Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Rugsėjo » 25

Istorijos paslaptys: mada - kodėl 19 amžiaus moterys ten vėrėsi auskarus?

Žmonės kūną metalu puošia jau tūkstančius metų. Ir dabar ausys, nosys ir net bambos puošiamos auskarais. Netrūksta ir žmonių, kurie išdrįsta persiverti kiek intymesnes vietas. Bet ar žinojote, kad spenelių auskarai kadaise buvo kilmingiesiems būdinga grožio procedūra?

Manoma, kad spenelius taip puošė dar Amerikos čiabuviai bei dabartinio Alžyro gentys. Panašu, kad Europoje šią madą pradėjo Izabelė Bavarė, Karolio VI Mylimojo žmona, 1385-1422 metais buvusi Prancūzijos karaliene. Izabelė garsėjo giliomis iškirptėmis, kurios kartais visiškai nedengė krūtų. To meto šaltiniai teigė, kad kartais jas karalienė puošdavo tauriaisiais metalais ir brangakmeniais.

Tačiau pagreitį ši mada įgavo tik 19 amžiuje. Tuomet spenelių persivėrimas tapo aukštuomenės mada. Skirtumas tas, kad šįkart šios juvelyrikos niekas nematė - Viktorijos laikų damos buvo labai santūrios. Apie tai net nebuvo garsiai kalbama, tačiau ši mada buvo aprašyta ne viename tų laikų leidinyje.

Pavyzdžiui, apie tai paskutiniame 19 amžiaus dešimtmetyje rašė tuomet dar visai jaunas žurnalas „Vogue“. Tame straipsnyje buvo išdėstyti ir moterų motyvai. Pasirodo, moterys krūtis auskarais puošė tikėdamos, kad ši procedūra pagerins jų kūno formas. Kartais speneliai būdavo sujungiami grandinėle, kuri turėjo užtikrinti, kad krūtys bus simetriškesnės. Tai, žinoma, nėra tiesa. Kita vertus, gali būti, kad 19 amžiaus pabaigos-20 amžiaus pradžios leidiniai šią madą išpūtė tiesiog bandydami įsitvirtinti tarp rimtesnės spaudos.

Beje, įdomu ir tai, kad 20 amžiaus pradžios gydytojai kartais rekomenduodavo spenelių pervėrimą kaip būdą palengvinti kūdikių žindymą. Vėlgi, dabar tai nebėra laikoma medicinine procedūra, tinkama jaunoms mamoms. Kita vertus, dažnai kartojamas mitas, kad perverti speneliai neleidžia maitinti krūtimi irgi nėra teisingi - jei procedūra yra atlikta tinkamai, randinis audinys nesutrukdys žindymui. Tik, žinoma, papuošalus reikės išsiimti.

Ši mada 20 amžiaus pradžioje buvo beveik visiškai išnykusi. Ją atgaivino ne kas kitas, o aštuntojo dešimtmečio vyrai - ant scenos be marškinėlių lipantys dainininkai taip bandė išsiskirti iš kitų.

Technologijos.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar

Naujienos iš interneto

traffix.lt
TAIP PAT SKAITYKITE:
21.10.2020 laikas 21:41 Jei nakčiai vartoti pieną su propoliu
Būtinai vaistinėje nusipirkite 10% propolio tinktūros. Pipete 25 ml, ji tarnaus jums ilgai (kad galėtumėte įlašinti). Ir tai yra nebrangu.

Skaityti daugiau

21.10.2020 laikas 19:43 Auksas: gydytojas ar nedraugas?
Auksas! Ar gali traukti kas nors labiau negu šis taurusis saulės spalvos metalas. Ne veltui nuo seniausių laikų būtent auksas simbolizavo gerovę ir turtingų gyvenimų. Be to, senovės gamtos tyrinėtojai, gydytojai ir filosofai auksui priskirdavo ir gydomąsias savybes. Tačiau aukso magija yra klastinga...

Skaityti daugiau

21.10.2020 laikas 17:38 Mėlynės nuo diabeto ir trumparegystės

Kad mėlynės gerina regėjimą, žino beveik visi. Teigiamą mėlynių poveikį patvirtino ne vienas eksperimentas. Mėlynėse yra ypatingų medžiagų - karotinų, kurie suteikia galimybę geriau matyti prieblandoje ir gerina akių tinklainės kraujotaką.

...

Skaityti daugiau

21.10.2020 laikas 10:09 Kodėl gąsdina besikeičiantis mirties veidas?

Suvokti mirties neįmanoma neišsiaiškinus, kas yra gyvybė. O šiuolaikiniai mokslininkai tvirtina, kad gyvybė tėra materija. Ar tikrai? Juk visos pasaulio kultūros tiki, kad egzistuoja neapčiuopiama žmogaus esybė, kuri tęsia būtį tuomet, kai kūnas atgula amžinojo poilsio.

...

Skaityti daugiau

21.10.2020 laikas 08:17 Astana/Satana/Nur-sultan – Naujosios Pasaulio Tvarkos sostinė
NeCentroEkspertas ir LTanon kalbasi apie Kazachstano sostinę Nur-sultan bei joje akivaizdžiai išreikštą globalistų simboliką bei paties miesto paskirtį.

Skaityti daugiau

21.10.2020 laikas 07:15 Jonas Grigas ir 5G ryšys: politikai nesupranta, ką daro
Apie 5G ryšį kalbama daug ir nuolat. Deja, nepaisant specialistų perspėjimų, kad šio ryšio poveikis tiek žmonėms, tiek aplinkai nėra iki galo ištirtas, valdantieji pasiruošę jį visuomenei įpiršti bet kokia kaina. Ypač, pasak VU profesoriaus emerito, fizikos mokslų specialisto Jono Grigo, kelia nerim...

Skaityti daugiau