- 24.09.2018
- 3.9 Reitingas
- 12358 Peržiūros
- Komentarai
Pelynas, dar žinomas kaip kartusis kietis, metėlis, pelūnas, yra kiečių genties, daugiametis žolinis augalas. Randamas Eurazijoje, Šiaurės Afrikoje ir Šiaurės Amerikoje.
Šis augalas terapiškai naudojamas jau nuo neatmenamų laikų, kaip puiki priemonė išsivalyti nuo kenksmingų organizmų.
Pelynas ir kenksmingi organizmai
Kenksmingi organizmai yra rimta sveikatos problema kiekvieno pasaulio šalyje, ne vien tik besivystančiose šalyse. Įvairių rūšių organizmai gali užteršti maistą ir vandenį, o tada sukelti įvairių sveikatos problemų tiek žmonėms, tiek gyvūnams.
Pelynas turi keletą junginių, iš kurių vienas pagrindinių yra artemizininas, kuris yra atsparus kenksmingiems organizmams.
Šie junginiai sukuria aplinką, kuri yra aktyviai priešiška kenksmingiems organizmams ir neleidžia jiems plisti.
5 pagrindiniai pelyno privalumai
Nugali maliariją
Maliarija yra sunki liga, kurią sukelia parazitas, perduodamas užkrėstų uodų įkandimo metu, perpildant žmogaus raudonuosius kraujo kūnelius. Artemizininas yra ekstraktas, randamas pelyne. Jis yra naudojamas antimaliariniuose vaistuose, kurie yra vieni stipriausių rinkoje.
Jis žinomas, kaip itin greitai mažinantis parazitų skaičių, pacientų, sergančių maliarija, kraujyje. Eksperimentai įrodė, kad artemizininas yra veiksmingas prieš maliarijos parazitus, nes jis reaguoja su dideliu kiekiu geležies parazituose, gaminant laisvuosius radikalus. O laisvieji radikalai sunaikina maliarijos parazitų ląstelių sieneles.
Žudo vėžines ląsteles
Remiantis neseniai atliktais tyrimais, artemizininas gali nužudyti geležies prisotintas krūties vėžio ląsteles, panašiai kaip tą padaro su maliariją sukelenčiais parazitais. Todėl pelynas yra puiki, natūrali priemonė nuo krūties vėžio profilaktikos.
Atsikrato parazitų
Pelynas yra naudojamas parazitų iš žarnyno šalinimui, ypač spalinių ir askaridžių. Spalinės yra viena iš labiausiai paplitusių kirmėlinių infekcijų, plintančių per žmonių kontaktą.
Apvalios kirmėlės arba nematodai, yra parazitai, kurie taip užkrečia ir žmogaus žarnyną. Spalinės gali sukelti itin didelį niežulį išangės srityje, o apvaliosios kirmėlės, gali sukelti kosulį, dusulį, pilvo skausmus, pykinimą, viduriavimą, kraują išmatose, svorio kritimą.Šių parazitų galima atsikratyti natūraliais metodais. Pelynas, juodas riešutmedis, gvazdikėliai – paprastai naudojami kartu, kad nužudyti parazitines infekcijas.
Gydo Krono ligą
Mokslininkai tyrimų metu nustatė, kad pelynas gali sumažinti arba pašalinti steroidų poreikį pacientams sergantiems Krono liga. Be to pelynas turi teigamą poveikį nuotaikai ir gyvenimo kokybei, kuri yra nepasiekiama kitais įprastais vaistais, skirtais krono ligai gydyti.
Turi antimikrobinių ir priešgrybelinių savybių
Tyrimai parodė, kad eteriniai aliejai iš pelyno turi antimikrobinį aktyvumą prieš keletą bakterijų padermių, įskaitant ir E.coli bei Salmonella bakterijas.Pelynas gali ne tik naikinti bakterijas, bet taip pat ir puikiai žudyti grybus. Eterinis aliejus distiliuotas iš pelyno, slopina plataus spektro grybų augimą, taip pat pasižymi antioksidacinėmis savybėmis.
Kiti pelyno privalumai
- Pelyno nauda neapsiriboja vien tik savo poveikiu kenksmingiems organizmams. Pelynas taip pat žinomas, kaip turintis junginių, stimuliuojančių virškinimą bei palaikančių tulžies pūslės funkciją. O vartojant kartu su imbieru nauda ženkliai padidėja.
- Pelynas taip pat palaiko sveiką kraujotaką ir ramina sudirgimą.
- Mokslininkai įrodė, kad pelynas gali turėti net neuroprotekcinių savybių.
- Kaip ir daugelis kitų augalų, pelynas yra koncentruotas antioksidantų šaltinis.
Pelyno vartojimas ir receptai
- Pelyną galima įsigyti vaistinėse arba internetinėse parduotuvėse, kaip eterinio aliejaus, kapsulių, tablečių, tinktūros ir skystojo ekstrakto formų. Jis taip pat gali būti naudojamas šviežias arba džiovintas.
- Geriausias būdas yra vartoti sausos formos pelyną.
- Turint žarnyno problemų, pavyzdžiui kirminų ar parazitų, pelyną geriausia vartoti tablečių pavidalu.
Kaip tinkamai pasidaryti pelyno arbatą:
- Įdėkite nuo pusės iki vieno arbatinio šaukštelio džiovinto pelyno miltelių į puodelį.
- Užpilkite verdančiu vandeniu ir palikite apie 15 minučių, leiskite atsiskleisti gerosioms pelyno savybėms.
Svarbu, kad nedėtumėte daugiau nei 1 šaukštelio pelyno miltelių, nes arbata bus labai stipri bei karti.
Taip pat, plikydami arbatą ilgiau nei 15 minučių padarysite ją stipresnę ir kartesnę. Pelyno arbata neturėtų būti saldinama, norint išgauti geriausią efektą.
Bet norėdami sumažinti kartų skonį, galite įdėti šiek tiek pipirmėčių arba anyžių.
Šalutinis pelyno poveikis
Dėmesio!
Nors pelynas ir yra žolelė, tačiau jį vartoti reikėtų atsakingai, mažomis dozėmis ir neilgiau nei 4 savaites vienu metu.
Kadangi nesaikingas pelyno vartojimas gali sukelti nervų sistemos sutrikimų, pasireiškiančių mąstymo sunkumais, rankų bei kojų tirpimu, nesugebėjimu sukoncentruoti dėmesį ir net paralyžiumi.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau