Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Spalio » 17

Kaklo skausmas

Kaklo skausmas - bent kartą gyvenime skundžiasi daugiau kaip 60 proc. žmonių. Jis yra paplitęs daugiau moterų nei vyrų tarpe. Skausmas gali būti įvairaus pobūdžio ir intensyvumo. Vieni pacientai jaučia tik lengvą diskomfortą kakle, kiti gali skųstis stipriu, deginančio ar maudžiančio tipo skausmu. Jeigu skausmas trunka ilgiau nei tris mėnesius, jis yra vadinamas lėtiniu. 

kaklas, skausmas, ligos, sveikata, kaklo skausmas

Priežastys 

Kaklą gali pradėti skaudėti po galvos traumos, kaklo raumenų patempimo ar nervo užspaudimo tarp slankstelių. Vyresniems asmenims dažniausia kaklo skausmo priežastis yra artritas. Ūmus kaklo skausmas gali būti susijęs su netaisyklinga laikysena, ypač dirbant sėdimą darbą, nepatogia miegojimo poza, taip pat su stresu ir neigiama emocine būsena. Kaklo skausmas yra vienas iš simptomų sergant tokiomis ligomis, kaip osteoporoze, infekcine mononukleoze, reumatoidiniu artritu, raudonuke. Kaklą gali skaudėti padidėjus limfiniams mazgams ir esant tam tikrų vietų navikams ar jų metastazėms.

Šiuo metu dar nėra moksliškai patvirtintų tyrimų, kurie įvardintų visas kaklo skausmo priežastis. Ir daugeliui pacientų skausmo kilmė nėra vis dar nėra žinoma, nors yra daugiau nei 100 šios lokalizacijos skausmo priežasčių. 

Ypatumai 

• Maudžiančio ar deginančio pobūdžio skausmas kaklo srityje kartu su raumenų įtempimu; 
• Skausmas iš kaklo srities gali plisti į petį, ranką, plaštaką ar galvą, taip sukeldamas stiprų vienpusį ar dvipusį galvos skausmą; 
• Kaklo srities raumenys yra įtempti, sustingę, juos liečiant ar judinant kaklą skausmas sustiprėja; 
• Ūmus ir stiprus skausmas išprovokuoja priverstinę padėtį: dažniausiai pacientas pasuka kaklą į šoną. Ši būklė vadinama tortikoliu; 
• Skausmas kaukolės pamate gali pasireikšti kartu su pečių juostos ir rankų silpnumu, dilgčiojimu ar nutirpimu. 

Pavojaus signalai, kurie yra susiję su kaklo skausmu. Kai kuriais atvejais kaklo skausmas gali būti vienas iš meningito (galvos smegenų dangalų uždegimo) simptomų. Jeigu pasireiškia kurie nors iš toliau išvardintų simptomų, būtina nedelsiant kviesti greitąją medicinos pagalbą: 

• Greitai atsirandantis ir progresuojantis hemoraginis bėrimas, ypač sėdmenų srityje, kuris neišnyksta paspaudus pirštu. Galima atlikti „stiklinės mėginį“: uždėjus stiklinę, bėrimo elementai neišnyks, o ryškiai matysis; 
• Pakyla aukšta temperatūra, kartu jaučiamas ir stiprus kaklo skausmas; 
• Kaklo skausmas ir raumenų įtempimas ypač sustiprėja kaklą lenkiant į priekį. Pacientas net negali prilenkti smakro prie krūtinės. Tai yra vienas iš kelių meninginių simptomų – kaklo raumenų rigidiškumas; 
• Atsiranda šviesos baimė: esant ryškiai šviesai, skausmas itin sustiprėja; 
• Prasideda labai stiprus galvos ir nugaros skausmas; 
• Pacientas daug kartų vemia. 

Kai kuriais atvejais kaklo skausmas gali būti vienas iš galvos traumos ar disko pažeidimo simptomų. Jeigu pasireiškia kurie nors iš toliau išvardintų simptomų, būtina nedelsiant kviesti greitąją medicinos pagalbą: 

• Kaklo skausmas prasideda po neseniai įvykusios galvos traumos. Pacientas apsnūsta, jaučiasi labai silpnai, gali prarasti sąmonę; 
• Kaklo skausmas atsiranda kartu su stipriu galvos skausmu; 
• Sutrinka paciento rega, klausa ir koordinacija; 
• Pacientas stipriai ir daug kartų vemia; 
• Atsiranda stiprus skausmas už vienos akies; 
• Sumažėja rankų ir kojų raumenų jėga. 

