Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sveikatos Patarimai | Liaudies Medicina » 2021 » Sausio » 18

Medžio žievės liaudies medicinoje

Nežiūrint į tai, kad vaistiniai augalai asocijuojasi su lapais, žiedais, uogomis ar vaisiais, kartais su šaknimis, negalima nekreipti dėmesio į tokią puikią žaliavą, kaip medžių žievės. Žinome, ne visi medžiai turi gydomųjų savybių. Tačiau medžiai su pačiomis naudingiausiomis žievėmis auga mūsų soduose ir netoliese esančiuose miškuose...

Beveik nepakeičiamas putinas

Puikiomis gydomosiomis savybėmis pasižymi raudonojo putino žievė. Joje yra daug naudingų organizmui rūgščių, įskaitant acto ir valerijono, skaidančiųjų medžiagų, vitaminų C ir K. Putino žievės nuoviras turi priešspazminį, temperatūrą mažinantį, raminantį, priešuždegiminį ir rišantį poveikį. Reguliariai vartojant putino ekstraktą, galima žymiai sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje.

Gydyti peršalimo ligas ir gimdos kraujavimą, o taip pat stiprinti organizmą iš putino žievės gaminamas nelabai skanus nuoviras - 1 valg.šaukštas žievės užpilamas 1 stikline verdančio vandens. Stipresnis nuoviras (2 valg. šaukštai stiklinei vandens) yra gera raminančioji ir priešspazminė priemonė.

Be nurodytų savybių, nuoviras palengvina atsikosėjimą, tinka gydyti peršalimo ir alergines ligas.

Ieva vietoje aspirino

Ievos žievė naudojama kaip rišamoji, karščiavimą mažinanti ir priešmaliari-nė priemonė. Ji įeina į prakaitavimą skatinančios arbatos ir kitų vaistažolių rinkinių sudėtį. Nuo gripo ir peršalimo naudojamas mišinys iš 2-ų dalių žievės, 2-ų dalių šalpusnio lapų ir 1-os dalies raudonėlio. 1 valg.šaukštą mišinio užpilti 1 stikline verdančio vandens, palaikyti 20 minučių, nukošti ir gerti karštą po 0,5 stiklinės 3-4 kartus per dieną kaip prakaitavimą skatinančią arbatą.

Ievos žievės nuoviras geriamas gydant reumatą, kokliušą, karščiavimą, skrandžio ir gimdos kraujavimą ir vartojama kaip šlapimą ir tulžį varanti priemonė. Ievos žievių nuoviro vonios rekomenduojamos nuo varikozinio venų išsiplėtimo, nuoviru plaunama galva esant pleiskanojimui, slenkant plaukams.

Karklai ir kaštonai - nuo kraujavimo

Karklo žievių nuoviras labai gerai, kai yra vidinis uždegimas ir aukšta temperatūrą - nuoviras padeda greitai ir be pašalinio poveikio. Jeigu dar įdėti erškėčio, tai toks vaistas padės nuo tuberkuliozės, geltos, reumato, dizenterijos.

Nuo ginekologinių susirgimų geriamas ievos, karklo nuoviras, kuris taip pat naudojamas apiplovimui. Skaudant kojas, ypač esant venų išsiplėtimui, naudinga kojas pamirkyti šiltoje vonelėje su karklo žievės ir ąžuolo žievės nuoviru. Karklas - puikus kraujavimą stabdantis augalas. Karklo žievės milteliais pabarstomos kraujuojančios žaizdos. Tokių miltelių dulkės įkvepiamos į nosį, kai kraujuoja iš nosies, po to atsigulama į lovą, nededant pagalvės po galva. Kraujavimas sustabdomas labai greitai. Kraujavimą stabdo ir kaštono žievė. Ji neleidžia susidaryti trombams kraujagyslėse, gerina medžiagų apykaitą, mažina kraujo krešumą, pasižymi tonizuojančiu ir priešuždegiminiu poveikiu.

