Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Mistinės Būtybės » 2021 » Kovo » 7

Legenda apie Konvio upę ir pabaisą Afanką

Kalbama, jog kažkada buvo laikai, kai žmonės, gyvenantys Konvio slėnyje, nuolat kentėdavo nuo didžiulių potvynių, kurie pražudydavo jų galvijus ir pasėlius. Tačiau šių nelaimių priežastis nebuvo natūralus reiškinys: visi žinojo, kad potvynius sukelia Afankas.

Afankas buvo legendinė valų vandens pabaisa, kuri, kaip kai kas teigia, kažkiek priminė Lochneso monstrą. Afankas gyveno Afanko ežere (Llin Ir Afank), iš kurio išteka Konvio upė. Tai buvo didžiulis žvėris, kuris susierzinęs galėjo nesunkiai suardyti ežero krantus, sukelti potvynius. Žmonės pabaisą ne kartą bandė užmušti, tačiau jos oda buvo tokia kieta, kad jos negalėjo pradurti nei ietis, nei strėlė, nei joks kitas ginklas.

Slėnio išminčiai susirinko pasitarti ir nusprendė, jei Afanko negalima nugalėti jėga, tai jį reikia kažkokiu būdu išvilioti iš jo ežero ir nuvežti toli į kalnus, kur jis daugiau žmonėms negalės krėsti aibes. Ežeras, į kurį buvo numatyta perkelti Afanką, vadinosi Mėlynojo Fontano ežeru (Llin Ffinnon Las) ir jis tyvuliavo Snoudono kalno šešėlyje.

Iš karto prasidėjo pasiruošimas: geriausias šalies kalvis nukalė tvirtas geležies grandines, kuriomis turėjo būti surištas Afankas, taip pat buvo pasiųstas siuntinys pas Hu Gardaną, kuris turėjo du pačius stipriausius jaučius visame Velse ir kuriam buvo perduotas įsakymas atvykti į Bets I Koudą.

Tačiau buvo viena problema: kaip išvilioti Afanką iš ežero, surišti jį grandinėmis, o po to užkelti ant jaučių traukiamo vežimo?

Pasirodo, Afankas, kaip ir daugelis šlykščių senų monstrų, buvo labai neabejingas jaunoms merginoms. Vietinio fermerio dukra buvo pakankamai drąsi ir pati pasisiūlė padėti išvilioti iš ežero Afanką.

Afanka, Būtybės, pabaisos, Legendos, monstrai

Mergina priartėjo prie Afanko ežero, o ją lydintys vyrai pasislėpė netoliese. Ji, stovėdama ant ežero kranto, ėmė tyliai dainuoti. Netrukus vanduo suraibuliavo, iš jo iškilo didžiulė monstro galva.

Nors merginą apėmė baimė ir kilo noras apsisukti ir pabėgti, ji sugebėjo save įveikti ir narsiai žiūrėjo tamsiai žalias pabaisos akis. Pradėjo dainuoti švelnią valų lopšinę.

Didžiulis Afanko kūnas lėtai iššliaužė iš ežero ir priartėjo prie merginos. Lopšine buvo tokia užliūliuojanti, kad Afanko galva lėtai nusviro ant žemės, o jis pats užmigo.

Mergina davė ženklą pasaloje tykantiems vyrams, tie greitai pribėgo ir surišo Afanką geležies grandinėmis.

Vos tik jie baigė savo darbą, Afankas atsibudo ir iš įniršio, kad jį apgavo, suriaumojo ir ėmė šliaužti atgal į ežerą. Laimei, grandinės buvo ilgos, kažkuriam vyrui užteko nuovokos prikabinti jas prie vežimo, į kurį buvo įkinkyti jaučiai. Jaučiai įtempė visas jėgas ir ėmė traukti pabaisą. Afankas buvo lėtai ištrauktas iš vandens, tačiau prisireikė Hu Gardano ir visų kaimo gyventojų pastangų, kad jis būtų ištemptas į krantą ir užkeltas ant vežimo.

Jis buvo tempiamas aukštyn Lledr҆o slėniu, o po to procesija patraukė link Mėlynojo Fontano ežero. Kylant stačiu kalnų keliuku vienas jautis taip smarkiai tempė vežimą, kad neteko akies - ji iššoko iš akiduobės, o iš ašarų, kurias praliejo jaučiai, susiformavo Jaučio Akies ežeras.

