, pirktinėje duonoje druskos dažniausiai yra pernelyg daug.
Angliavandeniai

Jei norite apsisaugoti nuo cukrinio diabeto ir nepriaugti svorio, turite vartoti mažiau greito poveikio angliavandenių ir cukraus.

Nutukimas - viena dažniausių širdies ir kraujotakos sistemos ligų todėl, apsisaugodami nuo širdies ligų, nepriaukite svorio.

paranormal.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
23.09.2020 laikas 21:30 Ar lapkričio 2 dieną asteroido skersmuo bus apie 10 km?

2020 m. rugpjūčio 22 d. NASA spaudos-taryba viešai perspėjo visuomenę, kad lapkričio 2 d., JAV prezidento rinkimų išvakarėse, asteroidas 2018 VP1 praskries pro Žemę.

Skaityti daugiau

23.09.2020 laikas 20:21 Pentagonas siunčia Kosmoso pajėgų lakūnus į Vidurinius Rytus

Naujai suformuotos JAV kosminės pajėgos pradėjo savo pirmąjį dislokavimą užsienyje, 20 pilotų dislokuoti į Al-Udeid karinėje oro pajėgų bazėje katare. Netrukus prie „pagrindinių kosmoso operatorių“ prisijungs dar keli žmonės, kurie valdys palydovus, stebės priešo manevrus ir bandys už...

Skaityti daugiau

23.09.2020 laikas 18:07 Gamtos vaistai vaikams ir suaugusiems nuo peršalimo, rėmens, alergijos dantų skausmo
Turiu du vaikus - berniuką ir mergaitę. Jau netrukus ateis ruduo, o su juo ir peršalimo ligos. Norėčiau pasidalinti keliais liaudies medicinos receptais, kuriuos naudoju pati ir gydau savo vaikus.

Skaityti daugiau

23.09.2020 laikas 16:53 Liaudiškos priemonės papilomoms gydyti

Jei apgamas puošia moterį, tai papiloma tikrai yra ne pats maloniausias «papuošalas», be to, dar ir gana pavojingas. Yra nemažai liaudiškų papilomos gydymo priemonių, apie pačias efektyviausias papasakosime.

...

Skaityti daugiau

23.09.2020 laikas 09:14 Tyrėjai nustatė naują galimą „Titaniko“ tragedijos priežastį: kalta Saulė?

Naujame tyrime atskleidžiama įdomių detalių apie vieno garsiausio pasaulio laivo nelaimę. Pasirodo, jog „The RMS Titanic“, 1912 metų balandžio 15 d. lemtingajį maršrutą tiesiai į ledkalnį galėjo pasirinkti dėl to, kad saulės pliūpsnis sutrikdė laivo kompaso rodmenis.

...

Skaityti daugiau

23.09.2020 laikas 08:20 Radiniai Sibire pasakoja apie kruvinus ritualus
Senovės istorikai stepių klajoklius dažnai apibūdindavo kaip smurto nevengiančius žmones, atsidavusius karui ir plėšikams. Tačiau archeologinių ir antropologinių duomenų apie smurtą šiose bendruomenėse ankstyvųjų amžių laikais iki šiol nebuvo....

Skaityti daugiau