Šaltalankis - skrandžio pagalbininkas

Šaltalankio žievė - puiki priemonė nuo vidurių užkietėjimo, hemorojaus ir skrandžio ligų. Paprastai ji įtraukiama į mišinius, reguliuojančius žarnyno veiklą, ir į laisvinančių arbatų sudėtį. Šaltalankio žievės nuoviras palyginus su kitais, ypač cheminiais, laisvinančiais preparatais, laikomas labiausiai nekenksmingu. Be to, manoma, kad prie šio nuoviro organizmas nepripranta. Tačiau žievė turi būti išlaikyta ne mažiau kaip 2 metus. Šviežesnė šaltalankio žievė sukelia pykinimą ir veikia kaip vimdomoji priemonė.

Liaudies medicinoje šaltalankio žievė vartojama gydyti kepenų auglius, hemorojų, o taip pat esant gausioms menstruacijoms. Nelabai užleisti niežai sėkmingai gydomi, kas dieną kūną apiplaunant stipriu šaltalankio žievės nuoviru.

Šaltalankio ypatybė yra ta, kad sunku nustatyti reikiamo išgerti nuoviro dozę. Tai nustatoma tik praktiškai geriant jį.

Šermukšnis - ginekologų padėjėjas

Šermukšnio žievė naudojama kaip polivitamininė, šlapimą ir prakaitavimą skatinanti, kraujavimą stabdanti priemonė. Be to, žievės nuoviras vartojamas kaip rišančioji priemonė nuo viduriavimo, juo apiplaunama esant baltosioms ir vaginitams, o taip pat kaip kraujavimą stabdanti priemonė, pvz. esant hemorojui. Nuoviras taip pat vartojamas menstruacijoms sustabdyti, senovėje buvo laikomas nebloga priešnėštumine priemone.

Ąžuolas - visiems atvejams

Ko gero, labiausiai gydomųjų savybių turinti žievė - tai šio galingo medžio, dėl joje esančio didelio skaidančiųjų medžiagų kiekio. Ąžuolo žievės nuoviras vartojamas skalavimui nuo stomatito, užkimimo, lėtinio tonzilito, faringito, o taip pat pašalinti nemalonų burnos kvapą. Ąžuolo žievės nuovirai, trauktinės vartojamos gerklės skalavimui, stomatito ir kitų burnos ligų profilaktikai ir gydymui. Jie padeda nuo skrandžio ir žarnyno veiklos sutrikimų, nudegimų, odos ligų, šlapiuojančios egzemos, vartojamą pragulų profilaktikai. Taip pat naudojama ginekologijoje: kraujavimo sustabdymui, opų nuplovimui, apsiplovimams ir kompresams.

Iš ąžuolo žievės nuoviro daromos klizmos sergant hemorojumi. Nuoviras išoriškai naudojimas sustabdyti kraujavimą iš žaizdos, gydant nudegimus ir ilgalaikes odos ligas (egzema, dedervinė). Ąžuolo žievė naudojama vonelėms, kai rankos ir kojos gausiai prakaituoja.

Nulupti gyvam...

Skamba gal ir kraugeriškai, tačiau nieko nepadarysi: tiktai žievė, nulupta nuo gyvo medžio ar krūmo (arba nuo ką tik nupjauto), išsaugo savo naudingas savybes. Žuvęs medis jau po keleto valandų nebetenka savo medicininės vertės.

1. Paprastai žievė ruošiama pavasarį, sulos tekėjimo metu. Tuo metu žievėje yra daugiausia skaidančiųjų medžiagų (iki 20%), o taip pat flavonoidų, pektinų, cukraus, riebalų, krakmolo. Tačiau žievę galima ruošti ir vasarą: jeigu medis jaunas, tai žievė vis dar sukaupusi gydomosios drėgmės.

2. Žievė neturi būti storesnė nei 2 mm, priešingu atveju medis per senas ir nebeturi gydomųjų savybių.

3. Ruošiama tiek šakų, tiek kamieno žievė. Lupant žievę reikia žiūrėti, kad kitoje pusėje neliktų medienos. Geriausia, kai žievė panaši į popieriaus lapą.

4. Šviežiai nulupta žievė prieš džiovinimą supjaustoma nedideliais gabaliukais, sudedama ant popieriaus, kartono ar brezento. Džiovinti gerai vėdinamoje patalpoje arba saulėje. Džiovinimo metu žievės gabaliukus reikia reguliariai pamaišyti. Būtina žiūrėti, kad žievės gabaliukai užriestais grioveliais neįkristų vienas į kitą, nes tada ima pelyti ir pūti.

