- 08.05.2021
- 0.0 Reitingas
- 2662 Peržiūrų
- Komentarai
Skydliaukė yra itin svarbi endokrininės sistemos dalis, ji išskiria į kraują ir limfą ypatingus biologiškai gyvus hormonus - T4, trijodtironiną T3. Jie ir reguliuoja visą medžiagų apykaitą. Jei organizme trūksta jodo, atsiranda endeminė struma, vystosi hipotireozė; jei jodo per daug, vystosi hipertireozė, tireotoksikozė. Daug kas žino, kad nuo jodo trūkumo puikiai padeda baltosios sidabražolės. Apie šiuos puikius augalus jau buvo daug rašyta. Taip pat naudingi paprastieji dagišiai, plautės ir kt.
Sibirinis ženšenis - tikras atradimas. Jis auga tik Altajuje, vartojamas gydant abi skydliaukės susirgimų rūšis. Kedenė - žalioji barzda - geriausias augalas kraujospūdžiui normalizuoti. Jame taip pat yra daug jodo. Jūros dumblius geriau vartoti šviežius arba džiovintus, nekonservuotus. Jei jodo organizme per daug, naudinga vartoti taukes, jei trūksta hormonų, vartokite šventagaršves ir tikruosius skaistminus (gyvuosius gamtinius hormonus). Noriu papasakoti apie augalus, kurie padeda įveikti «mazgus», navikus. Gamta kiekvienai bėdai turi augalėlį! Ne tik sibiriniai bijūnai, džungarinės kurpelės, rausvosios rodiolės naudingos, gydant difuzinį toksinį gužį (Bazedovo ligą), būtinos ir vilkakojės bei bervidžiai. Apie juos žinome nedovanotinai mažai!
Paprastosios vilkakojės (Lycopus europaeus L.) priklauso notrelinių šeimai. Tai daugiamečiai žoliniai augalai. Išvaizda neišsiskiria. Viršutinė antžeminė dalis ruošiama žydėjimo laikotarpiu. Dažniausiai auga vandens telkinių pakrantėse, miško aikštelėse, pamiškėse, pievelėse. Šiuose augaluose yra eterinio aliejaus, flavonoidų, antocianų, glikozido liuteolino, obuolių, vyno, citrinų ir kitų organinių rūgščių, daug vitamino C, karoteno, saponinų, kumarinų, mineralinių elementų. Jau garsūs senovės gydytojai pastebėjo raminamąjį, hipotenzinį, skausmą malšinantį, uždegimą slopinantį, antiseptinį, rišantį ir kraujavimą stabdantį poveikį. Vilkakojės reguliuojančiai veikia menstruacinį ciklą, normalizuoja padidėjusią skydliaukės funkciją, susiurbia «mazgus». Paprastosios vilkakojės buvo vartojamos (ir dabar vartojamos) nuo neurastenijos, isterijos, migrenos, hipertoninės ligos, klimakso sindromo, algodismenorėjos, lėtinio gastrito, kolito, diarėjos, gimdos kraujavimų, hipermenstruacinio sindromo. Taip pat padeda nuo jodo pertekliaus, Bazedovo ligos, širdies ritmo sutrikimų, padažnėjusio širdies plakimo, nemigos, streso ir baimės be pagrindo, endikardito, galvos skausmo.
Receptas: 1 valgomąjį šaukštą žaliavos užpilti 200 ml verdančio vandens, palaikyti 40 minučių. Vartoti po 1/3 stiklinės 3 kartus per dieną, likus 15 minučių iki valgio. Kursas - 1 mėnuo, paskui 10 dienų pertrauka. Rekomenduojami 3-4 kursai. Arba 50 g džiovintos žolės užpilti 0,5 litro geros degtinės, 15 dienų palaikyti tamsioje vietoje. Vartoti tokiais pačiais kursais po 30 lašų su vandeniu, likus 15-20 minučių iki valgio. Kontraindikacijų nenustatyta.
Bervidžiai vadinami gumbuotomis, gužinėmis šaknimis. Anot senovės gydytojų, kiekvienas augalas gavo savo pavadinimą pagal išorinę išvaizdą priklausomai nuo to, kokius negalavimus jis gali gydyti. Bervidžių šaknys panašios į gumbelius, vadinasi, gali susiurbti navikus, gumbus (ir ne tik skydliaukėje!). Šios šaknelės, galima sakyti, išgelbėjo mano mamą. Mama ir pati pažinojo nemažai žolelių. Pokario metais ji patyrė didelių sužalojimų, vaikščiojo su ramentais, du kartus gimė negyvi vaikučiai. Mama buvo 1 grupės invalidė... Kartą net važiavo į kaimą atsisveikinti su giminaičiais, ir tada kažkokia senutė davė jai šaknų ryšelį. Tai buvo bervidžiai. Vėliau mama juos visą laiką vadino «gyvenimo» šaknimis (be to, ji dar turėjo skydliaukės ir krūties naviką, stuburo išvaržą).
Bervidžiai vartojami ir į vidų, ir išoriškai - kaip tepalas ant vidinio naviko srities. Nuo skydliaukės mazgų naudojami kompresai. Kinų liaudies medicina šaknis naudoja ir nuo impotencijos, taip pat spermatogenezei stiprinti, regėjimui aštrinti. Receptas: 2 g smulkintų šaknų (1 arbatinį šaukštelį) užpilti 200 ml verdančio vandens, ant mažos ugnies vandens vonelėje pakaitinti 15 minučių, atvėsinti. Atminkite, kad ant skydliaukės, ant krūties negalima dėti nieko karšto! Tik kūno temperatūros! Pavilgą ar kompresą dėti ant skaudamos vietos 2-3 kartus per dieną, laikyti 2 valandas. Nakčiai naudinga dėti pavilgus su žliūgėmis, ąžuolų žieve, druskos tvarsčius. Tokį nuovirą gerti po 1 valgomąjį šaukštą 3-4 kartus per dieną. Jei kartu vartojate vilkakojes, tai praėjus 1,5 valandos po valgio 3 kartus per dieną. Pabandykite. Nebandysi - nežinosi.
Spiritinė trauktinė: 20-25 gramus šaknų užpilti 0,5 litro degtinės, palaikyti 10 dienų, nukošti. Vartoti po 10 lašų su vandeniu, pamažu pasiekiant 1 arbatinį šaukštelį, 3 kartus per dieną. Nuo gimdos miomos dedami tamponai. Į akmenų aliejaus tirpalą (3 gramus akmenų aliejaus ištirpinti 500 ml šilto virinto vandens, paimti 50 ml tirpalo) įlašinti 8-10 lašų bervidžių nuoviro.
Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.
Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, receptų, norite pranešti naujieną, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!
* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau