Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Rugpjūčio » 17

Kuris šokoladas geriau - baltas, pieniškas ar juodas?

Jau seniai kalbama, kad saikingai valgyti šokolado gali būti sveika. Dabar atsirado dar vienas įrodymas, kad šokoladą valgyti sveika, ypač širdžiai.

Tai parodo naujausias tyrimas, liepos 22 dieną paskelbtas žurnale „European Journal of Preventive Cardiology“.

Kelių skirtingų gydymo įstaigų, įskaitant Mayo ir Klivlando klinikas JAV, tyrėjai peržiūrėjo 6 šokolado valgymo ryšį su širdies sveikata nagrinėjusius tyrimus, apimančius 336 tūkst. 289 dalyvius skirtingose šalyse, aiškindamiesi, ar yra reikšmingas ryšys tarp šokolado ir koronarinės širdies ligos.

Tyrėjai pastebėjo, kad žmonės, kurie pranešė valgantys šokoladą bent kartą per savaitę, mažiau rizikavo susirgti koronarine širdies liga, palyginti su tais, kurie retai valgė šokoladą ar visai jo nevalgė.

Tyrėjai nematavo, kiek reikėtų suvalgyti šokolado, kad būtų pasiekta minėtoji nauda, bet, anot autorių, „panašu, kad didelis kiekis neturi“ pageidaujamo poveikio širdies sveikatai.

Šokoladas, sveikata, mityba, Saldumynai, mokslas

Tyrėjai iškėlė teoriją, kad šokolado sudedamosios dalys, tokios kaip polifenoliai ar flavanoliai gali pagerinti kai kuriuos širdies sveikatos rodiklius, sumažindami uždegimą, arba padidinantys DTL, kitaip – „gerojo“ cholesterolio kiekį kraujyje.

Tai paremia ankstesnius įrodymus, kad šokoladas gali būti naudingas sveikatai, pagerindamas kraujospūdį ir kitus širdies bei kraujagyslių veiksnius.

Ar rinktis bet kokį šokoladą?

Tyrimai neišskyrė šokolado tipų (balto, juodo ar pieniško). Šiuo metu egzistuojantys įrodymai leidžia daryti prielaidą, kad juodas šokoladas, turintis gausiai polifenolių ir mažai cukraus bei riebalų, gali būti sveikiausias.

Dabartinis tyrimas taip pat neskaičiavo, kiek šokolade, kurį tyrimo dalyviai suvalgydavo, buvo riebalų, kalorijų ir cukraus. Viso to yra gausu daugybėje parduotuvėje parduodamo šokolado ir šokoladinių saldainių.

Per daug cukraus, tam tikros riebalų rūšys ir suvartojamų kalorijų perteklius sietini su didesne širdies ligų rizika bei kitomis chroniškomis ligomis, tad nesvarbu, kokia yra šokolado nauda, panašu, kad valgyti jo reikėtų saikingai.

„Panašu, kad saikingas šokolado kiekis apsaugo vainikines arterijas, bet didelis kiekis – ne.

Kalorijos, cukrus, pienas ir riebalai , esantys parduotuvėse parduodamuose produktuose yra tai, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, ypač sergantiems diabetu ar nutukusiems žmonėms“, – įspėjo tyrimo bendraautorius Baylor medicinos koledžo (JAV) gydytojas daktaras Chayakritas Krittanawongas pranešime spaudai.

Šokoladas, sveikata, mityba, Saldumynai, mokslas

Šokoladas greičiausiai nėra vienintelis svarbus veiksnys

Tyrėjai nėra tikri, ar vien tik šokoladas gali pagerinti širdies sveikatą, ar ir kitos ypatybės.

Tyrimas neatsižvelgė į skirtingus judėjimo įpročius, kas gali paveikti žmonių sveikatą labiau nei užkandžiai.

Svarbiu veiksniu gali būti ir geografinė vieta. Kai kurie labiausiai šokoladą mėgstantys asmenys gyvena tokiose Europos šalyse, kaip Šveicarija, kur požiūris į sveikatą ir judėjimą labai skiriasi nuo, tarkim, JAV gyventojų.

Parengta pagal „Insider“ rašo lrytas.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
27.09.2020 laikas 10:10 Kaip išsirinkti sau naudingą aromatą ir vaistą?
Natūralūs eteriniai augalų aliejai padeda išsaugoti sveikatą ir grožį, pailginti gyvenimą ir, o tai svarbiausia, atgauti dvasinę pusiausvyrą. Todėl taip naudinga išmokti surasti savo aromatą.

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 09:16 Fiziniai pratimai nuo vidurių užkietėjimo

Žinoma, mitybos pamiršti nereikėtų. Racione būtinai turėtų būti morkų, kopūstų, burokėlių su augaliniu aliejumi. Ryte tuščiu skrandžiu išgerkite stiklinę šalto vandens ir imkitės fizinių pratimų.

Skaityti daugiau

26.09.2020 laikas 21:45 Patarimai, kaip nugalėti vilko apetitą
Nutukimas - šiuolaikinės visuomenės rykštė ne tik mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje. Žmonių su sutrikusia riebalų apykaita skaičius toliau auga ir dabar apima beveik trečdalį mūsų šalies gyventojų.

Skaityti daugiau

26.09.2020 laikas 18:37 Amžinas klausymas: ar reikia plauti vištieną? Pasakė kartą ir visiems laikams
Vištiena yra itin mėgiama mėsa ir mitybos pagrindas daugeliui žmonių, pasiryžusių sveikai maitintis ir reguliuoti kūno svorį. Tačiau neapdorotoje vištienoje gali būti salmonelių ir kitų ligas sukeliančių mikrobų, todėl svarbu atsargiai su ja elgtis. Laikas sužinoti, kaip tinkamai paruošti maisto pro...

Skaityti daugiau

26.09.2020 laikas 15:29 Amžinas klausymas. Seksas per mėnesines: ar galima?
Prasidėjus mėnesinėms, merginoms (o kartais ir jau kurį laiką su jomis susiduriančioms moterims) kyla įvairių klausimų. Pasistengsime atsakyti į dažniausiai pasitaikančius. Ar per mėnesines galima maudytis ežere (ir kituose atviruose vandens telkiniuose)?...

Skaityti daugiau

26.09.2020 laikas 11:44 Ar L. Linkevičius pagal JT dokumentus uždegė Lietuvai žalią šviesą?

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, vykstant Jungtinių Tautų (JT) Generalinei Asamblėjai, jos paraštėse nuotoliniu būdu dalyvavo „Daugiašališkumo aljanso“ renginyje. Renginio tikslas – aptarti daugiašališkumo vaidmenį atsigaunant po COVID-19 pandemijos.

...

Skaityti daugiau