5. Apie žaliavos paruošimo tinkamumą galima spręsti iš išvaizdos: išdžiūvusi žievė būna pilkai žalios spalvos, ji lengvai trupa. Išdžiūvusi žievė visada lūžta, o drėgna linksta.

6. Džiovintą žievę sausoje vietoje galima laikyti iki 5 metų.

DAUG RECEPTŲ

Putino žievė

1 valg.šaukštą smulkintos žievės užpilti 1 stikline verdančio vandens, ant nekarštos ugnies palaikyti 30 minučių, atvėsinti, nukošti ir įpilti virinto vandens, kad susidarytų 200 ml skysčio.

Vartoti po 1-2 valg.šaukštus 3-4 kartus per dieną nuo diatezės.

Putino žievė

2 valg.šaukštus žievės užpilti 1 stikline verdančio vandens, palaikyti 15 minučių.

Vartoti išoriškai, esant padidėjusiam kojų prakaitavimui.

Putino žievė

1 desertinį šaukštelį žievės užpilti 1 stikline šalto virinto vandens, palaikyti 6-7 valandas.

Vartoti po 1 valg.šaukštą 3 kartus per dieną esant gimdos kraujavimui ir gausioms menstruacijoms.

Putino žievė

1 valg.šaukštą žievės užpilti 2 stiklinėmis degtinės, palaikyti 8-10 dienų, periodiškai suplakant, nukošti.

Vartoti po 25-30 lašų 2-3 kartus per dieną esant persileidimo grėsmei.

Kaštono žievė

1 desertinį šaukštelį smulkintos žievės užpilti 100 g degtinės, palaikyti 

šiltoje vietoje 8-10 dienų, nukošti, gerai užkimšti.

Vartoti po 20 lašų 3 kartus per dieną sergant širdies ir kraujagyslių ligomis, hemorojumi, sąnarių reumatu, šlapimo pūslės ligomis.

Ievos žievė

1 valg.šaukštą smulkintos žievės užpilti 1 stikline šalto virinto vandens, palaikyti 6-8 valandas.

Gerti po 1 valg.šaukštą 3-4 kartus per dieną kaip tulžį ir šlapimą varančią priemonę, o nuo stomatito ir viršutinių kvėpavimo takų ligų vartoti burnos skalavimui.

Ievos žievė

2 valg.šaukštus smulkintos žievės užpilti 2 stiklinėmis karšto vandens ir pavirinti 15-20 minučių ant nekarštos ugnies.

Naudoji kojų vonelėms (iki kelių) esant skausmams nuo varikozinio venų išsiplėtimo ir raumenų nuovargio. Vonelės trukmė - pusė valandos. Po vonelės ant kojų uždėti bandažus arba apauti gumines elastines kojines.

Karklo žievė

40 g džiovintos žievės suberti į 1 l vandens, užvirinti, palaikyti 2 valandas, nukošti.

Gerti po 2 stiklines per dieną esant bet kokiems skrandžio, žarnyno veiklos sutrikimams, esant nevirškinimui. Jeigu lygiomis dalimis įdėti putoklio šaknų (po 2 arbatinius šaukštelius 2-iem stiklinėms vandens), tai tokia priemonė padės gleivinės gydymui.

Karklo žievė

1 arbat.šaukštelis nuoviro į 1 stiklinę vandens.

Išgerti per dieną 2 stiklines esant ginekologiniams susirgimams.

Karklo žievė

0,5 l vandens, 8 g žemuogės lapų ar uogų ir 10 g žievės virti ant nekarštos ugnies 10 minučių.

Gerti nuo dizenterijos visą dozę mažais gurkšneliais.

Pušies žievė

Šviežią žievę sudėti į didelį emaliuotą indą, sudrėkinti vandeniu, gerai uždengti dangtį, įdėti į orkaitę ir laikyti 4-5 valandas. Išgarintą žievę lygiu sluoksniu išdėti ant staltiesės, ant viršaus uždėti paklodę.

Esant radikulitui, atsigulti ant viršaus, užsikloti antklode ir gulėti, kol atvės. Jeigu išgarintoje žievėje palaikyti basas kojas, galima išgydyti grybelį.

