Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Lapkričio » 9

Nežinomas genijus, lyginamas su Da Vinčiu: sraigtinių Loreto laiptų paslaptis

Apie šį neįprastą statinį jūs greičiausiai nieko negirdėjote, kaip ir dauguma žmonių. Tuo tarpu Santa Fe (Naujosios Meksikos valstija, JAV) mieste šie laiptai yra viena iš garsiausių vietinių įžymybių. Ir kai žmonės prašo nuvesti juos į Loreto koplyčią, būkite tikri, kad jie garantuotai eina ten pažiūrėti „stebuklingų laiptų“, o ne pačios koplyčios (beje, ji irgi gana graži).

“Stebuklingi laiptai” kukliai įsitaisė kairiajame Loreto koplyčios kampe. Tai gražūs sraigtiniai laiptai, maždaug 6 metrų aukščio, vedantys į viršutinį aukštą. Jie padaryti iš medžio ir iš pirmo žvilgsnio atrodo labai grakštūs, bet gana įprasti sraigtiniai laiptai.

Be laiptų nebūtų įmanoma patekti į viršutinį aukštą, o koplyčia negalėtų funkcionuoti, kaip buvo sumanyta, todėl problema pasirodė beesanti rimta. Kaip ji buvo išspręsta iš tikrųjų, niekas nežino, bet mus pasiekė legenda, kad vienuolės sureagavo į tai kaip į savo tikėjimo išbandymą ir nusprendė melstis šventajam Juozapui, dailidžių globėjui. Savo maldose jos prašė kaip nors padėti pastatyti laiptus.

architektūra, laiptai, koplyčia, stalius

Vienuolės meldėsi 8 dienas, o devintą dieną į koplyčią atėjo kažkoks niekam nežinomas vyras. Atsivedė jis mulą, ant kurio buvo didelis maišas su instrumentais. Vyras įėjo į koplyčią ir pasakė esąs dailidė. Vienuolės kaip mat papasakojo jam apie savo problemą. Vyras sutiko padaryti laiptus, bet su viena sąlyga - jis dirbs vienas ir niekas neturi jam trukdyti.

Ir dailidė pradėjo dirbti koplyčioje. Ateidavo vėlai, kai koplyčioje nieko nebūdavo ir dirbo visai vienas, naudodamas pačius primityviausius instrumentus. Atsitiktiniai liudininkai matė tik pjūklą, kvadratinę liniuotę, medines lentas ir kibirus su vandeniu.

Jis truputį pradelsė sutartą laiką (anot kitos versijos, atvirkščiai, darbą atliko anksčiau laiko) ir pabaigė laiptus po trijų mėnesių, o kai vienuolės padėkojo jam už darbą, dingo taip pat netikėtai, kaip ir pasirodė, nepaėmęs už darbą jokio užmokesčio.

Apžiūrinėjant laiptus, paaiškėjo, kad juose nėra nė vieno tradicinio sraigtinius laiptus laikančio elemento. O juk laiptai turėjo du apsisukimus ir stovėjo stabiliai, visu savo vaizdu ignoruodami fizikos dėsnius. Laiptai pastatyti be jokio vinies, visos detalės sutvirtintos tik mediniais kuoliukais ir klijais.

Sraigtinių Loreto Laiptų Paslaptis

Laiptų turėklai buvo padaryti po 10 metų ir tik todėl, kad vienuoliams buvo baisu lipti laiptais aukštyn ir žemyn. Laiptai buvo labai tvirti ir atlaikydavo visus krūvius, nors vizualiai žmonėms atrodė, kad dar truputį, ir jie nukris nuo tų laiptų.

Dar viena neatskleista Loreto laiptų mįslė yra tai, iš kokio medžio jie padaryti. Tyrėjams pavyko tik nustatyti, kad tai eglė, nors tokios eglės šiose vietose neauga. Dar daugiau, tyrėjams nepavyko išsiaiškinti, kokia tai išvis eglių rūšis.

Tiesa, neaišku, ar šiuose tyrimuose dalyvavo botanikai, bet faktas lieka faktu - nežinoma, nei kaip pastatyti Loreto laiptai, nei kas pastatė, nei iš kokios medienos. Bet tai juk ne kokia senovinė senybė, tai tik XIX amžiaus pabaiga!

Mistika tikintys žmonės yra įsitikinę, kad šiuos laiptus pastatė pats šventasis Juozapas, Jėzaus tėvas. O medžiai, iš kurio padaryti laiptai, tai medžiai iš Rojaus sodo, todėl neva ir negalima rasti jų analogų tarp paprastų medžių.