Galingi jaučiai labai sunkiai judėjo į priekį, kol pasiekė Mėlynojo Fontano ežerą, esantį netoli Snoudono viršukalnės. Ten nuo Afanko buvo nuimtos grandinės, pabaisa, garsiai riaumodama, šoko į mėlyną ežero vandenį, kuris turėjo tapti jo naujais namais. Tarp tvirtų akmens uolų esančiame ežere Afankas gyvena ir mūsų laikais.

paranormal.lt

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
23.04.2021 laikas 08:54 Tatuiruotės ir jų magiška galia
Iki šių laikų kai kurie žmonės tiki, kad piešiniai ant kūno gali kaip nors paveikti santykius ar įvykius žmogaus gyvenime. Yra begalė tatuiruočių, kurios turi stebuklingų ženklų arba magišką prasmę, nors ne visada tikrąją jų reikšmę suprantame....

Skaityti daugiau

22.04.2021 laikas 22:23 Svarbus Tarptautinis Mokslinis Perspėjimo Pranešimas | 4 Dalis

4 dalis - Prie pasaulio mokslininkų, demaskuojančių didžiausią XXI amžiaus aferą, prisijungė ir lietuvių mokslininkė AUŠRA BLAŽĖNIENĖ. Mokslininkės komentaras laidoje. SUSTABDYKITE: terorą, beprotybę. manipuliavimą, diktatūrą, melą ir didžiausią 21 amžiaus sveikatos apsaugos apgaulę.

...

Skaityti daugiau

22.04.2021 laikas 18:18 Viena žiauriausių avarijų istorijoje: kaip įvyko „Byford Dolphin“ katastrofa
Norint vykdyti naftos ir dujų operacijas jūroje, reikia įrengti ir prižiūrėti dideliame, maždaug 50 metrų gylyje esančią įrangą. Tam, kad nardytojai pasiektų tokį gylį, jie turi nusileisti ir pakilti ypač atsargiai. Taip pat reikia skirti laiko slėgio sumažinimui, kad išvengtų siaubingos dekompresin...

Skaityti daugiau

22.04.2021 laikas 17:51 Jei įvyktų tokia nelaimė - skristi į kosmosą taptų nebeįmanoma

Kosminės šiukšlės – neveikiantys palydovai, raketos ir jų dalys – tampa vis didesne problema. Vienas iš didžiausių pavojų yra jų susidūrimai: du objektai, lekiantys kilometrų per sekundę greičiu vienas kito atžvilgiu, susidūrę pažyra į šipulius, kurie gali sunaikinti gretimus objektus...

Skaityti daugiau

21.04.2021 laikas 21:13 Dinozauras kieme: padaras, kuris atrodo kaip „Velociraptorius“, užfiksuotas kameroje
Krokodilas ar didelis pitonas gali tikrai ateiti į Floridos gyventojo kiemą, tačiau vietoj to, kad pamatytume būtybę, labai panašią į dviejų kojų dinozaurą iš filmo „Jūros periodo parkas“, yra dar vienas nervų sistemos išbandymas....

Skaityti daugiau

23.04.2021 laikas 11:09 Vištienos Chow mein - kiaušininiai makaronai su vištiena ir daržovėmis

Vištienos Chow mein - tai WOK’e iškepti kiaušininiai makaronai su vištiena bei daržovėmis. Tai vienas iš mano pačių mėgstamiausių patiekalų, o šiuos makaronus mėgstu daug labiau už įprastinius. Padažas šiuos makaronus padaro labai sultingais, ir suteikia ryškaus skonio. Tai patiekalas, kurį...

Skaityti daugiau

23.04.2021 laikas 08:18 Genetic vaccines: Are they the new thalidomide?
Many Americans have heard the news account of Dr. Gregory Michael, a 56-year-old Florida physician who, after receiving his first dose of a Pfizer COVID vaccine on December 18 of last year, was hospitalized three days later....

Skaityti daugiau

23.04.2021 laikas 06:54 At least 60 percent of all new Covid-19 “cases” are occurring in people who were already vaccinated
Dr. Harvey Risch, a professor of epidemiology at Yale University, has calculated that upwards of 60 percent of all new “cases” of the Wuhan coronavirus (Covid-19) are occurring in people who were already “vaccinated” for the disease....

Skaityti daugiau