Kaklo skausmo priežastis gali būti nustatoma fizinės apžiūros pagalba, kurios metu galima įvertinti: 

• Kaklo raumenų funkciją; 
• Kaklo judesių amplitudę; 
• Aplinkinių sąnarių funkciją; 
• Nustatyti pakenktus nervus. 

Norint tiksliai nustatyti skausmo priežastį, būtina atlikti laboratorinius ir instrumentinius tyrimus. 

kaklas, skausmas, ligos, sveikata, kaklo skausmas

Gydymas 

Jeigu jums pradėjo skaudėti kaklą, pasistenkite neapriboti kasdieninės veiklos – lovos režimas tikrai nėra būtinas. Rekomenduojama kaklo įtvarą naudoti tik vieną-dvi dienas, kad visiškai nesustingtų kaklo raumenys. Jeigu skausmas užsitęsė ilgiau nei kelias dienas, siūloma apsilankyti pas šeimos gydytoją ar fizioterapeutą. 
Pagrindinis kaklo skausmo gydymas – manualinė terapija ir nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo. Ilgą laiką vartojant šiuos medikamentus, būtina pasitikrinti sveikatą dėl galimo vaistų šalutinio poveikio (virškinamojo trakto sutrikimo, bronchinės astmos paūmėjimo, medžiagų apykaitos sutrikimo). Jeigu skausmas tęsiasi ilgiau nei tris mėnesius, rekomenduojamas intensyvus kaklo raumenų mankštinimas, fizioterapinės procedūros, akupunktūra. 

Jeigu pacientas išlieka aktyvus, reguliariai sportuoja ir laikosi paskirto gydymo režimo, paprastai šios būklės prognozė yra pakankamai gera. 

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
02.07.2020 laikas 20:12 Internete pasirodė vaizdo įrašas, kuriame lėktuvas pakibo ore
Internete buvo paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame aiškiai matyti, kad, tariamai lėktuvas kabo ore. Bet ar tai tikrai gali būti, ar tai tik optinė iliuzija, ar tai photoshopas?

Skaityti daugiau

01.07.2020 laikas 20:31 Skambutis iš vandenyno gelmių, užtrukęs dvi paras ir kainavęs 28 gyvybes

Ši istorija yra apie labai ilgą telefono skambutį. Būtent skambutį – kai telefono aparatas skleidžią garsų signalą “dziiiiiiiin”. Ko gero, tai buvo pats ilgiausias telefono skambutis pasaulyje. Gaila, kad šalia nebuvo Gineso rekordų knygos atstovų, kurie būtų tai užfiksavę.

...

Skaityti daugiau

01.07.2020 laikas 19:09 Senoviniai Statainiai Olantaitambas, Peru
Pavadinimas „Olantaitambas” (Ollantaytambo) kilęs iš kečujų kalbos ir sudarytas iš dviejų dalių. “Olanta” buvo tikrinis daiktavardis, “tambo” reiškia “miestą, kur keliautojas gauna prieglobstį, maisto ir pagalbą”. Olantos vardas mus pasiekė per žodinę kūrybą, kurios pagrindu XVIII amžiuje šventikas ...

Skaityti daugiau

01.07.2020 laikas 18:25 Q naujienos: Kai gyvenimas kitų sąskaita baigiasi
JAV JT užprotestavo Kinijos siekį užimti geltonąją jūrą. Kinija būriuoja pajėgas prie rytų Ladako, bręsta konfliktas su Indija. Australai užkirto kelią aukso kasyklos pardavimui Kinijai. JAV rinkimai išties yra lemiama kas bus toliau su Kinija....

Skaityti daugiau

30.06.2020 laikas 20:48 Didžioji Varnalėša. Vaistinis Panaudojimas

Varnalėšą, dėl kibių žiedinių graižų, kurie kabinasi už drabužių ir kurių ne taip lengva atsikratyti, sunku būtų supainioti su kokiu nors kitu augalu. Skirtingai nuo kitų šio dvimečio augalo rūšių (jų yra apie 10), ji dar vadinama didžiąja varnalėša.

...

Skaityti daugiau

30.06.2020 laikas 19:46 Liaudies Medicina: Vonios gelbsti nuo gripo
Žiemos pabaiga, pavasario pradžia - gana pavojingas laikas, kai dar gali siausti visokie peršalimai ir net gripas. Aš šia liga nesirgau jau kelerius metus. Matyt, dėl to, kad žiemą palaikau savo imunitetą specialiomis voniomis. Apie šį metodą pirmiausia sužinojo mano žmona, perskaitė kažkokioje knyg...

Skaityti daugiau