Loreto laiptus ištyrę architektai išsiaiškino, kad fizikos dėsniai ten iš tikrųjų nebuvo pažeisti. Tiesiog viskas atlikta taip genialiai ir taip kruopščiai priderinta, tarsi viskas būtų apskaičiuota su kompiuteriu.

Laiptai yra tokie tvirti, kad gali išlaikyti 12 suaugusių žmonių, vienu metu stovinčių ant laiptelių, svorį.

paranormal.lt

Įvertink šį straipsnį. Parašykite komentarą! Įvertinkite skaitomą Paranormal.lt turinį. Paremkite pasidalindami su kitais: .
Sveiki, nesuspėju, o info tiek daug! Kas Jums svarbu?
Iš viso atsakymų: 201
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
02.03.2021 laikas 21:50 Blogiausios prognozės pildosi – ištirpo rekordinis kiekis ledo
Visame pasaulyje keičiantis klimatui, ledo tirpimo greitis spartėja tiek sausumoje ir vandenyje, tiek ir šiauriniame ir pietiniame pusrutulyje.

Skaityti daugiau

02.03.2021 laikas 18:29 Kavos pupelė. Liaudiška Patirtis Nuo vidurių užkietėjimo, hipertonijos, astmos

Kava šiandien - tai ne tik tonizuojantis gėrimas, bet ir bendravimo priemonė. Kitaip tariant, du malonumai viename puodelyje. Mokslininkai iki šiol ginčijasi apie naudingas ir kenksmingas jos savybes. Peržvelkime tyrimų rezultatus ir įsiklausykime į kai kuriuos liaudies patirties receptus.

...

Skaityti daugiau

01.03.2021 laikas 20:03 Liaudiški patarimai nuo regėjimo, podagros, skrandžio nusileidimo, tromboflebito, ichtiozės, prostatito, kaklelio erozijos

Liaudiški patarimai nuo regėjimo, podagros, skrandžio nusileidimo, tromboflebito, ichtiozės, prostatito, gimdos kaklelio erozijos, lėtinio prostatito, skausmo pilvo apačioje ir šlapimo nelaikymo, kojų silpnumo, raumenų silpnumo, senatvinio vidurių palaisvėjimo.

...

Skaityti daugiau

01.03.2021 laikas 19:31 Liaudiška Patirtis Nuo Svorio, Vandenės, Medžiagų Apykaitos, Otito, ŪRS, Krūties Naviko

Liaudiška patirtis nuo svorio didėjimo, pilvo vandenės, sutrikusios medžiagos apykaitos, pūlingo otito, silpnumo, mieguistumo, sergant ŪRS, krūties naviko.

Skaityti daugiau

01.03.2021 laikas 19:03 Liaudiška Patirtis Nuo Poliartrito, Hipertonijos, Diarėjos, Dantų Skausmo

Liaudiška Patirtis Nuo Poliartrito, Hipertonijos, Diarėjos, Dantų Skausmo. Kaip įveikti žagsulį ir kaip pasigaminti Natūralią viagrą.

Skaityti daugiau

02.03.2021 laikas 20:37 It begins: Employer – ‘If you’re not vaccinated, you’re not working here.’ Welcome to the future of America?
Many citizens in the United States are facing the possibility of mandatory COVID-19 vaccinations, implemented by employers, cities, states, or even through federally-related regulations.

Skaityti daugiau

02.03.2021 laikas 19:50 Orkaitėje kepti vištienos kumpeliai marinuoti su šviežiu imbieru ir kuskuso

Šiaip savo virtuvėje aš gana retai naudoju šviežią imbierą, bet galiu pasakyti, kad vištiena jis idealiai tinka. Bekepant orkaitėje, visuose namuose aromatas buvo tiesiog fantastiškas. O ir jokio marinavimo valandų valandas, kas yra didžiulis pliusas.

...

Skaityti daugiau

02.03.2021 laikas 19:09 Spageti makaronai su tunu, citrina ir džiūvėsėliais
Atradusi šį makaronų su tunu receptą viename angliškame portale, aš labai skeptiškai žiūrėjau į jį, dėl naudojamų džiūvėsėlių. Atrodė, kad jie čia visiškai nederės ir mūsų šeimai nepatiks. Bet kaip aš klydau.

Skaityti daugiau