Šaltalankio žievė

1 valg.šaukštą smulkintos žievės užpilti 1 stikline karšto vandens, palaikyti 20 minučių šiltoje vietoje.

Vartoti po 1 valg.šaukštą ryte ir vakare prieš valgį kaip laisvinančiuosius,.

Ąžuolo žievė

2 valg.šaukštus smulkintos žievės užpilti 1 stikline verdančio vandens, pakaitinti 30 minučių vandens vonelėje dažnai pamaišant, atvėsinti, nukošti, įpilti virinto vandens iki pradinio kiekio.

Vartoti nuo dizenterijos.

Ąžuolo žievė

1-2 valg.šaukštus smulkinos žievės užpilti 500 ml šalto virinto vandens, palaikyti ant ugnies 15-30 minučių, nukošti ir atvėsinti.

Naudoti burnos skalavimui ir žaizdų plovimui.

Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.

paranormal.lt

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
15.04.2021 laikas 15:48 Ką išduoda apgamai skirtingose kūno vietose?

Dauguma apgamų atsiranda iki 30 metų ir, pasak kinų astrologijos, gali atskleisti daug informacijos apie žmogų pagal tai, kurioje kūno vietoje jų yra. Pavyzdžiui, apgamas ant nosies reiškia, kad jūs esate labai darbštus, ant skruosto – sąžiningas.

...

Skaityti daugiau

15.04.2021 laikas 15:35 Kodėl Marsas laikui bėgant išdžiūvo?
Prieš keturis milijardus metų Marse dar buvo daug paviršinio vandens – jūros, upės, lietūs. Prieš tris milijardus metų planetos paviršius buvo panašiai sausas, kaip ir šiandien. Kaip vyko šis procesas?

Skaityti daugiau

14.04.2021 laikas 19:23 Kaip pašalinti skausmą be tablečių?

Šis mišinys sumažins sąnarių skausmus po 1 naudojimo! Paruoštą tepalą reikia laikyti šaldytuve ir tepti tik prireikus. Jei skauda galvą, tepkite tepalu smilkinius ir skausmas sumažės.

Skaityti daugiau

14.04.2021 laikas 17:59 Svogūnų Lukštai Ir Panaudojimo Būdai
Naudingi patarimai naudoti svogūnų lukštus: Veiksmingas šalinimas nuo peršalimo. Greitas kosulio malšinimas. Priešgrybeliniai vaistai. Plaukų struktūrai sustiprinti. Nuo varikozės.

Skaityti daugiau

14.04.2021 laikas 17:37 Šis metodas leis jūsų nagams atrodyti baltais ir tvirtais!
Kad jūsų nagai atrodytų gerai prižiūrimi ir balti, ilgi ir stiprūs, rekomenduoju šį receptą! Aš pati naudoju, rezultatas įspūdingas!

Skaityti daugiau

15.04.2021 laikas 21:49 Mieliniai avižinių dribsniai blyneliai "Su nauda sveikatai"

Šį mielinių blynelių receptą radau rusiškam žurnaliuke "Septynetas su šaukštu" (bent taip išsiverstų), na ir tikrai sudomino. Šis receptas labai tinka tiems, kas nemėgsta košių iš avižinių dribsnių. Skonis man asmeniškai labai patiko, o kažkaip iki šiol niekada ir girdėjus nebuvau apie ...

Skaityti daugiau

15.04.2021 laikas 21:49 Orkaitėje keptas perlinių kruopų troškinys su daržovėmis ir antiena arba vištiena
Jeigu mėgstate įvairiausius troškinius su paukštiena, tada ir šis patiekalas neabejotinai Jums patiks. Jį pagaminti itin paprasta, reikia visus produktus sudėti į kepimo indą ir dėti į orkaitę, kuri atliks visus darbus už Jus....

Skaityti daugiau

15.04.2021 laikas 20:14 J&J, AstraZeneca Covid-19 jabs both contain aborted human fetal tissue
Some leaders in the Roman Catholic Church are warning their laity not to be injected with experimental Wuhan coronavirus (Covid-19) chemicals from Johnson & Johnson (J&J) or AstraZeneca because the jabs contain ingredients derived from aborted human babies....

Skaityti daugiau