Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2018 » Spalio » 30

10 patarimų, kaip palengvinti žvynelinę

Žvynelinė yra autoimuninė liga, kuriai būdingos raudoni, pleiskanojantys odos bėrimai. Nors ji pažeidžia odą, tačiau žvynelinė iš tikrųjų prasideda organizmo viduje – imuninėje sistemoje. Liga kyla iš T limfocitų, kurie yra tam tikros baltųjų kraujo kūnelių ląstelės. T limfocitai yra sukurti tam, kad apsaugotų kūną nuo infekcijų ir ligų. Kai šios ląstelės per klaidą tampa aktyvios ir sukelia kitokį imuninės sistemos atsaką, gali atsirasti žvynelinės simptomų. Vaistų nuo žvynelinės nėra, bet yra būdų, kaip suvaldyti šią odos ligą.

žvynelinė, oda, žvynelinės gydymas, sveikatos patarimai

10 patarimų, kaip palengvinti žvynelinę:

Vartoti maisto papildus. Į vidų vartojami maisto papildai gali palengvinti žvynelinės simptomus. Nacionalinės žvynelinės fondas pataria vartoti žuvų taukus, vitaminą D, tikrąjį margainį, alaviją, dyglialapę mahoniją, nakvišų aliejų. Tačiau prieš pradedant vartoti bet kokius maisto papildus reikėtų pasitarti su gydytoju, kuris padės pasirinkti tokius maisto papildus, kurie neturėtų neigiamos reakcijos su šiuo metu vartojamais vaistais ir nepakenktų gydymui.

Mažinti odos sausumą. Rekomenduojama namuose ir biure naudoti oro drėkintuvą, kad patalpų oras visada būtų drėgnas. Tai gali padėti išvengti odos sausumo, prasidėjus centriniam šildymui. Jautrios odos drėkikliai taip pat gali padėti palaikyti normalią odos būklę, suteikti jai švelnumo, drėgmės ir apsaugoti nuo odos „žvynelių“ susidarymo.

Vengti kvepiančių priemonių. Daugelyje muilų ir parfumerijos priemonių yra dažų ir kitų cheminių medžiagų, kurie gali dirginti odą. Jie skaniai pakvėpina, bet gali dirginti odą. Sergantiems žvyneline tokių priemonių reikėtų vengti ir rinktis asmeninės higienos ir kosmetikos priemones, skirtas jautriai odai.

Valgyti sveikai. Žvynelinę padeda kontroliuoti tinkama mityba. Odos ligos paūmėjimų galima išvengti, sumažinus raudonos mėsos ir riebių užkandžių suvartojimą. Uždegimą dėl žvynelinės veiksmingiausiai mažina gėlųjų vandenų žuvys, sėklos, riešutai, omega 3 riebiųjų rūgščių. Alyvuogių aliejų galima ne tik vartoti valgymui, bet ir tepti išoriškai ant odos arba prieš einant į dušą ištepti galvos odą aliejumi, kad trenkant plaukus lengviau pasišalintų odos pleiskanos ir atplaišėlės.

Pasinerti į vandenį. Karštas vanduo gali dirginti sergančiųjų žvynelinę odą. Tačiau pagulėti drungno vandens vonioje su „Epsom“ druska, mineraliniu aliejumi, pienu arba alyvuogių aliejumi, gali būti labai naudinga, nes tai sumažina niežulį ir skatina „žvynelių“ pasišalinimą. Po vonios odą iš karto ištepti drėkinančiu kremu ar losjonu. Jeigu yra galimybė, galima nuvykti paplūduriuoti į Negyvąją jūrą Izraelyje.

Pasilepinti saulės spinduliais. Šviesos terapija, kai oda tampa atvira ultravioletiniams spinduliams, gali būti atliekama tik su gydytojo priežiūra. Ultravioletiniai spinduliai gali sulėtinti žvynelinės pažeistų ląstelių augimą. Geriausių rezultatų pasiekiama, jei šviesos terapija taikoma reguliariai ir dažnai. Reikia pažymėti, kad soliariumai nėra tas pats, kas šviesos terapija. Per daug saulės šviesos gali pabloginti žvynelinės būklę.

Mažinti stresą. Bet kokios lėtinės ligos, tarp jų ir žvynelinė, gali būti streso šaltinis. Dėlto dažnai patenkama tarsi į užburtą ratą, nes stresas savaime blogina žvynelinės būklę. Stresą suvaldyti galima išmokti: tam padeda joga ir meditacija.

Vengti alkoholio. Daugeliui žmonių alkoholis žvynelinės būklę pablogina. 2015 metų tyrimai parodė, kad moterys turėjo žymiai didesnę žvynelinės paūmėjimų rizikų, jei išgerdavo alaus, stipresnio nei 2,2 – 3,2 %. Jeigu per savaitę išgerdavo 5 tokio stiprumo alkoholio vienetų, turėjo beveik dvigubai didesnę riziką, kad prasidės žvynelinė, palyginus su negeriančiomis moterimis.

Išbandyti ciberžolę. Žolelės dažnai naudojamos gydyti įvairias ligas. Cibrežolė gali padėti išvengti žvynelinės paūmėjimų. Ciberžolę galima naudoti kaip maisto papildą arba kaip prieskonį maistui gardinti. JAV maisto ir vaistų administracija rekomenduojama ciberžolės dienos norma yra 1,5 – 3 mg.

Mesti rūkyti. Vengti tabako. Rūkymas gali didinti žvynelinės riziką. Jeigu žvyneline jau sergate, rūkymas gali sukelti ir pabloginti paūmėjimus.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
04.12.2017 laikas 11:14 Receptai Nuovirai skrandžio darbui palengvinti (vyšnios; mėlynės)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Skrandis. Ingredientai: Vyšnių, Mėlynių

Skaityti daugiau

23.07.2019 laikas 20:14 Receptai Kepti varškėčiai
Gaminame namuose. Kepti varškėčiai. Varškėčius apvoliojame miltuose ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje, iš abiejų pusių. Kepti varškėčiai tiekiami su grietine ir/ar mėgstama uogiene. Skanaus!

Skaityti daugiau

26.06.2019 laikas 08:26 Receptai Varškės apkepas su razinomis

Tobulas varškės apkepas su razinomis. Manų kruopas užpilame pienu ir palaikome 30-45 min. Razinas užmerkiame vandenyje. Sviestą laikome kambario temperatūroje, kad suminkštėtų. Varškės apkepas kepamas 35-40 minučių&nb...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 17:50 Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai
Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai. Pabūkite ir prisiminkite šių metų šilta rudenį prie upės. Nuostabus oras, net uodai, mašalai skraido

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 14:06 Senos sielos: ar tikrai gyvename daugybę gyvenimų?
Klausimas apie tai, ar žmogus gali turėti ne vieną, o daugybę gyvenimų, peržengia laikų ir kultūrų ribas. Senovės išminčiai ir šiuolaikiniai ezoterikai tvirtina, kad mūsų siela keliauja per nesuskaičiuojamas inkarnacijas. Tačiau kaip mokslo požiūris ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 12:53 Dirbtinis intelektas bepiločių orlaivių koordinavimui: nauja era
Plačiai diskutuojama apie dirbtinio intelekto (AI) panaudojimą kare, tačiau naujausi Kinijos mokslininkų pasiekimai kelia klausimų dėl ateities karo strategijų. Naudodami pažangias technologijas, kuriamos AI sistemos, galinčios koordinuoti bepiločių ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau

01.11.2024 laikas 20:51 COVID-19 vakcinų ir širdies ligų rizika: nauji tyrimo duomenys
Paskutiniu metu vykstantys tyrimai apie COVID-19 vakcinas atskleidžia nerimą keliančius rezultatus dėl širdies ligų rizikos. Neseniai Pietų Korėjos tyrėjų komanda, analizavusi didelį duomenų kiekį, nustatė, kad asmenims, gavusiems mRNA vakcinas, rizi...

Skaityti daugiau